Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα παιδια

Απο safari στο κινητο δεν μπαινει στην σελιδα του router μου. Hellas online router.

Το περιεργο ειναι οτι σταματησε να μπαινει μετα απο την αναβαθμιση σε ios 10.

Επισης ουτε απο τον imac απο τον safari μπαινει. Και καλα λαθος στοιχεια εισοδου λεει αλλα με τον chrome στο imac μπαινει κανονικα. Πιστευω οτι και στο iphone αν δοκιμαζα με τον chrome θα εμπαινε αλλα δεν τον εχω εγκατεστημενο.

Τι εχουν αλλαξει στους safari και γινεται αυτο?

Επισης παλι στον safari του υπολογιστη δεν φορτωνει τα ραδιοφωνα στο tunein.com ενω ο chrome τα ανοιγει κανονικα.

Καποιος με παρομοια εμπειρια?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβλημα παιδια

Απο safari στο κινητο δεν μπαινει στην σελιδα του router μου. Hellas online router.

Το περιεργο ειναι οτι σταματησε να μπαινει μετα απο την αναβαθμιση σε ios 10.

Επισης ουτε απο τον imac απο τον safari μπαινει. Και καλα λαθος στοιχεια εισοδου λεει αλλα με τον chrome στο imac μπαινει κανονικα. Πιστευω οτι και στο iphone αν δοκιμαζα με τον chrome θα εμπαινε αλλα δεν τον εχω εγκατεστημενο.

Τι εχουν αλλαξει στους safari και γινεται αυτο?

Επισης παλι στον safari του υπολογιστη δεν φορτωνει τα ραδιοφωνα στο tunein.com ενω ο chrome τα ανοιγει κανονικα.

Καποιος με παρομοια εμπειρια?

 

Δοκίμασε πριν γράψεις τη διεύθυνση του ρούτερ να βάλεις https://

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πριν γράψεις τη διεύθυνση του ρούτερ να βάλεις https://

 

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι όταν γυρίσω σπίτι. Ευχαριστώ

 

Παρατηρώ με την 10.2.1 μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Δυστυχώς άλλη μια φορά την πατάω ενώ λέω δεν θα κάνω όλες τις αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Unlock ενός 7 που ήρθε από Αμερική δυστυχώς δεν κάναμε τίποτα.

Εκτός των 115$ που δόθηκαν μέσω pp μου ζήτησαν να βάλω κάρτα AT&T μια φορά στο τηλέφωνο ώστε να ενεργοποιηθεί και μετά να μπορέσουν να πάρουν τον κωδικό... (όταν ζητησα online order δεν υπήρχε τέτοια προϋποθεση)

Φυσικά κάτι τέτοιο είναι απλά αδύνατο, οπότε μου έκανα full refund και προχωράμε στον επόμενο.

Εαν ακούσετε κάτι ρίξτε ένα PM.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά απο προσπάθεια να μπει στο iTunes, κόλλησε και δεν κουνάει. Δεν πιάνει αυτό με την ταυτόχρονη χρήση των δύο κουμπιών. Καμιά ιδέα??

 

εστάλη

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι όταν γυρίσω σπίτι. Ευχαριστώ

 

Παρατηρώ με την 10.2.1 μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Δυστυχώς άλλη μια φορά την πατάω ενώ λέω δεν θα κάνω όλες τις αναβαθμίσεις

 

Και εγω μετα απο καθαρη εγκατασταση το ιδιο προβλημα.Σε 5s

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι όταν γυρίσω σπίτι. Ευχαριστώ

 

Παρατηρώ με την 10.2.1 μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Δυστυχώς άλλη μια φορά την πατάω ενώ λέω δεν θα κάνω όλες τις αναβαθμίσεις

 

Το δοκίμασα. Μου λέει δεν είναι δυνατή η επαλήθευση της ταυτότητας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Μου λέει δεν είναι δυνατή η επαλήθευση της ταυτότητας

 

Κάποια διένεξη με πιστοποιητικά ασφαλείας μάλλον.

