Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11.1.1 και η απογοήτευση ακόμα μεγαλύτερη !! Άθλια μπαταρία κυριολεκτικά ! Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Να έχεις υπόψη σου ότι η εφαρμογή youtube στις δυο τελευταίες ενημερώσεις δημιουργεί προβλήματα υπερθέρμανσης της συσκευής καθώς και μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Εγώ ήδη παίζω τα βίντεο μέσω safari αναμένοντας νέα διορθωμένη ενημέρωση της εφαρμογής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με 11.1.1 ειμαι καλύτερα σε smoothness, και μπαταρία δεν βλέπω διαφορά ακόμα, ούτε θετικά ούτε αρνητικά..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορά σε smoothness. Με 50mb Update Που αφορούσε μονο το λεξικό και τη siri...όλα είναι στο μυαλό σας.
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορά σε smoothness. Με 50mb Update Που αφορούσε μονο το λεξικό και τη siri...όλα είναι στο μυαλό σας.

 

Πολλές φορές μπορεί να έχει κάποιες μικρές αλλαγές που δεν αναφέρονται αλλά διορθώνουν προβλήματα

 

Έτσι κι αλλιώς αυτά τα δύο αποκλείεται να έχουν μέσα κώδικα 50mb

Έχει και κάτι ακόμα πιθανόν μέσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορά σε smoothness. Με 50mb Update Που αφορούσε μονο το λεξικό και τη siri...όλα είναι στο μυαλό σας.

 

 

 

Τότε να το διορθώσω: στο μυαλό μου, αφού πέρασα το update κάνοντας το μέσω itunes, και έχοντας κατεβάσει το ipsw που είναι σχεδόν 3Gb (αν και στο κινητό ΟΤΑ βγάζει σχεδόν 500mb και όχι 50mb), από εκείνη την στιγμή δεν έχω δει κάτι κολλήματα που έκανε με τα προηγούμενα os. Μένει να το δώ και τις επόμενες μέρες...

 

Είμαστε ΟΚ τώρα;

 

Ο καθένας έχει την εμπειρία του με μια συσκευή, όπως για παράδειγμα εγώ δεν έχω δει ούτε υπερθέρμανση ούτε απότομη πτώση στην μπαταρία όταν χρησιμοποιώ το youtube, που έχουν δεί άλλα παιδιά. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει αυτό που λένε, ή ότι εγώ πρέπει να το αμφισβητώ με άσχημο τρόπο.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή έκδοση του youtube όλα πλέον μια χαρά.

Δεν έχω ούτε υπερθέρμανση αλλά ούτε και κατανάλωση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή έκδοση του youtube όλα πλέον μια χαρά.

Δεν έχω ούτε υπερθέρμανση αλλά ούτε και κατανάλωση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Απτό στόμα σου & στης Apple το αυτί. ☺️

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου βγάζει μια κλήση σε μήνυμα( " Δωρεάν ενημέρωση είχατε μια κλήση από το 69χχχχχχχ" ) ενώ είμαι κανονικά στο γραφείο μου έχω full σήμα και δεν είχα μιλήσει τα τελευταία 15 λεπτά να πεις ότι έτυχε να με πάρουν ενώ μιλούσα Επίσης η κάρτα μου είναι vodafone και καινούργια - 8 μηνών Λέτε να είναι θέμα τηλεφώνου μου?
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές μου βγάζει μια κλήση σε μήνυμα( " Δωρεάν ενημέρωση είχατε μια κλήση από το 69χχχχχχχ" ) ενώ είμαι κανονικά στο γραφείο μου έχω full σήμα και δεν είχα μιλήσει τα τελευταία 15 λεπτά να πεις ότι έτυχε να με πάρουν ενώ μιλούσα Επίσης η κάρτα μου είναι vodafone και καινούργια - 8 μηνών Λέτε να είναι θέμα τηλεφώνου μου?

