Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα ψάχνω κινέζικο κινητό με μάξιμουμ ποσό 100 ευρώ. Θέλω να έχει 5,5 ίντσες οθόνη τουλάχιστον,κάμερα 13 mpx και μπροστινή τουλάχιστον 8 mpxl.Επεξεργαστικά δεν με νοιάζει και πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεγαλη υποβαθμιση θα κανεις..

 

Aν ψαχνεις απο ελλαδα και δεν σε ενοχλουν οι 6", τιμιοτατο ειναι το Alcatel OneTouch Pixi 4 http://www.skroutz.gr/s/9608073/Alcatel-OneTouch-Pixi-4-6-4G-8GB.html

σε 5" καλο δειχνει και το Samsung Galaxy J3 Duos 2016 (8GB) http://www.skroutz.gr/s/8669008/Samsung-Galaxy-J3-Duos-2016-8GB.html

Ακριβως στα χαρακτηριστικα που ψαχνεις ειναι το Xiaomi Redmi 4a (16GB) αλλα θα πρεπει να ανεβεις χρηματικα λιγο ακομα λογω χρωματων..http://www.skroutz.gr/s/10315304/Xiaomi-Redmi-4a-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Για να λέει κινέζικο λογικά θα εννοεί απο κινα. Καλη περίπτωση είναι το leeco le 2 που βρήκα στο coolicool 118 ευρώ νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με περίπου τα ίδια χρήματα μπορώ να πάρω μεταχειρισμένο HTC 10 σε σχεδόν άριστη κατάσταση ή καινούριο p9.. τι να προτιμήσω?(επειδή ακούω πολύ μουσική καλοβλεπω το HTC 10 και με ενδιαφέρει η οθόνη)
Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιαζει περισσοτερο η καμερα πας htc 10. Αν οχι νομιζω το p9 ειναι καλυτερη λυση.

 

Αν και να σημειωθει οτι δεν εχω ιδεα απο αποψη ποιοτητας οθονης ποιο ειναι καλυτερο. Μιλησα με βαση ποιο ειναι πιο vfm. Αν παιζεις ομως παιχνιδια ισως ειναι καλυτερα το htc (καλυτερος soc/gpu)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τι αξίζει περισσότερο να αγορασω αν το χρειάζομαι περισσότερο για internet, viber, ελάχιστα gaming και φωτογραφίες? Να αναφέρω επίσης ότι το A3 είναι single sim.

 

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πως καταλαβαίνω αν η rom είναι branned ή unbranned?

Link to comment
Share on other sites

ενός έτους και δυο μηνών βασικά!:D

 

χαχαχαχα δεν περιμενα οτι ηταν τοσο παλιο και δεν προσεξα το 2016 :lol:

 

Που το ξεθαψατε :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δεν είδα την ημερομηνία. Μόνο ότι προχθές έγραψε ο φίλος ότι δεν αξίζει. Χα χα χα χα χα

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με περίπου τα ίδια χρήματα μπορώ να πάρω μεταχειρισμένο HTC 10 σε σχεδόν άριστη κατάσταση ή καινούριο p9.. τι να προτιμήσω?(επειδή ακούω πολύ μουσική καλοβλεπω το HTC 10 και με ενδιαφέρει η οθόνη)

 

Νομίζω πως το htc είναι καλύτερη συσκευή

Ειδικά το λογισμικό της Huawei δεν πιάνει μια μπροστά στην υλοποίηση της htc που όλοι ξέρουμε ότι στο android είναι κορυφή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, ειμαι στην αναζητηση για νεο κινητο. Εχω RN3 Pro. Ψαχνω κατι μεχρι 350. Θελω να εχει καλη καμερα και μπαταρια.

