Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασιζόμαστε σε εσάς :lol:

 

Δεν πρόκειται να ακούσουν 1-2 χρήστες από την Ελλάδα τι προβλήματα έχουν

Άσε που έχω ανοιχτά όλα τα δεδομένα ανάλυσης της συσκευής μου όποτε στα κεντρικά πηγαίνουν όλα τα crash bug lag και λοιπά και μαζί με τα δικά μου άλλων εκατομμύρια προβληματικών συσκευών.

 

Όποτε δεν χρειάζονται λόγια παρά μόνο δεδομένα ανάλυσης από συσκευές για να φτιάξουν προβλήματα. Δεν τα διορθώνουν όμως αυτό είναι το κακό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα απαραδεκτοι

 

E4P42lk.jpg

 

δεν σχολιαζω άλλο.

ΚΙνητο μοντέλο το εκαναν....λομπουρδε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απλα απαραδεκτοι

 

E4P42lk.jpg

 

δεν σχολιαζω άλλο.

ΚΙνητο μοντέλο το εκαναν....λομπουρδε

 

Όχι σε καμία περίπτωση ! Δεν είναι τόσο χάλια . Έχεις κάποιο πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που σου καταναλώνει πόρους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2ωρες και 47 λεπτά χρήση 76 % κατανάλωση. Δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshoot γιατί λέει δεν είναι επιτρεπτό το μέγεθος της φωτό. Εσείς πως τις ανεβάζετε;
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΙΖ--..σε ποιο μερος της Ελλαδας εδρευει η εταιρια ΤΙΜ;δεν ξερω αν με εννοειτε... αληθεια ποσο χρεωνει;εχει καλα πακετα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΙΖ--..σε ποιο μερος της Ελλαδας εδρευει η εταιρια ΤΙΜ;δεν ξερω αν με εννοειτε... αληθεια ποσο χρεωνει;εχει καλα πακετα;

 

Είσαι κακός!!! :) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καμία περίπτωση ! Δεν είναι τόσο χάλια . Έχεις κάποιο πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που σου καταναλώνει πόρους.

 

και ομως δεν ξερω.

Με τις ιδιες εφαρμογες στη 10.3.3 εφτανα 8 ωρες Usage.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω παιδιά, καταστροφα η 11.0.3 και εδώ..

Εκεί που η συσκευή πήγαινε άψογα με 10.3.3 και φυσικά δεν υπήρχε καμία πρόθεση για αναβάθμιση μέχρι να διορθωθούν όλα μετά από μήνες, πάτησε κατά λάθος η γυναίκα αναβάθμιση.

Το battery drain είναι σε τρελά επίπεδα και κάποιες φορές μιλάμε για πτώση από 80-90% στο 1-5% με χρήση 5λεπτου μέσα στο 8ωρο. Επίσης πολύ μεγάλη θερμοκρασία κατά την φόρτιση, ενώ πριν ακόμα και με παράλληλη χρήση δεν είχε ούτε την μισή από την τωρινή θερμοκρασία!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πω πω παιδιά, καταστροφα η 11.0.3 και εδώ..

Εκεί που η συσκευή πήγαινε άψογα με 10.3.3 και φυσικά δεν υπήρχε καμία πρόθεση για αναβάθμιση μέχρι να διορθωθούν όλα μετά από μήνες, πάτησε κατά λάθος η γυναίκα αναβάθμιση.

Το battery drain είναι σε τρελά επίπεδα και κάποιες φορές μιλάμε για πτώση από 80-90% στο 1-5% με χρήση 5λεπτου μέσα στο 8ωρο. Επίσης πολύ μεγάλη θερμοκρασία κατά την φόρτιση, ενώ πριν ακόμα και με παράλληλη χρήση δεν είχε ούτε την μισή από την τωρινή θερμοκρασία!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εγω τι να πω με το 5s,πισω στην 10 παλι.Δεν ξανα κανω αναβαθμιση.

Και χωρια απ αυτο,set up as new και restore κλπ. δεν βοηθησαν καθολου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο 6 της γυναίκας μου πάει αξιοπρεπώς... λολ 11.0.2

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο 6 της γυναίκας μου πάει αξιοπρεπώς... λολ 11.0.2

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε εμένα το 6 αρι μια χαρά είναι αν εξαιρέσεις πιο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως πολλοί αναφέρετε προβλήματα με μπαταρία και διαφορα αλλά δοκιμάστε να κάνετε ένα reset settings and content και μετά set as new. Σε iPhone 7 Plus με 11.0.3 δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα ενώ πριν,ναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως πολλοί αναφέρετε προβλήματα με μπαταρία και διαφορα αλλά δοκιμάστε να κάνετε ένα reset settings and content και μετά set as new. Σε iPhone 7 Plus με 11.0.3 δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα ενώ πριν,ναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και μετά ποιός κάθεται να το ξαναστήνει από την αρχή ?

