Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα σήμερα. Κάποια πραγματάκια έγιναν καλύτερα, το θέμα με το δακτυλικό βέβαια για ακόμα μια φορά παρέμεινε :wacko:

 

Δακτυλικό που να είναι στην πλάτη του κινητού και να μην διατηρεί την οθόνη αναμμένη όσο το πατάς, είναι μια @ εις στο τετράγωνο (@² δηλαδή)

 

Κρίμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει επαναφορά εργοστασιακών πριν την περάσουμε;

Σε εμένα δεν ήρθε ακόμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα μοντέλα αναφέρουν χειρότερη διαχείριση μπαταρίας...Πώς φαίνεται σε αυτούς που την πέρασαν?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φίλε έχω το ίδιο πρόβλημα με το τηλέφωνο, πόσο κόστισε η επισκευή?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

αρα που το αφησες τελικα?

 

Το αφησα στο easy service στο Μαρουσι....και μου ειπαν οτι δεν επισκευαζεται...δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρε παιδιά έχω μείνει σε global 8.0.6 εδώ και μήνες. Πατάω για ενημερώσεις και δεν βγάζει τίποτα. Τι μπορώ να κάνω ώστε να πάω σε 8.5 έστω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο τους random users που ελαβαν την stable beta 9.2.3.0 και εγω

η μπαταρια καλυτερη απο την τελευταια 8.

3,5 μερες αναμονη (wifi ή 4g την ημερα - πτηση τη νυχτα), 3,5 ωρες sot, 25 min κλησεις και ειναι στο 37% απο 100%

18% το 24ωρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το note 3 pro με Global 7.3.6.0.0 stable

Με vodafone δεν μπορώ να πιάσω 4g σε συγκεκριμένο σημείο (σε άλλα εχω παρατηρήσει και πιάνει) παρόλο που με ένα note 4x στο ίδιο σημείο την ίδια ώρα έχει 4g full σήμα.

Να υποθέσω του λείπει η Μπάντα Β20 ?

Μπορώ κάπως να την προστέσω; ή πρέπει να το φλασάρω με άλλη ρομ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το note 3 pro με Global 7.3.6.0.0 stable

 

Όπως βλέπω την ρομ που έγραψες με 2 μηδενικά στο τέλος και τόσο παλιά δεν είναι γνήσια (official). Είναι μαϊμού ρομ, αν μπορείς γράψε και τα γράμματα που είναι σε παρένθεση μετά από τους αριθμόυς της ρομ στο miui version.

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω την ρομ που έγραψες με 2 μηδενικά στο τέλος και τόσο παλιά δεν είναι γνήσια (official). Είναι μαϊμού ρομ, αν μπορείς γράψε και τα γράμματα που είναι σε παρένθεση μετά από τους αριθμόυς της ρομ στο miui version.

 

Redmi Note 3 pro

 

Καλημέρα γράφει LHOCNDD. Την είχε μέσα απο τότε που το πήρα και δεν έχει πάρει ποτέ update. Το μονο που έχω κάνει είναι root.

Κάποιος safe οδηγός για να φλασάρω;

Link to comment
Share on other sites

εχεις unofficial ρομ και το κινητο ειναι το redmi note 3 pro (kenzo). το νημα εδω ειναι για το kate(special edition) εισαι σε λαθος νημα.

Για να εχεις root o bootloader ειναι ξεκλειδωτος ,εχεις περασει twrp;

για να αλλαξεις ρομ

1. να περασεις driver στο pc

και μετα να φλασαρεις ρομ υπαρχει οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540 του geoanto555

και στο forum miui.gr εχει πιο αναλυτικους οδηγους

Link to comment
Share on other sites

εχεις unofficial ρομ και το κινητο ειναι το redmi note 3 pro (kenzo). το νημα εδω ειναι για το kate(special edition) εισαι σε λαθος νημα.

Για να εχεις root o bootloader ειναι ξεκλειδωτος ,εχεις περασει twrp;

για να αλλαξεις ρομ

1. να περασεις driver στο pc

και μετα να φλασαρεις ρομ υπαρχει οδηγος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540 του geoanto555

και στο forum miui.gr εχει πιο αναλυτικους οδηγους

 

χμ δεν το ξερα για το λαθος νήμα.

εχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Kingoroot που αυτή έκανε unlock το bootloader Και root.

θα δώ τον οδηγό ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ και περίπου μια εβδομάδα κάτι να μην λειτουργεί καλά στο κινητό.

1. Πολύ μικρά σκαλώματα στον chrome.

2. Όταν κάνω αναβάθμιση από Google play τις διάφορες εφαρμογές, ενώ κατεβαίνουν αμέσως, αργεί πολύ να ξεκινήσει και να ολοκληρωθεί η εγκατάστασή τους.

3. Μυνήματα και διάφορες άλλες ειδοποιήσεις κάνουν 2-3 λεπτά να εμφανιστούν στην μπάρα ειδοποιήσεων, ενώ έχουν έρθει.

4. Από ότι είδα η χρήση του android είναι στο 11,7%. Μήπως είναι πολύ (δεν θυμάμαι που ήταν πιο παλιά);

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εχω ενα θέμα με το κινητό, μερικες εφαρμογές που χρειάζονται wifi τρώνε σκαλωματα.το εχω παρατηρήσει σε εφαρμογή με καμερα παρακολουθησης, με το instagram αλλά και τελευταία με εφαρμογη drone όπου το χειριζομαι κανονικά αλλά δεν μου δείχνει εικόνα απο την κάμερα. Εδει τύχει σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

 

Το αφησα στο easy service στο Μαρουσι....και μου ειπαν οτι δεν επισκευαζεται...δυστυχως.

Βρήκα μια πιθανή λύση για όταν δεν φορτίζει το κινητό:

 

http://forum.frandroid.com/topic/254961-redmi-note-3-pro-ne-charge-plus/?do=findComment&comment=3768699

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο, το τηλέφωνο έφτιαξε! Αφαίρεσα τη δίοδο από τη μητρική του τηλεφώνου και όχι από την usb πλακέτα και φορτίζει πλέον. Ο λόγος που το έκανα αυτό είναι γιατί είχα αλλάξει την πλακέτα usb και το τηλέφωνο δεν έφτιαξε, άρα πείραξα τη μητρική.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η αναβάθμιση σήμερα...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Miui 9.2.3.0

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...