Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια κι εγώ. Όχι ότι είχα πρόβλημα με την Nougat. Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν δουλεύει το picture in picture στο YouTube. Βέβαια από ότι διαβάζω αυτό είναι θέμα της Google.

 

Το PC mode υπάρχει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το PC mode υπάρχει τελικά;
Δεν έχω καλώδιο να το δοκιμάσω. Δεν θα μπω και στην διαδικασία να παραγγείλω γιατί στο xda όσοι το δοκίμασαν λένε πως δεν δουλεύει. Θέλει usb 3.1 και το κινητό μας δεν έχει :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τους φίλους θέλω την βοήθεια σας mate9 η mate10 lite ;
mate 9.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τους φίλους θέλω την βοήθεια σας mate9 η mate10 lite ;

 

Πλάκα κάνεις ε;

Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης Mate 9 χωρίς δεύτερη σκέψη.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Στο xda λένε πως μπορούν οι κάτοχοι ευρωπαϊκού l29 να περάσουν oreo μέσα από το hicare :)

Οποίος θέλει δοκιμάζει :)

 

ναι αλλα ειναι ακομη beta(early adopters λει)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ειναι ακομη beta(early adopters λει)
Στο hicare το λέει αυτό; Ρωτάω γιατί δεν το είδα, πέρασα με hota8.

Εδώ στο τελευταίο ποστ λέει για final https://forum.xda-developers.com/mate-9/help/oreo-arrives-europe-t3721397.

Όπως και να έχει είναι πολύ σταθερή, χωρίς κανένα πρόβλημα από όσο έχω διαπιστώσει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπηκα οντως στο hicare και την εχει την ρομ!Παμε για κατεβασμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ένα screenshot92698d56f20b5e18950e061ec1810431.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

οντως εφτασε ...οταν την περασει κανεις περιμενουμε εντυπωσεις ..,μην τρεχουμε μετα χαχαχ,ιδιως στο θεμα του ηχου ,απο ποιοτητα και ενταση
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπηκα οντως στο hicare και την εχει την ρομ!Παμε για κατεβασμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ένα screenshot92698d56f20b5e18950e061ec1810431.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eμενα ακόμα δεν την εμφανίζει ....
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο πάω σπίτι να την βάλω. Αλλά σκεφτείτε ότι θέλει επαναφορά κ στήσιμο από την αρχή γτ μιλάμε για νέο λειτουργικό . Φορτισμα κ βλέπουμε σε δύο τρεις μέρες τουλάχιστον συμπεριφορά .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει σημασία αν πχ κάνω εργοστασιακή επαναφορά πριν την εγκατάσταση και μετά από το αν κάνω μόνο μετά;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι να κάνετε επαναφορά. Δεν σημαίνει ότι κάποιος που δεν θα κάνει θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα . Αλλά για να ελαχιστοποιηθεί αυτή η πιθανότητα και για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης αν όντως άλλαξε κάτι στο πώς τρέχει το λογισμικό ,αλλά κ αυτονομία αν είναι καλύτερη ή όχι ,θα προβώ σε επαναφορά
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Που πατατε ρε παιδια στο hicare για να το δειτε? Στις ρυθμισεις δεν το δειχνει εκει που λεει ελεγχος για ενημερωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Που πατατε ρε παιδια στο hicare για να το δειτε? Στις ρυθμισεις δεν το δειχνει εκει που λεει ελεγχος για ενημερωσεις?

 

Δν θυμαμαι βημα βημα γτ μου το αλλαξε εμενα. Ανοιγεις hicare και πας σε μια καρτελα στις υπηρεσιες αν θυμαμαι καλα. Στην ενημερωση που λες απο ρυθμισεις ακομα δν το βγαζει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που βρήκα πριν λίγο και δεν το ήξερα. Με long press στην εφαρμογή θέματα ανοίγει pop up που σου δίνει την δυνατότητα, αν το υποστηρίζει το θέμα σου, να αλλάξεις font. Αυτό που έχω επιλέξει στην εικόνα, της Huawei, πολύ ωραίο. f597ac11b61910a60da924d461faf81a.jpg3ee73d644ba3d078665ae64fdd7146cc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε "πορτραιτο" στη καμερα,κατι που δεν ειχαμε. Επισης οι φωτο στη συλλογη οντως ανοιγουν ακαριαια πλεον. pc mode δεν βλεπω κατι κ λογικα δν υποστηριζεται βασει hardware,εκτος αν ειμαι τυφλος
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Downloading μέσω HiCare, σε L09.

Για αρχή dirty flash και αν κριθεί απαραίτητο καθαρή.

 

Update:

Σαν πρώτη γεύση όλα καλα.

Αυτό που περίμενα όμως, να κρύβονται τα πλήκτρα πλοήγησης και να λειτουργεί με τον σενσορα του δαχτυλικού (όπως στα P10) δεν γίνεται.

Κρύβονται τα πλήκτρα μεν, αλλά πρέπει να βγάλεις το βοηθητικό κουμπί στην οθόνη.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

όντως πλέον αφήνει και μέσω hicare να κατεβάσεις σε ελληνικό L09.

προσωπικά θα περιμένω την official γιατί δεν θέλω να μείνω χωρίς συσκευή ή να χάνω χρόνο σε φλασαρίσματα μέρες που είναι, αν και απο οτι λένε οι υπόλοιποι είναι σταθερή και μάλλον θα αποτελέσει τη τελική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

όντως πλέον αφήνει και μέσω hicare να κατεβάσεις σε ελληνικό L09.

προσωπικά θα περιμένω την official γιατί δεν θέλω να μείνω χωρίς συσκευή ή να χάνω χρόνο σε φλασαρίσματα μέρες που είναι, αν και απο οτι λένε οι υπόλοιποι είναι σταθερή και μάλλον θα αποτελέσει τη τελική έκδοση.

 

Με hicare δεν φλασαρεις κάτι. Η όλη διαδικασία συνεχίζεται κανονικά στην "αναβάθμιση συστήματος". Ακριβώς το ίδιο θα κάνεις και όταν έρθει κανονικά σε λίγες μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Downloading μέσω HiCare, σε L09.

Για αρχή dirty flash και αν κριθεί απαραίτητο καθαρή.

 

Update:

Σαν πρώτη γεύση όλα καλα.

Αυτό που περίμενα όμως, να κρύβονται τα πλήκτρα πλοήγησης και να λειτουργεί με τον σενσορα του δαχτυλικού (όπως στα P10) δεν γίνεται.

Κρύβονται τα πλήκτρα μεν, αλλά πρέπει να βγάλεις το βοηθητικό κουμπί στην οθόνη.

 

Πιστεύω πως και να δούλευε με το δακτυλικό δεν θα βόλευε καθόλου. Στο P10 βολεύει γιατί είναι μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Με hicare δεν φλασαρεις κάτι. Η όλη διαδικασία συνεχίζεται κανονικά στην "αναβάθμιση συστήματος". Ακριβώς το ίδιο θα κάνεις και όταν έρθει κανονικά σε λίγες μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεύω πως και να δούλευε με το δακτυλικό δεν θα βόλευε καθόλου. Στο P10 βολεύει γιατί είναι μπροστά.

 

Συμφωνώ και στις δύο επισημάνσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...