Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Καινούριος στην Huawei. Πήρα το mate 9 πριν 2 μέρες και δεν είμαι καθόλου ενημερωμένος. Θα πάρουμε oreo? Αν ναι ξέρουμε περίπου πότε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά θα πάρει λογικά Δεκέμβρη αλλά ίσως να αργήσει λίγο πιο πολύ.. Θα δούμε. Απόλαυσε την συσκευή σου..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Καινούριος στην Huawei. Πήρα το mate 9 πριν 2 μέρες και δεν είμαι καθόλου ενημερωμένος. Θα πάρουμε oreo? Αν ναι ξέρουμε περίπου πότε;
Ότι θα πάρουμε θα πάρουμε το θέμα είναι μην είναι σαν του Mate 10 που είναι τινγα στο bugs και low performance
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα πάρουμε θα πάρουμε το θέμα είναι μην είναι σαν του Mate 10 που είναι τινγα στο bugs και low performance
Στο XDA που διάβασα , γενικά , είναι πολύ ευχαριστημένοι από την beta .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA που διάβασα , γενικά , είναι πολύ ευχαριστημένοι από την beta .
Είναι πολύ σταθερή και με πολύ καλή μπαταρία η beta oreo. Την έχω περίπου 10 μέρες στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το κινητο είναι εκπληκτικό πάντως. Σε όλους τους τομείς. Τέλειο σήμα WiFi και 4g, τρομερή μπαταρία τέλεια κάμερα και πολύ καλή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη. Το αφήνετε για φόρτιση τη νύχτα η όχι;

 

Όλα μου τα κινητά το βράδυ θα μπουν πρίζα είτε έχουν 40% είτε 2%. Όταν φορτίσει σταματάει μετά. Δεν έχεις πρόβλημα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη. Το αφήνετε για φόρτιση τη νύχτα η όχι;
Τη νύχτα μόνο με powerbank το οποίο σταματάει μετά από λίγη ώρα αφού φορτίσει το κινητό. Αν το έχεις στην πρίζα συνεχίζει να παίρνει ρεύμα, έστω ελάχιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την le max 2 παρέα. Σκέφτηκα κάτι κουλό που θέλω να δοκιμάσω. Εδώ βλέπετε σύγκριση διαστάσεων του mate 9 με το δικό μας.

vmiRrD1.png

 

Η μόνη αισθητή διαφορά είναι το 1.3 χιλιοστά έξτρα του mate.

 

Κι εδώ είναι μία θήκη με μπαταρία για το mate 9.

 

HTB1t_KpQFXXXXXaapXXq6xXFXXXa.jpg

 

Λέω να το χτυπήσω. Σε ένα render που έκανα στο photoshop, το άνοιγμα που έχει η θήκη θα μπλοκάρει το 30% του δακτυλικού και το φλας τελείως. Τη θήκη θα την ήθελα κυρίως για ταξίδια αντί του powerbank μιας και είναι πιο βολική και έτσι απλά για τον πειραματισμό.

 

Η ερώτηση μου είναι, μήπως κάποιος φίλος από Πάτρα το έχει αγοράσει να κάνω μία γρήγορη δοκιμή. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την le max 2 παρέα. Σκέφτηκα κάτι κουλό που θέλω να δοκιμάσω. Εδώ βλέπετε σύγκριση διαστάσεων του mate 9 με το δικό μας.

vmiRrD1.png

 

Η μόνη αισθητή διαφορά είναι το 1.3 χιλιοστά έξτρα του mate.

 

Κι εδώ είναι μία θήκη με μπαταρία για το mate 9.

 

HTB1t_KpQFXXXXXaapXXq6xXFXXXa.jpg

 

Λέω να το χτυπήσω. Σε ένα render που έκανα στο photoshop, το άνοιγμα που έχει η θήκη θα μπλοκάρει το 30% του δακτυλικού και το φλας τελείως. Τη θήκη θα την ήθελα κυρίως για ταξίδια αντί του powerbank μιας και είναι πιο βολική και έτσι απλά για τον πειραματισμό.

 

Η ερώτηση μου είναι, μήπως κάποιος φίλος από Πάτρα το έχει αγοράσει να κάνω μία γρήγορη δοκιμή. Ευχαριστώ!

 

δεν συνιστώ καθώς σχεδόν όλα τα huawei (όσα έχουν kirin έστω) με φορτιστές (η power bank) τρίτον έχουν θέματα (υπερθέρμανση κακή φόρτιση καμένες πλακέτες κλπ

δυστιχος κιριν θελει δικο του φορτιστη (ο οποιος μεσα εχει και ενα ολοκλυρο κυκλομα που συνεργαζετε με pmic του κινιτου

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όσον αφορά τον ταχυφορτιστή της Huawei, δεν βρίσκω την επιλογή στις ρυθμίσεις ώστε να μην γίνεται ταχυφόρτιση ενώ φορτίζω με τον ταχυφορτιστή ή μήπως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όσον αφορά τον ταχυφορτιστή της Huawei, δεν βρίσκω την επιλογή στις ρυθμίσεις ώστε να μην γίνεται ταχυφόρτιση ενώ φορτίζω με τον ταχυφορτιστή ή μήπως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν συνιστώ καθώς σχεδόν όλα τα huawei (όσα έχουν kirin έστω) με φορτιστές (η power bank) τρίτον έχουν θέματα (υπερθέρμανση κακή φόρτιση καμένες πλακέτες κλπ

