Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνολικά πρέπει να έχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικά ακουστικά χωρίς να δω κάποια αλλαγή. Επίσης, εγκατέστησα και την 8.5.3 μήπως και δω άσπρη μέρα αλλά ακόμα τίποτα. :wacko:

 

Τα ακουστικα (η θηλυκη υποδοχη που ειναι στο κινητο) εχουν ενα ελασματακι που αυτο οταν βαζεις το βυσμα πιεζεται και αποκοπτει τον ηχο απο το ηχειο και τον δρομολογει στα ακουστικα, καθως ταυτοχρονα ενεργοποιει και ενα κυκλωματακι που "λεει" στο κινητο οτι αυτη τη στιγμη υπαρχουν συνδεδεμενα ακουστικα και ενεργοποιουνται διαφορα... Προφανως αυτο το ελασματακι εχει μεινει στην θεση σαν να εχεις τοποθετημενο το βυσμα των ακουστικων.. τοτε το προβλημα ειναι σε hardware υλικο και οχι σε software.. γι αυτο και οποιαδηποτε ROM και να βαλεις, ακομη και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να κανεις παντα θα "βλεπει" οτι εχεις συνδεδεμενα ακουστικα.. Ταρακουνησε λιγο το κινητο, κοιτα λιγο στην υποδοχη μηπως φαινεται και μπορεις να κανεις κατι..

Τα παραπανω, παντα σε περιπτωση που εχει "κολλησει" το θεμα σε hardware και οχι σε καποιο software που λογικα αν ηταν σε software τοτε με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή εγκαταστασης ROM λογικα θα λυνοταν..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το σημερινό update της global beta έφαγε σκάλωμα ο launcher και έχω μαυρη οθόνη.

πρόσβαση σε εφαρμογές έχω μόνο μέσω του notification drawer...

 

μπήκα ρυθμίσεις και έκανα force stop στο launcher και ξεσκάλωσε.

 

Με προσοχή αδέρφια!

Link to comment
Share on other sites

με το σημερινό update της global beta έφαγε σκάλωμα ο launcher και έχω μαυρη οθόνη.

πρόσβαση σε εφαρμογές έχω μόνο μέσω του notification drawer...

 

μπήκα ρυθμίσεις και έκανα force stop στο launcher και ξεσκάλωσε.

 

Με προσοχή αδέρφια!

 

Καλά δεν είναι και τίποτα τρελό αυτό. Το είχα πάθει παλιότερα σε Lenovo, σε stable update.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

με το σημερινό update της global beta έφαγε σκάλωμα ο launcher και έχω μαυρη οθόνη.

πρόσβαση σε εφαρμογές έχω μόνο μέσω του notification drawer...

 

μπήκα ρυθμίσεις και έκανα force stop στο launcher και ξεσκάλωσε.

 

Με προσοχή αδέρφια!

 

Και εγώ το ίδιο, αποφύγετε το!

<a href="http://www.sellsmart.gr" class="internal"> Sellsmart </a>
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όταν βάζω αδιάβροχη θήκη, μου βγάζει μήνυμα "Παρακαλώ μην καλύπτετε την περιοχή των ακουστικών". Για να την απενεργοποιήσετε, πατήστε Back και πλήκτρο χαμηλώματος έντασης. Ο συνδυασμός όμως αυτός δε λειτουργεί! Μήπως ξέρετε πως μπορώ να το απενεργοποιήσω διότι δε μπορώ διαφορετικά να χρησιμοποιήσω τη θήκη!!!

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα εχουμε την επισημη miui 9 για το κινητο μας( redmi note 3 pro kate) ??

 

Λόγω specs, δε μπορεί να αποκλειστεί.. Για λόγους marketing, πιστεύω θα γίνει το αντίθετο...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα (η θηλυκη υποδοχη που ειναι στο κινητο) εχουν ενα ελασματακι που αυτο οταν βαζεις το βυσμα πιεζεται και αποκοπτει τον ηχο απο το ηχειο και τον δρομολογει στα ακουστικα, καθως ταυτοχρονα ενεργοποιει και ενα κυκλωματακι που "λεει" στο κινητο οτι αυτη τη στιγμη υπαρχουν συνδεδεμενα ακουστικα και ενεργοποιουνται διαφορα... Προφανως αυτο το ελασματακι εχει μεινει στην θεση σαν να εχεις τοποθετημενο το βυσμα των ακουστικων.. τοτε το προβλημα ειναι σε hardware υλικο και οχι σε software.. γι αυτο και οποιαδηποτε ROM και να βαλεις, ακομη και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να κανεις παντα θα "βλεπει" οτι εχεις συνδεδεμενα ακουστικα.. Ταρακουνησε λιγο το κινητο, κοιτα λιγο στην υποδοχη μηπως φαινεται και μπορεις να κανεις κατι..

