Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις γύρισα στη 7

 

και ουαλα και τα μεγαλα excel παιζουν αψογα και 4k ταινιες και οτι βαρυ ειχα και αργουσε τωρα ανοιγε αψογα ξανα

 

και εκει θα παραμεινω μεχρι να παρω αλλη συσκευη

 

Και πώς το κάνουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις γύρισα στη 7

 

και ουαλα και τα μεγαλα excel παιζουν αψογα και 4k ταινιες και οτι βαρυ ειχα και αργουσε τωρα ανοιγε αψογα ξανα

 

και εκει θα παραμεινω μεχρι να παρω αλλη συσκευη

 

H αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει αυτα τα δυο. Θα τα δοκιμασω ομως να σου πω, απο περιεργεια

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια των εφαρμογών (Gmail, viber κτλ) πλέον δεν βγάζει αριθμό, παρά μόνο μια τελιτσα, όταν κάτι είναι αδιάβαστο.. Αλλάζει κάπως?
Link to comment
Share on other sites

την επιστρφή πως την κάνατε,μέσω hisuite?

 

οχι αλλα και απο εκει γινεται (οποιος δεν ξερει καλυτερα απο εκει)

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφφφφφφ μόλις τελείωσα στήσιμο από την αρχή στης 7 συσκευή πήρε ανάσα αμέσως :D

 

εκει θα μεινω για πάντα μεχρι να πάρω άλλο

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφφφφφφ μόλις τελείωσα στήσιμο από την αρχή στης 7 συσκευή πήρε ανάσα αμέσως :D

 

εκει θα μεινω για πάντα μεχρι να πάρω άλλο

 

Εμπρος για πισω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα εγω θα μεινω σε αυτη. Μεχρι ωρας καλα παει . Αλλωστε το εχω βαλει κ αγγελια, ελεγα να παω στο mate 10 pro
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμπρος για πισω!!

 

νταξι δεν κατηγορώ κανέναν εξαλου ήξερα από την αρχή ότι η επόμενη έκδοση πάντα είναι ποιο αργή και εγώ που έχω μεγάλη απαίτηση από βαριές διεργασίες το ήξερα και το εκανα (βλ μικρόβιο αλλαγής) δεν πειράζει χάλασα 3 ώρες πάλι να το στίσω στην 7) τουλάχιστον έχω πίσω την συσκευή που έχω πάρει και έχω ερωτευτεί

 

το κακο ξερετε που ειναι? περίπου παρομια καθυστέρηση υπαρχει και στο mate 10 pro......... η το android 8 εχει γινει υπερβαρο τανκ η κατι σκατοσε η huawei

Link to comment
Share on other sites

νταξι δεν κατηγορώ κανέναν εξαλου ήξερα από την αρχή ότι η επόμενη έκδοση πάντα είναι ποιο αργή και εγώ που έχω μεγάλη απαίτηση από βαριές διεργασίες το ήξερα και το εκανα (βλ μικρόβιο αλλαγής) δεν πειράζει χάλασα 3 ώρες πάλι να το στίσω στην 7) τουλάχιστον έχω πίσω την συσκευή που έχω πάρει και έχω ερωτευτεί

 

το κακο ξερετε που ειναι? περίπου παρομια καθυστέρηση υπαρχει και στο mate 10 pro......... η το android 8 εχει γινει υπερβαρο τανκ η κατι σκατοσε η huawei

 

2 κινητα εχω με oreo, αυτα που λες ειναι τρελες ανακριβειες και παρασερνεις και τους αδαεις.

1-2 διορθωτικα update και τα κινητα φτιαχνονται παντα.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια των εφαρμογών (Gmail, viber κτλ) πλέον δεν βγάζει αριθμό, παρά μόνο μια τελιτσα, όταν κάτι είναι αδιάβαστο.. Αλλάζει κάπως?

 

Πας ρυθμίσεις σημάτων και επιλέγεις μη αναγνωσμένα εμφάνιση αριθμημενου σήματος.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις σημάτων και επιλέγεις μη αναγνωσμένα εμφάνιση αριθμημενου σήματος.

 

Με oreo, πού είναι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με oreo, πού είναι αυτό?

 

Το βρήκα.. "Ενδείξεις" στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων

Link to comment
Share on other sites

 

2 κινητα εχω με oreo, αυτα που λες ειναι τρελες ανακριβειες και παρασερνεις και τους αδαεις.

