Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σίγουρα το ξέρω.. Ίσως βοήθησε η δεύτερη επαναφορά που έφαγε...

 

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κάποια εφαρμογή της Google έφαγε update και σταμάτησε να τρώει μπαταρία, έχω δουλέψει το Mate χωρίς Google apps παντελος, ούτε καν framework ούτε τπτ... Αυτονομία σε άλλο επίπεδο πραγματικά άλλο επίπεδο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, θυμίστε μου πως τσεκάρουμε το υπόλοιπο της εγγύησης μέσω imei? Υπάρχει σε προηγούμενο ποστ, αλλά έψαξα απο την αρχή και άρχισα να κουράζομαι.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θυμίστε μου πως τσεκάρουμε το υπόλοιπο της εγγύησης μέσω imei? Υπάρχει σε προηγούμενο ποστ, αλλά έψαξα απο την αρχή και άρχισα να κουράζομαι.. Ευχαριστώ
http://consumer.huawei.com/uk/support/warranty-query/

64a43a567c736233512fa82017934cae.jpg

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εαν ενδιαφερεται καποιος για ΜΑΤΕ 9 64GB μονοκαρτο (L09C432) αγορασμενο απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, ΚΟΥΤΑ πραγματικα σε κατασταση βιτρινας και δωρο θηκη Spigen Rugged Armor αξιας 25 ευρω ας μου στειλει π.μ. Αθηνα ειμαι.

Στα 350 ευρω ολα μαζι, το κινητο εχει εγγυση μεχρι 1/2020.

Υπαρχει κουτι με ολα τα παρελκομενα, αποδειξη αγορας και τα παντα ολα σαν καινουργια.

Παω για ΜΑΤΕ 10 PRO κλασικα.

 

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=classifieds&attach_id=2797129

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα , επιτέλους , έλαβα και εγώ την B197 .

Aπο ότι φαίνεται τα l29 , που είναι δικαρτα, καθυστερούν κάποιες μέρες να λάβουν τα update γιατί το βρήκα και στο XDA.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλη την παρέα , καινούργιο μέλος και κάτοχος του δίκαρτου mate 9 το οποιο αγορασα μεταχειρισμενο 3 ημερων στα 350. Πιστευω κλοπη αυτη η τιμη γι αυτο το κτηνος.... Δεν αφαιρεσα απο πανω το τζαμακι που ερχεται μαζι του στο κουτι και του φορεσα αμεσως μια δερματινη θηκη πορτοφολι της terrapin στο χρωμα καφε (cognac) , επίσης έλαβα κ εγω μολις τωρα το fix της google . Το κινητο ανταποκρινεται στα παντα και ειναι κτηνος μπαταριας. Υπαρχει τελικα αξιοπιστο τζαμι να του βαλω η να κρατησω αυτο που ερχεται εργοστασιακά?
Link to comment
Share on other sites

Λες και έχει μεγάλη σημασία, ο ένας αναβαθμίζει και κάνει συσκευές βαριές και δυσχιρστες ο άλλος κόβει ο τρίτο γεμίζεις bugs κλπ σε όλες της περιπτώσεις σε αναγκάζουν για νέα συσκευή ανά τόσο Edited by Jangoo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρίσκω το δίκαρτο, 64GB, χωρίς ΦΠΑ στις €212 Ευρώ. Πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή?

http://www.devicegreat.com/huawei-mate-9-smartphone-4gb64gb-p-725.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσοι χρησιμοποιούν την κλασική εφαρμογή Facebook. Κάποιες φορές εκεί που σκρολαρω αν πατήσω να βγω κατευθείαν στην επιφάνεια ,κάποιες φορές κάνει ένα μικρό σκάλωμα κ μετά βγαίνει. Σε όλα τα άλλα τα πετάει αμέσως χωρίς ίχνος καθυστέρησης .Το έχει παρατηρήσει άλλος;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρίσκω το δίκαρτο, 64GB, χωρίς ΦΠΑ στις €212 Ευρώ. Πιστεύετε ότι είναι καλή τιμή?

http://www.devicegreat.com/huawei-mate-9-smartphone-4gb64gb-p-725.html

 

εκτος ε.ε. θα φας τελωνειο, δωσε ενα κατοσταρι παραπανω και παρε το απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα μολις απο τα Mediamarkt και δουλεψα για κανα 10λεπτο το ΜΑΤΕ 10 PRO, σκοπος της επισκεψης στο καταστημα η αγορα αυτου.

