Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Παρατήρησα κάτι στο κινητό της γυναίκας μου και δεν ξέρω που οφείλεται. Όταν τραβάει μια φωτογραφία και μετά θέλει να τη στείλει με το Viber , δημιουργείται αντίγραφο της φωτογραφίας μέσα στις φωτογραφίες. Που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Για δες στις ρυθμίσεις, κάπου πρέπει να έχει επιλογή για να αποθηκεύει τοπικά όλες τις φωτογραφίες. Και αυτές που τραβάς και αυτές που σου στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα! Στο iPhone έχει γρατζουνια ελαφριά στο logo πίσω και επίσης το χρώμα πίσω αν και με θήκη έχει ξεθωριασει λίγο γωνιακα στην πίσω πλάτη... 1 χρόνο συσκευή δεν με νοιάζει για την πλάτη γιατί έχει και την χαρακια που σας έχω ξαναπεί αλλά για το logo έστω κάνα polisher θα κάνει δουλειά?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Στο iPhone έχει γρατζουνια ελαφριά στο logo πίσω και επίσης το χρώμα πίσω αν και με θήκη έχει ξεθωριασει λίγο γωνιακα στην πίσω πλάτη... 1 χρόνο συσκευή δεν με νοιάζει για την πλάτη γιατί έχει και την χαρακια που σας έχω ξαναπεί αλλά για το logo έστω κάνα polisher θα κάνει δουλειά?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλα θα τα κάνουν χειρότερα αν κάποτε αποφασίσεις άλλαξε όλο το housing αλλιος μην το πειράζεις
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα τα κάνουν χειρότερα αν κάποτε αποφασίσεις άλλαξε όλο το housing αλλιος μην το πειράζεις

 

 

Τότε δεν ασχολούμαι. Εξάλλου μπορεί να πάρω και το 8, αλλά θα το χω σαν δεύτερο αυτό το αγαπάω πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

με την 10.3.3 η μπαταρια εχει χασει ενα 15%....

εγω αντιθετως εχω βρει την απολυτη σταθεροτητα με αυτην την εκδοση.και ειδικα σε συνθηκες αναμονης και λειτουργιας wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε να βρω screen και back protector, οχι tempered glass(!). Τις μεμβρανες ψαχνω κ ολο απο αυτο βρισκω.

Πηρα απο 2 e shop του σκρουτζ και ηταν αηδια, λειπανε κομματια απο μεσα, δεν ταιριαζανε κτλ.

Προτιμω να τα παραγγειλω απο ebay η αν ξερετε κατι αξιοπιστο στην Ελλαδα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για πισω μεμβρανη εχω παρει αυτη εδω. Την εχω φορεμενη απο το σεπτεμβρη που βγηκε και το κινητο. Δεν εχω κανενα παραπονο. Για μπροστα στο ebay θα βρεις πολλες και σε χαμηλες τιμες. Οι πισω ειναι οι δυσκολες.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στη παρέα επέστρεψα από διακοπές(πίκρα) και ψανχω να βρω ανταπτορα για τα ακουστικά για να μπορώ να τα συνδέσω στα ηχεία του υπολογιστή που έχουν θύρα σαν aux γίνεται αυτό ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στη παρέα επέστρεψα από διακοπές(πίκρα) και ψανχω να βρω ανταπτορα για τα ακουστικά για να μπορώ να τα συνδέσω στα ηχεία του υπολογιστή που έχουν θύρα σαν aux γίνεται αυτό ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θα χρειαστείς ένα καλώδιο καρφί-καρφί. Μικρό καρφακι να είναι και από τις δύο

Σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά και ηλεκτρολογικά μπορείς να βρεις

Επίσης στο κουτί από το iPhone θα είχε μέσα κι έναν ανταπτορα από lightning σε θηλυκό καρφί. Θα χρειαστεί και αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς ένα καλώδιο καρφί-καρφί. Μικρό καρφακι να είναι και από τις δύο

Σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά και ηλεκτρολογικά μπορείς να βρεις

Επίσης στο κουτί από το iPhone θα είχε μέσα κι έναν ανταπτορα από lightning σε θηλυκό καρφί. Θα χρειαστεί και αυτό

Στο κουτί έχει αντάπτορα από καρφί σε lightning για να συνδέσεις τα δικά σου ακουστικά στο iphone.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί έχει αντάπτορα από καρφί σε lightning για να συνδέσεις τα δικά σου ακουστικά στο iphone.

 

Μπερδεύεσαι

Μπορείς σε εκείνο το αξεσουάρ να συνδέσεις ότι θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρά στη παρέα αγόρασα πρόσφατα το bokeh lens 1 ευρώ και απογοητεύτηκα απλά θέλω να το γράψω για να σώσω κάποιον μελλοντικά από αυτό το πολύτιμο 1 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Επαθα ζημιά..

Μου έπεσε το Iphone και εχει ενα χτυπημα στο tempered που δεν με νοαιζει... Αριστερα πάνω έχει χτυπημα στην γωνία σαν ξεφλούδισμα που πες παει στο καλο ( στο μπεζελ της οθονης ) και ενα χτυπημα ή στο tempered glass ή στην οθονη

Το κινητο ειναι άψογα λειτουργικό.

