Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενός χρόνου κινητό, δεν θεωρείται παλιό.. Πταίσματα.. Απλά, μας κάνει λίγα νερά σε σημεία που άγγιζε την τελειότητα.. Ας είναι...

 

οταν λεω παλιο......... ενωω οχι με την εκδοση που βγηκε

 

με ποιο απλά λόγια όταν συσκευή παίρνει το επόμενο android πάντα ειναι χειροτρα απο πριν (ειναι πλεον νομος αυτο)

 

το κυριο μου παραπονο εινια οτι συσκευη σαν συνολο και σε βαριες διαδικασιες ειναι ποιο αργη πλεον(Σε ελαφριες δεν αλλαξε κατι)

ολα τα αλλα με το update θα στροσουν (μικρο πραγματα) αλλα αυτο το βαρος ποτε............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν λεω παλιο......... ενωω οχι με την εκδοση που βγηκε

 

με ποιο απλά λόγια όταν συσκευή παίρνει το επόμενο android πάντα ειναι χειροτρα απο πριν (ειναι πλεον νομος αυτο)

 

το κυριο μου παραπονο εινια οτι συσκευη σαν συνολο και σε βαριες διαδικασιες ειναι ποιο αργη πλεον(Σε ελαφριες δεν αλλαξε κατι)

ολα τα αλλα με το update θα στροσουν (μικρο πραγματα) αλλα αυτο το βαρος ποτε............

Σ'έπιασα.. Συμφωνώ.. Γιατί βιαζόμαστε κάθε φορά να εγκαταστήσουμε τα update, ένας θεός ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν δεν στρώσουν όλα τα bugs με κάποιο update δεν πρόκειται να την περάσω. Μια χαρά απροβλημάτιστη είναι η συσκευή τώρα και ταχύτατη
Link to comment
Share on other sites

καλά θα κάνεις.

αυτό είχα πει και εγώ αλλά παρασύρθηκα.

όχι οτι δεν είναι λειτουργική τώρα η συσκευή αλλά σίγουρα δεν είναι στο 100% που δούλευε με την 7.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε φίλε... Καλά μεγάλος είμαι αλλά με έκανες να νιώσω παππούς... Καντραν είναι η καρτέλα που βγάζει όταν ανοίγεις το τηλέφωνο να καλέσεις κάποιον.. Και πρέπει να πάρεις τον αριθμό.. Έχει νούμερα επάνω..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καντράν... Πως λέγετε αλήθεια; b602de20e37a31a236dcee09e1c7e36f.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καντραν ο dialer;

Πραγματικα, πως σου ηρθε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά θα κάνεις.

αυτό είχα πει και εγώ αλλά παρασύρθηκα.

όχι οτι δεν είναι λειτουργική τώρα η συσκευή αλλά σίγουρα δεν είναι στο 100% που δούλευε με την 7.

 

Υπομονη για 1-2 διορθωτικα updates παιδια.

Eδω τα iphones απο την Apple που εχει ολα τα λεφτα του κοσμου και κουτσουρεμενο OS και παλι οταν πρωτοβγαζει νεα εκδοση Ios ειναι τιγκα στα bugs και στο stutter

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη για 1-2 διορθωτικα updates παιδια.

Eδω τα iphones απο την Apple που εχει ολα τα λεφτα του κοσμου και κουτσουρεμενο OS και παλι οταν πρωτοβγαζει νεα εκδοση Ios ειναι τιγκα στα bugs και στο stutter

 

για τα μικρο προβλήματα δεν ανησυχώ θα στρώσει αλλά για το γενικό "βάρος" του λειτουργικού δεν προκειτε να αλλάξει κάτι καθώς από μόνο του το 8 είναι ποιο βαρυ απο το 7

Link to comment
Share on other sites

Που σας φαίνεται πιο βαρύ το κινητό; εγώ την πέρασα και εκτός από το πορτραίτο στην πίσω κάμερα που δεν δουλεύει καθόλου όλα τα άλλα δουλεύουν μια χαρά και έχω και πολύ καλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Αντε ντε.. Έφαγα κόλλημα.. Και η γυναίκα μου αυτό είπε..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα κια χρόνια πολλά σε όλους.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που σας φαίνεται πιο βαρύ το κινητό; εγώ την πέρασα και εκτός από το πορτραίτο στην πίσω κάμερα που δεν δουλεύει καθόλου όλα τα άλλα δουλεύουν μια χαρά και έχω και πολύ καλύτερη αυτονομία.

 

Μάλλον δεν ξέρεις να βγάζεις πορτραίτο . Μια χαρά βγάζει . Και καλύτερα από πριν μάλιστα . Το πορτραίτο βγαίνει από πιο μακρινή απόσταση είπαμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα κατευθείαν εγκατάσταση όπως και πολλοί άλλοι. Αλλά δεν νομίζω ότι έχει γινει βαρύ, τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω ακόμα.