Τα παραπανω, παντα σε περιπτωση που εχει "κολλησει" το θεμα σε hardware και οχι σε καποιο software που λογικα αν ηταν σε software τοτε με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή εγκαταστασης ROM λογικα θα λυνοταν..

 

Τελικά το πήγα στην Infoquest μιας και ήμουν κοντά. Το κράτησαν και τελικά επιδιορθώθηκε το πρόβλημα.

Βέβαια, θα το ξανασκεφτώ λίγο για να ξαναβάλω ακουστικά.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Λόγω specs, δε μπορεί να αποκλειστεί.. Για λόγους marketing, πιστεύω θα γίνει το αντίθετο...

 

Αυτή την απορία έχω κι εγώ...

 

ποτε θα εχουμε την επισημη miui 9 για το κινητο μας( redmi note 3 pro kate) ??

 

Αυτή τη στιγμή το κινητό μας έχει miui 9 επίσημη σε developer (που είναι η δοκιμαστική-beta έκδοση της miui). Απο τη στιγμή που υπάρχει η developer σημαίνει ότι σύντομα θα βγει και σε stable (σταθερή).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην Infoquest μιας και ήμουν κοντά. Το κράτησαν και τελικά επιδιορθώθηκε το πρόβλημα.

Βέβαια, θα το ξανασκεφτώ λίγο για να ξαναβάλω ακουστικά.:cool:

 

Το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά λέει 'αντικατάσταση κεντρική πλακέτας με νέο imei και εγκατάσταση λογισμικού'
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα θέμα με το Mi Band 2 και τη συγκεκριμένη συσκευή. Ενώ συνδέεται κανονικά σε 3 συσκευές (Redmi Note 3, Redmi 4A, iPhone SE), το ξεκλείδωμα λειτουργεί μόνο στο 4A. Πριν το συγχρονισμό του με το 4Α, ξεκλείδωνε κανονικά και το Redmi Note 3. Ξέρουμε σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

P.S.: Με μια γρήγορη αναζήτηση, δε βρήκα θέμα για το Mi Band 2, γι' αυτό έγραψα εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το pairing κανονικά γίνεται με μία μόνο συσκευή, θεωρητικά πριν αλλάξεις συσκευή πρέπει να κάνεις πρώτα unpair την παλιά.

 

Γι αυτό ξεκλειδώνει μόνο την πιο πρόσφατη..

Link to comment
Share on other sites

Το pairing κανονικά γίνεται με μία μόνο συσκευή, θεωρητικά πριν αλλάξεις συσκευή πρέπει να κάνεις πρώτα unpair την παλιά.

 

Γι αυτό ξεκλειδώνει μόνο την πιο πρόσφατη..

 

Αυτό δεν το γνώριζα. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα θέμα με το Mi Band 2 και τη συγκεκριμένη συσκευή. Ενώ συνδέεται κανονικά σε 3 συσκευές (Redmi Note 3, Redmi 4A, iPhone SE), το ξεκλείδωμα λειτουργεί μόνο στο 4A. Πριν το συγχρονισμό του με το 4Α, ξεκλείδωνε κανονικά και το Redmi Note 3. Ξέρουμε σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

P.S.: Με μια γρήγορη αναζήτηση, δε βρήκα θέμα για το Mi Band 2, γι' αυτό έγραψα εδώ.

 

Ούτε κι εμένα το βλέπει, όπως δεν το βλέπει και το Samsung s7 που έχω

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα το βλέπει, όπως δεν το βλέπει και το Samsung s7 που έχω

 

Έκανα unpair από τις άλλες 2 συσκευές και ακόμα δεν ξεκλειδώνει το Redmi Note 3. Στο 4A όλα καλά. Στο iPhone πλέον δεν συνδέεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην Infoquest μιας και ήμουν κοντά. Το κράτησαν και τελικά επιδιορθώθηκε το πρόβλημα.

