Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω εάν κατάλαβα καλά αλλά εάν πας ρυθμίσεις- γραμμή ειδοποιήσεων και κατάστασης -με τις ειδοποιήσεις ενεργοπ. η οθόνη.

Ναι Ρε φίλε σε ευχαριστώ στραβώθηκα.

 

 

Για τον φίλο που έψαχνε spigen. Εγω μολισ την παράγγειλα.

http://www.ebay.com/itm/Original-Spigen-Huawei-Mate-9-Case-Rugged-Armor-Black-L10CS21069-/262771823832?hash=item3d2e6bd4d8:g:onUAAOSwux5YWiJ5

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το ίδιο.

Η τιμή του 3Τ είναι αυτή που αναφέρει στο site (485€) η θα πάρει καπέλο τελωνείου οπότε θα έρθει γύρω στην τιμή του mate 9 (~700€) ?

 

Επίσης το ceramic white δεν βγαίνει σε έκδοση 32GB?

Edited by georgepas
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο.

Η τιμή του 3Τ είναι αυτή που αναφέρει στο site (485€) η θα πάρει καπέλο τελωνείου οπότε θα έρθει γύρω στην τιμή του mate 9 (~700€) ?

 

Επίσης το ceramic white δεν βγαίνει σε έκδοση 32GB?

 

Όχι δεν υπάρχει καπέλο αν το πάρεις από το site της oneplus,ο ούτε cent παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κάναμε χριστούγεννα στην Κίνα τελικά δεν μπόρεσα να αντισταθώ και το τσίμπησα και εγώ!

 

Μοντέλο MHA-AL00 χρυσό 6gb/128 θηρίο! Και τιμή 4450rmb

 

Ακόμα το μαθαίνω καθώς είχα honor 6 και υπάρχουν αρκετές ωραίες προσθήκες στο καινούριο emui.

 

Μου είναι λίγο μεγάλο στο χέρι αλλά όσο κοιτάζω το παλιό λέω πως άντεχα τόσο μικρό.

 

Πρόκειται ίσως για εξαιρετικό τηλέφωνο...

 

Sent from my MHA-AL00 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει καπέλο αν το πάρεις από το site της oneplus,ο ούτε cent παραπάνω.

 

Χμμμ.

Τοτε η διαφορά στην τιμή είναι κάτι παραπάνω απο σημαντική.

Είναι παραλήσια στα spec οπότε το θέμα είναι τα +0.4 της οθόνης που δεν τα λες κα λίγα, όπως και τα 225€ όμως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei έχει ανώτερο και πιο καινούργιο επεξεργαστή. Επίσης λογικά η διπλή κάμερα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την κάμερα του 3Τ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 μέρες με το MATE 9 και δίπλα δίπλα με το LG V20..

Η συσκευή είναι πανέμορφη(mokka gold) ... Στα επίπεδα του Note 7

Οθόνη απλά θαυμάσια ίσως καλύτερη στο μάτι (όχι στην πραγματικότητα) από του V20 όχι όμως super amoled

Τα πάντα λειτουργούν και τρέχουν τέλεια εκτός βέβαια το Θέμα με τις ειδοποιήσεις

Κάμερα απλά μια από της καλύτερες της αγοράς στην πρώτη 5αδα θα έλεγα... Νυχτερινές λήψεις σε επίπεδα S7 edge & V20

Hχος stereo δυνατός και καθαρός

GPS ακαριαιο

Ταχυτητα-lag σε επίπεδα V20... Δηλαδή σφαίρα

Θερμοκρασία παγετου

Μπαταρία 1η φόρτιση 7,30 ώρες οθόνη εκεί που το V20 μου δίνει 5,30

Στο κινέζικο Gms installer και όλα τα Google τρέχουν κανονικά

Αρνητικά...

Led ειδοποιήσεων πολύ dimαριστο ίσα που φαίνεται την ημέρα

Θέμα ΞΑΝΆ με τις ειδοποιήσεις

Δεν έχει fm radio

 

Ποιο θα κρατήσω? ΔΕΝ ξέρω ακόμα!

