Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ κατανοητό ! Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! Το weekend θα προχωρήσω όπως επιβάλλεται γιατί δεν νομίζω ότι πάει άλλο. Κρίμα και πάλι κρίμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ κατανοητό ! Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! Το weekend θα προχωρήσω όπως επιβάλλεται γιατί δεν νομίζω ότι πάει άλλο. Κρίμα και πάλι κρίμα!

 

Καλύτερα καντο και τώρα αμέσως γιατί μπορεί να σταματήσει να υπογράφεται οποιαδήποτε στιγμή η 10.3.3 ακόμη και τώρα που μιλάμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Λοιπόν το ios 11.0.1 πλέον από μπαταρία να σας πω ότι το έλιωσα πέρα από τ 2ωρο που το χα στο κατάστημα για επισκευή της οθόνης

Με 4g συνέχεια και τώρα πήγε 36 % από 92 % το πρωί που έφυγα... Απόλυτα ικανοποίημενος.

Για την οθόνη πήγα κέντρο όλα οκ όπως πρέπει εκτός από μια μικρή φούσκαλα γιατί η πρεσα έχανε πίεση κ άφησε κάτι π ίσως φύγει.. Πολύ μικρό bubble. Μου κάνανε τα παιδιά δώρο θήκη και tempered και μ είπανε αν δεν φτιάξει έως δεύτερα να πάω να μ ξαναπρεσαρουν την οθόνη να είναι 100% άψογη με δικιά τους ευθύνη.

Δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναβάλω το κινητό σε τετοια διαδικασία θα τ δω πάντως.

Καλή συνέχεια σε όλους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

Λοιπόν το ios 11.0.1 πλέον από μπαταρία να σας πω ότι το έλιωσα πέρα από τ 2ωρο που το χα στο κατάστημα για επισκευή της οθόνης

Με 4g συνέχεια και τώρα πήγε 36 % από 92 % το πρωί που έφυγα... Απόλυτα ικανοποίημενος.

Για την οθόνη πήγα κέντρο όλα οκ όπως πρέπει εκτός από μια μικρή φούσκαλα γιατί η πρεσα έχανε πίεση κ άφησε κάτι π ίσως φύγει.. Πολύ μικρό bubble. Μου κάνανε τα παιδιά δώρο θήκη και tempered και μ είπανε αν δεν φτιάξει έως δεύτερα να πάω να μ ξαναπρεσαρουν την οθόνη να είναι 100% άψογη με δικιά τους ευθύνη.

Δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναβάλω το κινητό σε τετοια διαδικασία θα τ δω πάντως.

Καλή συνέχεια σε όλους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εννοείς ότι το έβαλαν σε μηχάνημα και ξεχώρισαν το digitizer από την οθόνη και μετά σου άλλαξαν με καινούργιο μόνο το digitizer?

Ποσό στοίχισε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι Τάσο με την μέθοδο oca αλλά σαν κλασικός γκαντέμης που είμαι όλο κάτι γίνεται.. Αλλάζει digitizer και νέο πλαίσιο - μπροστά τζαμακι.. 110 στο mobile freaks στην Αιόλου . Τα παιδιά είναι γνωστες και θέλανε για την καθυστέρηση μέχρι και καφέ- φαΐ να κερασουν

Αλλά θα βγάλω φώτο να το δείτε να μ πειτε γνώμες μήπως τ αφήσω έτσι και δεν ασχοληθώ

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ναι Τάσο με την μέθοδο oca αλλά σαν κλασικός γκαντέμης που είμαι όλο κάτι γίνεται.. Αλλάζει digitizer και νέο πλαίσιο - μπροστά τζαμακι.. 110 στο mobile freaks στην Αιόλου . Τα παιδιά είναι γνωστες και θέλανε για την καθυστέρηση μέχρι και καφέ- φαΐ να κερασουν

Αλλά θα βγάλω φώτο να το δείτε να μ πειτε γνώμες μήπως τ αφήσω έτσι και δεν ασχοληθώ

