Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://hwmt.ru/oth/HWFF/info/view.php?find_model=MHA-L09

 

Απλά να ξέρετε η τελευταία stable είναι η b156 όλα τα άλλα beta

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος κ γω από χτες, μετά από s7 edge .

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κ γω από χτες, μετά από s7 edge .

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θα με ενδιέφερε μια σύγκριση γιατί σκέφτομαι και εγώ την αλλαγή από s7 edge.......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θα με ενδιέφερε μια σύγκριση γιατί σκέφτομαι και εγώ την αλλαγή από s7 edge.......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά και εγώ μετά από s7 edge και 2 NOTE 7 ήρθα στο Mate 9...

Αν είσαι λάτρης της amoled οθόνης μείνε εκεί που είσαι η βουρ για s8+ (για μεγάλη οθόνη)

Αν δεν καίγεσαι και τόσο απλά θες μια πολύ καλή οθόνη σε όλες τις συνθήκες τότε ένα πράγμα θα σου πω... Είναι η πρώτη συσκευή που κρατάω περισσότερο από 5 μηνες τα τελευταία 2 χρόνια (δες την υπογραφή μου)... Είμαι έτοιμος (οικονομικά) για την αγορά του s8+ αλλά συνέχεια ενώ είμαι στο παρά πέντε κάνω πίσω...Η σειρά Mate είναι σαν την σειρά Νote δύσκολα βρίσκεις αντικατάστατη.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Θα περιμένω να δω από κοντά το s8 plus και θα αποφασίσω.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θα με ενδιέφερε μια σύγκριση γιατί σκέφτομαι και εγώ την αλλαγή από s7 edge.......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μόνο αν είσαι fan της amoled της samsung (δλδ τα profile χρώματος που έχει) θα απογοητευτείς σε όλα τα άλλα συσκευη είναι από της καλυτερες της αγοράς

γενικός είναι κάτι μοναδικό κάτι σαν την σειρα note της samsung

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω και γω την γνώμη μου μετά από το s7 edge . Το mate είναι καταρχήν αλαγκαριστο. Τρέχει σφαίρα, δεν δείχνει να κουράζεται σε αντίθεση με το s7 όπου κάπου κάπου θα σκαλωνε. Ωραία οθόνη αλλά προτιμώ την amoled. Μου αρέσει περισσότερο η αφή του s7. Μπαταρία δεν ξέρω τι έχω κάνει λάθος. Με ιδία χρήση βλέπω σχεδόν ίδιες ώρες. Θα ανεβάσω screenshot πιο κάτω. Εμένα προσωπικά δεν μου ενθουσίασε τόσο πολύ ενώ είναι δυνατή συσκευή. Δεν μου αρέσει κ εμφανισιακά,κ έχω κόλλημα γενικά με την εμφάνιση. Θα το ήθελα λίγο στενότερο . Το p10 plus θέλω να δω αλλιώς θα παω καρφί για το s8. Δεν ξέρω δεν με συγκίνησε κ τόσο πολύ το mate . Γενικά πολύ δυνατό τηλέφωνο,επίσης το αποτύπωμα είναι απίστευτα γρήγορο .Η κάμερα του είναι αρκετά καλη. Το βράδυ σαφώς υπερέχει το s7. Αλλά στο pro το mate βγαζει πάρα πολύ καλες. Γι'αυτό θα έλεγα να δοκιμάσετε και pro σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού. Φόρτιση κάνει σε απίστευτα γρήγορο χρόνο. Τέλος εχει πιο δυνατο ηχειο Αυτά ειναι καθαρά προσωπική γνώμη. Η αυτονομία είναι με όλα ανοιχτά . Ενώ δείχνει σε αναμονή να μην καίει ακόμα κ με δεδομένα,στη χρήση έδειχνε άλλα. Σαφώς κ έγινε επαναφορά κ στήσιμο καθαρό. f3c04aed78e15e94ab6f48b3a05de145.jpged012fc54ca44a78529c414a94774454.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ενα κλειδι πανω δεξια τι σημαινει?

 

ότι είναι ακομι παρθένο :lol::lol:

 

δεν στελενεις κάνα screenshot?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

καλημερα , ναι οταν βρηκα την εικονα καταλαβα οτι φταει αυτο , γι αυτο εγραψα το βρηκα.

