Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι αν γίνεται μέσα από τη συσκευή...

Όταν μιλάω και την ίδια στιγμή δέχομαι δεύτερη κλήση με ποιο τρόπο θα δείχνει στη δεύτερη γραμμή ότι είμαι κατειλημμένος?

Πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (Cosmote) ή μπορεί να γίνει μέσω κάποιας ρύθμισης από τη συσκευή?

 

πιστευω ειναι καποιο μενου στις κλησεις.

general-phone- κι δες call forwarding and waiting

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι αν γίνεται μέσα από τη συσκευή...

Όταν μιλάω και την ίδια στιγμή δέχομαι δεύτερη κλήση με ποιο τρόπο θα δείχνει στη δεύτερη γραμμή ότι είμαι κατειλημμένος?

Πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (Cosmote) ή μπορεί να γίνει μέσω κάποιας ρύθμισης από τη συσκευή?

 

 

Πηγαινε Settings-Phone-Call waiting και ενεργοποησε το

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Settings-Phone-Call waiting και ενεργοποησε το

 

Αυτή είναι η ρύθμιση για να αντιλαμβάνεσαι εσύ ότι σε καλεί κάποιος άλλος την ώρα που μιλάς. Αυτός που καλεί δεν θα αντιληφθεί ότι η γραμμή είναι κατειλλημένη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ρύθμιση για να αντιλαμβάνεσαι εσύ ότι σε καλεί κάποιος άλλος την ώρα που μιλάς. Αυτός που καλεί δεν θα αντιληφθεί ότι η γραμμή είναι κατειλλημένη...

 

Χμμ ναι σωστα. Δεν καταλαβα καλα την ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

:ninja:σημερα παιδια η καμερα μου εφαγε ενα σκαλωμα.προσπαθουσα πολυ ωρα να εστιασω σε ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα και δεν μπορουσα γιατι και δεν εστιαζε και ητανε θολη.δεν καταφερα να τραβηξω φωτογραφια.ισως να φταιει οτι ειχαα πολυ χαμηλη μπαταρια.αν θυμαμαι καλα 15% ,αλλα και παλι δεν νομιζω να μου το χει ξανακανει αυτο.:blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:ninja:σημερα παιδια η καμερα μου εφαγε ενα σκαλωμα.προσπαθουσα πολυ ωρα να εστιασω σε ενα ωραιο ηλιοβασιλεμα και δεν μπορουσα γιατι και δεν εστιαζε και ητανε θολη.δεν καταφερα να τραβηξω φωτογραφια.ισως να φταιει οτι ειχαα πολυ χαμηλη μπαταρια.αν θυμαμαι καλα 15% ,αλλα και παλι δεν νομιζω να μου το χει ξανακανει αυτο.:blink:

 

Μπορεί να ήταν λίγο λερωμένο το πίσω γυαλί της κάμερας. Γεμίζει δαχτυλιες και μετά δεν μπορείς να πάρεις το αποτέλεσμα που θα έπρεπε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα η μπαταρία έχει γίνει άθλια ήτανε που ήτανε μέτρια με την τελευταία αναβάθμιση υπάρχει καμία λύση;επαναφορά ρυθμίσεων;

Ή πάει για πούλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα η μπαταρία έχει γίνει άθλια ήτανε που ήτανε μέτρια με την τελευταία αναβάθμιση υπάρχει καμία λύση;επαναφορά ρυθμίσεων;

Ή πάει για πούλημα

 

Μια επαναφορά πάντα δίνει έναν αέρα αλλά για μένα δεν είναι λύση

Νομίζω πως αναμένεται η 11.2.1 που θα είναι πιο ολοκληρωμένη γιατί η 11.2 βγήκε εντελώς απρόοπτα λόγο ενός bug που έπρεπε να διορθώσει με κάποια reset της 11.1.x

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα η μπαταρία έχει γίνει άθλια ήτανε που ήτανε μέτρια με την τελευταία αναβάθμιση υπάρχει καμία λύση;επαναφορά ρυθμίσεων;

Ή πάει για πούλημα

 

Αν είσαι εντός εγγύησης, πήγαινε μια βόλτα στην istorm στη Θεσσαλονίκη.