 

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που σας φαίνεται πιο βαρύ το κινητό; εγώ την πέρασα και εκτός από το πορτραίτο στην πίσω κάμερα που δεν δουλεύει καθόλου όλα τα άλλα δουλεύουν μια χαρά και έχω και πολύ καλύτερη αυτονομία.
Αντε ντε.. Έφαγα κόλλημα.. Και η γυναίκα μου αυτό είπε..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα κια χρόνια πολλά σε όλους.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχετε κάνει clean install όσοι το βλέπετε πιο βαρύ από πριν;
Επειδή έχω πάνω από 3000 foto και γύρο στα 30 albums στο cold start gallery φορτώνει κάνει μερικά δευτερόλεπτα να γεμίσει τα albums (πριν ήταν στιγμιαία ούτε καν στηγμιαια μπαμ και ανοίγε) λέω φταίει το gallery app βάζω άλλο τα ίδια

 

Μέτα έχω κάτι μεγάλα Excel αρχεία ενώ πριν τα άνοιγε βούτυρο και στιγμιαία τώρα και κάνει ώρα να τα φορτώσει και στο scrolling κάνει σπασίματα για τα καλά (και εδώ Δωκιμασα 3 app τα ίδια όλα)

 

Σε βαριές σελίδες στο desktop mode σέρνεται για τα καλά πλέον η αν ανοίγω πολλές καρτέλες στο browser σκοτονει της προηγούμενες καρτέλες

 

Στο Facebook ειδικά αν έχει αρκετό περιεχόμενο κάνει σπασίματα

 

Εχω κάτι app με καρτέλες πελατών κάνει και αυτά κάποια ώρα να φορτώσει και αργεί στην εναλλαγή σελίδων ενω πριν ήταν στιγμιαία.

Είχα διό 4k video mkv από το pc ενώ πριν έπαιζε super τώρα και ζεστάνετε η συσκευή και τρώει σκάλωμα στιγμές στιγμές το video.

 

Κππ κλπ

 

Οπός είπα στα ελαφριά πράγματα δεν άλλαξε κάτι αλλα στα βαριά έπεσε απόδοση αισθητα.

Btw στην αρχή έκανα update τα είδα τα lagarismata σε δύο μέρες έκανα clean install και μάλιστα όχι απλά επαναφορά αλλά από νέω firmware από sdcard

 

Διαφορά καμία ομος στα βαριά πράγματα μου κάνει αυτό που κάνει

 

Btw ακριβός τα ίδια έπαθα και με το s7 edge μετά το update στο 7 και δεν λιθικε ποτέ..

Για αυτό λέω κάθε μεγάλο Android update ρίχνει την ταχύτητα της συσκευής καθος χρειάζεται περισσότερη ισχύ για τον εαυτό του έτσι αφινει λιγότερους πόρους για της υπόλοιπες διαδικασίες. Αύριο θα κάτσω να το γυρίσω στο 7 και θα κάτσω εκεί μέχρι να πάρω άλλη συσκευή.

Από ότι βλέπω όταν παίρνεις μια συσκευή καθεσε με την έκδοση που φωραει (το πολύ περνάς bug fix updates κλπ,) και απλά μετά πας στην επόμενη συσκευή, αναβάθμιση στο νέω Android απλά δεν παίζει.

 

Btw πορτρέτο μετά από clean install έπαιξε απλά θέλει λίγο απόσταση, αν και εγώ προτιμώ παιχνίδι με διάφραγμα για να βγάλω πορτρέτα

 

+να μην λέμε μόνο τα κακά έχει λίγο καλύτερη αυτονομία λίγο καλύτερη φωτογραφία (σε auto σε manual δεν αλλάζει κάτι εκεί παίζει το χέρι του φοτογραφου) και έχει μερικές νέες χρησημες δυνατότητες

Δύστυχος δεν είμαι διατιθιμενος μα θυσιάσω την ταχύτητα για αυτά (που στην πράξη μόνο αυτονομία από όλα αυτά μου είναι χρησημη καθος φωτογραφίες μόνο σε manual)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ξέρεις να βγάζεις πορτραίτο . Μια χαρά βγάζει . Και καλύτερα από πριν μάλιστα . Το πορτραίτο βγαίνει από πιο μακρινή απόσταση είπαμε

Καλά τόσο άσχετος στο να βγάλω μια φωτογραφία δεν είμαι. Δεν θολώνει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσο άσχετος στο να βγάλω μια φωτογραφία δεν είμαι. Δεν θολώνει τπτ

 

Και γω έτσι έλεγα . Κάνε focus στο πρόσωπο απο μακρυά και θα δεις ότι θολώνει .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι πάντως της μπαταρίας έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

Τέτοιους δεν έβγαζα με τίποτα.. Συνέχεια στις 430 ώρες οθόνη ήμουν. fbe1ca87ad64a3300cdbcf3589e513d0.jpgca125cc9b73275f517ba6af456992358.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά στην παρέα!

