Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω 7,9 gb εφεδρικα αντιγραφα .. αγορασα χωρο στο icloud μολις τωρα .. μπορω να τα κρατησω και μετα να κανω επαναφορα? χωρις να ανοιξει το κινητο ?

 

Με μπέρδεψες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι στιγμης δεν εχω δει διαφορα στη μπαταρια μεταξυ 11.1.2 και 11.2. Και στις δυο εκδοσεις η μπαταρια ειναι χειροτερη σε σχεση με την 10.3.3 .

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι με low power mode και στην 11.2 και στην 11.1.2 σε αναμονη το κινητο καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια και ερχονται κανονικα τα μηνυματα απο insta, fb, viber κτλ ενω υποτιθεται πως ειναι κλειστη η ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω δει διαφορα στη μπαταρια μεταξυ 11.1.2 και 11.2. Και στις δυο εκδοσεις η μπαταρια ειναι χειροτερη σε σχεση με την 10.3.3 .

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι με low power mode και στην 11.2 και στην 11.1.2 σε αναμονη το κινητο καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια και ερχονται κανονικα τα μηνυματα απο insta, fb, viber κτλ ενω υποτιθεται πως ειναι κλειστη η ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο:ninja:

 

Το low power δεν κλείνει κάτι από αυτά που ανέφερες

Αν δεις από κάτω στις πληροφορίες λέει τι ακριβώς απενεργοποιεί

Εγώ από αυτά δεν έχω ανοιχτό τίποτα όποτε δεν το χρησιμοποιώ γιατί δεν κερδίζω κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το low power δεν κλείνει κάτι από αυτά που ανέφερες

Αν δεις από κάτω στις πληροφορίες λέει τι ακριβώς απενεργοποιεί

Εγώ από αυτά δεν έχω ανοιχτό τίποτα όποτε δεν το χρησιμοποιώ γιατί δεν κερδίζω κάτι

 

Αν το δοκιμασεις και βαλεις low power mode και πας στην ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα δεις οτι ειναι off και γκριζαρισμενη σαν επιλογη. Που σημαινει οτι θεωρητικα δεν επιτρεπει καμια εφαρμογη να ανανεωθει στο υποβαθρο. Και ομως ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις απο gmail, instagram, viber κτλ.

Απο τη μια αυτο ειναι καλο γιατι εξοικονομεις ενεργεια αλλα δεν σου μπλοκαρονται οι ανανεωσεις απο βασικες εφαρμογες απο την αλλη ειναι σαν να ειναι ψιλοαχρηστο γιατι αν οντως δεν θελεις να μην γινεται καμια ανανεωση των εφαρμογων αυτες δεν υπακουν και συνεχιουν και ανανεωνονται.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμασεις και βαλεις low power mode και πας στην ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα δεις οτι ειναι off και γκριζαρισμενη σαν επιλογη. Που σημαινει οτι θεωρητικα δεν επιτρεπει καμια εφαρμογη να ανανεωθει στο υποβαθρο. Και ομως ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις απο gmail, instagram, viber κτλ.

Απο τη μια αυτο ειναι καλο γιατι εξοικονομεις ενεργεια αλλα δεν σου μπλοκαρονται οι ανανεωσεις απο βασικες εφαρμογες απο την αλλη ειναι σαν να ειναι ψιλοαχρηστο γιατι αν οντως δεν θελεις να μην γινεται καμια ανανεωση των εφαρμογων αυτες δεν υπακουν και συνεχιουν και ανανεωνονται.

 

Δεν χρησιμοποιώ την ανανέωση εφαρμογών

Είναι διαφορετικά πράγματα οι ειδοποιήσεις με την ανανέωση εφαρμογών

Άλλη δουλειά κάνει το ένα άλλη το άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμασεις και βαλεις low power mode και πας στην ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα δεις οτι ειναι off και γκριζαρισμενη σαν επιλογη. Που σημαινει οτι θεωρητικα δεν επιτρεπει καμια εφαρμογη να ανανεωθει στο υποβαθρο. Και ομως ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις απο gmail, instagram, viber κτλ.

Απο τη μια αυτο ειναι καλο γιατι εξοικονομεις ενεργεια αλλα δεν σου μπλοκαρονται οι ανανεωσεις απο βασικες εφαρμογες απο την αλλη ειναι σαν να ειναι ψιλοαχρηστο γιατι αν οντως δεν θελεις να μην γινεται καμια ανανεωση των εφαρμογων αυτες δεν υπακουν και συνεχιουν και ανανεωνονται.

 

Κάτι δεν έχεις καταλάβει.