 

Με το που το ειδα νομιζα οτι δεν ηταν αυτο, πολυ μικρο στο ματι σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9 λογο 18:9 ratio, χρωματα οθονης ωραια και πλουσια, ενα σκαλι πανω απο το ΜΑΤΕ 9 σιγουρα. Καμερα οχι κατι τρελο, πανω κατω στα ιδια επιπεδα με το ΜΑΤΕ 9 που δοκιμαζα φωτογραφιες και απο τα δυο κινητα μεσα στα Mediamarkt, ταχυτητα μια απο τα ιδια με το ΜΑΤΕ 9, τα παντα ολα σφαιρα, bezels αισθητα πιο μικρα σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9.

 

Λογο μεγεθους οθονης και μονο, δυστυχως το απορριπτω, αυτη η αναλογια οθονης 18:9 ratio δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου, διπλα στο ΜΑΤΕ 9 εμοιαζε σαν ο μικρος αδερφος, κριμα και πηγα με σκοπο να το αγορασω.

 

Οποτε αλλος ενας χρονος με το ΜΑΤΕ 9 και αναμονη για το ΜΑΤΕ 11......

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα μολις απο τα Mediamarkt και δουλεψα για κανα 10λεπτο το ΜΑΤΕ 10 PRO, σκοπος της επισκεψης στο καταστημα η αγορα αυτου.

 

Με το που το ειδα νομιζα οτι δεν ηταν αυτο, πολυ μικρο στο ματι σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9 λογο 18:9 ratio, χρωματα οθονης ωραια και πλουσια, ενα σκαλι πανω απο το ΜΑΤΕ 9 σιγουρα. Καμερα οχι κατι τρελο, πανω κατω στα ιδια επιπεδα με το ΜΑΤΕ 9 που δοκιμαζα φωτογραφιες και απο τα δυο κινητα μεσα στα Mediamarkt, ταχυτητα μια απο τα ιδια με το ΜΑΤΕ 9, τα παντα ολα σφαιρα, bezels αισθητα πιο μικρα σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9.

 

Λογο μεγεθους οθονς και μονο, δυστυχως το απορριπτω, αυτη η αναλογια οθονης 18:9 ratio δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου, διπλα στο ΜΑΤΕ 9 εμοιαζε σαν ο μικρος αδερφος, κριμα και πηγα με σκοπο να το παρω.

 

Οποτε αλλος ενας χρονος με το ΜΑΤΕ 9 και αναμονη για το ΜΑΤΕ 11......

Δυστυχώς βλέπω να καθιερώνεται το 18/9, οπότε και το mate 11 έτσι θα είναι. Μακάρι να πέσω έξω
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πραγματικά που δεν θα κυκλοφορήσει το απλό 10αρι γενικά στην Ευρώπη και μόνο Ισπανία αν θυμάμαι καλά. Πιστεύω το απλό στην τιμή που έχει και με το 16:9 format συν 3.5jack συν επέκταση msd θα το έπαιρνε αρκετός κόσμος. Το μόνο που του λείπει είναι η πιστοποίηση ip67 ή68. Αλλά έχει όλα τ άλλα για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα μολις απο τα Mediamarkt και δουλεψα για κανα 10λεπτο το ΜΑΤΕ 10 PRO, σκοπος της επισκεψης στο καταστημα η αγορα αυτου.

 

Με το που το ειδα νομιζα οτι δεν ηταν αυτο, πολυ μικρο στο ματι σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9 λογο 18:9 ratio, χρωματα οθονης ωραια και πλουσια, ενα σκαλι πανω απο το ΜΑΤΕ 9 σιγουρα. Καμερα οχι κατι τρελο, πανω κατω στα ιδια επιπεδα με το ΜΑΤΕ 9 που δοκιμαζα φωτογραφιες και απο τα δυο κινητα μεσα στα Mediamarkt, ταχυτητα μια απο τα ιδια με το ΜΑΤΕ 9, τα παντα ολα σφαιρα, bezels αισθητα πιο μικρα σε σχεση με το ΜΑΤΕ 9.

