Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συνηθίσεις το μέγεθος,δεν ξαναγυρνας σε μικρότερο...Εγώ τώρα δεν μπορώ ούτε τις 5,2'....Το θέμα είναι ότι ο μόνος παράγοντας που δεν επερνα Honor η Huawei ήταν το ψηλό Sar....αλλά μιλάω με bluetooth,ώστε κάτι σώζουμε...

Τι χρώμα το πήρες;;;Εγώ το Silver...

 

Το γκρι, αλλά θα το'χω από εβδομάδα γιατί το ΜΜ θέλει 3 μέρες (!!!!) να παραδώσει κέντρο Θεσ/νίκης. :wacko: Τέσπα, δεν πειράζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μιας και απεκτησα κι εγω το 6χ προσφατα υπαρχει κανενα tempered glass με καλη εφαρμογη για το τηλεφωνο μας; Ενα blue star που πηρα απο eshop δεν κανει. δεν κολλάεικαθολου σε ολη την περιμετρο... διαβαζω για τα περισσοτερα ή ειναι μικρα ή ειναι μεγαλα... εχει δοκιμασει κανενας τιποτα καλο;

 

Παρήγγειλα αυτό...

http://www.ebay.com/itm/TOLIFEEL-Premium-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Huawei-Honor-6X-/222447766952?hash=item33caeb8da8:g:inIAAOSw32lY0eNE

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θήκη έχει να προτείνει κανείς καμία καλή ? δοκίμασα μια απλή από mrgadget αλλά δεν μου αρέσει

 

 

Παρήγγειλα αυτή...

http://www.ebay.com/itm/Shockproof-Ultra-Slim-Matte-Hard-Back-Case-Cover-For-Huawei-P8-P9-P10-Lite-Plus/172814643938?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=471597198312&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος και εγώ απο σήμερα αυτού του όμορφου κινητού σε χρυσό (σε κατάστημα Media Markt), το οποίο μου κόστισε 149 ευρώ (είχα voucher κουπόνι 30 ευρώ). Εξαιρετικό vfm!

 

πες μου οτι το πηρες το πρωι απο το καταστημα στη Καβαλας?? :)

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι το πηρες το πρωι απο το καταστημα στη Καβαλας?? :)

Αν εννοείς το κατ/μα στη συμβολή Θηβών και Λ. Αθηνών, ναι! Εχω την εντύπωση οτι ηταν απο τα τελευταία κομμάτια:)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος και εγώ του κινητού σε χρώμα γκρι , μετά από δύο χρόνια με το lumia 640.... Edited by dragon26
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από τα mediamarkt μαζί με το κινητό την θήκη σιλικόνης ή και το τζαμάκι της volte-tel? Αξίζουν?
Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα τη θηκη, καλη για αρχή μεχρι να πάρω καποια αλλη. Δεν προσθέτει πολυ ογκο αλλα σιγουρα παραπάνω απο τις αντοιστιχες nillkin που ειχα για το meizu. γενικά ολη η επιφανεια ειναι λεια και δεν προσφερει το ιδανικό κρατημα αλλα και πάλι για αρχη καλή ειναι...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα,

Σκέφτομαι κι εγώ να το παραγγείλω από το media markt. Αυτο που θέλω από κάποιο που έχει ήδη αγοράσει από αυτή την αλυσίδα, να μου πει αν το κινητό που πήρε είναι unbranded.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα τη θηκη, καλη για αρχή μεχρι να πάρω καποια αλλη. Δεν προσθέτει πολυ ογκο αλλα σιγουρα παραπάνω απο τις αντοιστιχες nillkin που ειχα για το meizu. γενικά ολη η επιφανεια ειναι λεια και δεν προσφερει το ιδανικό κρατημα αλλα και πάλι για αρχη καλή ειναι...

 

Ευχαριστώ!

