Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εξακολουθώ να θεωρώ το mate 9 μέσα στις top 3 επιλογές σήμερα.

 

Δηλαδή τα παρακάτω τα θεωρείς υποδεέστερα τότε:

 

iPhone 7 plus

S7 edge

Mi mix

Mi note 2

V20

Axon 7

One plus T

Mate 9 pro

 

Αν μπαίνει δεκάδα καταϊδρωμένο με το ζόρι

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή τα παρακάτω τα θεωρείς υποδεέστερα τότε:

 

iPhone 7 plus

S7 edge

Mi mix

Mi note 2

V20

Axon 7

One plus T

Mate 9 pro

Αν μπαίνει δεκάδα καταϊδρωμένο με το ζόρι

Το θεωρώ -συνολικά- καλύτερο από τα 2 xaiomi που αναφέρεις , από το axon 7, από το op3t και από το v20.

Για το mate 9 pro δεν έχω άποψη.

Το s7 edge το έχω και είναι μία καταπληκτική συσκευη, αλλά με διαφορετικό προσανατολισμo χρησης από το mate 9. Παρόλο αυτά το edge παραμενει ίσως η καλύτερη all around συσκευη .

Το iPhone plus επίσης καταπληκτική συσκευη αλλά με τα στραβά και τα ανάποδα του iOS , μεγεθος mate 9 με οθόνη s7 edge .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ότι Νανε. Σέβομαι την άποψη σας αλλά ήμαρτον ρε παιδιά.

Κερνάω καφέ να μου δείξεις την κακή κάμερα το κακό τατς και αν χάσω έστω μια ειδοποίηση χάνω και στοίχημα.

Λέτε για την παλαιά τεχνολογία οθόνη (που η συγκεκριμένη είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή, φυσικά και όχι σαν άλλες) την στιγμή που είναι έτσι για να ρίχνει τουλάχιστον διπλή αυτονομία από τις υπόλοιπες.

Λέτε ότι είναι χειρότερο από συσκευές που δεν έχετε καν δει.

Ε σε πληροφορώ πως το mimix δεν λέει μία όταν θες να μιλήσεις (που πρώτα απ όλα κινητό είναι ία να μιλάς) δεν ακούς τον άλλον. Ωραία ε;

 

Για ένα iPhone που είναι τελείως διαφορετική φιλοσοφία μπαίνεις στο τριπακι να συγκρίνεις αυτά τα δύο σε τι;

Για πάμε να σου στείλω ένα pdf να το βάλεις σε ένα φάκελο μαζί με τα άλλα μπορείς, όχι; Καταταλα είναι επαγγελματικό τηλέφωνο.

 

περιμένετε, λίγο υπομονή είναι πολύ νωρίς θα βγει update και θα διορθώνει οποία τυχών προβλήματα έχετε.

 

Καλή Χρονιά να έχουμε συμφωνούμε ή όχι για εμένα είναι ένα από τα πληρέστερα τηλέφωνα. Κάπου χάνει κάπου κερδίζει αλλά πάντα σε σχέση με τα κορυφαία.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω κανένα από τα θέματα που περιγράφονται.Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και είναι τιμιοτατο για τα λεφτά του.Για τα υπόλοιπα σχόλια αλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Καλη χρόνια

 

Ps δεν ήθελα να βλέπω κινέζο μέχρι και χθες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οι ξερες προδιαγραφες στα χαρτια δεν λενε τιποτα, ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος στην πραξη.

 

Πριν 1.5 μηνα ειχα στα χερια μου NOTE 5 (μου επεσε και εσπασε) και πριν 20 μερες αγορασα το G5 το οποιο το πουλησα μετα απο 10 μερες αρων αρων.

Το καθε κινητο εχει τα + του και τα - του, οποιος ψαχνει το τελειο ισως το 2027 και παλι ΑΝ.

