Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι το led ειδοποιησεων

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει

Υπάρχει η επιλογή την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο η όταν έρχεται μια ειδοποίηση να ανάβει το φλας της κάμερας

 

Αφού σταματήσει να χτυπάει το τηλέφωνο και σβήσει η οθόνη δεν μπορείς να δεις αν έχεις κάποια ειδοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ήξερα αλλά εάν δεν το έχεις ζήσει είναι διαφορετικό.δηλαδη πολλές φορές το κινητο το βάζω για φόρτιση και βλέπω η ακούω ράδιο η κάνω δουλειές στο σπιτι εάν δεν το ακούσω τώρα μπορεί να καταλάβω ότι μου στείλανε κάτι μετά από ώρα ενώ πριν έβλεπα το λαμπάκι και το καταλάβαινα.τωρα τα αλλά που λέω λείψο δηλαδή η έλλειψη bt,fm radio ,3.5 jack,ir blaster της ήξερα αλλά δεν με πειράζουν γιατί δεν της χρειαζόμουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα έκανα ενημέρωση to man,viber,chrome,YouTube και έχει βγάλει δίπλα εικονίδια για το καθένα τα οποία το ένα από το καθένα ούτε πατιούνται και είναι ψιλό διάφανα.τι είναι αυτό;και πως μπορώ να τα διαγράψω;

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αλλά εάν δεν το έχεις ζήσει είναι διαφορετικό.δηλαδη πολλές φορές το κινητο το βάζω για φόρτιση και βλέπω η ακούω ράδιο η κάνω δουλειές στο σπιτι εάν δεν το ακούσω τώρα μπορεί να καταλάβω ότι μου στείλανε κάτι μετά από ώρα ενώ πριν έβλεπα το λαμπάκι και το καταλάβαινα.τωρα τα αλλά που λέω λείψο δηλαδή η έλλειψη bt,fm radio ,3.5 jack,ir blaster της ήξερα αλλά δεν με πειράζουν γιατί δεν της χρειαζόμουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα έκανα ενημέρωση to man,viber,chrome,YouTube και έχει βγάλει δίπλα εικονίδια για το καθένα τα οποία το ένα από το καθένα ούτε πατιούνται και είναι ψιλό διάφανα.τι είναι αυτό;και πως μπορώ να τα διαγράψω;

Κάνε ένα restart και θα φύγουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε φύγανε με το restart

Καμία φορά συμβαίνει και με ένα απλό restart φεύγουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι restart του λέτε βρε παιδιά; Το σημαδάκι αυτό βγαίνει δίπλα από κάθε εφαρμογή μόλις γίνει αναβάθμιση της πάντα. Μόλις την ανοίξει (την εφαρμογή που αναβαθμίστηκε) αυτόματα φεύγει και το σημάδι.
Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα αλλά εάν δεν το έχεις ζήσει είναι διαφορετικό.δηλαδη πολλές φορές το κινητο το βάζω για φόρτιση και βλέπω η ακούω ράδιο η κάνω δουλειές στο σπιτι εάν δεν το ακούσω τώρα μπορεί να καταλάβω ότι μου στείλανε κάτι μετά από ώρα ενώ πριν έβλεπα το λαμπάκι και το καταλάβαινα.τωρα τα αλλά που λέω λείψο δηλαδή η έλλειψη bt,fm radio ,3.5 jack,ir blaster της ήξερα αλλά δεν με πειράζουν γιατί δεν της χρειαζόμουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα έκανα ενημέρωση to man,viber,chrome,YouTube και έχει βγάλει δίπλα εικονίδια για το καθένα τα οποία το ένα από το καθένα ούτε πατιούνται και είναι ψιλό διάφανα.τι είναι αυτό;και πως μπορώ να τα διαγράψω;

 

Ο μόνος τρόπος είναι να πιάσεις στην συσκευή στα χέρια σου για να δεις αν είχες κάποια ειδοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι restart του λέτε βρε παιδιά; Το σημαδάκι αυτό βγαίνει δίπλα από κάθε εφαρμογή μόλις γίνει αναβάθμιση της πάντα. Μόλις την ανοίξει (την εφαρμογή που αναβαθμίστηκε) αυτόματα φεύγει και το σημάδι.

