Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα iOS 11

Αρχικά παρατηρώ το πολύ αργό εφέ που υπάρχει στο άνοιξε κλείσε εφαρμογών και στην εναλλαγή εφαρμογών

Κάποια μικρό lag κατά το ξεκλείδωμα της συσκευής και σε κάποια αλλά σημεία

Βάρυνε η συσκευή και φαίνεται από αυτήν την καθυστέρηση των εφέ

Το σήμα δεν ξέρω αλλά φαίνεται βελτιωμένο ίσως είναι η ιδέα μου

 

Εμφανισιακά έχει κάποιες μικρές ωραίες πινελιές

 

Πολύ ωραία η αναβάθμιση. Σαν να πήρα iPhone 5s με 4,7" οθόνη και αδιάβροχο

Ένα πολύ μεγάλο μπράβο στην εταιρεία που κάθε φορά μας εκπλήσσει με τον χειρότερο τρόπο

εγω φιλε κραταω με νυχια και με δοντια οπως λεει η λαικη εκφραση το κινητο στην 10.3

αν δεν βγει κατι ποιο ουσιαστικο και καλο λειτουργικο θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να δωσω την συσκευη.συνιθιζω στον χρονο πανω ναλλαζω τις συσκευες για καλη μεταπωληση.

περιμενω το iphone X να βγει και να δουμε πως τα παει.αλλιως με βλεπω να την ψαχνω για android ναυαρχιδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω φιλε κραταω με νυχια και με δοντια οπως λεει η λαικη εκφραση το κινητο στην 10.3

αν δεν βγει κατι ποιο ουσιαστικο και καλο λειτουργικο θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να δωσω την συσκευη.συνιθιζω στον χρονο πανω ναλλαζω τις συσκευες για καλη μεταπωληση.

περιμενω το iphone X να βγει και να δουμε πως τα παει.αλλιως με βλεπω να την ψαχνω για android ναυαρχιδα

 

Κάθε φορά με τις αναβαθμίσεις το ίδιο συμβαίνει

Υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά με τις αναβαθμίσεις το ίδιο συμβαίνει

Υπομονή

υπομονη...αλλα εδω μιλαμε οτι το 90% των χρηστων ειναι πληρως απογοητευμενος με το Ios 11

αντε λεμε να φτιαξει..και το καθε update ειναι πιο απογοητευτικο.μακαρι να στρωσει και να παραμεινω στο υπαρχον κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε κραταω με νυχια και με δοντια οπως λεει η λαικη εκφραση το κινητο στην 10.3

αν δεν βγει κατι ποιο ουσιαστικο και καλο λειτουργικο θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να δωσω την συσκευη.συνιθιζω στον χρονο πανω ναλλαζω τις συσκευες για καλη μεταπωληση.

περιμενω το iphone X να βγει και να δουμε πως τα παει.αλλιως με βλεπω να την ψαχνω για android ναυαρχιδα

 

Ως κατοχος ενος iPhone 5s,που πλεον εχει 4 χρονια που κυκλοφορει και το αγοραζει κοσμος συμφωνω μαζι σου με τη σταθεροτητα.

Εβαλα την 11 και γυρισα στην 10.

Ασχετα που ειναι παλια συσκευη και καλυπτει τις ελαχιστες απαιτησεις για το ios 11 δεν μου αρεσε.

Το οτι για να σβησεις νουμερα το εβαλαν δεξια κατω απο το κουμπι της κλησης.Στην 10 ηταν στην ακρη εκει που εγραφες τον αριθμο.

Η Bold γραμματοσειρα,ειναι πραγματικα ασχημη.

Επισης,εχει παρα πολλα θεματα και γενικως φανηκε και απο τα ποσοστα.Περυσι τετοια εποχη αναβαθμισε το 50% των χρηστων iOS.Φετος μολις το 38%.

Εκτος αυτου,με τις τιμες που εχει η Apple στο iPhone 8/8 Plus και X απογοητευσε τους κατοχους iphone και δεν προκειται να δωσουν 1.200€ για συσκευη.

Εγω θα το κρατησω με καθε τροπο στην 10,μεχρι τελους.