Στο ΜΑΤΕ 9 παιζει κατι με το touch που δειχνει να ειναι καθαρα παιδικη ασθενεια διοτι οταν εισαι μεσα σε εφαρμογες (Viber, Messenger, FB κ.τ.λ.) το touch του ειναι υποδειγματικο, λιγη υπομονη και λογικα με update θα φτιαξει, η Samy πουλαει LAG με το κιλο χωρις λυση (μιλαω για μαμα συσκευες ανευ Root), η SONY design κολλημενο 5 χρονια πισω, η LG ακομη το ψαχνει με πειραματα και προβληματαρες (βλεπε bootloop σε G3 G4 και G5) και η HTC αστο, χαμενο χωριο κατ εμε.

 

Ειναι λαθος οι αποψεις οτι το ΜΑΤΕ 9 ειναι τεχνολογικα πισω, διοτι η εμπειρια χρηστη μετραει και πιστεψτε με, σε εμπειρια χρηστη το ΜΑΤΕ 9 δεινει ρετσα.

Δεν εχει lag, σωστοτατη διαχειριση μνημης RAM, εχει μια οθονη που για 1080p IPS πραγματικα ειναι πολυ κοντα στις AMOLED 2Κ στην πραξη, η καμερα του σε συνθηκες μερας ξεσκιζει, δεν ζεστενεται, μικρα bezel και μικρες διαστασεις για 5.9 οθονη, εχει υποδοχη για SD και απο μπαταρια ξεχνας τον φορτιστη.

 

Τι παραπανω εχει να δειξει ο ανταγωνισμος ?

Εχω εδω αυτην την στιγμη MATE 9 και S7 Edge διπλα διπλα, δεν παει ρε παιδια το S7...

Μπροστα στο ΜΑΤΕ 9 ειναι αισθητα πιο αργο σε ταχυτητα και στα ζορια ζεστενεται, υπερτερει μονο σε καμερα σε χαμηλο φωτισμο και εκει τελος.

 

Οριστε και ενα ΜΙΝΙ βιντεακι απο S7 Edge Vs MATE 9 σε ανοιγμα Youtube το οποιο μωλις τωρα τραβηξα, λογο μερας-ωρας δεν μπορω να δειξω κατι παραπανω...

Ποσο πισω τεχνολογικα ειναι το ΜΑΤΕ 9 με αυτο που βλεπετε ? Το S7 Edge χθες εγινε Hard Reset διοτι πηρε αναβαθμιση λογισμικου.

 

http://i68.tinypic.com/21k9n5v.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την κάμερα : Με λίγο ψάξιμο κάνει θαύματα!!! Ειδικα σε επιλεκτική εστίαση , ασπρόμαυρο mode δεν έχω δει κάτι καλύτερο. Είναι πολύ καλύτερη από ότι περιμένα και είχα δει σε διάφορα reviews. Έχει μειονεκτήματα αλλά και πολλα πλεονεκτήματα σε σχέση με το s7 edge. Αν με βάζανε να διαλέξω μεταξύ των 2 πραγματικά δεν ξέρω ποια θα διάλεγα: Video , very low light προτιμώ το s7 edge ....λοιπές συνθήκες θα προτιμήσω το mate 9.

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ ολοκληρωμένο. Φοβερή ips και πολύ φωτεινή , εξαιρετική αυτονομία , ποιοτική κατασκευή , πολύ καλό ηχείο, πολυ καλή κάμερα , ακαριαίο δαχτυλικο, πολύ συμμαζεμενο σε διαστάσεις για σχεδόν 6ιντσο τηλέφωνο , άριστη ποιότητα κλήσης , πολύ δυνατό wifi , πολύ καλή λήψη σήματος...ακόμη και οι υπέρυθρες είναι οι ισχυρότερες που έχω δει σε κινητό. 3 χρόνια εγγύηση και αντικατάσταση τους 3 πρώτους μηνες χωρίς πολλά πολλά .

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πρέπει να ευχαριστήσει κάποιον αυτό το τηλέφωνο . Ειδικά οι απανταχού απογοητευμένοι κάτοχοι note 7 δεν θα βρουν άλλου παρηγοριά .