Έγραψε πως βγήκαν διπλά τα εικονίδια και ότι δεν πατιούνται. Δεν είπε για τις μπλε τελείες που σου δείχνουν ότι έχει αναβαθμιστεί η μια εφαρμογή. Αυτές οι τελείες δεν φεύγουν ούτε με restart, φεύγουν μόνο όταν ανοίξεις την εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι restart του λέτε βρε παιδιά; Το σημαδάκι αυτό βγαίνει δίπλα από κάθε εφαρμογή μόλις γίνει αναβάθμιση της πάντα. Μόλις την ανοίξει (την εφαρμογή που αναβαθμίστηκε) αυτόματα φεύγει και το σημάδι.

 

Καμία φορά όταν κανεις αναβάθμιση μια εφαρμογή γίνεται κάπως διαφανές και δεν πατιεται

Με restart φεύγει

Αυτό που λες είναι ένα μπλε σημάδι που σου υπενθυμίζει ότι αναβάθμιστηκε η εφαρμογή

Όταν την ανοίξεις φεύγει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έγραψε πως βγήκαν διπλά τα εικονίδια και ότι δεν πατιούνται. Δεν είπε για τις μπλε τελείες που σου δείχνουν ότι έχει αναβαθμιστεί η μια εφαρμογή. Αυτές οι τελείες δεν φεύγουν ούτε με restart, φεύγουν μόνο όταν ανοίξεις την εφαρμογή.

 

Καμία φορά όταν κανεις αναβάθμιση μια εφαρμογή γίνεται κάπως διαφανές και δεν πατιεται

Με restart φεύγει

Αυτό που λες είναι ένα μπλε σημάδι που σου υπενθυμίζει ότι αναβάθμιστηκε η εφαρμογή

Όταν την ανοίξεις φεύγει

 

Γι'αυτό μου έκανε εντύπωση που είπατε για restart!!!! :) Επίσης ο φίλος έγραψε δίπλα και όχι διπλά γι'υτό έγινε και η παρανόηση!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι εντελώς παράξενο

Στα ξαφνικά ενώ είχα το τηλέφωνο στην τσέπη το έβγαλα να πάρω ένα τηλέφωνο και μου έλεγε εισάγετε κωδικό μετά από επανεκκίνηση. Δηλαδή η συσκευή έκανε μόνη της επανεκκίνηση. Δεν ξέρω γιατί. Μπήκα στα διαγνωστικά και όντως έχει γράψει

Το παράξενο είναι ότι πιο πριν είχα το κινητό να φορτίζει μ ένα power bank και στα διαγνωστικά βρήκα ένα αρχείο που σχετίζεται με την φόρτιση

 

Κάποιος με αναλογη εμπειρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι εντελώς παράξενο

Στα ξαφνικά ενώ είχα το τηλέφωνο στην τσέπη το έβγαλα να πάρω ένα τηλέφωνο και μου έλεγε εισάγετε κωδικό μετά από επανεκκίνηση. Δηλαδή η συσκευή έκανε μόνη της επανεκκίνηση. Δεν ξέρω γιατί. Μπήκα στα διαγνωστικά και όντως έχει γράψει

Το παράξενο είναι ότι πιο πριν είχα το κινητό να φορτίζει μ ένα power bank και στα διαγνωστικά βρήκα ένα αρχείο που σχετίζεται με την φόρτιση

 

Κάποιος με αναλογη εμπειρία;

 

Μου έχει τύχει κατά την φόρτιση με powerbank να αρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη και από τότε βεβαια τα αποφεύγω!!! Το δικό μου ήταν ένα της πλάκας noname