Και ενω κοιτουσα να παρω νεοτερο iPhone,δεν προκειται να το κανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 3 ωρες την 11.0.2 με shift+restore ipsw (όλο το image δλδ) και στη συνέχεια πέρασα το backup μου.

Η συσκευή πάει βούτυρο από άποψη ταχύτητας και animations. Κανένα ψεγάδι κυριολεκτικά.

Όσον αφορά την αυτονομία, θα γράψω σε 2-3 ημέρες που θα έχω καλύτερη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 3 ωρες την 11.0.2 με shift+restore ipsw (όλο το image δλδ) και στη συνέχεια πέρασα το backup μου.

Η συσκευή πάει βούτυρο από άποψη ταχύτητας και animations. Κανένα ψεγάδι κυριολεκτικά.

Όσον αφορά την αυτονομία, θα γράψω σε 2-3 ημέρες που θα έχω καλύτερη εικόνα.

 

Έχω με απλή αναβάθμιση έχω ένα κακό χαμό από lags

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω με απλή αναβάθμιση έχω ένα κακό χαμό από lags

 

Κατεβασε το ipsw και κανε shift+restore με set up as new ή βαλε εστω το back up σου.Θα δεις διαφορα.Εγω ετσι εκανα στην 10.3.1 οταν ειχα θεματα και εστρωσε η συσκευη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το ipsw και κανε shift+restore με set up as new ή βαλε εστω το back up σου.Θα δεις διαφορα.Εγω ετσι εκανα στην 10.3.1 οταν ειχα θεματα και εστρωσε η συσκευη.

 

Αποκλείεται

Σιγανά μην το ξανά φτιάχνω από την αρχή

Να το φτιάξουν αυτοί που τους δώσαμε τα ωραία λεφτουδακια μας για να μας αναβαθμίσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται

 

Σιγανά μην το ξανά φτιάχνω από την αρχή

 

Να το φτιάξουν αυτοί που τους δώσαμε τα ωραία λεφτουδακια μας για να μας αναβαθμίσουν

 

 

 

Εγώ πάντως ένα από τέτοιο όπως είπε ο φίλος με backup μετά θα το έκανα, έχω δει διαφορά στη μπαταρία, set up as new όμως με τίποτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ένα από τέτοιο όπως είπε ο φίλος με backup μετά θα το έκανα, έχω δει διαφορά στη μπαταρία, set up as new όμως με τίποτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τα γνωρίζω αυτά παιδιά πολύ καλά

Δεν μπαίνω όμως στην διαδικασία

Θα τα διορθώσουν που θα πάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωρίζω αυτά παιδιά πολύ καλά

 

Δεν μπαίνω όμως στην διαδικασία

 

Θα τα διορθώσουν που θα πάει

 

 

Η λογική σου πάντως είναι η πιο σωστή, ας τα φτιάξουν αυτοί..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λογική σου πάντως είναι η πιο σωστή, ας τα φτιάξουν αυτοί..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έτσι θα έπρεπε να είναι

Αυτή είναι η λογική του Αναβαθμιζω

Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν καν πως γίνεται επαναφορά. Ούτε θα έπρεπε. Γι αυτό έχουμε Apple.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τασο σχετικα με το σημα του κινητου και εγω παρατηρησα με την 11 οτι ειναι καλυτερο. Σε μερη που με την 10 ειχα με 1 με 2 νταμακια τωρα εχω 2 με 3. Ισως αυξησαν την ισχυ του chipset της Intel που ειναι υπευθυνο για το σημα και για αυτο εχουμε χειροτερη μπαταρια με 11.

Μακαρι να ειχαμε το μοντελο με το Snapdragon modem που ειναι στα 14nm αντι για τα 20 ή 28nm που ειναι της Intel γιατι εχει και καλυτερο σημα και καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια.

Αλλα με τη διαμαχη της Apple με την Qualcomm θα πρεπει να περιμενουμε την Intel να φτιαξει modem της προκοπης...