Δεν πληρώνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια επαναφορά πάντα δίνει έναν αέρα αλλά για μένα δεν είναι λύση

 

Νομίζω πως αναμένεται η 11.2.1 που θα είναι πιο ολοκληρωμένη γιατί η 11.2 βγήκε εντελώς απρόοπτα λόγο ενός bug που έπρεπε να διορθώσει με κάποια reset της 11.1.x

 

 

Από τότε που βγήκε η 11 καμία απολύτως βελτίωση φίλε μου

 

Αν είσαι εντός εγγύησης, πήγαινε μια βόλτα στην istorm στη Θεσσαλονίκη.

 

Δεν πληρώνεις κάτι.

 

 

Το κινητό το έχω 5 μήνες τι να πάω να δω εκεί; Για αλλαγή μπαταρίας ;

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο 7αρι σε 11.2 ιος χωρις σιμ με ολα κλειστα ποσες ωρες πρεπει να αντεχει η μπαταρια ρωταω πριν αγορασω, απο γνωστο που του ζητησα να κανει αυτο για να τσεκαρω μπαταρια γενικα το εχει σε συρταρι ετσι ψανζω να βρω αν ειναι η μπαταρια ισως ειναι χαζο αφου η συσκευη δεν χρεισιμοποιηται αλλα πως αλλιως να τσεκαρω πριν το πληρωσω; Και βαριεμαι τις μεταφορες κτλπ...και μετα να σκασει αχρηστο... τι λετε;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο 7αρι σε 11.2 ιος χωρις σιμ με ολα κλειστα ποσες ωρες πρεπει να αντεχει η μπαταρια ρωταω πριν αγορασω, απο γνωστο που του ζητησα να κανει αυτο για να τσεκαρω μπαταρια γενικα το εχει σε συρταρι ετσι ψανζω να βρω αν ειναι η μπαταρια ισως ειναι χαζο αφου η συσκευη δεν χρεισιμοποιηται αλλα πως αλλιως να τσεκαρω πριν το πληρωσω; Και βαριεμαι τις μεταφορες κτλπ...και μετα να σκασει αχρηστο... τι λετε;

 

Ώρες τι εννοείς;

Απλά ανοιχτό σε αναμονή χωρίς sim και με κλειστό WiFi και λοιπά;

Λογικά κρατάει πάνω από εβδομάδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως δηλαδη πρεπει να βγαζει 150-170 ωες σε αναμονη σωστα; Εχει κατι αλλο να κανω; Μεχρι να το παρω στα χερια μου;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως δηλαδη πρεπει να βγαζει 150-170 ωες σε αναμονη σωστα; Εχει κατι αλλο να κανω; Μεχρι να το παρω στα χερια μου;

 

Δεν νομίζω πως έχει σημασία πόσες ώρες βγάζει αναμονή

Μόνο να σβήσει την εύρεση iPhone και το παίρνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρα τροπος πραγματικος να ελεξχουμε τη μπαταρια δε παιζει ε; Το πληρωνω το παιρνω και οτι ειναι ειναι...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Αρα τροπος πραγματικος να ελεξχουμε τη μπαταρια δε παιζει ε; Το πληρωνω το παιρνω και οτι ειναι ειναι...

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει

Δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα μια χαρά θα είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρα τροπος πραγματικος να ελεξχουμε τη μπαταρια δε παιζει ε; Το πληρωνω το παιρνω και οτι ειναι ειναι...

 

Τι φοβάσαι δηλαδή ότι μπορεί να έχει? Δεν το έχεις δει από κοντά? Απόδειξη αγοράς υπάρχει? Αν επιτρέπεται σε τι τιή στο δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Τι φοβάσαι δηλαδή ότι μπορεί να έχει? Δεν το έχεις δει από κοντά? Απόδειξη αγοράς υπάρχει? Αν επιτρέπεται σε τι τιή στο δίνει?

