Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά νοείται.

Εξαρτάται τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Τα apps δεν τα έχω γιατί δεν τα χρησιμοποιώ, όχι για να πετύχω μεγαλύτερη αυτονομία.

Αντίστοιχα τρέχω apps καταγραφής διαδρομών, συγχρονίζω τουλάχιστον 6 mail και κάνω τις περισσότερες διαδικτυακές αγορές μου μέσω κινητού. Χρήση εξίσου επιβαρυντική για τη μπαταρία με κοινωνικά δίκτυα. Το καλό είναι ότι το κινητό ξυπνάει όταν το χρησιμοποιώ εγώ, όχι κάθε 3 και λίγο που θέλει η κάθε π@π@ριτσα social app.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρά νοείται.

Εξαρτάται τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Τα apps δεν τα έχω γιατί δεν τα χρησιμοποιώ, όχι για να πετύχω μεγαλύτερη αυτονομία.

Αντίστοιχα τρέχω apps καταγραφής διαδρομών, συγχρονίζω τουλάχιστον 6 mail και κάνω τις περισσότερες διαδικτυακές αγορές μου μέσω κινητού. Χρήση εξίσου επιβαρυντική για τη μπαταρία με κοινωνικά δίκτυα. Το καλό είναι ότι το κινητό ξυπνάει όταν το χρησιμοποιώ εγώ, όχι κάθε 3 και λίγο που θέλει η κάθε π@π@ριτσα social app.

 

Μη μου συγκρίνεις το σερφαρισμα με τις social . Πιο ενεργοβορες εφαρμογές δεν υπάρχουν . Δεν είπα ότι δεν έχεις λόγω αυτονομίας , απλά δεν έχει καμμία σχέση η χρήση .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα φάω κράξιμο από μερικούς αλλά έτσι είναι . Φορτίζει γρήγορα και το σώζει

 

Γιατί να φας κράξιμο; Προσωπικές εμπειρίες καταθέτουμε εδώ. Ούτε φαν μπόι είμαστε ούτε μέτοχοι της κάθε εταιρείας! Αυτά διαπιστωνουμε από την καθημερινή χρήση, αυτά λέμε. Εγώ π.χ. δεν του κάνω βαριά χρήση συνήθως και περίπου 8 ώρες τη μέρα είμαι εκτός wifi. Γιαυτό έχω μεγάλους χρόνους αναμονής. Αν το πιάσω στα χέρια μου πέφτει για πλάκα η μπαταρία. Όμως τη μέρα θα τη βγάλω και αυτό με ικανοποιεί.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μόλις ήρθε η 198.. 200 κάτι mb...

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορώ. Αν πας ρυθμίσεις, μπαταρία και μετά εκεί που λέει "κλείσιμο των εφαρμογών μετά το κλείδωμα της οθόνης" εκεί μπορείς να βάλεις όσες εφαρμογές δεν χρησιμοποιείς και έτσι το κινητό θα τις κλείσει όταν σβήσει η οθόνη. Επίσης πιο κάτω σου βγάζει εφαρμογές που καταναλώνουν πολλή ενέργεια. Εάν τις κλείσεις κι αυτές θα είσαι μια χαρά. Κράτα ανοιχτές μόνο όσες λειτουργείς. Αν δεις ότι και τότε πέφτει απότομα η μπαταρία κάνε του επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις

 

Φιλε μου θα ακολουθησω το guide και θα επανελθω για εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετή συζήτηση για την μπαταρία για αυτό και ποστάρω. Ανοιχτά συνέχεια viber και messenger. Συνεχώς σε σύνδεση με Huawei watch 2. Το aquamail συγχρονίζει 3 λογαριασμούς κάθε ώρα. 14 λεπτά κλήσεις, αρκετό Facebook και πλοήγηση σε forum με το Tapatalk. Στις 32 ώρες που βλέπετε μπαταρία οι μισές ήταν σε δίκτυο κινητής και οι άλλες σε wifi. Έχω στοκ launcher και χρησιμοποιώ το live wallpaper από τα Pixel, αυτό με το κύμα στην παραλία.

Είμαι σε beta oreo με έξυπνη επιλογή στην ανάλυση οθόνης. 158a55b378e6b49fd5b01a35a4f6064b.jpg9331dfd946f00724ebef0d5332646a1a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το mate 9 εδώ και κάνα μήνα και τώρα με επιασα μια φαγούρα να το κάνω τραμπα με το Xiaomi mi Mix 1... Είχες κάνεις και τα δύο κινητά να πει εμπειρίες...επίσης θέλω επιχειρήματα να με πείσει κάποιος να μείνω εδώ που είμαι ..

Υ.Σ με ενδιαφέρει κυρίως ,επειδή είμαι όλη μέρα με το κινητό, :

1.Οσο πιο μεγάλη οθόνη γίνεται σε όσο μικρότερο μέγεθος...

2 μπαταρία ...

