Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το εβγαζε νωριτερα νομιζω ομως ... Επισης ακομα beta ? Stable ?
Κινεζικο έχει stable ευροπαικο όχι δεν έχει

Είπαν αν όλα καλά μέχρι τέλος του χρόνου αλλιος Γενάρη (πυστεψε με δεν θέλεις oreo οπος σε αυτό του Mate 10 που βρίζεις την μέρα που το αγόρασες day one με άπειρα bugs)

Link to comment
Share on other sites

Κινεζικο έχει stable ευροπαικο όχι δεν έχει

Είπαν αν όλα καλά μέχρι τέλος του χρόνου αλλιος Γενάρη (πυστεψε με δεν θέλεις oreo οπος σε αυτό του Mate 10 που βρίζεις την μέρα που το αγόρασες day one με άπειρα bugs)

 

Εγώ πάντως κινέζικο έχω και δεν μου χει έρθει κατι

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πλήκτρο πλοήγησης υπάρχει περίπτωση να μην φαίνεται τουλάχιστον στους browsers ή στη συλλογή ή όταν διαβάζουμε κείμενα; Ας γίνει τουλάχιστον διάφανο να μην ενοχλεί τόσο και να μην κονταίνει την οθόνη κατά ένα εκατοστό. Επίσης ρυθμίσεις για το pro mode στις φωτογραφίες το βράδυ χωρίς τρίποδο κανείς? Το αρχαίο Nokia Ν8 το ξεπερνά χαλαρά με ή χωρίς φλάς! Κατά τ`άλλα πολύ ευχαριστημένος από κάμερα την ημέρα, αυτονομία, ταχύτητα, ευκρίνεια και φωτεινότητα οθόνης, καθαρότητα και ένταση στις τηλεφωνικές κλήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Κινεζικο έχει stable ευροπαικο όχι δεν έχει

Είπαν αν όλα καλά μέχρι τέλος του χρόνου αλλιος Γενάρη (πυστεψε με δεν θέλεις oreo οπος σε αυτό του Mate 10 που βρίζεις την μέρα που το αγόρασες day one με άπειρα bugs)

 

Αυτό περι mate 10 pro διορθώθηκε με προχτεσινο update . Και πάει καλύτερα πλέον από το δικό μας. Δύο φίλοι μου έχουν και τα συγκρίναμε χτες . Πλέον ρολαρουν κ εκείνα τέλεια και ήταν λογικό άλλωστε ..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περι mate 10 pro διορθώθηκε με προχτεσινο update . Και πάει καλύτερα πλέον από το δικό μας. Δύο φίλοι μου έχουν και τα συγκρίναμε χτες . Πλέον ρολαρουν κ εκείνα τέλεια και ήταν λογικό άλλωστε ..

 

οχι τελείως ακόμη έχει μπόλικα bugs σε κάνα δυο μήνες θα είναι οκ

αυτό σημαίνει βιάζομαι και σκοντάφτω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία γρήγορη ερώτηση. Έχει καταφέρει κάποιος να χρησιμοποιήσει το Mate 9 με το ρολόι Xiaomi Amazfit, χωρίς random αποσυνδέσεις; Ρωτάω διότι η συμπεριφορά των ειδοπιήσεων είναι random...Εννοείται πως έχω δώσει φουλ δικαιώματα στην εφαρμογή του Amazfit...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια διαφορά από την 321 log. Εκτός από την ενημέρωση ασφαλείας. 64bd8e10fbba7355130f86e9c9806ff6.jpg Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Για όσους, όπως εγώ, θεωρούν μεγάλο φάουλ την έλλειψη οριζόντιου scrolling στο app drawer με ικανοποίηση αναφέρω ότι πλέον το υποστηρίζει ο δωρεάν Microsoft launcher.

Μακάρι να το εισάγει και η Huawei λίαν συντόμως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια διαφορά από την 321 log. Εκτός από την ενημέρωση ασφαλείας.

 

Πήρες Oreo , η είναι η beta ??