 

Κάποιο θέμα με το σήμα έχεις σ εκείνο το σημείο

Κι εγώ είχα πολλές φορές τέτοια και με άλλες συσκευές και με άλλες εταιρίες δικτύου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα με το σήμα έχεις σ εκείνο το σημείο

Κι εγώ είχα πολλές φορές τέτοια και με άλλες συσκευές και με άλλες εταιρίες δικτύου

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι σιγουρο οτι φταιει η συσκευη, οταν η επιλογη για το σημα ειναισ το αυτοματο...προσπαθει να συνδεθει με το καλυτερο....και οχι σε αυτο πουεχει πιο δυνατο σημα το αποτελεσμα ειναι οτι μπορει να δειχνει 4γ αλλα να χανεις κλησεις.Αν αυτο στο κανει σε συγκεκριμενητοποθεσια ειναι σιγουρα αυτο που σου λεω με το σημα...αν παλι το κανει σε διαφορες τομποθεσιες...μπορει να φταιει και το σημα και η συσκευη βασικα θελει παρακολουθηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλε κανενας τη 11.2 βετα 3, αποτελεσματα; αξιζει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ σύνθετο αυτό με τις κλήσεις

Μπορεί να φταίει το σήμα στην περιοχή, ο τύπος δικτύου, το WiFi call, κάποιο update του συγκεκριμένου παροχου για την συσκευή και τελευταία η συσκευή

 

Πάντως εγώ αποκλείω να φταίει η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία από 60% στο 40% μέσα σε 2 λεπτά? Το κινητό είναι 10 μηνών.

 

Όχι δεν είναι καθόλου

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακή από τις ρυθμίσεις και αν συνεχίζει τα ίδια πηγαίνεις στο service για αντικατάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,θα το κάνω αλλά νομίζω ότι φταίει η τελευταία αναβάθμιση γιατί από τότε άρχισε το πρόβλημα.

 

Πολύ πιθανόν για αυτό είπα να κάνεις επαναφορά πρώτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν μία εβδομάδα έπεσε καφές σε ενός φίλου μου το τηλέφωνο και συγκεκριμένα στο ακουστικό του, μου το είπε σήμερα ότι από τότε δεν ακούει δυνατά και καλά τον συνομιλητή του.

Εγώ που το δοκίμασα μου φαινόταν κανονικά αλλά αυτός λέει ότι άκουγε σίγουρα πιο δυνατά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δοκιμάσουμε κάτι?

Πχ να ρίξουμε νερό?

Ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι μόνο στην εφαρμογή you tube κάνει αρκετά συχνά κάτι σαν στιγμιαία παράσιτα . Στο YouTube από safari ή σε κάποιο άλλο βίντεο είναι κανονικά . Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράσιτα όχι, αλλά σε εμένα κάποιες φορές κολλάει εντελώς και παίζει μόνο ο ήχος.

Home, επιστροφή και μόλις πατήσω ξανά play παίζει κανονικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι μόνο στην εφαρμογή you tube κάνει αρκετά συχνά κάτι σαν στιγμιαία παράσιτα . Στο YouTube από safari ή σε κάποιο άλλο βίντεο είναι κανονικά . Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταίο καιρό έχουν παρατηρηθεί αρκετά μικρό προβλήματα με την συγκεκριμένη εφαρμογή

Απλά αναμενεις κάποιο update δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο καιρό έχουν παρατηρηθεί αρκετά μικρό προβλήματα με την συγκεκριμένη εφαρμογή

 

Απλά αναμενεις κάποιο update δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο

 

 

 

Βασικά το έβγαλα το ξανά έβαλα και έστρωσε .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, ακουστε ενα κουφο... συσκευη 7 με 10.3.3 την σβηνω και οταν την αναβω εχει λαθος ημερομηνια...λογικο;μετα απο λιγο φτιανχει μονη της μαλλον συνδεεται στο ασυρματο..τι λετε; περιεργο δεν ειναι;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, ακουστε ενα κουφο... συσκευη 7 με 10.3.3 την σβηνω και οταν την αναβω εχει λαθος ημερομηνια...λογικο;μετα απο λιγο φτιανχει μονη της μαλλον συνδεεται στο ασυρματο..τι λετε; περιεργο δεν ειναι;

 

Άκρως περίεργο ναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή ένα HTC u11

Παρατηρώ ότι για σχεδόν την ίδια χρήση που κάνω με δεδομένα καταναλώνει λιγότερα mb

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι αντίστοιχο;

Ο Chrome στο Android και γενικά οι εφαρμογές μήπως καταναλώνουν λιγότερα δεδομένα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή την στιγμή ένα HTC u11

 

Παρατηρώ ότι για σχεδόν την ίδια χρήση που κάνω με δεδομένα καταναλώνει λιγότερα mb

 

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι αντίστοιχο;

 

Ο Chrome στο Android και γενικά οι εφαρμογές μήπως καταναλώνουν λιγότερα δεδομένα;

 

 

 

Εννοείται, από πάντα ίσχυε αυτό σε όλα τα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...