Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χλωμό να πάρουμε και 2η αναβάθμιση μέσα στο μήνα (βλ. OREO)

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

 

Ας το πάρουμε και τον άλλο μήνα αρκεί να το πάρουμε! Σκέψου ότι άλλες εταιρείες θα το δώσουν αρκετούς μήνες μετά.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Η Β197 εκανε την εμφανιση της σημερα και στο δικο μου L09C432 αγορασμενο απο Πλαισιο.

Ειναι μονο patches, οποτε λεω να την περασω χωρις Hard Reset πριν και μετα την εγκατασταση.....

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Η Β197 εκανε την εμφανιση της σημερα και στο δικο μου L09C432 αγορασμενο απο Πλαισιο.

Ειναι μονο patches, οποτε λεω να την περασω χωρις Hard Reset πριν και μετα την εγκατασταση.....

Μόνο security patches της Google είναι δεν είναι καν update το κλασσικό hole fix είναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα...το δουλευω το κινητό 2 μέρες τώρα και έχω να ρωτήσω το εξής..είναι φυσιολογικό για αυτήν την συσκευή σε 9 ώρες αδράνειας να εχει πέσει η μπαταρία 9%...το wifi ανοιχτο και έχω βάλει να δουλεύουν( λόγο δουλειάς) στο παρασκηνιο μόνον ινσταγραμ και messenger όταν το κινητό είναι κλειστο...με ίδιες ρυθμίσεις το xiaomi redmi note 4x πέφτει 2-4%... Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας επίσης το ποσοστο καταναλώσεις όταν το κινητό είναι αδρανές είναι 17%... Έχω κάνει 3 φορτώσεις έως τώρα.

Λογισμικό εχει B194

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα έχασε 9% το βράδυ. Την ίδια κατανάλωση είχα στο p10 είτε είχα καλό σήμα είτε όχι. Αυτό που έλυσε το πρόβλημα ήταν το wifi policy στο never και απενεργοποίηση του data always on. Δε θα χάνεις ειδοποιήσεις την ημέρα καθώς ειδικά τα data δεν απενεργοποιουνται αμέσως, αλλά μόνο σε κατάσταση deep doze δηλαδή νύχτα. Κανε αυτες τις ρυθμίσεις και νομίζω θα ξενοιασεις και δε θα χρειάζεται καθόλου πείραγμα το κινητό προ και μετά ύπνου για να μη χάνεις μπαταρία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν είχα το nexus 6p και χρησιμοποιούσα το Spotify μου εμφάνιζε στην οθόνη κλειδώματος το άλμπουμ που άκουγα σαν wallpaper. Τώρα στο mate 9 δεν το βλέπω . Γνωρίζει κανείς αν είναι κάποια ρύθμιση ή απλά δεν το υποστηρίζει το emui?
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση λύνετε το πρόβλημα με το ξαφνικό κλείσιμο των εφαρμογών.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση λύνετε το πρόβλημα με το ξαφνικό κλείσιμο των εφαρμογών.

 

η καινοθργια αναβαθμιση περιλαμβανεις μονο τα security patches της google

 

εφαρμογες κλεινουν για δυο λογους

1, δεν της βαλανε σε λιστα με προστατευμενες εφαρμογες

2. εχετε τοσο βαριες εφαρμογες που 4 gb ram δεν φτανουν ουτε για δειγμα (παθον οταν εβαλα facebook , messenger instagram viber whatsup κλπ τα 4g Πηγαν περιπατο (ακομη και 6 ειναι λιγα με αυτα τα app)

Link to comment
Share on other sites

η καινοθργια αναβαθμιση περιλαμβανεις μονο τα security patches της google

 

εφαρμογες κλεινουν για δυο λογους

1, δεν της βαλανε σε λιστα με προστατευμενες εφαρμογες

2. εχετε τοσο βαριες εφαρμογες που 4 gb ram δεν φτανουν ουτε για δειγμα (παθον οταν εβαλα facebook , messenger instagram viber whatsup κλπ τα 4g Πηγαν περιπατο (ακομη και 6 ειναι λιγα με αυτα τα app)

Ο ίδιες εφαρμογές έτρεχαν και σε κινητό με 2 για ρμ και με 3 γιγα και δεν υπήρχε πρόβλημα, LG g 2 και mate 8.