Στο 6s μου με 10.2.1 μπαίνω σε 3 διαφορετικά ρουτερ (οικιακά και δουλειάς)

Ίσως το fw του Hol ρουτερ σου να εχει καποιο πιστοποιητικο ασφαλειας που ο Safari θεωρει πλεον outdated ή είναι πλέον ασύμβατος.

Η απλως είναι ένα bug :)

 

Aν θελεις, κανε και ένα reset network settings καλου κακου.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Κάποια διένεξη με πιστοποιητικά ασφαλείας μάλλον.

Στο 6s μου με 10.2.1 μπαίνω σε 3 διαφορετικά ρουτερ (οικιακά και δουλειάς)

Ίσως το fw του Hol ρουτερ σου να εχει καποιο πιστοποιητικο ασφαλειας που ο Safari θεωρει πλεον outdated ή είναι πλέον ασύμβατος.

Η απλως είναι ένα bug :)

 

Γίνεται αυτό και στο κινητό και στον iMac

Αλλά σε router μόνο αυτό το netfaster της Hol. Στο δικό μου router και ενός φίλου πάλι με το ίδιο ακριβώς

 

Μάλλον κάτι τέτοιο που λες θα είναι

 

Αλλά στο TuneIn radio γιατί δεν φορτώνει τους σταθμούς ο safari? Αυτό πως το εξηγείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό και στο κινητό και στον iMac

Αλλά σε router μόνο αυτό το netfaster της Hol. Στο δικό μου router και ενός φίλου πάλι με το ίδιο ακριβώς

Μάλλον κάτι τέτοιο που λες θα είναι

Αλλά στο TuneIn radio γιατί δεν φορτώνει τους σταθμούς ο safari? Αυτό πως το εξηγείς;

 

Υποθέτω επίσης κάποιο θέμα με πιστοποιητικό ασφαλείας ή με κάποιον codec του streaming.

Δοκιμασε και άλλα streaming audio σε άλλα sites.

 

 

Update: Ούτε το 6s μου streamάρει από tunein, αλλά streamάρει από e-radio.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς αν είναι θέμα security ssl, αν και τείνω προς την την ύπαρξη ασυμβατότητας/μη υποστήριξης κάποιου codec από τον τελευταίο safari.

Βρήκα αυτό για τον τελευταίο chrome που μπορεί να συμβαίνει και στον safari

 

https://www.internet-radio.com/community/threads/latest-chrome-browser-update-v55-breaks-shoutcast-v1-x-html5-players.27560/

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω επίσης κάποιο θέμα με πιστοποιητικό ασφαλείας ή με κάποιον codec του streaming.

Δοκιμασε και άλλα streaming audio σε άλλα sites.

 

 

Update: Ούτε το 6s μου streamάρει από tunein, αλλά streamάρει από e-radio.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς αν είναι θέμα security ssl, αν και τείνω προς την την ύπαρξη ασυμβατότητας/μη υποστήριξης κάποιου codec από τον τελευταίο safari.

Βρήκα αυτό για τον τελευταίο chrome που μπορεί να συμβαίνει και στον safari

 

https://www.internet-radio.com/community/threads/latest-chrome-browser-update-v55-breaks-shoutcast-v1-x-html5-players.27560/

 

Για ελληνικους σταθμους,προσωπικα προτεινω e-radio παιδια.Το App στο App Store δουλευει αψογα.Το χρησιμοποιησα και σε προηγουμενες συσκευες καθως και το σαιτ του.Εχει τους περισσοτερους της Θεσσαλονικης και Αθηνας και αρκετους επαρχιακους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω εχω γράψει καποια πραγματα στις Υπομνήσεις, δεν μου βγαζει τιποτα στο αντίστοιχο widget. Γτ;

 

Edit: ΑΚΥΡΟ παιδια το βρηκα, δειχνει μονο τα προγραμματισμενα.