με παρεξενευσε ομως που ενω πριν λιγο καιρο ειχα και honor 8 με το ιδιο adblock δεν μου το εβγαζε , ετσι δεν πηγε καθολου το μυαλο μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , ναι οταν βρηκα την εικονα καταλαβα οτι φταει αυτο , γι αυτο εγραψα το βρηκα.

με παρεξενευσε ομως που ενω πριν λιγο καιρο ειχα και honor 8 με το ιδιο adblock δεν μου το εβγαζε , ετσι δεν πηγε καθολου το μυαλο μου.

 

Ποιο adblock έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εγω παντως φορουσα το adguard και επειδη μου ετρωγε 5% μπαταρια εβαλα χθες το dns66 για να δω και αυτο ..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το ευρωπαικό δίκαρτο είναι στα 565 € στα σκρουτζομάγαζα και φαίνεται ότι μάλλον θα συνεχίσει να πέφτει.

Μου κάνει εντύπωση ότι οι εμπειρίες σας μέχρι τώρα ως προς το θέμα της μπαταρίας (SOT) είναι μάλλον αντικρουόμενες. Άλλοι το υμνείτε και άλλοι δηλώνετε απογοητευμένοι.

Έχει τελικά καλύτερους χρόνους από το S7 Edge ή όχι;

Επίσης στα ευρωπαικά μοντέλα απ' ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις καμίας εφαρμογής. Είναι έτσι;

Επίσης, είχε αναφερθεί στην αρχή ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα με τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις εάν δεν είναι το μοντέλο αντιπροσωπείας αλλά εισαγωγή από Ευρώπη, όπως αυτά που διαθέτουν τα σκρουτζομάγαζα. Μιλάμε πάντα για το Ευρωπαικό και όχι για το Κινέζικο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα. Αν ισχύει είναι πολύ παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το φορτιστη δε εχουμε καποιο προβλημα,σωστα ?

 

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?utmid=1108&rmmds=brands

 

οχι αλλα θα κανει ενα 4 ωρες για να φορτισει (αν δεν σε ενδιαφέρει η γριγορη φορτιση δλδ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή τη στιγμή το ευρωπαικό δίκαρτο είναι στα 565 € στα σκρουτζομάγαζα και φαίνεται ότι μάλλον θα συνεχίσει να πέφτει.

Μου κάνει εντύπωση ότι οι εμπειρίες σας μέχρι τώρα ως προς το θέμα της μπαταρίας (SOT) είναι μάλλον αντικρουόμενες. Άλλοι το υμνείτε και άλλοι δηλώνετε απογοητευμένοι.

Έχει τελικά καλύτερους χρόνους από το S7 Edge ή όχι;

Επίσης στα ευρωπαικά μοντέλα απ' ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις καμίας εφαρμογής. Είναι έτσι;

Επίσης, είχε αναφερθεί στην αρχή ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα με τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις εάν δεν είναι το μοντέλο αντιπροσωπείας αλλά εισαγωγή από Ευρώπη, όπως αυτά που διαθέτουν τα σκρουτζομάγαζα. Μιλάμε πάντα για το Ευρωπαικό και όχι για το Κινέζικο. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τέτοιο πρόβλημα. Αν ισχύει είναι πολύ παράξενο.

 

με ελαφριά χρήση καλύτερους χρόνους εχει (δλδ wifi χαμηλός φωτισμός κλπ κλπ) με σκληρή χρήση(τερμα το φως ολα ανοιχτα και με χρηση 4g) ίδιους έχει (Δλδ γύρο στης 3 ώρες sot)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ~80% φως και 4g (σπάνια το δουλεύω έτσι και μόνο για Δοκιμή 3-4 φορες) δεν έχω δει κάτω από 5ωρες. Με μισό μισό 4g wifi KAI φως στο αυτόματο είμαι πάντα πάνω 7 ώρες. Τονίζω πως έχω μια κάρτα και με καλό σήμα & Facebook messenger viber 3mail μπάλες f1 και motogp να συνχρονιζουν συνέχεια.

Το σημαντικότερο όλων είναι πόσο καλό σήμα έχεις εκεί που βρίσκεσαι.

 

Για τον φίλο που ρώτησε το έχω πάρει ελληνικό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ~80% φως και 4g (σπάνια το δουλεύω έτσι και μόνο για Δοκιμή 3-4 φορες) δεν έχω δει κάτω από 5ωρες. Με μισό μισό 4g wifi KAI φως στο αυτόματο είμαι πάντα πάνω 7 ώρες. Τονίζω πως έχω μια κάρτα και με καλό σήμα & Facebook messenger viber 3mail μπάλες f1 και motogp να συνχρονιζουν συνέχεια.