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κατά την φόρτιση με powerbank να αρχίσει να αναβοσβήνει η οθόνη και από τότε βεβαια τα αποφεύγω!!! Το δικό μου ήταν ένα της πλάκας noname

 

Εγώ υποτίθεται έχω ένα γερμανικής κατασκευής το έχω για καλό

Θα το πετάξω σε κανέναν κάδο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα μυνήματα που είχαν σχέση με τα αξεσουάρ μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα [Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια κτλ

 

 

Υ.γ. Δεν είναι τόσο δύσκολο να μένουν οι συζητήσεις εντός θέματος. Λίγη προσπάθεια θέλει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Τι μπορούμε να κάνουμε σε iPhone 7 βήμα βήμα που δεν στέλνει SMS ξαφνικά?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα restart την συσκευη. ΑΝ δεν το εχεις κανει..συνηθως στρωνει.

 

Το έχουμε κάνει αλλά τίποτα..

Καμία άλλη λύση?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε κάνει αλλά τίποτα..

 

Καμία άλλη λύση?

 

 

 

Τσεκαρε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων αν είναι ενεργή η επιλογή " Αποστολή ως SMS"

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Τι μπορούμε να κάνουμε σε iPhone 7 βήμα βήμα που δεν στέλνει SMS ξαφνικά?

Ευχαριστώ

 

1)To μηνυμα ειναι μπλε η πρασινο? Αν ειναι μπλε ειναι imessage και πιθανον ο παραληπτης δεν εχει internet.

Κρατησε πανω στο μηνυμα πατημενο και μετα λεει αποστολη ως sms.

2)Πατημενο το volume down και το power button μεχρι να κλεισει η συσκευη.

3)Ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα/ρυθμισεις δικτυου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1)To μηνυμα ειναι μπλε η πρασινο? Αν ειναι μπλε ειναι imessage και πιθανον ο παραληπτης δεν εχει internet.

Κρατησε πανω στο μηνυμα πατημενο και μετα λεει αποστολη ως sms.

2)Πατημενο το volume down και το power button μεχρι να κλεισει η συσκευη.

3)Ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα/ρυθμισεις δικτυου

 

Πράσινο.

Πατώντας πάνω στο μήνυμα γράφει αντιγραφή η περισσότερα.

Για να στείλει ένα απλό SMS το iPhone πρέπει να είναι και συνδεμένο στο imessage?

Έκανα επαναφορά δικτύου και επανεκκίνηση.

Τίποτα.

https://www.dropbox.com/sh/x8jw1s5bwt7temx/AAAc3T9ude7p4OGSKdvE1pHSa?dl=0

Εγώ δικαιολογημενα να μην ξέρω τίποτα, αλλά και ο φίλος εδώ που το έχει, τιποτα και αυτός.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πράσινο.

Πατώντας πάνω στο μήνυμα γράφει αντιγραφή η περισσότερα.

Για να στείλει ένα απλό SMS το iPhone πρέπει να είναι και συνδεμένο στο imessage?

Έκανα επαναφορά δικτύου και επανεκκίνηση.

Τίποτα.

https://www.dropbox.com/sh/x8jw1s5bwt7temx/AAAc3T9ude7p4OGSKdvE1pHSa?dl=0

Εγώ δικαιολογημενα να μην ξέρω τίποτα, αλλά και ο φίλος εδώ που το έχει, τιποτα και αυτός.

 

Οχι αλλο το απλο μηνυμα αλλο το imessage. Το imessage ειναι κατι οπως το viber μεταξυ δυο apple συσκευων.

Δοκιμασε να κλεισεις το imessage απο ρυθμισεις/μηνυματα/imessage.

Στην φωτογραφια που μου εστειλες λεει αναμονη για ενεργοποιηση του imessage κατι που δεν θα επρεπε. Ισως επειδη εκανες επαναφορα τωρα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλο το απλο μηνυμα αλλο το imessage. Το imessage ειναι κατι οπως το viber μεταξυ δυο apple συσκευων.