Για αρχή την σκέφτομαι κι εγώ μέχρι να πάρω καμιά καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για θηκη δεν βιάζομαι ακόμα,μιας και θέλω μια στυλ spigen και φυσικά μέχρι να πάρω και τζαμακι θα έχω το Redmi Note 4,όπου θα τα βάλω κάτω και θα αποφασίσω ποιο θα κρατήσω....Από αυτά που έχω δει,το Honor έχει καλύτερη κάμερα,NFC,και καλή μπαταρία,αλλά ειναι 3/32 ram/rom,απο την άλλη το Redmi έχει 4/64 ram/rom,καλύτερη μπαταρία, υπέρυθρες,και ίσως καλύτερο επεξεργαστή για βαριά παιχνίδια....

Ακόμα το Sar του Honor είναι 1.38 ενώ στο Redmi 0.78......

Παντος και τα δύο προορίζονται για δεύτερη συσκευή,μιας και χαλαρά το 3Τ είναι η κύρια μου συσκευή....

 

Πριν λίγο ήρθε sms από Acs ότι αύριο θα το έχω....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Καταχος και γω της συσκευης απο Media Markt. Πολυ καλη αρχικη εντυπωση εχω ενα θεματακι ομως. Δεν υπαρχουν διαθεσημες ενημερωσεις για Android 7.0 και EMUI 5.0 ... Μπορει να με διαφωτισει καποιος για το τι μπορω να κανω να τις παρω?
Link to comment
Share on other sites

Καταχος και γω της συσκευης απο Media Markt. Πολυ καλη αρχικη εντυπωση εχω ενα θεματακι ομως. Δεν υπαρχουν διαθεσημες ενημερωσεις για Android 7.0 και EMUI 5.0 ... Μπορει να με διαφωτισει καποιος για το τι μπορω να κανω να τις παρω?

 

έχεις βάλει κάρτα σιμ μέσα; αν οχι βάλε και ξανα δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Καταχος και γω της συσκευης απο Media Markt. Πολυ καλη αρχικη εντυπωση εχω ενα θεματακι ομως. Δεν υπαρχουν διαθεσημες ενημερωσεις για Android 7.0 και EMUI 5.0 ... Μπορει να με διαφωτισει καποιος για το τι μπορω να κανω να τις παρω?
Με sim μεσα κανει την αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοριζικο,

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις οταν ανοιγεις το κινητο αν βγαζει λογοτυπο καποιου φορεα πχ. Vodafone.

Ευχαριστω

Καταχος και γω της συσκευης απο Media Markt. Πολυ καλη αρχικη εντυπωση εχω ενα θεματακι ομως. Δεν υπαρχουν διαθεσημες ενημερωσεις για Android 7.0 και EMUI 5.0 ... Μπορει να με διαφωτισει καποιος για το τι μπορω να κανω να τις παρω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για θηκη δεν βιάζομαι ακόμα,μιας και θέλω μια στυλ spigen και φυσικά μέχρι να πάρω και τζαμακι θα έχω το Redmi Note 4,όπου θα τα βάλω κάτω και θα αποφασίσω ποιο θα κρατήσω....Από αυτά που έχω δει,το Honor έχει καλύτερη κάμερα,NFC,και καλή μπαταρία,αλλά ειναι 3/32 ram/rom,απο την άλλη το Redmi έχει 4/64 ram/rom,καλύτερη μπαταρία, υπέρυθρες,και ίσως καλύτερο επεξεργαστή για βαριά παιχνίδια....

Ακόμα το Sar του Honor είναι 1.38 ενώ στο Redmi 0.78......

Παντος και τα δύο προορίζονται για δεύτερη συσκευή,μιας και χαλαρά το 3Τ είναι η κύρια μου συσκευή....

 

Πριν λίγο ήρθε sms από Acs ότι αύριο θα το έχω....

 

Ειχα πάει πριν απο λιγο στα ΜΜ εδω στην αργυρούπολη οπου έχει δίπλα διπλα το Note 4x και το Honor .

To Xiaomi δείχνει πιό premium συσκευή έχει και τα capasitive που εμένα με βολευουν αλλά το πιο σημαντικό που παρατήρησα είναι το θέμα της φωτεινότητας. Το Honor είναι αισθητα πιο φωτεινο απο το Χiaomi που εχει και πιο αχνα τα χρώματα. Ειμαι σε μεγάλο διλλημα καθώς θα ήθελα την πιο καλή κάμερα του Honor αλλα και την αίσθηση του πιο ακριβού της Xiaomi.