Αυτα και κλείνω για το 2016!!!! Καλή χρονιά σε όλους!!!

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα οθόνης και 2Κ και λοιπά είναι μόνο για τους αριθμολάγνους. Όταν η οθόνη του Mate 9 (θα) είναι από τις καλύτερες της αγοράς και η καλύτερη IPS, είναι ανούσιο να μιλάμε για αναλύσεις που δεν διακρίνει το μάτι και φυσικά περισσότερη επίπτωση έχουν στην μπαταρία και στην επεξεργαστική ισχύ παρά στο τελικό αποτέλεσμα. Φυσικά σε αυτήν την τιμή θα μπορούσαν να δώσουν μία QHD οθόνη μόνο για το wow factor αλλά αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε ανούσια ανάλυση οθόνης και μπαταρία, διαλέγω το δεύτερο hands down.

Καλομίλητο σε όσους το έχουν και καλή χρονιά σε όλους! :)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα οθόνης και 2Κ και λοιπά είναι μόνο για τους αριθμολάγνους. Όταν η οθόνη του Mate 9 (θα) είναι από τις καλύτερες τις αγοράς και η καλύτερη IPS, είναι ανούσιο να μιλάμε για αναλύσεις που δεν διακρίνει το μάτι και φυσικά περισσότερη επίπτωση έχουν στην μπαταρία και στην επεξεργαστική ισχύ παρά στο τελικό αποτέλεσμα. Φυσικά σε αυτήν την τιμή θα μπορούσαν να δώσουν μία QHD οθόνη μόνο για το wow factor αλλά αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε ανούσια ανάλυση οθόνης και μπαταρία, διαλέγω το δεύτερο hands down.

Καλομίλητο σε όσους το έχουν και καλή χρονιά σε όλους! :)

Ακριβώς αυτό!

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει συνεχως ειδοποιηση οτι το η εφαρμογη του Facebook ειναι ενεργοβορα και εαν επιθυμω να την κλεισω.

Σας το εμφανιζει εσας ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει συνεχως ειδοποιηση οτι το η εφαρμογη του Facebook ειναι ενεργοβορα και εαν επιθυμω να την κλεισω.

Σας το εμφανιζει εσας ?

Όχι γιατί όμως?

Θα πας μπαταρία θα πατήσεις το γρανάζι των ρυθμίσεων και θα ξεκλικαρεις το ειδοποίηση ενεργοβόρων εφαρμογών και είσαι έτοιμος....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί όμως?

Θα πας μπαταρία θα πατήσεις το γρανάζι των ρυθμίσεων και θα ξεκλικαρεις το ειδοποίηση ενεργοβόρων εφαρμογών και είσαι έτοιμος....

 

+αυτο απλα κριβει την ειδοποίηση εφαρμογη παραμένει ακρος ενεργοβόρα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ορισα να σταματα η εφαρμογη του Facebook οταν κλειδωνει η οθονη.

Το βλεπουμε στην πορεια...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

+αυτο απλα κριβει την ειδοποίηση εφαρμογη παραμένει ακρος ενεργοβόρα πάντως

Μα είναι ενεργοβόρα.... :) Δεν υπάρχει κάποια διαφορετική συμπεριφορά σε σχέση με άλλα τηλέφωνα, απλά στο mate 9 σε ενημερώνει και με notification αν το επιθυμεις. Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις ενεργοβόρων εφαρμογών. Ακόμη δεν έχω πέσει κάτω από 6 ώρες οθόνη σε οθόνη (μ.ο ειμαι στις 7 ωρες), για να αρχίσω να σκέφτομαι την οποια οικονομία ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει να μας δώσει πληροφορίες για το τι ειναι:

Το link+ και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Το "συγκέντρωση φορέα LTE" και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Πάντως μετά από πολλές δοκιμές με διάφορες εναλλαγές στις ρυθμίσεις για το θέμα των ειδοποιήσεων μετά και από το χθεσινό update κατέληξα ότι με οποίες ρυθμίσεις και να έχεις αν καθαρίσεις τις εφαρμογές από το app drawer (πρόσφατες εφαρμογές) τότε παπαλα οι ειδοποιήσεις...