Ειμαι αναμεσα σε xiaomi mi5s, leeco le pro, Zuk z2 Pro. Εχω δει πολλα συγκριτικα στο youtube αλλα δεν βγαζω ακρη. Κυριως στις εκδοσεις του mi5-mi5s-mi5s plus.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα ειπες μονο το mi5s εχει καλη καμερα (οχι το Plus). Αν δεν σε πειραζει που δεν εχει 800αρα μπαντα τσιμπα το ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο οσα ειπες μονο το mi5s εχει καλη καμερα (οχι το Plus). Αν δεν σε πειραζει που δεν εχει 800αρα μπαντα τσιμπα το ;)

 

Σε αυτο τεινω, απλα με δελεαζει και το le pro 3 λογω μπαταριας και selfie camera στα 8μπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω το le pro 3 αλλα γνωριζω οτι το Mi5s η selfie εχει 2microns μεγεθος pixel. Δυσκολα να χει καλυτερο το le pro 3

 

Το βρηκα. Ειναι 1.4 του le pro http://www.gsm-specs.com/leeco-le-pro-3/ Αρα εχει μεγαλυτερο μεγεθος pixel του mi5s.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω το le pro 3 αλλα γνωριζω οτι το Mi5s η selfie εχει 2microns μεγεθος pixel. Δυσκολα να χει καλυτερο το le pro 3

 

Το βρηκα. Ειναι 1.4 του le pro http://www.gsm-specs.com/leeco-le-pro-3/ Αρα εχει μεγαλυτερο μεγεθος pixel του mi5s.

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια... Τι μου προτεινεις στα λεφτα αυτα..Γενικα σαν καλυτερο κινητο..Δεν ξερω αν εχει βγει και καποιο αλλο καλυτερο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρόγορο το σιαόμι (+1gb ram +16gb εσωτερικό)

Καλύτερη κάμερα το α3

ποιοτικά καλύτερο το α3 + αδιάβροχο

μπαταρία πολύ καλή και τα 2

καλύτερη οθόνη α3 μεγαλύτερη σιαομι

 

διαλέγεις και παίρνεις. προτείνω το 4Α που έχω και είναι αξιόλογο και φθηνό

Link to comment
Share on other sites

Hello Guys !

Μετά απο καιρό συγκατοίκησης με το iPhone χρείαζομαι μια dual Sim συσκευή οποτε πάμε προς Android High End

 

Με ενδιαφέρει :

Ποίοτητα Κατασκευής

Ποιότητα λήψης σήματος

Κάμερα

Μπαταρία - να βγάζει μια business day όλη τη μέρα με data & push email

Σκεφτόμαι :

  • Samsung S7 / S7 edge dual ( λιγο ακριβό το Edge dual)
  • Samsung A5 2017 Dual
  • huawei p9 dual
  • huawei p10 dual
  • Lenovo Motorola Moto Z Dual
  • OnePlusOne 3T

τι έχετε να προτείνετε ;

 

Σας ευχαριστώ

Edited by poseidon2004

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα η δύσκολη που θα μπεί το χέρι στην τσέπη. Αν δεν λάβουμε υπόψι την κάποια μικρή διαφορά τιμής, ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Δεν είμαι σχετικός με κινητά, κάνω πολύ τυπική χρήση, δεν έχω καν smartphone, χρησιμοποιώ το Sony Ericsson W100i το οποίο με καλύπτει απόλυτα.

 

Αναγκαστικά χρειάζομαι άλλη συσκευή dual sim. Αυτό που θέλω είναι να μου προτείνετε μοντέλα αυτής της γενιάς κινητών.

2-3 συγκεκριμένα πράγματα με ενδιαφέρουν και παρότι δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός γνωρίζω ότι δεν τα έχουν όλα τα κινητά της κατηγορίας αυτής Αυτά που θέλω είναι:

 

1) Ομαδοποίηση περισσοτέρων του ενός αριθμών σε μία επαφή.

2) Αυτόματη συμπλήρωση αριθμού π.χ. πληκτρολογείς 23...και εμφανίζει όλους τους αριθμούς που ξεκινούν από 23.