 

Σε σχέση με το MATE 8 θα έλεγα ότι οι διαφορές δεν είναι πολλές και μεγάλες

Πιο όμορφο καλύτερο εξωτερικό ηχείο καλύτερη κάμερα σίγουρα καλύτερη οθόνη και αν δεν έχει πάρει το τελευταίο emui τότε και καλύτερο UI

ΑΛΛΆ όλα τα παραπάνω χωρίς τρελές διαφορές μιας και το MATE 8 είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση ακόμα και σήμερα...

 

Φίλε tsiglas....μεχρι τωρα εχω παρει πολλα κινητα οπως και συ και εχω καταληξει στο οτι σαν την καμερα των samsung /lg/nokia δεν εχει κανενα κινεζικο και επειδη ξέρω ότι έχεις και το s7 edge dual όπως και γω τώρα .....για πες ποιο είναι καλύτερο σε κάμερα πρωινή και νυχτερινή φωτο αλλά και βίντεο πρωινό και βραδινό μεταξύ του mate 9 Kai s7 edge ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsiglas....μεχρι τωρα εχω παρει πολλα κινητα οπως και συ και εχω καταληξει στο οτι σαν την καμερα των samsung /lg/nokia δεν εχει κανενα κινεζικο και επειδη ξέρω ότι έχεις και το s7 edge dual όπως και γω τώρα .....για πες ποιο είναι καλύτερο σε κάμερα πρωινή και νυχτερινή φωτο αλλά και βίντεο πρωινό και βραδινό μεταξύ του mate 9 Kai s7 edge ??

Η κάμερα του είναι ανάμεσα στα τηλέφωνα που προ ανάφερες δηλαδή για μένα στο Auto Mode είναι στην πρώτη 6αδα και σαφώς καλύτερη του Op3T... Ανάλογα τις συνθήκες αλλού καλύτερη και αλλού χειρότερη αλλά γενικότερα σε κορυφαία επίπεδα... Το ίδιο θα έλεγα και ότι αφορά το βίντεο όπως και ολόκληρη την χρήση της συσκευής είναι σε κορυφαία επίπεδα μέσα στην πρώτη 6αδα με την καλύτερη βέβαια αυτονομία απ όλα... Η αυτονομία του δεν είναι χειρότερη του Mate 8...για την δική μου χρήση θα έλεγα ίδια και καλύτερη...Οταν θα είμαι έτοιμος θα ανεβάσω δείγματα συγκριτικά με S7 edge LG V20 & Mate 8

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

και στην δική μου χρήση η μπαταρία ελαφρός καλύτερη του 8.πραγματικά υποδειγματική συσκευή δεν έχω βρει έστω ενα αρνητικό.
Link to comment
Share on other sites

MATE 8 FULL DARK

MATE_8_DARK_3.jpgimg host

 

MATE 9 FULL DARK

MATE_9_DARK_3.jpgimage hosting free

 

LG V20 FULL DARK

LG_V20_DARK_3.jpgimage hosting 10mb limit

 

S7 EDGE FULL DARK

S7_LIGHT_3.jpgtemp image upload

 

MATE 9 IN DOOR LIGHT

MATE_9_LIGHT_1.jpgimage hosting 5mb

 

LG V20 IN DOOR LIGHT

LG_V20_LIGHT_1.jpgpic upload

 

S7 EDGE IN DOOR LIGHT

S7_LIGHT_1.jpgscreenshot program

 

MATE 9 VERY LOW LIGHT

MATE_9_DARK.jpghost images

 

LG V20 VERY LOW LIGHT

LG_V20_DARK_1.jpggif upload

 

S7 EDGE VERY LOW LIGHT

S7_DARK_1.jpgforum image hosting

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που ψάχνουμε και το συγκρίνουμε με αυτά τα κινητά αυτό από μόνο του τα λέει όλα.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του είναι ανάμεσα στα τηλέφωνα που προ ανάφερες δηλαδή για μένα στο Auto Mode είναι στην πρώτη 6αδα και σαφώς καλύτερη του Op3T... Ανάλογα τις συνθήκες αλλού καλύτερη και αλλού χειρότερη αλλά γενικότερα σε κορυφαία επίπεδα... Το ίδιο θα έλεγα και ότι αφορά το βίντεο όπως και ολόκληρη την χρήση της συσκευής είναι σε κορυφαία επίπεδα μέσα στην πρώτη 6αδα με την καλύτερη βέβαια αυτονομία απ όλα... Η αυτονομία του δεν είναι χειρότερη του Mate 8...για την δική μου χρήση θα έλεγα ίδια και καλύτερη...Οταν θα είμαι έτοιμος θα ανεβάσω δείγματα συγκριτικά με S7 edge LG V20 & Mate 8