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω είναι πολλά αν αναλογιστεί κανείς ότι αυθεντικό ανταλλακτικό στην αγορά δεν βρίσκεις

Όποτε 110 για ανταλλακτικό παρά εισαγωγή δεν θα έδινα

170€ δεν έχει αλλαγή οθόνης ολόκληρης στην αντιπροσωπεία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και εκανα setup as new και στο 7αρι και στο ipad air 2. Το lag στο 3d touch και στο πατημα του home button παραμενει, οπως και στο 8αρι, αλλα η μπαταρια εστρωσε πολυ, το κινητο σταματησε να ζεσταινεται οποτε μιλαγα στο τηλεφωνο, το ui εγινε πολυ smooth και η εναλλαγη μεταξυ των εφαρμογων ακαριαια:)

 

Το κακο ειναι οτι εφαγα 4 ωρες για το καθενα για να κανω restore μεσω itunes και μετα πετασμα απο την αρχη ολων των εφαρμογων, πραγμα που θεωρω απαραδεκτο για την εμπειρια χρησης του iOS...

Δυστυχως το iOS εχει γινει σαν τα Android στο θεμα των μεγαλων αναβαθμισεων με την εννοια οτι θελει factory reset οπως εκανα και στα Android για να πατησει καλα η νεα αναβαθμιση και να μην εχει lag, battery drain κτλ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και εκανα setup as new και στο 7αρι και στο ipad air 2. Το lag στο 3d touch και στο πατημα του home button παραμενει, οπως και στο 8αρι, αλλα η μπαταρια εστρωσε πολυ, το κινητο σταματησε να ζεσταινεται οποτε μιλαγα στο τηλεφωνο, το ui εγινε πολυ smooth και η εναλλαγη μεταξυ των εφαρμογων ακαριαια:)

 

Το κακο ειναι οτι εφαγα 4 ωρες για το καθενα για να κανω restore μεσω itunes και μετα πετασμα απο την αρχη ολων των εφαρμογων, πραγμα που θεωρω απαραδεκτο για την εμπειρια χρησης του iOS...

Δυστυχως το iOS εχει γινει σαν τα Android στο θεμα των μεγαλων αναβαθμισεων με την εννοια οτι θελει factory reset οπως εκανα και στα Android για να πατησει καλα η νεα αναβαθμιση και να μην εχει lag, battery drain κτλ

 

Εννοείται ότι είναι απαράδεκτο να πρέπει να μπαίνεις σε διαδικασία τέτοια κάθε φορά για να δουλεύει η συσκευή σου σωστά

Σε τέτοιες μεγάλες αναβαθμίσεις όμως πάντα έτσι ήταν και όσοι βιαζομασταν να περάσουμε το νέο iOS πάντα είχαμε τέτοια θέματα

Κάπως σαν beta testers θα μας έλεγα τους πρώτους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Tάσο έτσι ακριβώς beta testers :P

 

Για το κινητο μην τα βλέπεις πολλα ,ολοι ζητάγανε 130 περίπου για oca , 180-200 για αλλαγη οθονης ( κινέζικη με ποιότητα νούμερο 2 σε σχέση με την 4αρα της apple..) και αν το πηγαινα isquare θα το στέλναν εκτός ελλάδος και θα το έπαιρνα με κοστος 220 + σε 10 μέρες

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Tάσο έτσι ακριβώς beta testers :P

 

Για το κινητο μην τα βλέπεις πολλα ,ολοι ζητάγανε 130 περίπου για oca , 180-200 για αλλαγη οθονης ( κινέζικη με ποιότητα νούμερο 2 σε σχέση με την 4αρα της apple..) και αν το πηγαινα isquare θα το στέλναν εκτός ελλάδος και θα το έπαιρνα με κοστος 220 + σε 10 μέρες

 

Μάλιστα. Είχα αλλάξει σε 6s και κόστιζε 169€ γι αυτό νόμιζα ότι θα είναι ίδια η τιμή