Άλλο push notifications και άλλο background app refresh. :)

Μπορούν να έρχονται κανονικά όσα notifications θέλεις, χωρίς η εφαρμογή να ανανεώνει το περιεχόμενο της στο παρασκήνιο κατεβάζοντας δεδομένα.

Στην περίπτωση αυτή, αν πατήσεις στο εισερχόμενο notification και φορτώσεις την εφαρμογή, απλώς δεν θα έχει προ-φορτώσει το πρόσφατο περιεχόμενο και θα καθυστερήσει λίγο μέχρι να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα, εχω...μαλλον σπασμενη πισω καμερα και 2 μηνες ακομα εγγύηση, χωρις καμμια άλλη γρατζουνια τι λετε να κανω; να το φτιαξω ή να το πουλησω όπως ειναι;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα, εχω...μαλλον σπασμενη πισω καμερα και 2 μηνες ακομα εγγύηση, χωρις καμμια άλλη γρατζουνια τι λετε να κανω; να το φτιαξω ή να το πουλησω όπως ειναι;

 

εσπασε το τζαμακι;

ή δεν λειτουργει η καμερα;

επεσε κατω;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα, εχω...μαλλον σπασμενη πισω καμερα και 2 μηνες ακομα εγγύηση, χωρις καμμια άλλη γρατζουνια τι λετε να κανω; να το φτιαξω ή να το πουλησω όπως ειναι;

2 μηνες εγγυηση γιατι?? περισσοτερο εχεις.το κινητο μολις 16 μηνες εχει στην αγορα.αμα το εχεις παρει εντος ευρωπαικης ζωνης εχεις 2ετη εγγυηση.

εγω θα εφτιαχνα μονος μου.εχω δει πολλα βιντεακια που ταλλαζεις.εκτος και αν εχει σπασει και ο αισθητηρας της καμερας,πραγμα πολυ δυσκολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω δει διαφορα στη μπαταρια μεταξυ 11.1.2 και 11.2. Και στις δυο εκδοσεις η μπαταρια ειναι χειροτερη σε σχεση με την 10.3.3 .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι με low power mode και στην 11.2 και στην 11.1.2 σε αναμονη το κινητο καταναλωνει ελαχιστη μπαταρια και ερχονται κανονικα τα μηνυματα απο insta, fb, viber κτλ ενω υποτιθεται πως ειναι κλειστη η ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο:ninja:

 

 

 

Χάλια μαύρα και η 11.2 δεν βλέπω καμία διαφορά απολύτως και το κινητό κάνει πολλά κολλήματα! Γ@@@ τις αναβαθμίσεις τους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάλια μαύρα και η 11.2 δεν βλέπω καμία διαφορά απολύτως και το κινητό κάνει πολλά κολλήματα! Γ@@@ τις αναβαθμίσεις τους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν είμαι η τελική

Βγήκε απρόοπτα για να κλείσει ένα bug της 11,1,2 που είχαν κάποιοι πρόβλημα και έκαναν restart συνέχεια

 

Η 11,2,1 τα είναι η τελική έκδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 μηνες εγγυηση γιατι?? περισσοτερο εχεις.το κινητο μολις 16 μηνες εχει στην αγορα.αμα το εχεις παρει εντος ευρωπαικης ζωνης εχεις 2ετη εγγυηση.

εγω θα εφτιαχνα μονος μου.εχω δει πολλα βιντεακια που ταλλαζεις.εκτος και αν εχει σπασει και ο αισθητηρας της καμερας,πραγμα πολυ δυσκολο.

Στο ιντερνετ γραφει οτι η εγγυηση ληγει σε 2 μηνες αλλα εκτος αυτου μου ειπαν οτι αν ειναι το τζαμακι ...αντικαθιστουν ολο το κινητο με 400 ΑΝ ειναι η καμερα τοτε θελουν 120 € αυτα απο αντιπροσωπια... το πηγα σε μαγαζι αλλο και δε μπορει να καταλαβει αν φταιει η καμερα ή το εξω τζαμακι....το εξω τζαμακι φαινεται να εχει γρατζουνια αλλα δεν ειναι το ιδιο σχημα με αυτο που φαινεται στη φωτο οταν παω να βγαλω...επισης το ζουμ δουλευει κανονικα... μπερδεμενη κατασταση...και σιγουρα μπορει να με κοροιδευσουν και να χασω και την εγγυηση... Δε θελω και να το κρατησω...οποτε τομπολα.. μεχρι να βρω λεφτα για αλλο... θα ζω χωρις πισω καμερα...χεχεχεχε