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Πήρες Oreo , η είναι η beta ??
Η 321 ήταν beta. Για αυτήν στο xda λένε πως είναι τελική έκδοση. Και τις δύο τις φλάσαρα με hota8 τρόπο που υπάρχει στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Η 321 ήταν beta. Για αυτήν στο xda λένε πως είναι τελική έκδοση. Και τις δύο τις φλάσαρα με hota8 τρόπο που υπάρχει στο xda.
Μήπως έχει κάποιο link??
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιο link??
Κατέβασε την ρομ με firmware Finder και διάβασε εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/guide-mate-9-flash-update-package-t3593108

 

κι εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/guide-mate-9-flash-oreo-update-package-t3699522

 

Αν είσαι σε Nougat το πρώτο link.

Αν είσαι σε beta oreo, όπως ήμουν εγώ, το δεύτερο.

ΠΡΟΣΟΧΗ, μετά από αναβάθμιση από beta σε stable ο bootloader δεν κλείδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Από τιμή πάντως, παρατηρώ σταθερότητα.. Μη πω ότι αυξήθηκε κιόλας.. Εγώ έχω το μονοκαρτο και skroutz πάει 510+

https://www.skroutz.gr/s/10697717/Huawei-Mate-9-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Oreo 361. 30 ώρες μπαταρία με σχεδόν 6 ώρες sot μέχρι το 15 %. Το βράδυ, σε 8 ώρες έχασε 1% μπαταρία.

My fitnesspal, Google fit, Google keep, Viber, messenger, Aquamail mail, call Box, Weather Pro και Android wear τα έχω αφήσει να "τρέχουν" στις ρυθμίσεις της μπαταρίας.

Αρκετό Internet με Tapatalk, Opera και Facebook. Δίκτυο περίπου 60 % wifi και 40% 4g.

Όλες τις ώρες σε BT σύνδεση με Huawei watch 2.

20 λεπτά συνολικά κλήσεις. 09a88044cd77b10195534bbb96ea8351.jpge10ab2aeb7eb478c80c0d0b6b6f7c2af.jpgc51c91c87de99008b03436f72123a36e.jpge0054d0835d903c474491d7796d9d1fd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oreo 361. 30 ώρες μπαταρία με σχεδόν 6 ώρες sot μέχρι το 15 %. Το βράδυ, σε 8 ώρες έχασε 1% μπαταρία.

My fitnesspal, Google fit, Google keep, Viber, messenger, Aquamail mail, call Box, Weather Pro και Android wear τα έχω αφήσει να "τρέχουν" στις ρυθμίσεις της μπαταρίας.

Αρκετό Internet με Tapatalk, Opera και Facebook. Δίκτυο περίπου 60 % wifi και 40% 4g.

Όλες τις ώρες σε BT σύνδεση με Huawei watch 2.

20 λεπτά συνολικά κλήσεις. 09a88044cd77b10195534bbb96ea8351.jpge10ab2aeb7eb478c80c0d0b6b6f7c2af.jpgc51c91c87de99008b03436f72123a36e.jpge0054d0835d903c474491d7796d9d1fd.jpg

 

μακαρι να εβγαζα εστο 4 ωρες...... πανω απο 3 δεν εχω δει ποτε ....... ανάθεμα την χρήση που κανω......... θέλω κινητό με πυρηνικά......

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικο φόρουμ στο οποίο εχουν εγκαταστήσει το Oreo, ειναι οι περισσότεροι πολύ ευχαριστημένοι και μιλανε για αισθητή βελτίωση στην αυτονομία και σε ταχύτητα....
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικο φόρουμ στο οποίο εχουν εγκαταστήσει το Oreo, ειναι οι περισσότεροι πολύ ευχαριστημένοι και μιλανε για αισθητή βελτίωση στην αυτονομία και σε ταχύτητα....
Μια από τα ίδια κι εγώ. Όχι ότι είχα πρόβλημα με την Nougat. Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν δουλεύει το picture in picture στο YouTube. Βέβαια από ότι διαβάζω αυτό είναι θέμα της Google.
Link to comment
Share on other sites

Στο xda λένε πως μπορούν οι κάτοχοι ευρωπαϊκού l29 να περάσουν oreo μέσα από το hicare :)

Οποίος θέλει δοκιμάζει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...