3) SD card

 

Ακόμα καλύτερα αν είναι μικρό σε μέγεθος όπως το Spiro (είτε με slider είτε χωρίς) αλλά δεν κολλάω εκεί.

 

Δεκτά και μεταχειρισμένα μοντέλα σε ανεκτή κατάσταση.

 

Κάποια γνώμη για μοντέλα όπως Nokia 216, 222, 230, Panasonic GD18 κλπ; Τα βρήκα με βιαστικό ψάξιμο αλλά δεν μπορώ να τα αξιολογήσω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by perastikos_2
Link to comment
Share on other sites

Απο δειγματα που χω δει νομιζω το mi5s εχει καλυτερη καμερα. Επισης γενικοτερα ειναι πιο τουμπανο μιας και εχει καλυτερο soc. Απο την αλλη το honor 8 εχει 800αρα μπαντα και ειναι 4 GB η Ram (βεβαια και το mi5s εχει στην 128αρα εκδοση)
Link to comment
Share on other sites

Hello Guys !

Μετά απο καιρό συγκατοίκησης με το iPhone χρείαζομαι μια dual Sim συσκευή οποτε πάμε προς Android High End

 

Με ενδιαφέρει :

Ποίοτητα Κατασκευής

Ποιότητα λήψης σήματος

Κάμερα

Μπαταρία - να βγάζει μια business day όλη τη μέρα με data & push email

Σκεφτόμαι :

  • Samsung S7 / S7 edge dual ( λιγο ακριβό το Edge dual)
  • Samsung A5 2017 Dual
  • huawei p9 dual
  • huawei p10 dual
  • Lenovo Motorola Moto Z Dual
  • OnePlusOne 3T

τι έχετε να προτείνετε ;

 

Σας ευχαριστώ

 

Το A5 και το Motorola βγαλτα εκτος

Θα σε προτεινα P10 επειδη ειναι πιο καινουργιο και Μετα s7 edge.

Αλλα το ιδανικο για μενα ειναι το OnePlus 3T.

Προτεινω OnePlus γιατι εχει καλες καμερες αν και λιγο πιο κατω απο s7.

Κερδιζεις σε επιδοσεις(4GB τα αλλα ενω αυτο εχει 6).

Πειραγματα σηκωνει ανετα,επισης το αγοραζεις απο την ιδια την εταιρεια και το στελνεις εκει κατευθειαν χωρις μεσαζοντες.Σημαντικο και αυτο μονο στην Apple βρισκεις(αν και στην Ελλαδα δεν εχει Apple Store,στην Ιταλια βρηκα μαγαζι).

Καλη μπαταρια και γρηγορη φορτιση

Υπ οψην τα s7/s7 edge dual δεν ερχονται απο Ευρωπη αλλα απο Η.Α.Ε. και δεν εχουν εγγυηση εδω απο την αντιπροσωπεια.Γενικως δικαρτα samsung ερχονται λιγα επισημα στην ευρωπη.

Μετα τα Huawei θα προτεινα γιατι ειναι αξιοπιστα κινητα.

Αμα θες δικαρτο αξιοπιστο πας σε κινεζικο.

Για μενα Huawei P10 Dual ή Oneplus

3T.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο δειγματα που χω δει νομιζω το mi5s εχει καλυτερη καμερα. Επισης γενικοτερα ειναι πιο τουμπανο μιας και εχει καλυτερο soc. Απο την αλλη το honor 8 εχει 800αρα μπαντα και ειναι 4 GB η Ram (βεβαια και το mi5s εχει στην 128αρα εκδοση)

 

Κατελειξα σε mi5s. Θελω να το παρω απο europe, για να αποφυγω τελεωνειο. Εκτος απο http://www.honorbuy.com και http://shop.gizchina.com/ εχεις καποιο να προτεινεις??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...