 

Να'σαι καλά για την απάντηση. Κάτι τελευταίο. Ποιο έχεις το απλό ή το προ ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παρω αύριο κύριως λόγω της μεγάλης οθόνης, δεν έχω καταλάβει αν το πρόβλημα με τα notifications υφίσταται ακόμη, αν αφορά μόνο τα κινέζικα ή και τα ευρωπαικά μοντέλα. Διάβασα στο XDA ότι κυκλοφόρησε ένα update αρχές Δεκεμβριου που διόρθωνε το πρόβλημα, αλλά βλέπω ότι κάποιοι εξακολουθούν να έχουν θέμα.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ τραγικό να πληρώνεις μια premium συσκευή 700 ευρώ και να παλεύεις για να έχεις τα Notifications όπως πρέπει. Ποσο μάλλον όταν αντίστοιχο θέμα υπήρχε και στο mate 8.

Αν κάποιος έχει αγοράσει mate 9 απο Ελλάδα , αν μπορεί ας μας πει αν λαμβάνει σωστά και έγκαιρα notifications από ττις γνωστές εφαρμογές (gmail, viber, facebook, messenger κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παρω αύριο κύριως λόγω της μεγάλης οθόνης, δεν έχω καταλάβει αν το πρόβλημα με τα notifications υφίσταται ακόμη, αν αφορά μόνο τα κινέζικα ή και τα ευρωπαικά μοντέλα. Διάβασα στο XDA ότι κυκλοφόρησε ένα update αρχές Δεκεμβριου που διόρθωνε το πρόβλημα, αλλά βλέπω ότι κάποιοι εξακολουθούν να έχουν θέμα.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ τραγικό να πληρώνεις μια premium συσκευή 700 ευρώ και να παλεύεις για να έχεις τα Notifications όπως πρέπει. Ποσο μάλλον όταν αντίστοιχο θέμα υπήρχε και στο mate 8.

Αν κάποιος έχει αγοράσει mate 9 απο Ελλάδα , αν μπορεί ας μας πει αν λαμβάνει σωστά και έγκαιρα notifications από ττις γνωστές εφαρμογές (gmail, viber, facebook, messenger κτλ)

 

Επιβεβαιώνω ότι πλέον όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Επίσης να προσθέσω ότι είμαι ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από την φωτογραφική κάμερα του κινητού σε όλες τις συνθήκες. Πάρα πολύ καλή δουλειά στις χαμηλού φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παρω αύριο κύριως λόγω της μεγάλης οθόνης, δεν έχω καταλάβει αν το πρόβλημα με τα notifications υφίσταται ακόμη, αν αφορά μόνο τα κινέζικα ή και τα ευρωπαικά μοντέλα. Διάβασα στο XDA ότι κυκλοφόρησε ένα update αρχές Δεκεμβριου που διόρθωνε το πρόβλημα, αλλά βλέπω ότι κάποιοι εξακολουθούν να έχουν θέμα.

Σε γενικές γραμμές το θεωρώ τραγικό να πληρώνεις μια premium συσκευή 700 ευρώ και να παλεύεις για να έχεις τα Notifications όπως πρέπει. Ποσο μάλλον όταν αντίστοιχο θέμα υπήρχε και στο mate 8.

Αν κάποιος έχει αγοράσει mate 9 απο Ελλάδα , αν μπορεί ας μας πει αν λαμβάνει σωστά και έγκαιρα notifications από ττις γνωστές εφαρμογές (gmail, viber, facebook, messenger κτλ)

Εμένα από Ελλάδα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το κινητό είναι σούπερ και λίγα λέω.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω αύριο τότε...πρώτη φορά "κινέζος" θα πάρει τόσα χρήματα από το πορτοφόλι μου. Ελπίζω να μην το μετανιώσω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω ότι πλέον όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Επίσης να προσθέσω ότι είμαι ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από την φωτογραφική κάμερα του κινητού σε όλες τις συνθήκες. Πάρα πολύ καλή δουλειά στις χαμηλού φωτισμού.