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Στο ιντερνετ γραφει οτι η εγγυηση ληγει σε 2 μηνες αλλα εκτος αυτου μου ειπαν οτι αν ειναι το τζαμακι ...αντικαθιστουν ολο το κινητο με 400 ΑΝ ειναι η καμερα τοτε θελουν 120 € αυτα απο αντιπροσωπια... το πηγα σε μαγαζι αλλο και δε μπορει να καταλαβει αν φταιει η καμερα ή το εξω τζαμακι....το εξω τζαμακι φαινεται να εχει γρατζουνια αλλα δεν ειναι το ιδιο σχημα με αυτο που φαινεται στη φωτο οταν παω να βγαλω...επισης το ζουμ δουλευει κανονικα... μπερδεμενη κατασταση...και σιγουρα μπορει να με κοροιδευσουν και να χασω και την εγγυηση... Δε θελω και να το κρατησω...οποτε τομπολα.. μεχρι να βρω λεφτα για αλλο... θα ζω χωρις πισω καμερα...χεχεχεχε

 

Να έχει σπάσει το εσωτερικό τζαμί της κάμερας είναι απίθανο

Κάποιος που γνωρίζει από επισκευές στο φτιάχνει με μικρό κόστος

Δεν αξίζει να ασχοληθείς με εγγυήσεις και λοιπά

Βρες έναν τεχνικό καλό και ένα ανταλλακτικό και τέλος μην το πολύ μελετας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλο τεχνικο...και εμπιστο....δεν εχω...οποιος ξερει περιοχη Αθηνα δυτικα και βορεια ας μου πει με προσωπικο μηνυμα....Ευχαριστω....ζουμ κανει κανονικα και στα ιδια σημεια εχει τα σημαδια σαν τριχωιδης ρωγμη....σαν ιστο αραχνης ας πουμε... λετε να ειναι το κινητο του spider man?αχαχαχαχαχ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι η τελική

 

Βγήκε απρόοπτα για να κλείσει ένα bug της 11,1,2 που είχαν κάποιοι πρόβλημα και έκαναν restart συνέχεια

 

 

 

Η 11,2,1 τα είναι η τελική έκδοση

 

 

 

Δεν περιμένω καμία αλλαγή ειλικρινά!! Κάθε update τα ίδια! Το τηλέφωνο δεν θα ξαναγίνει όπως ήταν!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω καμία αλλαγή ειλικρινά!! Κάθε update τα ίδια! Το τηλέφωνο δεν θα ξαναγίνει όπως ήταν!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ περιμένω βελτιωση στην λειτουργία του iOS 11 κατά τον Φεβρουάριο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ την ανανέωση εφαρμογών

Είναι διαφορετικά πράγματα οι ειδοποιήσεις με την ανανέωση εφαρμογών

Άλλη δουλειά κάνει το ένα άλλη το άλλο

 

Κάτι δεν έχεις καταλάβει.

Άλλο push notifications και άλλο background app refresh. :)

Μπορούν να έρχονται κανονικά όσα notifications θέλεις, χωρίς η εφαρμογή να ανανεώνει το περιεχόμενο της στο παρασκήνιο κατεβάζοντας δεδομένα.

Στην περίπτωση αυτή, αν πατήσεις στο εισερχόμενο notification και φορτώσεις την εφαρμογή, απλώς δεν θα έχει προ-φορτώσει το πρόσφατο περιεχόμενο και θα καθυστερήσει λίγο μέχρι να το κανει.

 

 

Χρησιμες πληροφοριες, σας ευχαριστω παιδια. Τοσο καιρο νομιζα πως αν κλεισω σε μια εφαρμογη την ανανεωση στο υποβαθρο, με ανοιχτα τα notifications, δεν θα λαμβανω ενημερωσεις γιατι δεν θα ανανεωνεται στο υποβαθρο:rolleyes:

Αρα αν αφησω ανοιχτες τις ειδοποιησεις για ολες τις εφαρμογες και κλεισω την ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα μου ερχονται κανονικα τα μηνυματα, ενημερωσεις, email κτλ στην ωρα τους;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες, σας ευχαριστω παιδια. Τοσο καιρο νομιζα πως αν κλεισω σε μια εφαρμογη την ανανεωση στο υποβαθρο, με ανοιχτα τα notifications, δεν θα λαμβανω ενημερωσεις γιατι δεν θα ανανεωνεται στο υποβαθρο:rolleyes:

Αρα αν αφησω ανοιχτες τις ειδοποιησεις για ολες τις εφαρμογες και κλεισω την ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα μου ερχονται κανονικα τα μηνυματα, ενημερωσεις, email κτλ στην ωρα τους;

 

Ναι θα σου έρχονται τα notifications κανονικά. Δεν θα χάσεις τίποτε σαν ειδοποίηση.