Τέλος πάντων δεν ειναι δυνατόν να τα έχεις όλα με 170-180 ευρώ (θα έπρεπε να βάλω άλλα 100 και να πάρω το Samsung J7 2017 που θα το αποδεχόταν και πιο εύκολα η συζυγος μιάς και προορίζεται για εκέινη)

 

Η προσφορά είναι μέχρι αύριο (αν μείνουν κομμάτια)..

Jimlost αν σου ερθει νωρίς γράψε μια συγκριση για την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Επίσης η θέση των touch πληκτρων αλλάζει ???(δηλ το back δεξιά και το menu αριστερά)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάει πριν απο λιγο στα ΜΜ εδω στην αργυρούπολη οπου έχει δίπλα διπλα το Note 4x και το Honor .

To Xiaomi δείχνει πιό premium συσκευή έχει και τα capasitive που εμένα με βολευουν αλλά το πιο σημαντικό που παρατήρησα είναι το θέμα της φωτεινότητας. Το Honor είναι αισθητα πιο φωτεινο απο το Χiaomi που εχει και πιο αχνα τα χρώματα. Ειμαι σε μεγάλο διλλημα καθώς θα ήθελα την πιο καλή κάμερα του Honor αλλα και την αίσθηση του πιο ακριβού της Xiaomi.

Τέλος πάντων δεν ειναι δυνατόν να τα έχεις όλα με 170-180 ευρώ (θα έπρεπε να βάλω άλλα 100 και να πάρω το Samsung J7 2017 που θα το αποδεχόταν και πιο εύκολα η συζυγος μιάς και προορίζεται για εκέινη)

 

Η προσφορά είναι μέχρι αύριο (αν μείνουν κομμάτια)..

Jimlost αν σου ερθει νωρίς γράψε μια συγκριση για την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Επίσης η θέση των touch πληκτρων αλλάζει ???(δηλ το back δεξιά και το menu αριστερά)

Μόλις παρέλαβα,και το έχω για φόρτιση...Σχεδιαστικά σε σύγκριση με τοRedmi Note 4,είναι ακριβώς ίδιες συσκευές...Δηλαδή μπροστά και τα δύο είναι άσπρα,οι αισθητήρες στο ίδιο σημείο,η μόνη διαφορά το Honor που γράφει το ένα,ενώ το άλλο έχει σε εκείνη την θέση τα κουμπιά....Πίσω πάλι στο ίδιο σημείο οι γραμμές για τις κεραίες,ίδια ακριβώς αίσθηση στο χέρι,η μόνη διαφορά το ένα έχει διπλή κάμερα,ενώ το άλλο μόνη....

Όταν θα του βάλω σιμ,και κάνω την αναβάθμιση,θα πέσει κανονικό συγκριτικό σε εφαρμογές, φωτογραφίες,βίντεο,και γενικά ποιο είναι πιο πλήρες σαν τηλέφωνο...

Το βιβλιαράκι .εσάς στο Sar γράφει σαν τιμή στο κεφάλι 1.23 ενώ στο σώμα 1.16 τιμή μικρότερη από αυτή που είχα βρει στο ιντερνέτ....

Παντος η βασική διαφορά έχει να κάνει με την Ram/Rom μιας και είναι 3/32 το ένα 4/64 το άλλο,αν και έχω διαβάσει ότι η διαχείριση στο Honor είναι εξαιρετική...Παντος το Honor λόγω καμερας και Nfc έχει πιο πολλές πιθανότητες να το κρατήσω,και ας έχω το Ν4 μια βδομάδα ακριβώς...

Η συσκευασία δεν είχε ακουστικά,και μέσα υπήρχαν άλλα δύο αυτοκόλλητα ασφαλείας σαν αυτά που είχε στο κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω ένα ασήμι και ένα γκρι.

Τελικά ίσως πάρει και η σύζυγος ένα χρυσό.

@mlojim σου είπαν μέχρι αύριο ότι ισχύει?

Πάντως τα πλήκτρα αλλάζουν θέση και αν θες αποκρυπτονται κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η θέση των touch πληκτρων αλλάζει ???(δηλ το back δεξιά και το menu αριστερά)

Ναι, αλλάζει από τις ρυθμίσεις, δινει 4 επιλογές για τη σειρά των πλήκτρων και στις 2 εξ αυτών προσθέτει και ακόμα ένα πλήκτρο που κατεβάζει τη μπάρα των ρυθμίσεων.

