Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ όμορφο το Note 7! Oh wait!! :confused:

A ρε Huawei, υποτίθεται είσαι από τις σοβαρες εταιρίες που δεν αντιγράφουν...

 

Έτσι είναι όπως τα λες. Για όποιον όμως δεν τον ενδιαφέρει η εγγύηση, έχει πολύ καλή τιμολόγηση και τοπ σπεκς. 6GB RAM, 128GB ROM, dual sim active, QHD super amoled.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Για το Pro υπάρχει πλέον καινούργιο θέμα όπου μπορούν να γίνονται οι σχετικές συζητήσεις...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=443975

 

Εδώ συνεχίζουμε στα του "απλού" Mate 9.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

gsmarena δείγμα απο κάμερα.

 

δεν ξερω για ποιοτιτα αλλα χρώματα ειναι οτι ποιο φισικο εχω δει μεχρι τωρα (θα το δειξουν και τα τεστακια)

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και μπαταρία, 21 ώρες κάτω από το 8 και στην χρήση που έβαλα 14 νμζ η λίγο παραπάνω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για ποιοτιτα αλλα χρώματα ειναι οτι ποιο φισικο εχω δει μεχρι τωρα (θα το δειξουν και τα τεστακια)

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, μου φαίνεται ότι βγάζει καλές φωτογραφίες γενικά στις διάφορες συνθήκες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβγαλε και μπαταρία, 21 ώρες κάτω από το 8 και στην χρήση που έβαλα 14 νμζ η λίγο παραπάνω

 

Σαν να μην μας τα λέει καλά όσο αφορά την μπαταρία του. Από 103 ώρες του Mate 8 πέσαμε στις 82 ώρες στο 9αρι, μεγάλη διαφορά παρόλο που η χωρητικότητα παρέμεινε η ίδια στα 4000mah.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην μας τα λέει καλά όσο αφορά την μπαταρία του. Από 103 ώρες του Mate 8 πέσαμε στις 82 ώρες στο 9αρι, μεγάλη διαφορά παρόλο που η χωρητικότητα παρέμεινε η ίδια στα 4000mah.

 

Δεν ξέρω πως τα κατάφεραν αλλά πρόκειται για ένα μικρό κατόρθωμα. :cry:

Στο mate 8 έχουμε: 103h (endurance rating) με 3g talk time: 28.45h, web browsing: 17.05h & video playback: 12.34h

Ενώ στο mate 9: 82h (endurance rating) με 3g talk time: 19.23h, web browsing: 14.17h & video playback: 11.26h

 

Περίεργα πράγματα :!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κατάφεραν αλλά πρόκειται για ένα μικρό κατόρθωμα. :cry:

Στο mate 8 έχουμε: 103h (endurance rating) με 3g talk time: 28.45h, web browsing: 17.05h & video playback: 12.34h

Ενώ στο mate 9: 82h (endurance rating) με 3g talk time: 19.23h, web browsing: 14.17h & video playback: 11.26h

 

Περίεργα πράγματα :!:

 

Στα μείον επίσης ότι αφαίρεσαν ράδιο. Ακόμα εκκρεμεί να μάθουμε τι είδους glass προστασία έχει. Καλό είναι ότι έχει infrared. Οι low light μια χαρά μου φαίνονται σε σχέση με το Google Pixel XL, δεν βλέπω μεγάλες διαφορές, πιο natural του Mate 9. Αλλά η μπαταρία με χάλασε.....

Link to comment
Share on other sites

Στα μείον επίσης ότι αφαίρεσαν ράδιο. Ακόμα εκκρεμεί να μάθουμε τι είδους glass προστασία έχει. Καλό είναι ότι έχει infrared.

 

Τελικά ράδιο & ir μόνο σε Lg συνυπάρχουν :p

Link to comment
Share on other sites

Ας αρχίσω να γλυκοκοιταζω το Mi5s+ σιγά σιγά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα + δίπλα ρε :p

 

Άσε που αυτό έχει μεσαίο κουμπί

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα + δίπλα ρε :p

 

Άσε που αυτό έχει μεσαίο κουμπί

 

Έχει βγάλει τόσα mi5 η xiaomi, που έχουμε χάσει τη μπάλα. :p

Όντως εκείνο βγάζει πολύ καλά νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Για όσους γλυκοκοιταζουν τις κινεζικές εκδόσεις με 128g κτλ διαβαστε προσεκτικά εδω...εχουν μπλοκαρει τα Google services και δεν λειτουργεί τίποτα...Προσοχή...

https://www.reddit.com/r/Android/comments/5dneqv/warning_to_those_considering_importing_the_mate_9/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ ότι με βάση το παρακάτω thread από xda, το Mate 9 δεν είναι πλέον dual sim full active, αλλά dual sim standby.

http://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/huawei-mate-9-support-dual-sim-active-t3502677

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλύτερο από το mate9 έστω και ακριβότερο αλλά σε 6 ιτζες η περισσότερες ;

Δεν βλέπω την ώρα να έρθει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δείχνει συγκριτικό με το Ματε8 το κακό που είδα είναι ότι στο 9αρι και στα 20 αλλά και στα 12M φώτο είναι 4:3 για να έχουμε λοιπών μια χορταστική φώτο σε όλη την οθόνη πρέπει να πέσουμε στα 9m.

 

Καλά δεν χάλασε και ο κόσμος εγώ θα το πάρω μιας και δεν βλέπω κάτι καλύτερο σε αυτές τις ιτζες

 

https://youtu.be/IqUpxNhtVro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλύτερο από το mate9 έστω και ακριβότερο αλλά σε 6 ιτζες η περισσότερες ;

Δεν βλέπω την ώρα να έρθει Ελλάδα.

 

Συμφωνα με αυτα που ζητας δηλαδη 6 ιντσες και πανω για φετος μεχρι και του χρονου μη σου πω που θα βγει το ΜΑΤΕ 10....Οχι...δεν βλέπω να παιζει κατι καλύτερο με καλυψει 800 μπαντας και καλης καμερας...εκτος και αν κανει καμια εταιρεία την έκπληξη με καμια συσκευη τυπου Xiaomi mi Mix σε μεγεθος 5,5 ιντσων και μας τρελανει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που ζητας δηλαδη 6 ιντσες και πανω για φετος μεχρι και του χρονου μη σου πω που θα βγει το ΜΑΤΕ 10....Οχι...δεν βλέπω να παιζει κατι καλύτερο με καλυψει 800 μπαντας και καλης καμερας...εκτος και αν κανει καμια εταιρεία την έκπληξη με καμια συσκευη τυπου Xiaomi mi Mix σε μεγεθος 5,5 ιντσων και μας τρελανει

 

Νομιζω οτι εθεσε ορο ο φιλος araditsas τις 6 ιντσες και τα 800 καλυψη. Οποτε το Mi Mix nano δεν τον καλυπτει.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Όντος αλλά δεν ξέρω και το mi MIX εν είναι καλύτερο συν ότι φοβάμαι αν δεν έρθει καθόλου Ελλάδα συν ότι δεν έχω δουλέψει ποτέ xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...