Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω έχω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας με αναβάθμιση iOS 11(OTA) σε iPhone 7.

 

Όπως πάντα μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας με αναβάθμιση iOS 11(OTA) σε iPhone 7.

 

σε τοσο μεγαλη αναβαθμιση θελει set as new για να ειναι καλη η εμπειρια χρησης και μετα να τα ξαναπερασεις ολα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σε τοσο μεγαλη αναβαθμιση θελει set as new για να ειναι καλη η εμπειρια χρησης και μετα να τα ξαναπερασεις ολα.

 

Ποιος καθεται να το κανει ομως. Ασε που πηρα iPhone για να γλυτωσω αυτη τη φασαρια. Θεωρω οτι θα βελτιωθει με τα updates οπως γινεται συνηθως. Γενικα δεν ειχα θεμα ποτε με OTA ουτε στο Mac ουτε στο iPhone/iPad. Εχω να κανω restore πολλα χρονια. Ελπιζω να μη χρειαστει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας με αναβάθμιση iOS 11(OTA) σε iPhone 7.

 

κι εγώ το παρατήρησα σήμερα!

Πιστεύω πως στα επόμενα update θα φτιάξει

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το παρατήρησα σήμερα!

Πιστεύω πως στα επόμενα update θα φτιάξει

 

Τα επόμενα update μπορεί να είναι και συνολικά μετά από 2-3 μήνες

Συνήθως η νέα έκδοση του Σεπτεμβρίου γίνεται πλήρως λειτουργική από τον Ιανουάριο και βάλε

Γι αυτό καλό είναι να μην τα βάζουμε άμεσα τα update

Αυτό έχω παρατηρήσει στα τόσα χρόνια που όλα τα update τα έκανα άμεσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η οθόνη φτιαχνεται αύριο και τυχαίνει να είμαστε συνάδελφοι με τον τεχνικό. Στο mobile freaks Αθήνα το πάω.

Για το ios τρομερό και γρήγορο αλλά...

95% με κόψιμο σε πολλά πράγματα όπως τοποθεσίες και ρουφάει φουλ μπαταρία.. Σε 2 ώρες σερφαρισμα και λίγα βίντεο πήγαινε στο 58%

Η απόκριση έχει ελάχιστο lag μερικές φορές νομίζω ότι όλα θα διορθωθουν έως μέσα Οκτωβρίου το πολύ που βγαίνει το 11.1

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε iOS 11 εχω παρατηρησει μια μικρη καθυστερηση οταν πατας το home button μεχρι να σε γυρισει στην home screen και ενα σκαλωματακι οταν κανεις 3D touch. Επισης ζεσταινεται πιο πολυ σε σχεση με πριν και το κινητο, 7αρι 32, και το ipad air 2.

 

Εκανα την αναβαθμιση μεσω iTunes αλλα οχι setup as new. Δεν ξερω αν θα εχει καποια διαφορα.

Εχει κανει καποιος setup as new να μας πει αν παρατηρει τα ιδια προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε iOS 11 εχω παρατηρησει μια μικρη καθυστερηση οταν πατας το home button μεχρι να σε γυρισει στην home screen και ενα σκαλωματακι οταν κανεις 3D touch. Επισης ζεσταινεται πιο πολυ σε σχεση με πριν και το κινητο, 7αρι 32, και το ipad air 2.

 

Εκανα την αναβαθμιση μεσω iTunes αλλα οχι setup as new. Δεν ξερω αν θα εχει καποια διαφορα.

Εχει κανει καποιος setup as new να μας πει αν παρατηρει τα ιδια προβληματα;

 

Η μόνη λύση που θα προτείνουν όλοι είναι να κανείς set up as new

Το θέμα όμως είναι να μην χρειάζεται κάθε φορά να το κάνουμε αυτό. Χάνει το νόημα έτσι η αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου Τασο. Βρηκα και καποια βιντεακια στο yt που δειχνουν ακριβως τα ιδια προβληματα που αναφερω. Πιστευω και setup as new να κανω δεν θα αλλαξει κατι επειδη ειναι bug της 11.

Επισης πολλοι αναφερουν χειροτερη διαρκεια μπαταρια κατι που παρατηρησα και εγω ειτε κατα τη διαρκεια μιας κλησης ειτε χρησιμοποιοντας το κινητο για browsing, fb, viber κτλ.

 

Θα περιμενουμε την 11.1 για να στρωσει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου Τασο. Βρηκα και καποια βιντεακια στο yt που δειχνουν ακριβως τα ιδια προβληματα που αναφερω. Πιστευω και setup as new να κανω δεν θα αλλαξει κατι επειδη ειναι bug της 11.

Επισης πολλοι αναφερουν χειροτερη διαρκεια μπαταρια κατι που παρατηρησα και εγω ειτε κατα τη διαρκεια μιας κλησης ειτε χρησιμοποιοντας το κινητο για browsing, fb, viber κτλ.

 

Θα περιμενουμε την 11.1 για να στρωσει η συσκευη.

 

Κάποια προβλήματα λύνονται με set up as new αλλά είναι ο καθένας ορεξάτος να μπει στην διαδικασία να τα στήνει όλα από την αρχη;

Εγώ ήμουν μόνιμος με αυτό το πρόβλημα

Πλέον προσπαθώ να τα παραβλέπω και να αφήνω την συσκευή με τον καιρό με τα update να διορθωθεί

Το iOS 11 θα αργήσω ακόμα να το βάλω είμαι σίγουρος ότι θα μπω ξανά σε διαδικασία στήσιμο από την αρχή γιατί όλο και κάποια θέματα θα έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου Τασο. Βρηκα και καποια βιντεακια στο yt που δειχνουν ακριβως τα ιδια προβληματα που αναφερω. Πιστευω και setup as new να κανω δεν θα αλλαξει κατι επειδη ειναι bug της 11.