Το σημαντικότερο όλων είναι πόσο καλό σήμα έχεις εκεί που βρίσκεσαι.

 

Για τον φίλο που ρώτησε το έχω πάρει ελληνικό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με ειδοποιήσεις.

7 ώρες είναι εξοπραγματικος χρόνος

Σήμερα πχ από το πρωί που το έβγαλα από την πρίζα (7:20) μέχρι τώρα 09:30

Εχω 85% μπαταρία 12 λεπτά sot

100%φως, 4g μόνο, nfc ανοιχτό με μια αγορά από αυτό το πρωί και συνέχεια Bluetooth με συνδεδεμένο το mi band και όλα ανοιχτά (συγχρονισμός κλπ)

12 λεπτά sot περιλαμβάνει browsing, mail και μια αγορά από κάρτα (nfc pay)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βγαζεις μιαμιση ωρα χρησης εσυ?

πρεπει να αγορασεις και μια εξαρτηση να φορας και να βαζεις μεσα στις φυσιγγιοθήκες κινητα για να βγαζεις την μερα ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες είναι εξοπραγματικος χρόνος

Σήμερα πχ από το πρωί που το έβγαλα από την πρίζα (7:20) μέχρι τώρα 09:30

Εχω 85% μπαταρία 12 λεπτά sot

100%φως, 4g μόνο, nfc ανοιχτό με μια αγορά από αυτό το πρωί και συνέχεια Bluetooth με συνδεδεμένο το mi band και όλα ανοιχτά (συγχρονισμός κλπ)

12 λεπτά sot περιλαμβάνει browsing, mail και μια αγορά από κάρτα (nfc pay)

 

Βασικά δεν ξέρω τι γίνετε με το miband και nfc και τι κατανάλωση έχεις από εκεί. Δεύτερων μόνος σου λες ότι το έχεις 100% την οθόνη ενώ εγώ είπα αυτόματο.

Τι σήμα έχεις στο 4g; αν κάτω του μετρίου κακώς το έχεις εκεί και όχι στο 3g.

Με μόνο wifi έχω δει και 9 ώρες οθόνη και δεν είμαι έξωπραγματικός δεν έχω λόγο για εντηπωσιασμο αλλά όχι να ακούω ότι με φουλ χρήση βγάζει 3 ώρες αυτό είναι εξωπραγματικο και αν συμβαίνει κάπου υπάρχει πρόβλημα.

 

Για του λόγου του αληθές επισυνάπτω και σημερινές φώτο με αυτόματο και 4g καθώς και τις 9 ώρες που έχω δει μόνο με wifi .

da0081890eec23752853c4aae8abc003.jpg6c2b2848b2dc26064ee8b876c7fd0d55.jpgca10e565b6fe904ec66df986d630d41f.jpg

δηλαδη βγαζεις μιαμιση ωρα χρησης εσυ?

πρεπει να αγορασεις και μια εξαρτηση να φορας και να βαζεις μεσα στις φυσιγγιοθήκες κινητα για να βγαζεις την μερα ! :lol:

Σωστοοος...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω τι γίνετε με το miband και nfc και τι κατανάλωση έχεις από εκεί. Δεύτερων μόνος σου λες ότι το έχεις 100% την οθόνη ενώ εγώ είπα αυτόματο.

Τι σήμα έχεις στο 4g; αν κάτω του μετρίου κακώς το έχεις εκεί και όχι στο 3g.

Με μόνο wifi έχω δει και 9 ώρες οθόνη και δεν είμαι έξωπραγματικός δεν έχω λόγο για εντηπωσιασμο αλλά όχι να ακούω ότι με φουλ χρήση βγάζει 3 ώρες αυτό είναι εξωπραγματικο και αν συμβαίνει κάπου υπάρχει πρόβλημα.

 

Για του λόγου του αληθές επισυνάπτω και σημερινές φώτο με αυτόματο και 4g καθώς και τις 9 ώρες που έχω δει μόνο με wifi .

da0081890eec23752853c4aae8abc003.jpg6c2b2848b2dc26064ee8b876c7fd0d55.jpgca10e565b6fe904ec66df986d630d41f.jpg

 

Σωστοοος...

 

100% παντα εχω το φως εκτος απο το βράδυ

σο σήμα ανάλογα το που ειμαι παντα.. (μετακοινουμε μόνιμα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...