To είδα και εγώ και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Με f2.2 είναι θαύμα ότι έχει τέτοια αποτελέσματα.

Από ταχύτητα focus τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

 

Εντυπωσιακό ότι εκτός από τα 2 χρόνια εγγύηση ο Γερμανός μου έκανε δώρο ακόμα 1 σύνολο 3 χρόνια.

 

Με ξένα κόλλυβα ο Γερμανός;;;

 

Η εγγύηση είναι τριετής από την huawei όχι λόγω Γερμανού.

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω αύριο τότε...πρώτη φορά "κινέζος" θα πάρει τόσα χρήματα από το πορτοφόλι μου. Ελπίζω να μην το μετανιώσω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To είδα και εγώ και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Με f2.2 είναι θαύμα ότι έχει τέτοια αποτελέσματα.

Από ταχύτητα focus τι λεει;

Όντως έτσι είναι. Προφανώς επειδή συνδυάζονται/συνεργάζονται και οι δύο φακοί ταυτόχρονα. Θα το δεις και στην πράξη όταν με το καλό παραλάβεις αύριο. Γρήγορο το focus όχι όμως σαν το ταχύτατο του s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά για την απάντηση. Κάτι τελευταίο. Ποιο έχεις το απλό ή το προ ;

 

Έχω το απλό 6 ιντσες αλλά κινέζικο 6g ram-128g rom....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω ότι πλέον όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Επίσης να προσθέσω ότι είμαι ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος από την φωτογραφική κάμερα του κινητού σε όλες τις συνθήκες. Πάρα πολύ καλή δουλειά στις χαμηλού φωτισμού.

 

Εγώ με το κινέζικο 6g-128g βλέπω ότι έχω ακόμα θέμα με όλες τις ειδοποιήσεις αν σβήσω τις εφαρμογές από τις πρόσφατες δηλαδή από το app drawer...

Δεν ξέρω μήπως παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις μου... Για ρίξτε μια ματιά...

1.εχω βάλει τις εφαρμογές να μην κλείνουν με την απενεργοποιηση της οθόνης

2.εχω δώσει όλες τις άδειες και προτεραιότητα

3.Στην παραβλεψει βελτιστωποιησεων εχω βγάλει στις εφαρμογές να επιτρέπεται

4.εχω βάλει το WiFi και τα Δεδομένα πάντα ανοιχτά

5.Το link+ το έχω στο Ποτε

6.Συγκεντρωση Lte ενεργοποιημενω

 

Δηλαδή με τις παρακάτω ρυθμίσεις εάν καθαρίσω το app drawer οπότε πάω να ανοίξω μια εφαρμογή δείχνει να ανοίγει από την αρχή π. χ. το Facebook μου ξανά φορτώνει ανοίγει δείχνει την μπλε οθόνη με το σήμα του στην μέση και μετά μπαίνει μέσα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που λέτε ότι δεν έχετε πρόβλημα με notifications, εννοείται ότι παίζουν out of the box ή Θα πρέπει να σπούδασω καμία εβδομάδα στο αντίστοιχο forum του xda για να παίξουν σωστά; :)

 

Υ. Γ: Ρωτάω όσο προλαβαίνω να κάνω πίσω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως έτσι είναι. Προφανώς επειδή συνδυάζονται/συνεργάζονται και οι δύο φακοί ταυτόχρονα. Θα το δεις και στην πράξη όταν με το καλό παραλάβεις αύριο. Γρήγορο το focus όχι όμως σαν το ταχύτατο του s7 edge.

Πάντως στο video η κάμερα δεν εντυπωσιάζει ιδιαίτερα, τουλάχιστον από διάφορα review που είδα. Εννοώ πάντοτε σε σύγκριση με iPhone 7 plus και s7 edge όπου το OIS είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που λέτε ότι δεν έχετε πρόβλημα με notifications, εννοείται ότι παίζουν out of the box ή Θα πρέπει να σπούδασω καμία εβδομάδα στο αντίστοιχο forum του xda για να παίξουν σωστά; :)

 

Υ. Γ: Ρωτάω όσο προλαβαίνω να κάνω πίσω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στο video η κάμερα δεν εντυπωσιάζει ιδιαίτερα, τουλάχιστον από διάφορα review που είδα. Εννοώ πάντοτε σε σύγκριση με iPhone 7 plus και s7 edge όπου το OIS είναι κορυφαίο.