Δηλαδή εκεί σκοτώνει τελείως τις εφαρμογές... Οπότε σε αναμονή σχετικού update....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει να μας δώσει πληροφορίες για το τι ειναι:

Το link+ και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Το "συγκέντρωση φορέα LTE" και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Πάντως μετά από πολλές δοκιμές με διάφορες εναλλαγές στις ρυθμίσεις για το θέμα των ειδοποιήσεων μετά και από το χθεσινό update κατέληξα ότι με οποίες ρυθμίσεις και να έχεις αν καθαρίσεις τις εφαρμογές από το app drawer (πρόσφατες εφαρμογές) τότε παπαλα οι ειδοποιήσεις...

Δηλαδή εκεί σκοτώνει τελείως τις εφαρμογές... Οπότε σε αναμονή σχετικού update....

 

πάντα ετσι ήταν τα huawei, αν σκότωνες απο recent το app τέλος ολα............. η αν δεν το είχες σε λίστα με προστατευμένες εφαρμογές τέλος το app όταν κλειδώνει η οθονη

 

εξαιρούνται καποια καλογραμενα apps οπος το whatsup τα οποια συνεργαζονται αψογα με ολα τα κινιτα (αν το εχεις στην προστατευμενη λυστα) οτι και να το κανεις οταν ερθει μηνημα θα πεταχτει ειδοπιιση (και οχι δεν τροει και μπαταρια οπος το fb viber κλοπ

Link to comment
Share on other sites

πάντα ετσι ήταν τα huawei, αν σκότωνες απο recent το app τέλος ολα............. η αν δεν το είχες σε λίστα με προστατευμένες εφαρμογές τέλος το app όταν κλειδώνει η οθονη

 

εξαιρούνται καποια καλογραμενα apps οπος το whatsup τα οποια συνεργαζονται αψογα με ολα τα κινιτα (αν το εχεις στην προστατευμενη λυστα) οτι και να το κανεις οταν ερθει μηνημα θα πεταχτει ειδοπιιση (και οχι δεν τροει και μπαταρια οπος το fb viber κλοπ

 

Και στο MATE 8 ήταν έτσι αλλά κάνα 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του το έφτιαξαν και ενώ καθάριζες τις πρόσφατες εφαρμογές οι ειδοποιήσεις ερχόντουσαν παντα-ολες-και στην ώρα τους... Και στο P9 plus δεν υπήρχε ποτέ αυτό το θέμα εξαρχής.... Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το emui όπως στο MATE 8 είχε καινούριο emui 4 και φτιάχτηκε αργότερα έτσι και τώρα με το emui 5 θα χρειαστεί χρόνος και πολύ μουρμούρα από τους χρήστες για να φτιαχτεί

Οπότε όχι δεν είναι έτσι πάντα η Huawei....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και στο MATE 8 ήταν έτσι αλλά κάνα 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του το έφτιαξαν και ενώ καθάριζες τις πρόσφατες εφαρμογές οι ειδοποιήσεις ερχόντουσαν παντα-ολες-και στην ώρα τους... Και στο P9 plus δεν υπήρχε ποτέ αυτό το θέμα εξαρχής.... Πιστεύω ότι έχει να κάνει με το emui όπως στο MATE 8 είχε καινούριο emui 4 και φτιάχτηκε αργότερα έτσι και τώρα με το emui 5 θα χρειαστεί χρόνος και πολύ μουρμούρα από τους χρήστες για να φτιαχτεί

Οπότε όχι δεν είναι έτσι πάντα η Huawei....

Όχι σε όλα πχ viber δεν δουλεύει ότι και να κάνεις και έπρεπε να το κάνεις να τρέχει μόνιμα στο taskbar

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε όλα πχ viber δεν δουλεύει ότι και να κάνεις και έπρεπε να το κάνεις να τρέχει μόνιμα στο taskbar

 

Ναι έχεις δίκιο άλλωστε ήμουν από τους πρώτους που έκραζα για το viber....