1-2 διορθωτικα update και τα κινητα φτιαχνονται παντα.

 

 

 

όσο για συσκευή είναι ποιο αργή στα βαριά πράγματα όταν την στρώσουν (αν το κάνουν ποτε) θα παραδεχτώ το λάθος μου μέχρι τότε επιμένω σε αυτό που ειπα

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα πισωγυρισμα και συγουρα δεν το εκανα για πλακα .η συσκευη στο ανοιγμα fb.. pstore .. και γενικα σε βαρια [πεστο ετσι ] χρηση ηταν πιο αργο και απο το mate S που ειναι 4 χρονων συσκευη . δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να γυρισει πισω , αλλα οσοι δεν εχετε παρει ακομα oreo κρατατε μικρο καλαθι . συγουρα θα ερθουν καποια update αν και δεν πιστευω οτι αυτα θα ειναι τα δωρα των μαγων.
Link to comment
Share on other sites

εγω ναι ,δεν γνωριζω αν υπαρχει αλλος τροπος .

 

Κάποιος οδηγός για εμάς που δεν το κατέχουμε πολύ το άθλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινέζικο μοντέλο κι έβαλα την 8αρα από το hi care. Έχω να πω ότι αντίθετα με κάποιους εδώ μέσα το Google store πραγματικά ανοίγει ακαριαία. Δεν έχω δει συσκευή να το ανοίγει τόσο γρήγορα πραγματικά, σχεδόν το ανοίγει όπως ανοίγει το calculator και δεν υπερβάλω. Αυτό που παρατήρησα εγώ ειναι ότι όταν πας μέσω messenger να ανοίξεις ένα link με chrome δεν το ανοίγει καθόλου. Δεν ξέρω γιατί. Απο μπαταρία πάνω κάτω είναι στα ίδια αν και μου φαίνεται ότι ελαφρώς έχει χάσει λίγο. Από την άλλη η κάμερα σε μένα έχει πέσει αρκετά θα λεγα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει μεγάλη καθυστέρηση στο άνοιγμα του hicare.. Επίσης, από την οθόνη κλειδώματος κάποιες φορές δεν ανοίγει η κάμερα..
Link to comment
Share on other sites

Επειδη γρατσουνιστηκε η ζελατινα της οθονης , υπαρχει καποια σε γυαλι που αξιζει για να την τοποθετησω;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές σε ταχύτητα δεν είναι τόσο μεγάλες, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το ΑΙ που έχει το EMUI 8 και καταναλώνει πόρους και επεξεργαστή μέχρι να στρώσει.

Η κάμερα με το portrait mode θέλει λίγο ψάξιμο, αλλά δουλεύει.

Το μόνο που μου κάνει είναι κάποια widgets που έχω και τα παγώνει μετά από λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η Oreo μέσω του hicare είναι κάτι σαν final beta version ή είναι η official τελική έκδοση που θα δωθεί OTA σε όλους;

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφαιρέθηκαν όσα μηνύματα δεν είχαν άμεση σχέση με το νήμα, παρά ήταν προσωπική παρατήρηση σε μέλος σχετικά με τον τρόπο γραφής.

Δεν υπάρχει κάποιος όρος που να απαγορεύει τα ορθογραφικά, και σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να κυνηγάμε με το τουφέκι όποιον κάνει ένα ή μερικά παραπάνω. Αυτό που απαγορεύεται είναι η χρήση των greeklish, και σε καμία περίπτωση δεν είναι το ίδιο.

Τέλος, επειδή αναφέρθηκε, υπάρχει λίστα αγνόησης για όποιον δεν επιθυμεί να βλέπει τα posts συγκεκριμένου μέλους. Θα την βρει στον πίνακα ελέγχου, εφόσον έχει συνδεθεί στο site.

Link to comment
Share on other sites

Egodemis τα 4κ βίντεο που άνοιγες να δεις και καθηστερουσε ήταν βίντεο τραβηγμένα με το κινητό;

Τα άνοιγες με κάποιο πρόγραμμα η χρησιμοποιουσες το στάνταρ πρόγραμμα του κινητού;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η Oreo μέσω του hicare είναι κάτι σαν final beta version ή είναι η official τελική έκδοση που θα δωθεί OTA σε όλους;

 

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk[/quote

 

Θα μ'ενδιεφερε κι εμένα η απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...