Το πήγα κατα τις 20.00 σε συμμαθητη του με κατάστημα για επισκευές σε όλες τις μάρκες μ λέει κατα 90% ειναι το tempered αλλα ίσως να έχει παρει τζαμάκι..Τον ρώτησα μια τιμή μου λεει φιλική 120 ευρώ.. Δεν ρώτησα αν αλλαζει τζαμάκι μονο ή και οθόνη

Εχω σκοπό να την αλλάξω προς 20 του μήνα δεν ξέρω αν αξίζει να παραγγείλω καμία OEM ΑΠΟ EBAY και απλα να μ κάνει τοποθέτηση( έχω κανει αλλαγή σε αρκετά κινητά φίλων αλλα δεν έχω εργαλεία τώρα)

 

Δείτε τα περίεργα

https://ibb.co/fUWMrv Πάνω στο tempered , δεν είναι τπτ..

https://ibb.co/iTX5Ja Tempered και τζαμάκι

και το πρόβλημα

https://ibb.co/kOerrv

https://ibb.co/cwYZBv Η γραμμή που πρασινίζει ας πουμε απο το S της κοσμοτε προς τα δεξια.. Η οποία φαίνεται μονο στο λευκό φόντο

ΚΑΙ αυτό οταν πιέζω το σημείο της οθόνης.. Να έχει σπάσει απο μέσα το tempered σαν φιλέτο και να εχει περάσει αέρας όπως σε αρκετά σημεία? Μάλλον οθόνη φοβάμαι

https://ibb.co/nMnGPF

120 ειναι πολυ καλα θεωρώ αν σκεφτείς οτι παντού ζητάνε 160+ ..Τι λέτε εσεις

 

Συγνωμη για το τεράστιο πόστ

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

120€ δεν ειναι ασχημα, απλα θα σου βαλει μιας καλης ποιοτητας οθονη, αλλαζει ολο μαζι οθονη/τζαμι. γνησια δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

120€ δεν ειναι ασχημα, απλα θα σου βαλει μιας καλης ποιοτητας οθονη, αλλαζει ολο μαζι οθονη/τζαμι. γνησια δεν υπαρχει.

 

Θα χάσει λές σε ποιότητα σε σχέση με την γνήσια?

120 ναι δεν ειναι πολλα ειναι καλαα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν το πας στο επισημο service; Με ενα 50αρικο παραπανω θα εχεις την συσκευη σου σαν καινουρια

 

Tα Μεγάλα καταστήματα που κάνουνε επισκευή και το istorm Μου ζητάνε 200+

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Tα Μεγάλα καταστήματα που κάνουνε επισκευή και το istorm Μου ζητάνε 200+

 

Νομιζω γυρω στα 170 ειναι η αλλαγη της οθονης σε αυτους. Ρωτα και infoquest

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω γυρω στα 170 ειναι η αλλαγη της οθονης σε αυτους. Ρωτα και infoquest

 

Στα 170€ είναι για 6s

Μήπως για το 7αρι είναι κάποια παραπάνω χρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω γυρω στα 170 ειναι η αλλαγη της οθονης σε αυτους. Ρωτα και infoquest

 

Θα τους κάνω ερώτηση απλα ειναι ο μήνας των εξόδων τώρα.. Θα δώ τι θα κάνω .. 1 χρόνο το χω σχεδον τώρα , το πήρα πρώτη μερα

 

Τάσο ναι έτσι γνωρίζω και γώ... 120 μ είπε (τώρα με φπα αν είναι δεν αξίζει πάω γνήσιο αν ισχύει το 170).

Φοβάμαι να βγάλω και το tempered , 3 φίλοι ηλεκτρονικοί μ είπανε ειναι το tempered σίγουρα, αλλα μ έχει κολλήσει οτι αν το βγάλω και έχει σπάσει απο κάτω θα παίζουν τα χρώματα και η εικόνα

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Θα τους κάνω ερώτηση απλα ειναι ο μήνας των εξόδων τώρα.. Θα δώ τι θα κάνω .. 1 χρόνο το χω σχεδον τώρα , το πήρα πρώτη μερα

 

Τάσο ναι έτσι γνωρίζω και γώ... 120 μ είπε (τώρα με φπα αν είναι δεν αξίζει πάω γνήσιο αν ισχύει το 170).

Φοβάμαι να βγάλω και το tempered , 3 φίλοι ηλεκτρονικοί μ είπανε ειναι το tempered σίγουρα, αλλα μ έχει κολλήσει οτι αν το βγάλω και έχει σπάσει απο κάτω θα παίζουν τα χρώματα και η εικόνα

 

Isystem.gr είναι αυτοί που αναλαμβάνουν στην Ελλάδα επίσημα αντικατάσταση οθόνης.

Επικοινώνησε μαζί τους μόνο και πουθενά αλλού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Isystem.gr είναι αυτοί που αναλαμβάνουν στην Ελλάδα επίσημα αντικατάσταση οθόνης.

Επικοινώνησε μαζί τους μόνο και πουθενά αλλού

 

189 Τάσο.. Πονεσε λιγακι :P

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...