 

Επισης πολλοι αναφερουν χειροτερη διαρκεια μπαταρια κατι που παρατηρησα και εγω ειτε κατα τη διαρκεια μιας κλησης ειτε χρησιμοποιοντας το κινητο για browsing, fb, viber κτλ.

 

 

 

Θα περιμενουμε την 11.1 για να στρωσει η συσκευη.

 

 

 

Διαφορά μικρά λαγκ και κυρίως στα animations έγινε πιο αργό από πριν με μικρά stuttering.επισης η μπαταρία μετά από μια μέρα με 11 μου φαίνεται χειρότερη! Έκανα εγκατάσταση μέσω OTA ! Είναι τραγικό να έχουμε τέτοια θέματα με το 7 γιατί οι άλλοι με 6 και 6s θα είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα !

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθησω οσους εχουν θεμα με υπερθερμαση, αυξημενη καταναλωση μπαταριας, μικροκολληματακια κτλ με ios 11, εκανα reset settings, και οταν ολοκληρωσα το σεταρισμα παλι επανεκκινηση, και η υπερθερμανση και η αυξημενη καταναλωση μπαταριας σαν να εστρωσαν. Τα μικροκολληματακια εξακολουθουν να υπαρχουν.

Φιλος μου με το ιδιο 7αρι δεν λειτουργουσε το μεγαφωνο και τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης και μετα το reset του ξαναλειτουργησαν.

 

Με reset settings δεν χανονται οι εφαρμογες και τα δεδεμενα απο τη συσκευη απλα μηδενιζουν οι ρυθμισεις του κινητου (ειδοποιησεις, τοποθεσια, δαχτυλικο αποτυπωμα, κωδικοι wi-fi κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Επειδή έδωσα το S6 edge(το οποίο σκόπευα να κρατήσω για δεύτερο) και έμεινα μόνο με το SE λέω να πάω τελικά σε λίγο μεγαλύτερο για να δουλεύω πιο άνετα. Θα βρεθώ με κανένα πρόβλημα αν πάω στο iphone 7? Π.χ. hissing noise? Έπειτα στο θέμα του 32GB vs 128GB έχει διαφορά στις επιδόσεις ή μόνο κατά την εγγραφή στον χώρο αποθήκευσης? Γιατί σαν χώρος τα 32gb μου κάνουν.

Σας ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Επειδή έδωσα το S6 edge(το οποίο σκόπευα να κρατήσω για δεύτερο) και έμεινα μόνο με το SE λέω να πάω τελικά σε λίγο μεγαλύτερο για να δουλεύω πιο άνετα. Θα βρεθώ με κανένα πρόβλημα αν πάω στο iphone 7? Π.χ. hissing noise? Έπειτα στο θέμα του 32GB vs 128GB έχει διαφορά στις επιδόσεις ή μόνο κατά την εγγραφή στον χώρο αποθήκευσης? Γιατί σαν χώρος τα 32gb μου κάνουν.

Σας ευχαριστώ! :)

 

Δεν θα έχεις ξανάκανε να πρόβλημα

Ούτε διαφορά έχουν μεταξύ τους τα 32 με τα 128ρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε την αλήθεια όσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία, τόσο γρήγορα σχετικα φορτίζει ( 40% σε 30 λεπτα λολ..)
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε την αλήθεια όσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία, τόσο γρήγορα σχετικα φορτίζει ( 40% σε 30 λεπτα λολ..)

 

Έχει μικρή μπαταρία γι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω με τη σειρα μου σκαλωματακια οταν κανεις 3d touch και γενικα μικρο λαγκακια. Ειδικα στο 7αρι αυτα επρεπε να ηταν πιο σμουθ απο ποτε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω με τη σειρα μου σκαλωματακια οταν κανεις 3d touch και γενικα μικρο λαγκακια. Ειδικα στο 7αρι αυτα επρεπε να ηταν πιο σμουθ απο ποτε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

παντως διπλα διπλα ιδια ακριβως σκαλωματακια έχει και το 8plus.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να δουλεύει άψογα

Οποίος βιάζεται πάντα την πατάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα πολύ νωρίς για να δουλεύει άψογα

Οποίος βιάζεται πάντα την πατάει

 

εννοειται αυτο.

και μειωση στην μπαταρια εχω κατα 15% περιπου.

και μικροκολληματα εχω.

και γενικα δεν δουλευουν ολα τελεια ακομα.

 

απο την αλλη εχουμε ομως σαφως καλυτερο σημα με την 11

Το update το εκανα με DFU mode.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται αυτο.

και μειωση στην μπαταρια εχω κατα 15% περιπου.

και μικροκολληματα εχω.

και γενικα δεν δουλευουν ολα τελεια ακομα.

 

απο την αλλη εχουμε ομως σαφως καλυτερο σημα με την 11

Το update το εκανα με DFU mode.

 

 

Δεν νομίζω οτι εχεις καλύτερο σήμα. απλά εκει που πριν ειχες 5 βούλες. τώρα έχεις 4 μπάρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι εχεις καλύτερο σήμα. απλά εκει που πριν ειχες 5 βούλες. τώρα έχεις 4 μπάρες ;)

 

οχι οχι,εχω καλυτερο σημα .

δεν εχει σχεση με αυτο που λες δεν μετραω ετσι το σημα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι,εχω καλυτερο σημα .

δεν εχει σχεση με αυτο που λες δεν μετραω ετσι το σημα

 

πως το μετράς? εφόσον νομίζω έχουν καταργήσει αυτό που έβλεπες τα dbm?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...