Link to comment
Share on other sites

Και μετά ποιός κάθεται να το ξαναστήνει από την αρχή ?

 

 

Ο καθένας που έχει μια ελεύθερη μέρα Σάββατο η Κυριακή. Πάνω από 3 ώρες δεν θα παρει. Ναι, επίπονη διαδικασία αλλά μετά όλα δουλεύουν ρολόι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως πολλοί αναφέρετε προβλήματα με μπαταρία και διαφορα αλλά δοκιμάστε να κάνετε ένα reset settings and content και μετά set as new. Σε iPhone 7 Plus με 11.0.3 δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα ενώ πριν,ναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Εμένα το κυρίως πρόβλημα είναι τα λαγκς και ότι’ δυσκολεύεται ‘ με τα animations! Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ έχω ανοίξει αρκετές εφαρμογές μετά από κάποια ώρα ας πούμε ενώ είναι στο safari και πάω να ανοίξω το φόρουμ που ήταν ήδη ανοιχτό,το ξανανοίγει από την αρχή! Αυτό δεν γίνονταν στην 10.3 !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που το πήρα κατευθείαν έβαλα iOS 11 και μετά το έστησα . Μοναδικά προβλήματα τα lags στην κύλιση των οθονών κάποιες φορές . Αξίζει να κάνω reset ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που το πήρα κατευθείαν έβαλα iOS 11 και μετά το έστησα . Μοναδικά προβλήματα τα lags στην κύλιση των οθονών κάποιες φορές . Αξίζει να κάνω reset ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν εχεις ορεξη και υπομονη σιγουρα θα δεις μια βελτιωση.

Αν ομως βγει μετα η 11.1 και παλι εχεις κανενα μικρο θεμα παλι θα το ξανα στηνεις?

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα επρεπε να υπαρχει καθολου το Set up as new για να λυθουν τα προβληματα μας.

Επρεπε να εχει φροντισει η apple να το κανει ετσι ωστε να μην εχουμε κανενα προβλημα οχι να βγαζει 4-5 αναβαθμισεις, να περναει 2-3 μηνες και ισως στρωσει η συσκευη.

Εγω σημερα αν μου πει ενας φιλε το πουλας το iphone 7 και τα βρουμε στα λεφτα, το εχω πουλησει.

Αυτη την στιγμη το εχω εδω πανω στο γραφειο κλειστο και λειτουργω μονο το Nokia 8800 γιατι αγανακτησα με το iphone 7

Περυσι τετοιο καιρο που το πηρα με ios 10.0.1 παλι τα ιδια προβληματα ειχαμε και διορθωθηκαν μετα απο 2 μηνες.

Αν δινουμε 650ευρω για να μην μας κανει κεφι και να το εχουμε μονο για το σπιτι ενταξει τοτε ας το κλεισουν το μαγαζι να ησυχασουμε.

 

Πρεπει να φανε ενα χοντρο ακυρο και μαυρο απο εκατομμυρια κοσμο μια φορα μπας και βαλουν μυαλο. Εχουν παει τις τιμες στα υψη, την ποιοτητα και τα θεματα εγγυησης στον πατο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ορεξη και υπομονη σιγουρα θα δεις μια βελτιωση.

 

Αν ομως βγει μετα η 11.1 και παλι εχεις κανενα μικρο θεμα παλι θα το ξανα στηνεις?

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα επρεπε να υπαρχει καθολου το Set up as new για να λυθουν τα προβληματα μας.

 

Επρεπε να εχει φροντισει η apple να το κανει ετσι ωστε να μην εχουμε κανενα προβλημα οχι να βγαζει 4-5 αναβαθμισεις, να περναει 2-3 μηνες και ισως στρωσει η συσκευη.

 

Εγω σημερα αν μου πει ενας φιλε το πουλας το iphone 7 και τα βρουμε στα λεφτα, το εχω πουλησει.

 

Αυτη την στιγμη το εχω εδω πανω στο γραφειο κλειστο και λειτουργω μονο το Nokia 8800 γιατι αγανακτησα με το iphone 7

 

Περυσι τετοιο καιρο που το πηρα με ios 10.0.1 παλι τα ιδια προβληματα ειχαμε και διορθωθηκαν μετα απο 2 μηνες.