Link to comment
Share on other sites

Τασο σχετικα με το σημα του κινητου και εγω παρατηρησα με την 11 οτι ειναι καλυτερο. Σε μερη που με την 10 ειχα με 1 με 2 νταμακια τωρα εχω 2 με 3. Ισως αυξησαν την ισχυ του chipset της Intel που ειναι υπευθυνο για το σημα και για αυτο εχουμε χειροτερη μπαταρια με 11.

Μακαρι να ειχαμε το μοντελο με το Snapdragon modem που ειναι στα 14nm αντι για τα 20 ή 28nm που ειναι της Intel γιατι εχει και καλυτερο σημα και καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια.

Αλλα με τη διαμαχη της Apple με την Qualcomm θα πρεπει να περιμενουμε την Intel να φτιαξει modem της προκοπης...

 

Ίσως είναι η ιδέα μας γιατί πριν είχε 5 γραμμές ένδειξη ενώ τώρα 4 όποτε μάλλον μας φαίνεται ότι έχει καλύτερο ενώ στην πραγματικότητα είναι το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν σηκώνεις την συσκευή ανάβει η οθόνη χωρίς κάτι να πατήσεις

 

Αν είναι ενεργοποιημένο είναι πολύ βολικό αρκετές φορές για να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση

 

 

 

Αυτό που ανάβει η οθόνη με το που το που το σηκώνεις πάνε ρυθμίσεις>>οθόνη και φωτεινότητα και κλείσε το σήκωνα για αφύπνιση

 

Επίσης παιδιά σχετικά με τα λαγκαρισματα και τα stutter με τα animations μην τρελένεστε είναι πρόβλημα του iOS 11 καθώς το έχω δει και σε iPhone 8 και 8 plus,που εδώ είναι ότι πιο απαράδεκτο να το κάνει !

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανάβει η οθόνη με το που το που το σηκώνεις πάνε ρυθμίσεις>>οθόνη και φωτεινότητα και κλείσε το σήκωνα για αφύπνιση

 

Επίσης παιδιά σχετικά με τα λαγκαρισματα και τα stutter με τα animations μην τρελένεστε είναι πρόβλημα του iOS 11 καθώς το έχω δει και σε iPhone 8 και 8 plus,που εδώ είναι ότι πιο απαράδεκτο να το κάνει !

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Και εγώ έκανα μια γύρα σε μαγαζιά για να δω και εκεί λαγκαραν χειρότερα . Όποτε υπομονή . Βέβαια καθότι καινούργιος σε Apple. Το. Note 8 να δείτε λαγκαρισμα .και εκεί κατάλαβα μεγάλη διαφορά μεταξύ Android και iOS

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι παραξενο εγινε σημερα... πανω αριστερα που αναγραφει το ονομα του παροχεα αντι αυτου εγραφε αριθμους!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρίσματα και τραυλίσματα ;;;

 

 

Την έβαλα και εγώ την 11.0.3 νομίζω ότι τα lags και τα stutters στην κύλιση οθονών βελτιώθηκε αρκετά αλλά θα φανεί με την χρήση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε νέα επαφή που καταχωρούσα είχε ρυθμιστεί και συγχρονιζόταν με το gmail Παρόλο που δεν έχει αλλάξει τίποτα σρις ρυθμίσεις σταμάτησαν να ενημερώνονται οι νέες επαφές στις επαφές του gmail Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να συγχρονιστούν πάλι ?
Link to comment
Share on other sites

Σάρωσε και φέτος η μηλιά ... https://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-7-tops-the-list-as-the-most-purchased-phone-globally-in-the-first-half-of-2017_id98738

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι το κινητό δεν πρόκειται να ξαναγίνει σφαίρα όπως με 10.3! Ίσως να γίνουν πιο smooth τα animations αλλά μέχρι εκεί
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι το κινητό δεν πρόκειται να ξαναγίνει σφαίρα όπως με 10.3! Ίσως να γίνουν πιο smooth τα animations αλλά μέχρι εκεί

 

Μην το μελετάς και το βάλουμε αγγελία από αύριο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην το μελετάς και το βάλουμε αγγελία από αύριο
Θα γίνει όπως πρέπει

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...