δυστιχος κιριν θελει δικο του φορτιστη (ο οποιος μεσα εχει και ενα ολοκλυρο κυκλομα που συνεργαζετε με pmic του κινιτου

 

Άρα, πρέπει να το ταχυφορτίζουμε συνέχεια? Δε νομίζω.. Εγώ κάποια βραδιά χρησιμοποιώ αργό φορτιστή από 1.5 φορτιστή.. Όταν βιάζομαι, χρησιμοποιώ τον δικό του.. Το έκανα και σε προηγούμενη Honor συσκευή, άνευ θέματος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει..

 

Περίεργο πάντως να μην υπάρχει η επιλογή για αργή φόρτιση μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής. Πχ στο S7 είχα την επιλογή αυτήν μέσα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας να φορτίζω την συσκευή με αργή φόρτιση δηλαδή output 5V και 2Α.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άρα, πρέπει να το ταχυφορτίζουμε συνέχεια? Δε νομίζω.. Εγώ κάποια βραδιά χρησιμοποιώ αργό φορτιστή από 1.5 φορτιστή.. Όταν βιάζομαι, χρησιμοποιώ τον δικό του.. Το έκανα και σε προηγούμενη Honor συσκευή, άνευ θέματος..

 

Δεν υπάρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άρα, πρέπει να το ταχυφορτίζουμε συνέχεια? Δε νομίζω.. Εγώ κάποια βραδιά χρησιμοποιώ αργό φορτιστή από 1.5 φορτιστή.. Όταν βιάζομαι, χρησιμοποιώ τον δικό του.. Το έκανα και σε προηγούμενη Honor συσκευή, άνευ θέματος..

 

οχι αναγκαστικά εγω εχω φορτιστη 1a απο το p7 και ειναι τελεια

Link to comment
Share on other sites

5ο tempered glass, που λόγω ενός μορίου σκόνης, βγαίνει άχρηστο.. Έχω ξενερώσει με αυτό το θέμα.. Τη στιγμή που το κολλάω πάνω στην οθόνη όλα δείχνουν τέλεια.. Μετά, ένα χνουδακι φέρνει την καταστροφή.. Είμαι και ψείρας.. Άστο καλό πια...
Link to comment
Share on other sites

5ο tempered glass, που λόγω ενός μορίου σκόνης, βγαίνει άχρηστο.. Έχω ξενερώσει με αυτό το θέμα.. Τη στιγμή που το κολλάω πάνω στην οθόνη όλα δείχνουν τέλεια.. Μετά, ένα χνουδακι φέρνει την καταστροφή.. Είμαι και ψείρας.. Άστο καλό πια...
και εγώ έχω χαλάσει αρκετά τζαμάκια για να πετύχω την ιδανική εφαρμογή χωρίς σκόνες.

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω χαλάσει αρκετά τζαμάκια για να πετύχω την ιδανική εφαρμογή χωρίς σκόνες.

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Χθες, μάλιστα, έκανα την "εγχείρηση" μέσα στο μπάνιο, μετά από ντουζ γιατί διάβασα ότι έτσι δεν θα αιωρούνται σκόνες.. Η μοναδική που υπήρχε στο χώρο, ήρθε και μπαστακώθηκε.. Θα ζητήσω βοήθεια ειδικού (ίσως και ψυχιάτρου).. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να ανάβει η οθόνη με διπλό χτύπημα όταν είναι κλειδωμένο για να ρίχνεις μια ματιά όπως τα LG. Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο στο κινητό σαν επιλογή. Αν υπάρχει ας μ πει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να ανάβει η οθόνη με διπλό χτύπημα όταν είναι κλειδωμένο για να ρίχνεις μια ματιά όπως τα LG. Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο στο κινητό σαν επιλογή. Αν υπάρχει ας μ πει καποιος

 

Όχι. Δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για θέματα φόρτισης του κινητού με power bank πέρα απο τα καλούδια της Huawei μπορεί να το φορτίζει με το power bank της xiaomi που υποστηρίζει και fcp Huawei.

 

Μη ξεχάσω, το μοντέλο να είναι το PLM05ZM

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,καταφερα να γρατσουνισω το τζαμακι απο τις καμερες [εσωτερικο φερμουαρ στο τσαντακι ,την τυχη μου μεσα ]ξερει κανεις αν αλαζει το καλυμα ?
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει ναι. Αν πιάνουν τα χέρια σου καθαρίζεις με 20€ αν οχι παε στην Μιχαλακοπούλου.

μπα τα δαχτυλα μου δεν ειναι για λεπτοδουλες .ασε να σιγουρευτουμε ..χαχ ευχαριστω με την πρωτη ευκαιρια θα το αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...