Βέβαια, θα το ξανασκεφτώ λίγο για να ξαναβάλω ακουστικά.:cool:

 

 

Φίλε μου μόλις έπαθα το ίδιο πρόβλημα. Ξέρουμε πόσο θα στοιχίσει; το κινητό μου το είχαν φέρει από έξω οπότε φαντάζομαι δεν το καλύπτει εγγύηση . Δεδομένο ότι είμαι επαρχία κάνει τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα, κάποιο τηλέφωνο της ινφοκουεστ η αν ξέρει κανείς κάνα καλό μαζί για να το διορθώσει; ευχαριστώ προκαταβολικά

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις έπαθα το ίδιο πρόβλημα. Ξέρουμε πόσο θα στοιχίσει; το κινητό μου το είχαν φέρει από έξω οπότε φαντάζομαι δεν το καλύπτει εγγύηση . Δεδομένο ότι είμαι επαρχία κάνει τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα, κάποιο τηλέφωνο της ινφοκουεστ η αν ξέρει κανείς κάνα καλό μαζί για να το διορθώσει; ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών 2119991515 να σου πουν τι μπορείς να κάνεις.

Αν είναι απ έξω μάλλον δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω η θύρα ακουστικών είναι για τα πανηγύρια. Το δικό μου έχει σχεδόν 1 χρόνο που το πήρα και με light χρήση άρχισε κουλά, δείχνει ότι συνδέθηκαν τα ακουστικά ενώ δεν είναι συνδεδεμένα, ανεβοκατεβάζει μόνο του την ένταση, ανοίγει στο άκυρο την κάμερα. Για σπάσιμο είναι!

 

Ισχύει η εγγύηση 2 ετών; Από skroutzομάγαζο το πήρα, καλύπτομαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερες......εχθες εβαλα το κινητο να φορτισει στο αυτοκινητο με 12V φορτηστη (στην dedicated plug οχι στον αναπτηρα) και μετα απο 5 λεπτα ακουσα τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει οταν το ξεσυνδέεις......και απο τοτε δεν δουλευει το micro-usb. Λογικα θα καηκε. Εκανα επαναφορα εργοστασιακων μηπως και γινει τπτ...αλλα δεν.......και πλεον εσβησε απο μπαταρια.....:lol:

 

Το εχει παθει καποιος αλλος? Ξερει καποιος αν φτιαχνεται...και αν αξιζει να φτιαχτει?

 

Γενικα πολυ ευχαριστημενος απο Xiaomi ...ειδικα για την light χρηση που του κανω εγω! Αν δεν αξιζει οικονομικα να φτιαχτει...παλι σε xiaomi θα παω......

Edited by Corki
Link to comment
Share on other sites

Όπως διάβασα μάλλον σε έκαψε πλακέτα usb μπορείς να την αλλάξεις και μόνος δεν είναι δύσκολο γύρο στα 5 με 6 ευρώ έχει από Κίνα μπορεί και λιγότερα κοίτα για usb Charger board. Αν θυμάμαι είναι ίδια με το note 3 pro

 

 

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο σκεφτηκα και εγω.......αλλα σιγουρα δεν μπορω να την αλλαξω μονος μου....:)

 

Το αφησα για επισκευη...αλλα δεν με εχουν παρει ακομα.....

 

Βεβαια απογοητευτικα λιγο που δεν το αναλαμβανει η infoquest γιατι δεν το ειχα αγορασει απο Ελλαδα...παρολο που οταν το πηρα το κινητο δεν υπηρχε στην Ελλαδα επισημος εισαγωγεας.

 

Και με την ευκαιρια...αγορασα το RedMi note 4X (4/64).......:lol:

 

Thx για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

 

Το αφησα για επισκευη...αλλα δεν με εχουν παρει ακομα.....

 

Βεβαια απογοητευτικα λιγο που δεν το αναλαμβανει η infoquest γιατι δεν το ειχα αγορασει απο Ελλαδα..

 

Thx για την βοηθεια

 

αρα που το αφησες τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο σκεφτηκα και εγω.......αλλα σιγουρα δεν μπορω να την αλλαξω μονος μου....:)

 

Το αφησα για επισκευη...αλλα δεν με εχουν παρει ακομα.....

 

Βεβαια απογοητευτικα λιγο που δεν το αναλαμβανει η infoquest γιατι δεν το ειχα αγορασει απο Ελλαδα...παρολο που οταν το πηρα το κινητο δεν υπηρχε στην Ελλαδα επισημος εισαγωγεας.

 

Και με την ευκαιρια...αγορασα το RedMi note 4X (4/64).......:lol:

 

Thx για την βοηθεια

Φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα με το τηλέφωνο, πόσο κόστισε η επισκευή?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...