3.smoothness

4.γενικη αξιοπιστία

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Μα σε όλα αυτά που ρωτάς εκτός του μεγέθους οθόνης που φυσικά μεγαλώνει και η συσκευή παντού είναι καλύτερο το mate. Επίσης καλύτερη κάμερα καλύτερα ηχεία και φυσικά ακουστικό που το mix δεν έχει και ο τρόπος που λειτουργεί απλά τραγικός επίσης έχεις και micro SD στο mate.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειχε κανεις απο εσας το vibe Z2 pro .. χαζευαμε κατι φωτογραφιες το απογευμα απο παλια στην tv και παραλιγο να βαλω τα κλαματα .λετε να εχει κανενα θεμα το δικο μου mate 9 .??
Link to comment
Share on other sites

παιδες ειχε κανεις απο εσας το vibe Z2 pro .. χαζευαμε κατι φωτογραφιες το απογευμα απο παλια στην tv και παραλιγο να βαλω τα κλαματα .λετε να εχει κανενα θεμα το δικο μου mate 9 .??

 

Το είχα 8 μήνες.....εκπληκτικές φωτογραφίες σε καλό φωτισμό...το βράδυ ζοριζεταν..θα το χαρακτήριζα εφάμιλλο του mate 9 στην κάμερα...νομίζω ότι το z2 pro φορούσε καλό αισθητήρα Samsung..

Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες ,εκπληκτικες φωτο ,το βραδυ ηθελε λιγο ψαξιμο στο pro mode .το θεμα ειναι οτι το mate βγαζει αρκετα χειροτερα ..καμια σχεση ,μαλον θα παω για fac...reset . δεν δικαιολογειται τετοια διαφορα
Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες ,εκπληκτικες φωτο ,το βραδυ ηθελε λιγο ψαξιμο στο pro mode .το θεμα ειναι οτι το mate βγαζει αρκετα χειροτερα ..καμια σχεση ,μαλον θα παω για fac...reset . δεν δικαιολογειται τετοια διαφορα
Μπα απλά για να βγάλεις καλές θέλει pro mode και κάποιες γνώσεις πως να βγάλεις φωτογραφίες. Με ίδια συσκευή νυχτερινές εγώ βγάζω άψογα και ο φίλος μου σαν από συσκευή τον 100 ευρώ

Η διαφορά είναι στο pro mode

Και πριν κάνουμε λήψη καθαρίζουμε τον φακό

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα..σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες του 2016 ,στο auto είναι κατώτερο το Mate 9... Τι μου θύμησες τώρα φίλε μου...z2 pro... Εκπληκτικό κινητό...αυτονομία,οθοναρα,κάμερα, επιδώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα..σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες του 2016 ,στο auto είναι κατώτερο το Mate 9... Τι μου θύμησες τώρα φίλε μου...z2 pro... Εκπληκτικό κινητό...αυτονομία,οθοναρα,κάμερα, επιδώσεις...
Καλά μην φανταστείς ούτε το 10 σε auto κάνει κάτι στην Huawei γενικός αν δεν ξέρεις από manual ξέχνα της βραδυνές
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα..σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες του 2016 ,στο auto είναι κατώτερο το Mate 9... Τι μου θύμησες τώρα φίλε μου...z2 pro... Εκπληκτικό κινητό...αυτονομία,οθοναρα,κάμερα, επιδώσεις...
Το vibe z2 pro το έχω ακόμη δεν υπάρχει το τηλέφωνό ακόμη και τώρα είναι τέρας. Του έχω βάλει lineage 7.1.2 και είναι σαν φετινή ναυαρχίδα του δοκίμασα και το oreo Android και πάει μπάλα το κινητό αφού να φανταστείς το mate 9 μπήκε στο κουτί του και κάθεται.

 

Στάλθηκε από το K920 (CN) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετα τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις εχω την αίσθηση οτι η διάρκεια της μπαταρίας εχει μειωθεί αρκετά.
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετα τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις εχω την αίσθηση οτι η διάρκεια της μπαταρίας εχει μειωθεί αρκετά.
Οι τελευταίες δυο αναβαθμίσεις ήταν απλά security patch . Δεν ξέρω πως μπορεί να επηρεάσουν την μπαταρία σου .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Με το ορεο τι γίνεται πότε θα το πάρουμε
Στην Κίνα έχει δοθεί επίσημα ήδη. Θέλω να πιστεύω μέχρι τέλος της χρονιάς ...
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και μετά την εμπειρία αναβάθμιση στο op3t από android 6 σε 7 και μετά από πολλές δοκιμές ρομ κατέληξε στο ότι καλύτερα λίγο πίσω να είμαστε πάρα να πάρουμε μια αναβάθμιση που θα χαλάσει το υπέροχο αυτό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και μετά την εμπειρία αναβάθμιση στο op3t από android 6 σε 7 και μετά από πολλές δοκιμές ρομ κατέληξε στο ότι καλύτερα λίγο πίσω να είμαστε πάρα να πάρουμε μια αναβάθμιση που θα χαλάσει το υπέροχο αυτό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 και εγω πιστεύω οτι συσκευή θα κατρακυλήσει με το oreo αλλά θα δούμε στην πράξη

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω πιστεύω οτι συσκευή θα κατρακυλήσει με το oreo αλλά θα δούμε στην πράξη

 

Οι αναφορές πάντως από όσους έχουν πάρει την beta είναι πολυ θετικές ....

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Οι αναφορές πάντως από όσους έχουν πάρει την beta είναι πολυ θετικές ....
Μέσα σε αυτούς κι εγώ. Κανένα παράπονο :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...