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

Σήμερα το πρωί πρώτη φορά μου έκανε κάτι περίεργο .Πατούσα το home button και μου ζητούσε σονι και καλά να του βάλω τον κωδικό μου ασφαλείας γιατί ?

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

Σήμερα το πρωί πρώτη φορά μου έκανε κάτι περίεργο .Πατούσα το home button και μου ζητούσε σονι και καλά να του βάλω τον κωδικό μου ασφαλείας γιατί ?

 

Thank you

 

Μάλλον θα είχε κάνει reset από μόνο του.

Έτσι έπαθα κι εγώ μια μέρα

Παρατήρησες να γράφει εισάγετε τον κωδικό για πρώτη φορά μετά από εκκίνηση και κάτι τέτοια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

Σήμερα το πρωί πρώτη φορά μου έκανε κάτι περίεργο .Πατούσα το home button και μου ζητούσε σονι και καλά να του βάλω τον κωδικό μου ασφαλείας γιατί ?

 

Thank you

 

Σε μένα, 6s, το κάνει 1 στις 5

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, 6s, το κάνει 1 στις 5

 

Ως χαρακτηριστικό ασφαλείας ζητάει το iOS τον κωδικό εάν δεν έχει χρησιμοποιηθεί το touch ID για περισσότερο από οχτώ ώρες για να ξεκλειδώσει η συσκευή. Το ίδιο γίνεται αν περάσουν περισσότερες από 6 ημέρες και δεν έχει γίνει χρήση του passcode...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

Σήμερα το πρωί πρώτη φορά μου έκανε κάτι περίεργο .Πατούσα το home button και μου ζητούσε σονι και καλά να του βάλω τον κωδικό μου ασφαλείας γιατί ?

 

Thank you

 

Δεν ειναι καθολου περιεργο! Μου συμβαινει πολυ συχνα! Ειναι θεμα ασφαλειας οπως λεει παρακατω ο mikpap! Οποτε μην ανυσηχεις!

 

Ως χαρακτηριστικό ασφαλείας ζητάει το iOS τον κωδικό εάν δεν έχει χρησιμοποιηθεί το touch ID για περισσότερο από οχτώ ώρες για να ξεκλειδώσει η συσκευή. Το ίδιο γίνεται αν περάσουν περισσότερες από 6 ημέρες και δεν έχει γίνει χρήση του passcode...

 

Εχω ενα προβλημα παιδια

Απο safari στο κινητο δεν μπαινει στην σελιδα του router μου. Hellas online router.

Το περιεργο ειναι οτι σταματησε να μπαινει μετα απο την αναβαθμιση σε ios 10.

Επισης ουτε απο τον imac απο τον safari μπαινει. Και καλα λαθος στοιχεια εισοδου λεει αλλα με τον chrome στο imac μπαινει κανονικα. Πιστευω οτι και στο iphone αν δοκιμαζα με τον chrome θα εμπαινε αλλα δεν τον εχω εγκατεστημενο.

Τι εχουν αλλαξει στους safari και γινεται αυτο?

Επισης παλι στον safari του υπολογιστη δεν φορτωνει τα ραδιοφωνα στο tunein.com ενω ο chrome τα ανοιγει κανονικα.

Καποιος με παρομοια εμπειρια?

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα καιρο τωρα οχι μονο με τη 10! Μπαινω μονο σε "private mode" ενω σε κανονικο δε δειχνει τιποτα ή καποιο μηνυμα σφαλματος! Δεν εχω βρει αλλη λυση εκτος την "ιδιωτικη περιηγηση"!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος από σήμερα του 128-jet black

Έχω ακόμα το 6s 64 space gray μου από το οποίο έκανα μετάβαση.

 

Πρώτες παρατηρήσεις. Όλα καλά, προς το παρόν καμία σπουδαία διαφορά υπέρ του 7.

ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ANIMATIONS ΤΟΥ UI ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ-ΠΥΚΝΑ FRAMES?

Το 6s πάει μπάλα με την ίδια os version 10.2.1...