 

Επίσης για τον φίλο που ρώτησε αν έχει λογότυπο από vodafone πχ, οχι, το κινητό από τα media markt δεν έχει κανένα λογότυπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα να προσθέσω ότι στην οθόνη του κινητού υπάρχει κολλημενη μεβρανη προστασίας. Θα ήταν καλύτερα να είχε τζαμακι αλλά και η μεμβράνη μέχρι να βάλει κάποιος τζαμακι είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοριζικο,

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις οταν ανοιγεις το κινητο αν βγαζει λογοτυπο καποιου φορεα πχ. Vodafone.

Ευχαριστω

 

Ευχαριστω! Οχι δε βγαζει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα, προερχόμενος από Windows Phone και η αλήθεια είναι πως δυσκολεύομαι..... Μια μικρή βοήθεια, επιλογή για εξοικονόμηση μπαταρίας κάτω από ένα Α ποσοστό που έχει;

 

ΥΓ: Ελπίζω στην ανοχή σας, όσο ηλίθιες κι ακούγονται, αλλά πραγματικά παλεύω με μερικά πράγματα, λόγω της αλλαγής λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Στα 179€ ήταν μια χαρά. Πήρα μάλιστα και ένα 2ο για συγγενικό μου πρόσωπο που έψαχνε τηλέφωνο.

Γενικά μετά από μια μέρα που το έχω μου φαίνεται πολύ καλό. Μου κάνει εντύπωση που έχει και nfc ενώ όπου κοίταξα έγραφε πως δεν έχει.

Πριν από αυτό χρησιμοποίησα ένα moto x play, επίσης 5,5", και έλεγα πως μου φαίνεται μεγάλο και λιγάκι βαρύ όταν το άλλαζα καλύτερα να πήγαινα σε κάτι στις 5,2". Ωστόσο το honor που είναι μόλις 5γρ. ελαφρύτερο το κρατάω πολύ καλύτερα στο χέρι και μου φαίνεται απλά μια χαρά.

Με το που το άνοιξα είχα βάλει κάρτες και βρήκε άμεσα το update των 2,5gb για το emui 5.

 

Μία μέρα μετά την πρώτη φόρτιση είμαι εδώ :

f79b838b9bb157ac5c1d4cf89ed091e2.jpg

Πολύ καλά μου φαίνεται.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από προχθές. Μέχρι τώρα άριστες εντυπώσεις.

Καμία πρόταση για θήκη flip case; Να βάλω tempered glass και ποιο προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν υποστηρίζει ή όχι Usb on the Go???

Ευχαριστώ

Εγώ που χρησιμοποιώ την κεραία της tivizen παίζει μια χαρά λογικά αν δεν ήταν δεν θα έπαιζε.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις σε σχέση με το Redmi Note 4,στην φωτογραφία είναι ανωτερο,δεν μου αρέσει που το EMUI είναι φορτωμένο με άχρηστες εφαρμογές,εκεί το MIUI έχει πλεονέκτημα...

Όσο αφορά στην διαχείριση της ram,παρόλο που έχει 1gb λιγότερο δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά,στην οθόνη μου φαίνεται του 6x πιο φωτεινή...

Αυτά μέχρι τώρα...Όταν έρθει η θήκη και το τζαμακι θα ασχοληθώ πιο πολύ μαζί του...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα ότι άχρηστο είχε, και απενεργοποίησα ότι δεν έβγαινε. Δεν έχω πολλά άχρηστα μέχρι στιγμής.

Γενικά προτιμούσα το καθαρό Android, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω ότι έχω βρει κάτι που με χαλάει πολύ στο emui. Μόνο ότι δεν έχει δυνατότητα για widget συντόμευσης ρυθμίσεων που να οδηγεί στη μπαταρία. Αντίθετα βρήκα πολλά που έχουν πειράξει που είναι αρκετά εξυπηρετικά.

Πήρα και τζαμάκι, πάω να το περάσω...

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...