 

Ξέχασα να πω ότι μετά το τελευταίο update στην κινεζική Β156 το θέμα του touch respond - sensitivity δείχνει να εξαλείφθηκε σχεδόν ολοκληρωτικά... Δεν είμαι ο μόνος που το αναφέρει στο XDA....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εξαιρετικό κινητό. Δε μετανιώνω που άφησα πίσω τη Sammy με το knox security, την αφαίρεση τηλεκοντρόλ και τη μπαταρία ημέρας με το στανιό.

 

Έψαξα στο mate 3G video call, αλλά δε βρήκα πουθενά.

Επίσης θέλω να στείλω προγραμματισμένο sms , αργότερα. Υπάρχει τρόπος ή πρέπει να εγκαταστήσω εξωτερικό software;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανάφερε έχει και τρελο τηλεκοντρόλ.έχει τα πάντα και αν και δεν έχει μπορείτε να το προθέσεις.εξωτερικό.

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εξαιρετικό κινητό. Δε μετανιώνω που άφησα πίσω τη Sammy με το knox security, την αφαίρεση τηλεκοντρόλ και τη μπαταρία ημέρας με το στανιό.

 

Έψαξα στο mate 3G video call, αλλά δε βρήκα πουθενά.

Επίσης θέλω να στείλω προγραμματισμένο sms , αργότερα. Υπάρχει τρόπος ή πρέπει να εγκαταστήσω εξωτερικό software;

Όσο αφορά Knox security και αυτό έχει κάτι παρόμοιο έτσι root ξεχνάς (προφανώς χωρίς να χάσεις εγγύηση, με χάσιμο εγγύησης το κάνεις και επισιμα)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανάφερε έχει και τρελο τηλεκοντρόλ.έχει τα πάντα και αν και δεν έχει μπορείτε να το προθέσεις.εξωτερικό.

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιας και η εφαρμογή του τηλεκοντρόλ δεν είναι στοκ μπορείς να πάρεις ένα back up γιατί την έχω σβήσει κατά λάθος.....? Η οποίος μπορεί....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει να μας δώσει πληροφορίες για το τι ειναι:

Το link+ και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Το "συγκέντρωση φορέα LTE" και αν υπάρχει λόγος να το έχουμε ενεργώ?

Πάντως μετά από πολλές δοκιμές με διάφορες εναλλαγές στις ρυθμίσεις για το θέμα των ειδοποιήσεων μετά και από το χθεσινό update κατέληξα ότι με οποίες ρυθμίσεις και να έχεις αν καθαρίσεις τις εφαρμογές από το app drawer (πρόσφατες εφαρμογές) τότε παπαλα οι ειδοποιήσεις...

Δηλαδή εκεί σκοτώνει τελείως τις εφαρμογές... Οπότε σε αναμονή σχετικού update....

Πάντως με την Β124 του Mate 9 Pro μου αυτό δεν συμβαίνει. Ότι και να κλείσω από τις εφαρμογές στο recent οι ειδοποιήσεις μου έρχονται ακαριαία. Ήταν το πρώτο που δοκίμασα όταν μου ήρθε η συσκευή.

Έχω βάλει κάποιες να εξαιρούνται από το battery optimization - αλλά όχι όλες.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η εφαρμογή του τηλεκοντρόλ δεν είναι στοκ μπορείς να πάρεις ένα back up γιατί την έχω σβήσει κατά λάθος.....? Η οποίος μπορεί....

Είναι 34 mb πως να στο στείλω;

Το βάζω Dropbox αν δεν μπορείς πες μου.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Είναι 34 mb πως να στο στείλω;

Το βάζω Dropbox αν δεν μπορείς πες μου.

 

Βάλτο όπου θες αρκεί να μπορώ να το κατεβάσω.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...