 

Φυσικά το 7 δεν το έστησα ως νέα συσκευή, αλλά επανέφερα το χθεσινό backup του 6s μέσω iTunes. Μην πει κανείς να το στήσω από την αρχή και ότι φταίει το restore από backup, θα τον βαρέσω. Έχουμε 2017...

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος από σήμερα του 128-jet black

Έχω ακόμα το 6s 64 space gray μου από το οποίο έκανα μετάβαση.

 

Πρώτες παρατηρήσεις. Όλα καλά, προς το παρόν καμία σπουδαία διαφορά υπέρ του 7.

ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ANIMATIONS ΤΟΥ UI ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ-ΠΥΚΝΑ FRAMES?

Το 6s πάει μπάλα με την ίδια os version 10.2.1...

 

Φυσικά το 7 δεν το έστησα ως νέα συσκευή, αλλά επανέφερα το χθεσινό backup του 6s μέσω iTunes. Μην πει κανείς να το στήσω από την αρχή και ότι φταίει το restore από backup, θα τον βαρέσω. Έχουμε 2017...

Και εμένα το 7 plus πάει μια χαρά με την 10.2.1 και το 6 plus με την ίδια έκδοση οπότε δεν φταίει ούτε το 6s, ούτε το 7 ούτε το ios. Οπότε μάντεψε τι μπορεί να φταίει... Δεν είναι κακό το να κάνεις setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω στησει την συσκευη μπορω να χρησιμοποιησω τωρα το move to ios τωρα;εαν δεν γινεται μπορω με καποια εφαρμογη να μεταφερω αρχεια μεσω κινητων χωρις pc μεταξυ τους με καποια εφαρμογη απο app store?
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος από σήμερα του 128-jet black

Έχω ακόμα το 6s 64 space gray μου από το οποίο έκανα μετάβαση.

 

Πρώτες παρατηρήσεις. Όλα καλά, προς το παρόν καμία σπουδαία διαφορά υπέρ του 7.

ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ANIMATIONS ΤΟΥ UI ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ-ΠΥΚΝΑ FRAMES?

Το 6s πάει μπάλα με την ίδια os version 10.2.1...

 

Φυσικά το 7 δεν το έστησα ως νέα συσκευή, αλλά επανέφερα το χθεσινό backup του 6s μέσω iTunes. Μην πει κανείς να το στήσω από την αρχή και ότι φταίει το restore από backup, θα τον βαρέσω. Έχουμε 2017...

 

Διαφωνώ με τους παραπάνω και το δικό μου Iphone set up as new και της κολλητής μου παταώ να κλείσει η εφαρμογή και μαυρίζει η οθόνη για λίγο και μετά γίνεται το animation!

Και εχω βρει και άλλα bugs

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με τους παραπάνω και το δικό μου Iphone set up as new και της κολλητής μου παταώ να κλείσει η εφαρμογή και μαυρίζει η οθόνη για λίγο και μετά γίνεται το animation!

Και εχω βρει και άλλα bugs

Αυτό που λες εσύ έχει σχέση με bug της εφαρμογή ή του iOS. Το να χάνει frames είναι θέμα του iOS. Οπότε άλλο το ένα άλλο το άλλο, μην τα μπερδεύουμε.

 

Ούτε σε 6 plus ούτε σε 7 plus χάνω σε frames στο animation. Τώρα αν αυτό παρουσιάζεται μεμονωμένα δεν μπορώ να το γνωρίζω. Τα frames στα animations ήταν πρόβλημα σε παλιότερη έκδοση λειτουργικού. Εδώ και ένα 4 μήνες που έχω το 7 plus δεν είχα ποτέ χαμένα frames, ούτε στο 6 plus που το έχω 2 χρόνια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το 7 έχει τέτοια θέματα που λέτε και με set up as new.

Το 6s πήγαινε σφαίρα. Ακόμα δεν το έχουν φτιάξει το 7 είναι γεγονός ότι δουλεύει χειρότερα από τα παλιότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...