Δοκιμασε να κλεισεις το imessage απο ρυθμισεις/μηνυματα/imessage.

Στην φωτογραφια που μου εστειλες λεει αναμονη για ενεργοποιηση του imessage κατι που δεν θα επρεπε. Ισως επειδη εκανες επαναφορα τωρα.

 

 

Μέσα από το ίδιο εικονίδιο/εφαρμογή στέλνει sms και imessange?

Υπάρχει περίπτωση αυτό που γράφει αναμονή για ενεργοποίηση να επηρεάζει τα κανονικά sms?

Εκλεισα το imessange και πάλι δεν στέλνει.

Τέλος πάντων ευχαριστώ για την βοήθεια..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το ίδιο εικονίδιο/εφαρμογή στέλνει sms και imessange?

Υπάρχει περίπτωση αυτό που γράφει αναμονή για ενεργοποίηση να επηρεάζει τα κανονικά sms?

Εκλεισα το imessange και πάλι δεν στέλνει.

Τέλος πάντων ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με το δικτυο πχ δεν εχει καρτα η αν ειναι συνδεση μηπως εχει γινει διακοπη λογο οφειλων?

Οταν στελνεις μηνυμα σε καποιον αν αυτος ο καποιος εχει imessage το μηνυμα το στελνει πρωτα σαν imessage. Αν εισαι στο ιντερνετ αυτο.

Αν εισαι εσυ στο ιντερνετ παλι και στειλεις imessage αλλα ο παραληπτης σε 5 λεπτα δεν παραλαβει το μηνυμα λογο αποχης απο ιντερνετ εκεινη την ωρα τοτε το στελνει σαν κανονικο sms αυτοματα(αρκει να το ορισεις εσυ μεσα απο ρυθμισεις/μηνυματα/αποστολη ως sms)

Αν δεν το ορισεις τοτε στελνει μονο imessage (οταν εισαι στο ιντερνετ παντα) και θα το παρει το μηνυμα ο παραληπτης Οταν μπει στο ιντερνετ.

Αλλιως χεροκινητα πατας πανω στο μηνυμα και και το στελνεις ως sms.

 

Οταν δεν εισαι στο internet παντα στελνει αυτοματα Sms και οχι imessage

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το ίδιο εικονίδιο/εφαρμογή στέλνει sms και imessange?

Υπάρχει περίπτωση αυτό που γράφει αναμονή για ενεργοποίηση να επηρεάζει τα κανονικά sms?

Εκλεισα το imessange και πάλι δεν στέλνει.

Τέλος πάντων ευχαριστώ για την βοήθεια..

Ναι το εικονίδιο μηνύματα στέλνει και sms και imessage ανάλογα το παραλήπτη.

 

Επειδή το iPhone δεν έχει μενού για να τσεκάρεις το κέντρο αποστολή μηνυμάτων, όπως υπάρχει σε άλλα κινητά δοκίμασε το εξής. Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, settings > general > reset > reset network settings. Θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό και μετά δοκίμασε να στείλεις ξανά μήνυμα.

 

Αν δεις πως ούτε τώρα λυθεί τότε κάνε ένα τηλέφωνο στον πάροχο για να το κοιτάξουν.

 

Και για να ξέρεις, εσύ και ο κάτοχος του iPhone, η υπηρεσία imessage δεν επηρεάζει τα απλά μηνύματα (τα sms). Ακόμα και σε φάση ενεργοποίησης να βρίσκεται, όπως είναι τώρα σε εσάς, στέλνεις κανονικά sms. Για να μην στέλνεις πάει να πει ή κάποιο κόλλημα έφαγε ή υπάρχει θέμα που πρέπει να το δει ο πάροχος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα και εγακτέστησα το πληκτρολόγο swype αλλά που είναι η ελληνική γλώσσα ?

 

Thanks

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ok το βρήκα

 

thank you

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...