Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντος αλλά δεν ξέρω και το mi MIX εν είναι καλύτερο συν ότι φοβάμαι αν δεν έρθει καθόλου Ελλάδα συν ότι δεν έχω δουλέψει ποτέ xiaomi

 

Επίσημα μπορεί να μην έρθει όπως και όλα τα μοντέλα της Xiaomi αλλά πολλά καταστήματα φέρνουν συσκευές της. Το Mi mix είναι ένα από αυτά αλλά η τιμή του...ζαλιζει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι εθεσε ορο ο φιλος araditsas τις 6 ιντσες και τα 800 καλυψη. Οποτε το Mi Mix nano δεν τον καλυπτει.....

 

Δεν εννοούσα αυτο αλλα το οτι θα πάρει συσκευη με 6.4 ιντσες σε μέγεθος συσκευης 5.5 ιντσες και δεν εννουσα το mi mix μιας και δεν εχει 800 μπαντα...αλλα πολλα ακούγονται και για αλλες εταιρειες που ετοιμάζουν απο πισω οπως η meizu....οποτε για την ωρα Huawei mate 9....εγω για την ωρα μερα απο 2 Note 7 duos ειμαι παρεα πολυ χαρούμενος με το LG V20 dual sim...αλλα ειναι μονο 5.7 ιντσες

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγει τόσο μα τόσο πολύ καλό το ΜΑΤΕ8 που έχω τώρα, που πραγματικά δεν μπορώ να μην ξαναπάω σε Huawei.

Το μόνο κακό στο 9αρι κατεμε θα ήθελα καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία για να ισοφάρισει τους τρελούς χρόνους που είχε ο προκάτοχός του.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αυτο για την κενη οθονη αν με τα δυο δαχτυμα κλεισεις την οθονη σαν να βγαζεις ζοομ δηλαδη δεν μπορεις να την σβησεις απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγει τόσο μα τόσο πολύ καλό το ΜΑΤΕ8 που έχω τώρα, που πραγματικά δεν μπορώ να μην ξαναπάω σε Huawei.

Το μόνο κακό στο 9αρι κατεμε θα ήθελα καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία για να ισοφάρισει τους τρελούς χρόνους που είχε ο προκάτοχός του.

 

Παντως η οθονη εχει ενα προτερημα ακομα στο 9. Εχει σημαντικα καλυτερη φωτεινοτητα που πιστευω για αρκετους ειναι σημαντικο;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανα ευρωπαικο eshop να αγορασουμε ευρωπαικη dual sim εκδοση;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ ότι με βάση το παρακάτω thread από xda, το Mate 9 δεν είναι πλέον dual sim full active, αλλά dual sim standby.

http://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/huawei-mate-9-support-dual-sim-active-t3502677

 

Ποια ειναι η διαφορα του dual sim full active με το dual sim standby.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαφορα του dual sim full active με το dual sim standby.

 

Η βασικότερη διαφορά είναι ότι σε full active μπορείς να δεχτείς ταυτόχρονα κλήση και στην δεύτερη sim όταν είσαι σε κλήση με την πρώτη sim. Απλά με stand by θα σου έρθει ειδοποίηση αργότερα σε περίπτωση που κάποιος προσπαθήσει να σε καλέσει στην δεύτερη sim αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρωμα προτείνετε ?? Και καλυτερα να ζητησω την multi ή thn official rom ?

Γιατί έχεις βρει μαγαζί να ζητήσεις κάτι για δώσε κάνα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Η βασικότερη διαφορά είναι ότι σε full active μπορείς να δεχτείς ταυτόχρονα κλήση και στην δεύτερη sim όταν είσαι σε κλήση με την πρώτη sim. Απλά με stand by θα σου έρθει ειδοποίηση αργότερα σε περίπτωση που κάποιος προσπαθήσει να σε καλέσει στην δεύτερη sim αν δεν κάνω λάθος.

Dual active σημαίνει να μιλάς στη μια γραμμή, και να σερφάρεις ταυτόχρονα στην άλλη.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας και καλό μήνα. Ήρθε το πολυπόθητο update που διορθώνει πολλά πράγματα όπως: πλέον τα notifications εμφανίζονται με εικονίδια και όχι αριθμημένα με αύξοντα αριθμό. Σημαντικές βελτιώσεις και στην κάμερα ιδίως στις φωτογραφίες χαμηλού φωτισμού, και γενικώς καλύτερη πιστότητα χρωμάτων. Τέλος, πρόσθετη επιλογή για 6x hybrid zoom. Με κάθε επιφύλαξη, η συσκευή αναμένεται να έρθει στην χώρα μας από τις 20 Δεκεμβρίου και μετά με τιμή στα 699 ευρώ.

http://www.phonearena.com/news/Huawei-Mate-9-receives-huge-software-update-official-launch-in-the-US-incoming_id88457

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε λυση για το playstore σε κινεζικη συσκευη 6g 128g και μαλιστα με την υπογραφη της Huawei...με την εφαρμογη GSMinstaler οποτε οποίος ενδιαφέρεται προχωράει σε αγορά...

http://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/analysis-huaweis-gms-installer-t3510554

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ενημερώσει κάποιος τι παίζει με την 800 μπαντα που δεν υποστηρίζει??επηρεάζει κάτι εδώ Ελλάδα και αν ναι σε τι επηρεάζει?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ενημερώσει κάποιος τι παίζει με την 800 μπαντα που δεν υποστηρίζει??επηρεάζει κάτι εδώ Ελλάδα και αν ναι σε τι επηρεάζει?