Το περιεχόμενο όμως δεν θα είναι προ-φορτωμένο. Δεν θα σου φορτώνει δλδ ακαριαία. Θα το κατεβάσει η κάθε εφαρμογή όταν την φορτώσεις για να δεις αναλυτικά το notification.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμες πληροφοριες, σας ευχαριστω παιδια. Τοσο καιρο νομιζα πως αν κλεισω σε μια εφαρμογη την ανανεωση στο υποβαθρο, με ανοιχτα τα notifications, δεν θα λαμβανω ενημερωσεις γιατι δεν θα ανανεωνεται στο υποβαθρο:rolleyes:

Αρα αν αφησω ανοιχτες τις ειδοποιησεις για ολες τις εφαρμογες και κλεισω την ανανεωση εφαρμογων στο υποβαθρο θα μου ερχονται κανονικα τα μηνυματα, ενημερωσεις, email κτλ στην ωρα τους;

 

Ναι ακριβώς οι ειδοποιήσεις κάνουν αυτή την δουλειά

 

Η ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο πχ στο Twitter θα ενημερώνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα την εφαρμογή έτσι ώστε εσύ όταν την ανοίξεις να δεις αυτό που τρέχει αυτή την στιγμή και όχι κάτι που είδες πχ εχθές και μετά δεν ξανά μπήκες στην εφαρμογή

Κάτι τέτοιο εγώ δεν το χρειάζομαι και έτσι έχω κλειστή την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ααα καταλαβα. Και παλι ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια. Εισασταν κατατοπιστικοτατοι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κλειδωνει η οθονη το κινητο αποσυνδεεται απο το wifi και οταν το ξεκλειδωνω συνδεεται αυτοματα στο wifi. Με αποτελεσμα να μην παιρνω email/messages κτλ οταν ειναι κλειδωμενο. Ολα αυτα με κλειστο 4G.

Πως το διορθωνω αυτο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κλειδωνει η οθονη το κινητο αποσυνδεεται απο το wifi και οταν το ξεκλειδωνω συνδεεται αυτοματα στο wifi. Με αποτελεσμα να μην παιρνω email/messages κτλ οταν ειναι κλειδωμενο. Ολα αυτα με κλειστο 4G.

Πως το διορθωνω αυτο?

Ευχαριστω

 

Σε κάποια router το κάνει αυτό

Δοκίμασε σε άλλο δίκτυο να δεις αν σου κάνει παρόμοια κόλπα

Εμένα είναι μόνιμα συνδεόμενο στο σπίτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια router το κάνει αυτό

Δοκίμασε σε άλλο δίκτυο να δεις αν σου κάνει παρόμοια κόλπα

Εμένα είναι μόνιμα συνδεόμενο στο σπίτι

 

Ειναι ρυθμιση του ρουτερ δηλαδη?

Πληρωνω για wifi αλλα εγω δεν εχω προσβαση στο ρουτερ. Μπορω να κανω κατι στο κινητο για να σταματησει να το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ρυθμιση του ρουτερ δηλαδη?

Πληρωνω για wifi αλλα εγω δεν εχω προσβαση στο ρουτερ. Μπορω να κανω κατι στο κινητο για να σταματησει να το κανει?

 

Υπάρχει και ρύθμιση του router μετά από κάποια δευτερόλεπτα αδράνεια να σε πετάει αλλά κάτι τέτοιους τρόπους χρησιμοποιούν σε καφέ και γενικά πολυσύχναστους χώρους για να μην φορτώνει το δίκτυο και να μπορούν όλοι να μπαίνουν

 

Στο σπίτι όμως κάποια μοντέλα router το κάνουν αυτό. Παρατήρησε αν σε άλλο δίκτυο με άλλο router σου κάνει το ίδιο. Πχ σε κάποιο από δίκτυο ενός φίλου.

 

Η συσκευή δεν έχει πρόβλημα είναι καθαρά από το εκάστοτε router

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι αν γίνεται μέσα από τη συσκευή...

Όταν μιλάω και την ίδια στιγμή δέχομαι δεύτερη κλήση με ποιο τρόπο θα δείχνει στη δεύτερη γραμμή ότι είμαι κατειλημμένος?

Πρέπει να απευθυνθώ στον πάροχο (Cosmote) ή μπορεί να γίνει μέσω κάποιας ρύθμισης από τη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...