Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Μπορεί να με προτείνει κάποιος tempered glass από ebay που να κάνει σίγουρα στο κινητό; είχα παραγγείλει ένα και με βγήκε μικρότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αλησπέρα πως μπορώ να βρω να απενεργοποιησω την αρχική οθόνη σε redmi note 3 pro?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κάποιος εφαρμογή που να δίνει καλές φωτοφραφίες? ;)

Η gcam το βελτιώνει πάρα πολύ:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στα themes αλλά δεν υποστηρίζονται στην περιοχή σας.... Αλλά εντάξει πες αυτό είναι εύκολο να αλλάξει και να κατεβάζεις themes . Το κύριο παράπονο μου είναι οι αναβαθμίσεις (global stable) που μόνο αναβαθμίσεις δεν τις λες... Στα χνάρια της apple και η xiaomi δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έβαλα προχθές ένα ξυπνητήρι και απο τότε έχει μείνει το εικονίδιο στην μπάρα επάνω...Πώς θα το σβήσω το διαολάκι?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προχθές ένα ξυπνητήρι και απο τότε έχει μείνει το εικονίδιο στην μπάρα επάνω...Πώς θα το σβήσω το διαολάκι?

 

Δοκίμασε μέσα από την εφαρμογή να κάνεις ενεργοποίηση και απενεργοποίηση πάλι του ξυπνητηριού. Εννοώ την stock εφαρμογή του MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα και θελω την βοηθεια σας.Ενα φιλοσ μου εχει το note 3 pro αγορασμενο απο γερμανο πριν ενα χρονο.Το κινητο εχει το γνωστο προβλημα οταν το παιρνουν τηλ δεν το ακουνε λογικα θα θελει ακουστικο γιατι και ενα αλλο redmi που ειχα τελικα με το ιδιο προβλημα ηθελε ακουστικο.Τον συμβουλεψα να μην το πειραξει και να το παει στον γερμανο εφοσων εχει εγγυηση.Το αποτελεσμα ειναι αφου το κρατησε 3 εβδομαδες το κινητο ο γερμανος δεν ξερω αν το πηγε στην infoquest τον ειπαν οτι εχει θεμα η πλακετα απο υγρασια και δεν γινεται.Και εγω ρωταω ειναι σοβαρα πραγματα αυτα τζαμπα εγγυηση δηλαδη εχει?Πως πρεπει να κινηθουμε?Εγω ξερω αν εχει θεμα η πλακετα το κινητο δεν ανοιγει.Δεν ξερω καν αν το πηγε στην infoquest.Και στην τελικη αν το παραλαβουμε αυριο το κινητο και το παω αλλου για φτιαξιμο και ειναι οντως το ακουστικο τι πρεπει να κανουμε μετα καταγγελια?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Την στοκ δουλεύω αλλά δε βλέπω να ξεκολλάει! :P
Άνοιξε και κλείσε μια μια όλες τις προσθήκες που έχεις στο ξυπνητήρι και στην καρτέλα που βγάζει στο κλείσιμο να πατάς την δεύτερη επιλογή κάπου θα το πετύχεις

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε και κλείσε μια μια όλες τις προσθήκες που έχεις στο ξυπνητήρι και στην καρτέλα που βγάζει στο κλείσιμο να πατάς την δεύτερη επιλογή κάπου θα το πετύχεις

 

Redmi n3 pro

 

Ευχαριστώ!!!!

Το έχω καιρό αλλά τώρα μετακόμισα απο το παλιό μου κινητό. Μου λείπουν τα icons του 4.4...και η ευκολία να αλλάζεις το χρόνο αναμένης οθόνης. Μα γιατί να το κρύψουν σαν επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα και θελω την βοηθεια σας.Ενα φιλοσ μου εχει το note 3 pro αγορασμενο απο γερμανο πριν ενα χρονο.Το κινητο εχει το γνωστο προβλημα οταν το παιρνουν τηλ δεν το ακουνε λογικα θα θελει ακουστικο γιατι και ενα αλλο redmi που ειχα τελικα με το ιδιο προβλημα ηθελε ακουστικο.Τον συμβουλεψα να μην το πειραξει και να το παει στον γερμανο εφοσων εχει εγγυηση.Το αποτελεσμα ειναι αφου το κρατησε 3 εβδομαδες το κινητο ο γερμανος δεν ξερω αν το πηγε στην infoquest τον ειπαν οτι εχει θεμα η πλακετα απο υγρασια και δεν γινεται.Και εγω ρωταω ειναι σοβαρα πραγματα αυτα τζαμπα εγγυηση δηλαδη εχει?Πως πρεπει να κινηθουμε?Εγω ξερω αν εχει θεμα η πλακετα το κινητο δεν ανοιγει.Δεν ξερω καν αν το πηγε στην infoquest.Και στην τελικη αν το παραλαβουμε αυριο το κινητο και το παω αλλου για φτιαξιμο και ειναι οντως το ακουστικο τι πρεπει να κανουμε μετα καταγγελια?