Εμένα δουλεύουν χωρίς να πειράξω τπτ.

Στο 8 ήθελε ένα κάρο ρυθμίσεις εδώ όλα καλά με το που βγήκε από το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το απλό 6 ιντσες αλλά κινέζικο 6g ram-128g rom....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ με το κινέζικο 6g-128g βλέπω ότι έχω ακόμα θέμα με όλες τις ειδοποιήσεις αν σβήσω τις εφαρμογές από τις πρόσφατες δηλαδή από το app drawer...

Δεν ξέρω μήπως παίζουν ρόλο οι ρυθμίσεις μου... Για ρίξτε μια ματιά...

1.εχω βάλει τις εφαρμογές να μην κλείνουν με την απενεργοποιηση της οθόνης

2.εχω δώσει όλες τις άδειες και προτεραιότητα

3.Στην παραβλεψει βελτιστωποιησεων εχω βγάλει στις εφαρμογές να επιτρέπεται

4.εχω βάλει το WiFi και τα Δεδομένα πάντα ανοιχτά

5.Το link+ το έχω στο Ποτε

6.Συγκεντρωση Lte ενεργοποιημενω

 

Δηλαδή με τις παρακάτω ρυθμίσεις εάν καθαρίσω το app drawer οπότε πάω να ανοίξω μια εφαρμογή δείχνει να ανοίγει από την αρχή π. χ. το Facebook μου ξανά φορτώνει ανοίγει δείχνει την μπλε οθόνη με το σήμα του στην μέση και μετά μπαίνει μέσα....

Έχω ακολουθήσει πιστά τον οδηγό ρυθμίσεων για τις ειδοποιήσεις που είχες αναρτήσει για πρώτη φορά στο thread του Mate 8. Χρησιμοποίησα το Huawei suite για να μεταφέρω τα δεδομένα μου από το 8αρι στο 9αρι, έτσι με αυτό τον τρόπο μεταφέρθηκαν και όλες οι ρυθμίσεις που είχα κάνει για τις ειδοποιήσεις. Έχω την τάση να κλείνω τις εφαρμογές όταν δεν τις χρησιμοποιώ, αλλά λαμβάνω και πάλι κανονικά τις ειδοποιήσεις. Το Facebook όταν το κλείσω, δεν μου βγάζει πάντα την μπλε οθόνη με το σήμα στην μέση όταν πάω να το ανοίξω ξανά, 2 στις 10 να βγάλει μπλε οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι υπόλοιποι που λέτε ότι δεν έχετε πρόβλημα με notifications, εννοείται ότι παίζουν out of the box ή Θα πρέπει να σπούδασω καμία εβδομάδα στο αντίστοιχο forum του xda για να παίξουν σωστά; :)

 

Υ. Γ: Ρωτάω όσο προλαβαίνω να κάνω πίσω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στο video η κάμερα δεν εντυπωσιάζει ιδιαίτερα, τουλάχιστον από διάφορα review που είδα. Εννοώ πάντοτε σε σύγκριση με iPhone 7 plus και s7 edge όπου το OIS είναι κορυφαίο.

 

Αλήθεια είναι ότι όταν τραβάς video το OIS υπολείπεται των iPhone 7 plus και S7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κινητό.

Μετάβαση από galaxy s6 (128GB), άψογη.

 

Με την προγραμματισμένη αποστολή μυνημάτων, έχω μπερδευτεί λίγο, αλλά σε γενικές γραμμές, πολύ ικανοποιημένος.

Το απίστευτο, είναι το πόσο καλή είναι η λήψη στο 802.11 (2,4GHz). Ίσως να παίζει ρόλο και το android 7.0, αλλά όλα καλά.

 

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στα notifications. Το μόνο notification, που δε μου έβγαλε, ήταν εκείνο από την εφαρμογή irisco, η οποία ελέγχει τους συναγερμούς διαδικτυακά, και μόλις χτυπήσει συναγερμός, σου βγάζει αμέσως notification. Σε εμένα, χτύπησε, αλλά δεν το έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...