 

Κατσε ειχε το 8 την 800αρα κ το 9 δεν την εχει?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ενημερώσει κάποιος τι παίζει με την 800 μπαντα που δεν υποστηρίζει??επηρεάζει κάτι εδώ Ελλάδα και αν ναι σε τι επηρεάζει?

Πάντως οι εκδόσεις που είδα σε ένα- δύο κινεζομάγαζα υποστήριζαν όλες τις μπάντες κανονικά όπως και το 8 φυσικά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ενημερώσει κάποιος τι παίζει με την 800 μπαντα που δεν υποστηρίζει??επηρεάζει κάτι εδώ Ελλάδα και αν ναι σε τι επηρεάζει?

 

Το Mate 9 ειτε Ευρωπαϊκό ειτε International ειτε κινεζικό υποστοιριζει καμια 20 μπαντες και σιγουρα και την 800(20) μπαντα χωρις αμφιβολία και ολες οι εκδοσεις που προαναφερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη το Mate 9 δεν ειναι full active;

 

Οχι Δυστυχώς...δεν ειναι full active πλεον αλλα dual standby..και αυτο για να μπορει να υποστηρίζει και στις 2 σιμ ταυτόχρονα 3g δυκτια εστω και αν τα δεδομενα μπορουν να λειτουργούν μονο στην μια απο τις 2 σιμ καθε φορά...δηλαδη αν εχεις την σιμ ενα δεδομενα με 4g ή 3g η δευτερη σιμ (που δεν θα μπορείς να την χρησιμοποιήσει δια δεδομενα εφοσον τα εχεις στην σιμ 1) μπορει να εχει σημα 3g και οχι μονο σκετο gsm...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Οχι Δυστυχώς...δεν ειναι full active πλεον αλλα dual standby..και αυτο για να μπορει να υποστηρίζει και στις 2 σιμ ταυτόχρονα 3g δυκτια εστω και αν τα δεδομενα μπορουν να λειτουργούν μονο στην μια απο τις 2 σιμ καθε φορά...δηλαδη αν εχεις την σιμ ενα δεδομενα με 4g ή 3g η δευτερη σιμ (που δεν θα μπορείς να την χρησιμοποιήσει δια δεδομενα εφοσον τα εχεις στην σιμ 1) μπορει να εχει σημα 3g και οχι μονο σκετο gsm...

 

 

Φίλε tsiglas μόλις καταστράφηκε το όνειρο μου και το δώρο μου για τα Χριστούγεννα.Τι τούβλο ήταν αυτό που πέταξες φίλε μου.Δεν θα χω ταυτόχρονα ενεργές για κλήσεις και τις δύο γραμμές; :cry:

Γιατί μου το κάνες αυτό άκαρδεεεεε; :lol: Τι θα κάνω εγώ τώρα μου λες;:wacko:

Τι με μοιάζουν εάν έχει 4G η μία και 3G η δεύτερη sim; Κι ας είναι πρωτοποριακό κάτι τέτοιο;

Με βλέπω να μένω με το Mate 8 :D

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas μόλις καταστράφηκε το όνειρο μου και το δώρο μου για τα Χριστούγεννα.Τι τούβλο ήταν αυτό που πέταξες φίλε μου.Δεν θα χω ταυτόχρονα ενεργές για κλήσεις και τις δύο γραμμές; :cry:

Γιατί μου το κάνες αυτό άκαρδεεεεε; :lol: Τι θα κάνω εγώ τώρα μου λες;:wacko:

Τι με μοιάζουν εάν έχει 4G η μία και 3G η δεύτερη sim; Κι ας είναι πρωτοποριακό κάτι τέτοιο;

Με βλέπω να μένω με το Mate 8 :D

 

Καλα ενταξει εισαι ομως λιγο υπερβολικός...απλα ενεργοποιεις την λειτουργια προώθησης και δεν χανεις κληση...και εγω βέβαια θα το ηθελα οπως ηταν ΟΛΑ τα Mate DSDA αλλα τι να κανουμε...

Στην αναμονη προς το παρον...περιμενω το 6g 128g mocka gold απο κινα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει εισαι ομως λιγο υπερβολικός...απλα ενεργοποιεις την λειτουργια προώθησης και δεν χανεις κληση...και εγω βέβαια θα το ηθελα οπως ηταν ΟΛΑ τα Mate DSDA αλλα τι να κανουμε...

Στην αναμονη προς το παρον...περιμενω το 6g 128g mocka gold απο κινα...

 

 

ΓΙα μένα είναι απαραίτητο το full active, δυστυχώς εκεί δεν μπορώ να κάνω πίσω.:cry:

Άντε με το καλό να σου έρθει και Καλομίλητο να ναι.

 

6-128gb ; Έδωσες 780€ ρε φίλε;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει εισαι ομως λιγο υπερβολικός...απλα ενεργοποιεις την λειτουργια προώθησης και δεν χανεις κληση...και εγω βέβαια θα το ηθελα οπως ηταν ΟΛΑ τα Mate DSDA αλλα τι να κανουμε...

Στην αναμονη προς το παρον...περιμενω το 6g 128g mocka gold απο κινα...

Αν θες ενα λινκ απο που μπορουμε να το παρουμε.

Ειναι εμπιστωσηνης?

Δεν φοβασε τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...