Πάντως είναι μην σου πάθει ζημιά. Ασύμφορη η επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοστίζει πολύ... Αλλά γενικά είναι πρόβλημα και δύσκολο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Μετα την αναβάθμιση δεν μπορώ να προσθέσω νέα επαφή στο τηλέφωνο!Παταω προσθήκη,πάω να γράψω το όνομα της επαφής και δεν μου ανοίγει το πληκτρολόγιο!!!!;Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;;;:mad:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Μετα την αναβάθμιση δεν μπορώ να προσθέσω νέα επαφή στο τηλέφωνο!Παταω προσθήκη,πάω να γράψω το όνομα της επαφής και δεν μου ανοίγει το πληκτρολόγιο!!!!;Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;;;:mad:

 

κάνε ένα restart η ένα hard reset (δεν χάνεις τίποτα και με τις 2 ενέργειες. εννοω κανένα δεδομένο από το κινητό σου)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από αλλαγή καρτας και φορητοτητας μου κάνει θέμα το facetime και το imessage δεν συνδέεται... Τι να κάνω.. Έσβησα τις ρυθμίσεις δικτύου στην επαναφορά δοκιμάζω τπτ.. Μήπως φταίει που δεν έχω βάλει λεφτά μέσα? Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...κανω μια συσκευη εγκατασταση σαν νεο..εχει το παλιο ιος...λετε να το αφησω με το παλιο;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από αλλαγή καρτας και φορητοτητας μου κάνει θέμα το facetime και το imessage δεν συνδέεται... Τι να κάνω.. Έσβησα τις ρυθμίσεις δικτύου στην επαναφορά δοκιμάζω τπτ.. Μήπως φταίει που δεν έχω βάλει λεφτά μέσα? Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Βάλε μονάδες στην κάρτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μονάδες στην κάρτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μόλις το έκανα και περιμένω

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και περιμένω

 

 

Αν δεν σου παιξει, αφαιρεσε το apple ID απο το facetime και το imessage και ξαναπροσθεσε το μηπως εφαγε καποιο κολλημα με την φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά τπτ.. Λέω μήπως κάνω deregister από τ site... Δεν βγάζω άκρη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά τπτ.. Λέω μήπως κάνω deregister από τ site... Δεν βγάζω άκρη...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν δοκιμάσεις πολλές φορές κολλάει

Πήγαινε ρυθμίσεις imessage και μετά facetime και κλείσε τους διακόπτες ενεργοποίησης

Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή και μετά από αρκετές ώρες δοκίμασε να ξανά ανοίξεις τους διακόπτες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έγινε Τάσο το αφήνω τότε και δοκιμάζω αύριο βράδυ.. 5 ευεω κάρτα έχω..

Μ πάνε για deregister αλλά μην του κάνω κανένα πρόβλημα.. Νομίζω καλύτερα έτσι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Tο εκλεισα το βραδυ , και το πρωι μπηκα 4g τα εκανα toggle on Και ετοιμα.! thanx τασο
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από αλλαγή καρτας και φορητοτητας μου κάνει θέμα το facetime και το imessage δεν συνδέεται... Τι να κάνω.. Έσβησα τις ρυθμίσεις δικτύου στην επαναφορά δοκιμάζω τπτ.. Μήπως φταίει που δεν έχω βάλει λεφτά μέσα? Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αυτά νομίζω πως συνδέονται με το Apple ID σου. Έχεις συνδεθεί κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά νομίζω πως συνδέονται με το Apple ID σου. Έχεις συνδεθεί κανονικά;

 

Nαι το προβλημα ηταν οτι δεν ειχα καρτα τελικα.. ολα οκ τωρα! :D :p:p:ninja::ninja::ninja::cool::cool::cool:

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Tο εκλεισα το βραδυ , και το πρωι μπηκα 4g τα εκανα toggle on Και ετοιμα.! thanx τασο

 

Ok όλα καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...