 

Αν έχει και εγγύηση τότε τι άλλο να σκεφτεί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει και εγγύηση τότε τι άλλο να σκεφτεί;

 

Ε ναι Τάσο αυτό λέω. Δεν καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς του...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε εφαρμογή τύπου battery life, αν δείχνει capacity άνω του 92% τσίμπα το. Διότι αν έχει περάσει ο πρώτος χρόνος εγγύησης, μπαταρία δε σου αλλάζει κανείς τζάμπα

 

Η δεύτερη επιλογή αν είσαι Αθήνα Θεσσαλονίκη το πάτε σε ένα istorm και σας λέει τη χωρητικότητα της μπαταρίας στο Mac τους άμεσα. Γίνεται νομίζω και τηλεφωνικά αλλά δε το έχω δοκιμάσει αυτό

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Βάλε εφαρμογή τύπου battery life, αν δείχνει capacity άνω του 92% τσίμπα το. Διότι αν έχει περάσει ο πρώτος χρόνος εγγύησης, μπαταρία δε σου αλλάζει κανείς τζάμπα

 

Η δεύτερη επιλογή αν είσαι Αθήνα Θεσσαλονίκη το πάτε σε ένα istorm και σας λέει τη χωρητικότητα της μπαταρίας στο Mac τους άμεσα. Γίνεται νομίζω και τηλεφωνικά αλλά δε το έχω δοκιμάσει αυτό

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εμένα λέει 97%

Δεν ξέρω κατά ποσό όμως δείχνουν σωστά αυτές οι εφαρμογές. Δεν τις εμπιστεύομαι 100%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενδεικτικές της κατάστασης της μπαταρίας, δεν είναι απόλυτες. Αλλά αμα δείχνει κάτι από 78-84% έπειτα από κατάσταση standby, λογικά και ο χρήστης θα καταλάβει ότι έχει πέσει η χωρητικότητα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ εχετε δικιο, οχι αποδειξη αγορας δεν υπάρχει αλλα μεσω ιμει βλεπουν οτι έχει ακομα 2 μηνες εγγυηση. Επίσης μου είπαν οτι αν ανοιχτει για αλλαγη μπαταρίας δεν ειναι πλεόν αδιαβροχο...αρα μετα πως θα το πουλησω; 320€ το δινει αυτος μάλλον 300 θα του δωσω καλη τιμη δεν ειναι; το έψαξα και για κλεμμενο και για εγγυηση..μια χαρα ειναι. Επίσης αλήθεια στα ιστορμ ελεγχουν τη μπαταρια μεσω μακ?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ εχετε δικιο, οχι αποδειξη αγορας δεν υπάρχει αλλα μεσω ιμει βλεπουν οτι έχει ακομα 2 μηνες εγγυηση. Επίσης μου είπαν οτι αν ανοιχτει για αλλαγη μπαταρίας δεν ειναι πλεόν αδιαβροχο...αρα μετα πως θα το πουλησω; 320€ το δινει αυτος μάλλον 300 θα του δωσω καλη τιμη δεν ειναι; το έψαξα και για κλεμμενο και για εγγυηση..μια χαρα ειναι. Επίσης αλήθεια στα ιστορμ ελεγχουν τη μπαταρια μεσω μακ?

 

Πολύ φθηνά το δίνει

Ξανά ψάξε μήπως παίζει κάτι

Καμία αλλαγμένη οθόνη η κάτι που να έχει η συσκευή.

Ότι πληρώνεις παίρνεις

450€ το έδωσα εγώ πριν ένα μήνα. 570€ έχει καινούργιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο 7αρι σε 11.2 ιος χωρις σιμ με ολα κλειστα ποσες ωρες πρεπει να αντεχει η μπαταρια ρωταω πριν αγορασω, απο γνωστο που του ζητησα να κανει αυτο για να τσεκαρω μπαταρια γενικα το εχει σε συρταρι ετσι ψανζω να βρω αν ειναι η μπαταρια ισως ειναι χαζο αφου η συσκευη δεν χρεισιμοποιηται αλλα πως αλλιως να τσεκαρω πριν το πληρωσω; Και βαριεμαι τις μεταφορες κτλπ...και μετα να σκασει αχρηστο... τι λετε;

 

 

Η μπαταρία να ξέρεις είναι μέτρια προς κακή! Πριν με iOS 10 ήταν καλύτερη!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...