Εδω κάτι άλλο γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσαν. Ηταν πρόβλημα που εμφανίστηκε με την b194. Δες και στα ευρωπαϊκά φόρουμ το ιδιο λενε.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια αναβάθμιση λύνετε το πρόβλημα με το ξαφνικό κλείσιμο των εφαρμογών.
Τι λες φίλε μου τώρα,πριν καμία εβδομάδα έγραψα για το reload εφαρμογών και έπεσαν να με φάνε, βγάλε Facebook, messenger,Viber και θα στρώσει θα δουλεύει όπως το Galaxy s4 που έχει η γυναίκα μου,κατά τα άλλα στα 450 έγραφαν ότι είναι value for money.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επανέρχομαι λίγο με την oreo και συγκεκριμένα με την μπαταρία. Είμαι στο 48% με 3:35 λεπτά sot. Σε 8 ώρες ύπνο, με viber, friendly,aquamail και messager ανοιχτά, έχασε 1%. Πολύ καλά πιστεύω. Βέβαια έβαλα στις ρυθμίσεις εκτός από τα 4 προγράμματα που ανέφερα τα υπόλοιπα να κλείνουν με την οθόνη.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Τι λες φίλε μου τώρα,πριν καμία εβδομάδα έγραψα για το reload εφαρμογών και έπεσαν να με φάνε, βγάλε Facebook, messenger,Viber και θα στρώσει θα δουλεύει όπως το Galaxy s4 που έχει η γυναίκα μου,κατά τα άλλα στα 450 έγραφαν ότι είναι value for money.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις καταλάβει πως δουλεύει το emui και συνεχίζεις να μας λες τα δικά σου . Αν κλείσεις μια παράμετρο που έχω γράψει παλιότερα δεν σκοτώνει εφαρμογή πάλι . Έτσι λειτουργεί το κινητό. Όταν βλέπει κάτι που είναι ενεργοβορο το κοβει. Έχεις όμως την ευχέρεια να το βγάλεις ώστε να μην το κάνει .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το σκοτωμα των εφαρμογων δεν μου το παρουσιασε ουτε 1 φορα και ειχα ανεβασει και σχετικο βιντεο για χαρη του φιλου.

Βασικα δεν νιωθει το κινητο, τι να λεμε τωρα...

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη ιδέα γιατί δεν φεύγει το σήμα του 4G όταν μπαίνω σε wifi?

1764357c375779bd009a056ad4a5889e.jpg

Απ τον Ιανουάριο που έχω τη συσκευή, πάντα το σηματάκι 4G, 3G κλπ έφευγε όταν συνδεόμουν με wifi. Και ξαφνικά από προχθές παραμένει, χωρίς να κάνω κάποια αναβάθμιση λογισμικού κλπ.

a41f132ec4a4208ad58491c1cd8592ca.jpg

 

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Διορθώθηκε με το που πέρασε ΟΤΑ η Β197

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με restart φτιάχνει αυτό. Το κάνει και στο p10

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Μπα όχι

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Β197 εκανε την εμφανιση της σημερα και στο δικο μου L09C432 αγορασμενο απο Πλαισιο.

Ειναι μονο patches, οποτε λεω να την περασω χωρις Hard Reset πριν και μετα την εγκατασταση.....

To δικό μου L29C432 δεν έχει λάβει κάτι ακόμα !!?
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα έχασε 9% το βράδυ. Την ίδια κατανάλωση είχα στο p10 είτε είχα καλό σήμα είτε όχι. Αυτό που έλυσε το πρόβλημα ήταν το wifi policy στο never και απενεργοποίηση του data always on. Δε θα χάνεις ειδοποιήσεις την ημέρα καθώς ειδικά τα data δεν απενεργοποιουνται αμέσως, αλλά μόνο σε κατάσταση deep doze δηλαδή νύχτα. Κανε αυτες τις ρυθμίσεις και νομίζω θα ξενοιασεις και δε θα χρειάζεται καθόλου πείραγμα το κινητό προ και μετά ύπνου για να μη χάνεις μπαταρία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Επανέρχομαι..Το κινητό έστρωσε με τις ρυθμίσεις που είπες..το πολύ να χάσει 2% μετά από 10 ώρες..να σε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..Το κινητό έστρωσε με τις ρυθμίσεις που είπες..το πολύ να χάσει 2% μετά από 10 ώρες..να σε καλά!!!
Ωραίος, μακάρι να είχε και το Samsung αυτή την επιλογή..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα έχασε 9% το βράδυ. Την ίδια κατανάλωση είχα στο p10 είτε είχα καλό σήμα είτε όχι. Αυτό που έλυσε το πρόβλημα ήταν το wifi policy στο never και απενεργοποίηση του data always on. Δε θα χάνεις ειδοποιήσεις την ημέρα καθώς ειδικά τα data δεν απενεργοποιουνται αμέσως, αλλά μόνο σε κατάσταση deep doze δηλαδή νύχτα. Κανε αυτες τις ρυθμίσεις και νομίζω θα ξενοιασεις και δε θα χρειάζεται καθόλου πείραγμα το κινητό προ και μετά ύπνου για να μη χάνεις μπαταρία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το wifi policy και την επιλογη data always on , που τα βρισκουμε;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...