 

Λογο μεγεθους οθονης και μονο, δυστυχως το απορριπτω, αυτη η αναλογια οθονης 18:9 ratio δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου, διπλα στο ΜΑΤΕ 9 εμοιαζε σαν ο μικρος αδερφος, κριμα και πηγα με σκοπο να το αγορασω.

 

Οποτε αλλος ενας χρονος με το ΜΑΤΕ 9 και αναμονη για το ΜΑΤΕ 11......

 

Η φωτεινότητα της οθόνης πως σου φάνηκε; μιας και είναι oled σε σχέση με το 9;σημερα έβαλα το 9 δίπλα σε note 8 και τα 2 τέρμα και κλειστό το auto και το note στο 100% ήταν όπως το mate στο 70% καμία σύγκριση και φυσικά απέρριψα την αγορά.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το ΜΑΤΕ 9 εχει ενα κλικ πιο φωτεινη οθονη. Σε χρωμα ομως κερδιζει το ΜΑΤΕ 10 PRO.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βλέπω να καθιερώνεται το 18/9, οπότε και το mate 11 έτσι θα είναι. Μακάρι να πέσω έξω
Έτσι έλεγα και εγώ αλλά τώρα κάτοχος του note8 έχω να πω ότι είναι η καλύτερη αναλογία και πρέπει να την δουλέψεις 1-2 μέρες για να το καταλάβεις αλλά για εμάς που θέλουμε μεγάλες οθόνης θα πρέπει να είναι 6,3 ιτζες και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να μην έχεις ξαναδεί αφού το έχεις ξαναβάλει για φόρτιση από το 50% εως το 80% και έχεις χαλάσει τον κύκλο χωρίς να έχουν σβήσει τα στατιστικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να μην έχεις ξαναδεί αφού το έχεις ξαναβάλει για φόρτιση από το 50% εως το 80% και έχεις χαλάσει τον κύκλο χωρίς να έχουν σβήσει τα στατιστικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ τρελάθηκα, λέω τι έγινε :) Γράψε λάθος, δεν το έβαλα εγώ να φορτίσει και δεν το πρόσεξα.
Link to comment
Share on other sites

Λες και έχει μεγάλη σημασία, ο ένας αναβαθμίζει και κάνει συσκευές βαριές και δυσχιρστες ο άλλος κόβει ο τρίτο γεμίζεις bugs κλπ σε όλες της περιπτώσεις σε αναγκάζουν για νέα συσκευή ανά τόσο

 

δοξα στο θεω στην huawei ακολουθουν διαφορεικη πολιτικη

βλεπουν μεχρι ποια εκδοση κλπ παει συσκευη σχεδον like day one και αν βλεπουν οτι πχ στον επομενο θα πεσουν επιδοσεις απλα δεν την δινουυν (βλ p7 p8 κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικά συγνώμη για το off topic.

Την Δευτέρα θα κάνω ταξίδι επαγγελματικό στο εξωτερικό και θέλω να πάρω power bank από Ελλάδα - Αθήνα για το mate 9.

Τι προτείνετε σας παρακαλώ ως αξιόπιστη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικά συγνώμη για το off topic.

Την Δευτέρα θα κάνω ταξίδι επαγγελματικό στο εξωτερικό και θέλω να πάρω power bank από Ελλάδα - Αθήνα για το mate 9.

Τι προτείνετε σας παρακαλώ ως αξιόπιστη επιλογή;

 

Οτι και να παρεις το ιδιο ειναι πανω κατω, δες να εχει 2Α εξοδο και μετα κρινε αναλογα αναλογα με το μεγεθος.

 

Το Mate 9 δυστυχως δεν υποστηριζει quick charge της qualcomm οποτε δεν εχει νοημα να παρεις power bank με αυτο.

 

Εγω εχω αυτο

 

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html

 

Kαι βολευει, με μια φορτιση κανω 5-6 φορτισεις στο κινητο και με σωνει (ποτε δεν κανω πληρη φορτιση απο power bank αλλα 10-20-30-40% για να με βγαλει τη μερα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...