Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι Πάτρα αλλα εχω cosmote δεν ξερω αν αυτο εχει σημασια γτ εχω ακουσει για την wind οτι εχει θεμα. Επιπλέον δεν με ενοχλει να μην εχει ελληνικα απλα να γραφω θελω ελληνικα που αυτό γίνεται. Το σημαντικό για μενα είναι να εχω τις ειδοποιήσεις να μην κολαει και να κραταει μπαταρια(γενικα μια αναβάθμιση απο το προηγούμενο κινητο μου).τωρα οσο αναφορα το πέρασμα ρομ δεν εχω βαλει ποτε αλλα οποιο κινητο και να παρω θα κάνω μια προσπάθεια να περασω (αρα παλι θα με δειτε κατι να ρωταω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oντως πιστευω οτι το htc ειναι ακριβο για αυτα που προσφερει αν ειναι ετσι δωσε κατι παραπανω και παρε το edge
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπαταρία και δεν είσαι εξοικειωμένος με αλλαγές ρομ πήγαινε στο χiaomi. Εγω πάντως σήμερα παρήγγειλα cool 1 για τον αδερφό κι αν μ αρέσει θα πάρω κι εγω. Πατρα κι εγω. Καλή επιλογή να ξέρεις είναι και το Huawei honor 6x

Υ. Γ. Αν πας στο cool1 καλό θα ήταν να πάρεις την έκδοση 4 ram 64 rom μιας και δε δέχεται κάρτα μνήμης...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω πλεον ολοι οι παροχοι χρησιμοποιουν 800αρα μπαντα κατι που καθιστα προβληματικο ή ακομα και ανυπαρκτο το 4g στην επαρχια στη περιπτωση που δεν την υποστηριζει το κινητο σου. Εδω ακομα και αθηνα στο σπιτι μου δεν εχω 4g σε συσκευες που δεν υποστηριζουν τη μπαντα και ειμαι vodafone.

 

Απο αυτα που γραφεις για Redmi Note 4 Global Edition σε κοβω που εχει και την 800αρα. Πλεον εχουν φερει και τα σκρουτζομαγαζα Global Edition και η διαφορα στη τιμη ειναι μικρη.Απλα πριν το παρεις ρωτα τους αν εχει την 800αρα ή αν εστω γραφει global edition και εχει model number 2016102.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

800αρα μπαντα εχει κανονικα το p9 lite.

 

Απο ποια καταστηματα μπορεις να εξαργυρωσεις την επιδοτηση; Μπορεις να την βαλεις εκπτωση στο παγιο σου ωστε να αγορασεις απο αλλο καταστημα τη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να εξαργυρωσω την επιδότηση σε κατάστημα public ή WIND. Αυτό με την έκπτωση στα πάγια δεν παίζει. Έχω κοιτάξει και στα 2 και στο public έχει μεγαλύτερη ποικιλία και ετοιμοπαραδοτες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Η χρηση ειναι ιντερνέτ και youtube. Δεν ειναι απαραιτητη η 800.

 

Μπατζετ κατω απο €300. Αυτη τη στιγμη τεινω σε moto g5 αλλα δε θα ελεγα οχι και σε κινεζικο.

 

Το θεμα ειναι οτι καποια κινητα ειναι ανθεκτικα στο νερο αλλα χωρις πιστοποιση και δε μπορω να τα αναζητησω μεσω καποιου phone finder.

Edited by Epag
Link to comment
Share on other sites

Το huawei nova δεν το χουν απο οτι βλεπω. Σιγουρεψε το κιολας μην τυχον το χει η wind.

 

Κοιτα οι επιλογες που εχεις με τους περιορισμους που βαζεις οπως πολυ σωστα ειπες ειναι το p9 lite 2017 αλλα και το p10 lite αν τυχον ανεβαινες στα 329. Σε επεξεργαστες ουσιαστικα ειναι ιδια (βεβαια με νεοτερη εκδοση επεξεργαστη) αλλα εχει εξτρα 1 gb ram, 32αρη αποθηκευτικο και λογικα καλυτερη καμερα (λενε οτι εχουν βαλει καλυτερο αισθητηρα, δεν εχω προλαβει να τεσταρω ομως).

Link to comment
Share on other sites

Αν οι απαιτησεις σου δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλες πας εδω https://www.skroutz.gr/s/8384618/Sony-Xperia-M5-16GB.html#specs το οποιο γραφει IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

 

Μετα πας εδω https://www.skroutz.gr/s/8414311/Sony-Xperia-X-32GB.html που αν και δεν ειναι πιστοποιημενο σε τεστ φαινεται να ειναι οκ (δεν θα του κανα βουτιες βεβαια).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια. Από αυτά που αναφέρεις, μόνο η καλύτερη κάμερα θα μ' έκανε να δώσω τα επιπλέον λεφτά για το P10 lite και πάλι δεν ξέρω αν τα αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια αναβάθμιση στο κινητό μου.. Έχω ένα LG G2 Mini LTE και έχω παραγγείλει το Xiaomi Mi5 64gb καλά έκανα γιατί το βρήκα σε προσφορα και το πήρα σε 220 euro.. Τώρα το έχω παραγγείλει από το Gearbest.com. Φοβάμαι μήπως περάσει τελωνείο. μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε φυσικά..... :)
Link to comment
Share on other sites

Αφου το παρηγγειλες ποιο το νοημα; Πως και πηρες το mi5 και οχι το mi5s που εχει εξαιρετικη καμερα και καλυτερο soc?

 

Προσοχη δεν εχει 800αρα μπαντα (αν εισαι επαρχια θα χεις θεμα με 4g)

Link to comment
Share on other sites

το είχε σε προσφορα και το κινητό που είχε είναι έτσι και αλλιώς ποιο κατώτερο (LG G2 Mini Lte) και πάω στο Xiaomi Μi5 για τον λόγο ότι το άλλο κινιτο Xiaomi Μi5s είχε 50 euro πάνω Για αυτόν τον λόγο και επίσης μένω στην Nίκαια λες να έχω πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Ποια 50 ευρω διαφορα; Ουτε 20 δεν ειναι. Και αν καταλαβα καλα με το κουπονακι απο banggood ερχεται 228 ευρω https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi5s

 

Λογικα δεν θα χεις ιδιαιτερο θεμα με το 4g αν και σιγουρα θα χεις σε λιγοτερα μερη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια αναβάθμιση στο κινητό μου.. Έχω ένα LG G2 Mini LTE και έχω παραγγείλει το Xiaomi Mi5 64gb καλά έκανα γιατί το βρήκα σε προσφορα και το πήρα σε 220 euro.. Τώρα το έχω παραγγείλει από το Gearbest.com. Φοβάμαι μήπως περάσει τελωνείο. μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε φυσικά..... :)

 

Έκανες καλή αναβάθμιση. Για το τελωνείο αν περάσει υπολόγιζε κανένα 50αρικο.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα ενα tablet μεχρι 100€ απο κινεζικη ή ελληνικη αγορα για απλη χρηση(facebook,youtube,καμια ταινια).

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια χρήματα κ λιγότερα ίσως, υπάρχει το moto z play από εξωτερικό

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι κι σ εμένα, το z play είναι αρκετά φρέσκια συσκευή και πολύ αξιολόγη. Μ έχει βάλει σε σκέψεις, ιδιαίτερα λόγω του slim προφίλ και της amoled οθόνης

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...