Μιας και το glass protector της sbs που βρίσκαμε στα public έχει εξαντληθεί, έχετε καμιά ιδέα για κάποιο άλλο protector με αντίστοιχη καλυπτικότητα; Τα περισσοτερα που κυκλοφορούν αφήνουν μεγάλα περιθώρια ακάλυπτης οθόνης.

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά στην παρέα!

Μιας και το glass protector της sbs που βρίσκαμε στα public έχει εξαντληθεί, έχετε καμιά ιδέα για κάποιο άλλο protector με αντίστοιχη καλυπτικότητα; Τα περισσοτερα που κυκλοφορούν αφήνουν μεγάλα περιθώρια ακάλυπτης οθόνης.

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Όχι δεν υπάρχει και όσα υπάρχουν ξεκολλανε day one μετά πας σε μικρότερη κάλυψη από καμιά nilkin
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καθαρό στησιμο κ 3 φορτίσεις πλήρης,βλέπω τελικά ότι η αυτονομία μου με ιδία χρήση είναι η ίδια. Βγάζω ένα 5ωρο με φουλ χρήση όλα ανοιχτά όπως και με την 7αρα. Το καλό είναι ότι δεν έχασα,φτάνει που έχω την ίδια
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καθαρό στησιμο κ 3 φορτίσεις πλήρης,βλέπω τελικά ότι η αυτονομία μου με ιδία χρήση είναι η ίδια. Βγάζω ένα 5ωρο με φουλ χρήση όλα ανοιχτά όπως και με την 7αρα. Το καλό είναι ότι δεν έχασα,φτάνει που έχω την ίδια

 

+1 τα ιδια και απο εδω ενο στην αρχη φανικε καλυτερη μετα επεσε ακριβος στα ιδια μολις εκανε δυο + φορτισεις η μπαταρια

 

βραδυ παω για 7 πισω και βαριεμαι ολα απο το 0........ αλλα τι να κανω απο το να αλλαξω κινιτο........

Link to comment
Share on other sites

+1 τα ιδια και απο εδω ενο στην αρχη φανικε καλυτερη μετα επεσε ακριβος στα ιδια μολις εκανε δυο + φορτισεις η μπαταρια

 

βραδυ παω για 7 πισω και βαριεμαι ολα απο το 0........ αλλα τι να κανω απο το να αλλαξω κινιτο........

τελικα ειχανε δικιο οι προλαλήσαντες ,μολις φορτωθηκε η συσκευη δυστυχως αρχισε να δειχνη αδυναμιες .απο εχτες πισω στην 7 λοιπον ,καθαρη αυτη τη φορα μιας και ειχα ενα θεμα με την καμερα . πεστετο πισογυρισμα ..αλλα η αληθεια ειναι οτι η συσκευη φυσαει ,,τουλαχιστον σε μενα .

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχανε δικιο οι προλαλήσαντες ,μολις φορτωθηκε η συσκευη δυστυχως αρχισε να δειχνη αδυναμιες .απο εχτες πισω στην 7 λοιπον ,καθαρη αυτη τη φορα μιας και ειχα ενα θεμα με την καμερα . πεστετο πισογυρισμα ..αλλα η αληθεια ειναι οτι η συσκευη φυσαει ,,τουλαχιστον σε μενα .

 

σε μενα αυτη την στιγμη περνιεται η 7 σε μερικες ωρες θα εχω πισω στο σφαιρατο mate μου :D

Link to comment
Share on other sites

+1 τα ιδια και απο εδω ενο στην αρχη φανικε καλυτερη μετα επεσε ακριβος στα ιδια μολις εκανε δυο + φορτισεις η μπαταρια

 

βραδυ παω για 7 πισω και βαριεμαι ολα απο το 0........ αλλα τι να κανω απο το να αλλαξω κινιτο........

 

Στο θεμα ταχυτητας δν μπορω να πω οτι εχω δει διαφορα προς το χειροτερο. Το ιδιο το βλεπω. Παντως πιστευω θα δωσει γρηγορα καποιες βελτιωσεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα ταχυτητας δν μπορω να πω οτι εχω δει διαφορα προς το χειροτερο. Το ιδιο το βλεπω. Παντως πιστευω θα δωσει γρηγορα καποιες βελτιωσεις

 

μόλις γύρισα στη 7

 

και ουαλα και τα μεγαλα excel παιζουν αψογα και 4k ταινιες και οτι βαρυ ειχα και αργουσε τωρα ανοιγε αψογα ξανα

 

και εκει θα παραμεινω μεχρι να παρω αλλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...