 

Πάρε και στην infoquest τηλέφωνο, αν πήγαν καν τη συσκευή σου. Κι εγώ το Redmi Note 3 Pro από Γερμανό το πήρα, αλλά μου βγήκε ελαττωματικός ο φορτιστής. Τον κράτησαν 1 εβδομάδα, που είπαν ότι τον έστειλαν infoquest, και μου είπαν ότι τους τον έστειλαν πίσω χωρίς κανένα χαρτί και αποτέλεσμα από αυτούς...

 

Υποψιάζομαι το κατάστημα.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ως καλός noobakos έχω μια ακόμα απορία.

Όταν είμαι στην lock screen δείχνει κανονικά αν η σύνδεση είναι 3G, 4G. Όταν ξεκλειδώνω, εξαφανίζει το είδος της σύνδεσης και μένουν μόνο οι μπάρες.

Μα....γιατί???

 

ΥΓ. Το βρήκα :P

Αν τα ενεργοποιήσω δείχνει το δίκτυο...Βοηθάει όμως να ξέρω τα ακριβώς είναι οι μπάρες και όταν τα έχω κλειστά τα δεδομένα...

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγη βοήθεια

 

Θα αλλάξω κινητό και το υπάρχων του θέματος θα το δώσω σε φίλο μου. Ποιες είναι οι απαραίτητες ενέργειες που πρέπει να κάνω;

 

Επίσης λέω να του το γυρίσω στην 8 κατι όπου εκεί είχαν πρωτοεμφανιστει τα ελληνικά ως γλώσσα επίσημα και η μπαταρία του κρατούσε παραπάνω, πως μπορώ να το παω εκει (να πω ότι δεν έχω την τρελή εμπειρία και το κινητό είναι μόνο με τα επίσημα εργοστασιακά update )

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγη βοήθεια

 

Θα αλλάξω κινητό και το υπάρχων του θέματος θα το δώσω σε φίλο μου. Ποιες είναι οι απαραίτητες ενέργειες που πρέπει να κάνω;

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/27467-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-Xiaomi-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7/

Δες εδώ

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω την πλακέτα με τη usb για φόρτιση? Βρίσκω πολλές και φτηνές αλλά όχι για το special edition.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να βρεις. Αν δεν φορτίζει/αναγνωρίζεται από PC κάπου είχε πάρει το μάτι μου για ένα fix που κόβεις το safety του usb και μετά δουλεύει. Αλλά δεν παίρνω ευθύνη.

 

Βρήκα και το link, βάλε translate: http://forum.frandroid.com/topic/254961-redmi-note-3-pro-ne-charge-plus/?do=findComment&comment=3768699

Και εδώ: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/rn3-pro-charging-charging-board-t3671977

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 9.6.2.0. Αυτό που ξεχωρίζεις με την πρώτη είναι ο διαχωρισμός οθόνης που κάνει πλέον το κινητακι μας!!!!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια μία ερώτηση.

Κάνει κανείς από έναν αναβάθμιση από Xiaomi-miui.gr ???

Θέλω να μάθω αν οι rom των παιδιών έχουν φουλ προεγκατεστημένες της εφαρμογές όλες της Google...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα εδώ Κ μια βδομάδα μου έχουν χαρίσει ένα xiaomi note 3 pro. Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις απλά είναι μεγάλο το νήμα Κ δεν προλαβαίνω να το παρακολουθήσω. Δεν μου κάνει τίποτα το κινητό απλά το έχω για 2 συσκευή. Αξίζει να το κάνω root για να το κάνω update η να το αφήσω σε αυτή την έκδοση Κ ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη Κ σταθερή. (χαρίζω καμιά 10 θήκες 1 μπαταρία Κ 4 temperdglass. μόνο πριβε παιδιά Κ όποιος είναι Αιγάλεω η Κερατσίνι γιατί μου είναι άχρηστα εμένα. Ευχαριστώ

https://ibb.co/mYPY6p

https://ibb.co/g9spCU

https://ibb.co/h4xNXU

Ελπίζω να φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...