 

Αν δινουμε 650ευρω για να μην μας κανει κεφι και να το εχουμε μονο για το σπιτι ενταξει τοτε ας το κλεισουν το μαγαζι να ησυχασουμε.

 

 

 

Πρεπει να φανε ενα χοντρο ακυρο και μαυρο απο εκατομμυρια κοσμο μια φορα μπας και βαλουν μυαλο. Εχουν παει τις τιμες στα υψη, την ποιοτητα και τα θεματα εγγυησης στον πατο

 

 

 

Απλώς το θέμα είναι ότι άμα πας και δεις ένα note 8 θα δεις ότι λόγω Android φυσικά κολλάει πιο πολύ από ένα I phone και είναι κινητό 1000 και ευρώ . Επίσης είναι η πρώτη μου φορά με iPhone .Ειχα ναυαρχίδες κινητά Samsung .Νομιζα ήταν σούπερ αλλά μόλις έπιασα I phone κατάλαβα γιατί κοστίζουν ενώ είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά ,οθόνες κτλπ. Και σε αυτό οφείλεται η συνεργασία iOS και συσκευή . Θεωρία ότι όλα δουλεύουν πιο αρμονικά και γρήγορα . Οκ θέλουν τον χρόνο τους να το στρώσουν που συμφωνώ σε αξίας κινητά έπρεπε να δουλεύουν ρολόι .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσο στη 10.3 είχες καλή μπαταρία; Όχι σε σχέση με τώρα, αλλά τις 5-6 ώρες τις έφτανες;

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τάσο στη 10.3 είχες καλή μπαταρία; Όχι σε σχέση με τώρα, αλλά τις 5-6 ώρες τις έφτανες;

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

10.3.2 ειχα και οχι δεν ειχα τοσες ωρες οσες αναφερεις

Μολις εσβησα το instagram και το viber μετα επιασα πανω απο 5 ωρες.

Φυσικα η συσκευη ειναι 1 ετους και στην δουλεια δεν εχω καλο σημα.

Δεν περιμενω να πιανει τις 7 ωρες αυτονομια αλλα τουλαχιστον να μην εχω ολα αυτα τα κολληματα και να εχει και λιγο καλη αυτονομια τουλαχιστον 4 ωρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10.3.2 ειχα και οχι δεν ειχα τοσες ωρες οσες αναφερεις

 

Μολις εσβησα το instagram και το viber μετα επιασα πανω απο 5 ωρες.

 

Φυσικα η συσκευη ειναι 1 ετους και στην δουλεια δεν εχω καλο σημα.

 

Δεν περιμενω να πιανει τις 7 ωρες αυτονομια αλλα τουλαχιστον να μην εχω ολα αυτα τα κολληματα και να εχει και λιγο καλη αυτονομια τουλαχιστον 4 ωρες

 

 

 

Έπρεπε να έχεις παραπάνω και ας μην έχεις καλό σήμα. Ειδικά με χρήση 50-50 wifi data το 5ωρο πρέπει να είναι δεδομένο. Σε wifi μόνο, το 6ωρο στανταράκι για κάποιον που δε παίζει και παιχνίδια.

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχεις παραπάνω και ας μην έχεις καλό σήμα. Ειδικά με χρήση 50-50 wifi data το 5ωρο πρέπει να είναι δεδομένο. Σε wifi μόνο, το 6ωρο στανταράκι για κάποιον που δε παίζει και παιχνίδια.

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

δεν παιζω παιχνιδια αλλα τετοιο νουμερο δεν εβγαζα με τιποτα.

3 ωρες ειχα μεσο ορο και δεν ξερω γιατι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα επιμείνω να πάρεις ένα backup, να κάνεις restore και να επαναφέρεις το backup. Και το να κάθεται το τηλέφωνο κλειστό στο τραπέζι μέχρι να εδεήσει η Apple, ούτε αυτό είναι λογική, όταν η λύση μπορεί να είναι μισή ώρα μακριά απλά με 10 κλικ

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα επιμείνω να πάρεις ένα backup, να κάνεις restore και να επαναφέρεις το backup. Και το να κάθεται το τηλέφωνο κλειστό στο τραπέζι μέχρι να εδεήσει η Apple, ούτε αυτό είναι λογική, όταν η λύση μπορεί να είναι μισή ώρα μακριά

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

εχω βαλει 11.1 beta 2 οποτε δεν παιζει αυτο το σεναριο.

Μα οι ανθρωποι ειναι για σεμιναριο αποτυχιας. Βγαζουν ενα λογισμικο μετα απο ποσες beta και ειναι χειροτερο απο τις beta. Μονο στην apple μπορει να συμβαινει αυτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...