Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το plus μια χαρά την έβγαζα την μέρα και με το 7 edge κι ας τα χρησιμοποιούσα αυτά έντονα, powerbank δεν βολεύει για μένα.

Αν ισχύει το 20% καλύτερη αυτονομία με την ίδια χρήση μια χαρά θα είμαι.

 

Εγώ πάντως έχω ένα powerbank γερμανικής κατασκευής(ποτέ κινεζικο) το πήρα 10€ από public με 2600mah και το καλοκαίρι κάνω άψογα την δουλειά μου σε παραλία και λοιπά.

Τώρα το χειμώνα δεν το χρειάζομαι αλλά είναι σαν ένα πακέτο τσιγάρα του στυλ omè και βολεύει πολύ. Αν το έχεις δεν θα φοβάσαι ποτέ μην μείνεις.

Σκέψου το

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tυχαίνει να είμαι συνέχεια στο πόδι γι'αυτό δεν με βολεύει το powerbank

Σύντομα θα το δω κι από κοντά να το επεξεργαστώ λίγο, ελπίζω να υπάρχει τουλάχιστον έστω μια τυπικά καλύτερη αυτονομία κι ας μην είναι 20%.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Tυχαίνει να είμαι συνέχεια στο πόδι γι'αυτό δεν με βολεύει το powerbank

Σύντομα θα το δω κι από κοντά να το επεξεργαστώ λίγο, ελπίζω να υπάρχει τουλάχιστον έστω μια τυπικά καλύτερη αυτονομία κι ας μην είναι 20%.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Δεν είναι τυπική.

Είναι σημαντικά ανώτερη η αυτονομία του 7

Εμένα μου κρατάει παραπάνω από ότι το 6 plus παλαιότερα

Αν αυτό σου λέει κάτι

6+ ώρες χρήσης βγάζω. Σου λέει κάτι αυτο;

Αλλά και πάλι είναι καθαρά στο χέρι του κάθε χρήστη. Άλλο 6 ώρες με κλήσεις άλλο 6 ώρες με YouTube.

Εγώ είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την μπαταρια. Και επίσης από το ois στην κάμερα. Την αδιάβροχο ποίηση επίσης ενώ έλεγα δεν την χρειάζομαι τελικά που φαίνεται πολύ σημαντική.

Στις χιονοδρομικό 3 φορές δεν φοβήθηκα την υγρασία στην τσέπη. Στην πόλη με τα χιόνια δεν φοβήθηκα να γράψω μήνυμα και να πέφτουν επάνω χιόνια.

Φυσικά το προσέχω το καθαρίζω μετά αλλά δεν φοβάμαι πλέον όσο παλαιότερα με τα άλλα.

 

Δεν πρόκειται ποτέ να το ρίξω στο νερό αλλά μια μικρή ασφάλεια την αισθάνομαι πλέον.

 

Στα είπα αυτά γιατί πέρα από την μπαταρια έχει αρκετά νέα πράγματα το 7. Μην ακούσει τους άσχετους που λένε ότι 6/6s/7 είναι ίδια.

Δεν είναι καθόλου ίδια. Όσοι τα χρειάζονται γνωρίζουν τι προσφέρουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να είχε και το 6s να μου πει κατά πόσο καλύτερη αυτονομία υπάρχει στο 7άρι με την ίδια χρήση;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρον.

 

Τα εχω και τα δυο μαζι. Γενικα εμενα μου φτανει και το 6S ολη μερα, αλλα το 7 εχει ακομη ~20% μπαταρια το βραδυ!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, λογικά αύριο θα το δω κι από κοντά για να βγάλω γνώμη και προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, λογικά αύριο θα το δω κι από κοντά για να βγάλω γνώμη και προσωπικά.

 

Με το καλό στο 7 το γουρικο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ, η ερώτηση είναι η εξής.

 

Πρέπει να ξεκλειδωσω μια τέτοια συσκευή η οποία έχει αγοραστεί στην Αμερική.

Βάζοντας την ελληνική Sim μου δίνει μνμ ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα.

Από έναν έλεγχο που έκανα (και με βάση τη διαδικασία που εκανα για ένα κλειδωμένο σε παροχο BlackBerry από Αγγλία κάποια στιγμή) το IMEI δεν είναι blacklisted, αλλά δεν γνωρίζω τον παροχο στο οποίο είναι κλειδωμένο.

Τα sites που προφέρουν επί πληρωμή τον κωδικό unlock είναι άξιοπιστα?

Εχετε να προτείνετε κάποιο εσείς?

Ειναι αυτός ο σωστός τρόπος να ξεκλειδώσει?

Εχει κάποιο σημείο να προσέξω?

Το ότι δεν γνωρίζω τον παροχο που είναι κλειδωμένο παίζει κάποιο ρόλο?

 

Βοηθήστε αν μπορείτε, από μηλοφωνα δεν έχω ιδέα τι παίζει.... είναι για εξυπηρέτηση ενός φίλου

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ, η ερώτηση είναι η εξής.

 

Πρέπει να ξεκλειδωσω μια τέτοια συσκευή η οποία έχει αγοραστεί στην Αμερική.

Βάζοντας την ελληνική Sim μου δίνει μνμ ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα.

Από έναν έλεγχο που έκανα (και με βάση τη διαδικασία που εκανα για ένα κλειδωμένο σε παροχο BlackBerry από Αγγλία κάποια στιγμή) το IMEI δεν είναι blacklisted, αλλά δεν γνωρίζω τον παροχο στο οποίο είναι κλειδωμένο.

Τα sites που προφέρουν επί πληρωμή τον κωδικό unlock είναι άξιοπιστα?

Εχετε να προτείνετε κάποιο εσείς?

Ειναι αυτός ο σωστός τρόπος να ξεκλειδώσει?

Εχει κάποιο σημείο να προσέξω?

Το ότι δεν γνωρίζω τον παροχο που είναι κλειδωμένο παίζει κάποιο ρόλο?

 

Βοηθήστε αν μπορείτε, από μηλοφωνα δεν έχω ιδέα τι παίζει.... είναι για εξυπηρέτηση ενός φίλου

 

Κάνε μια κλήση εδώ. Είχα ξεκλειδώσει πέρσι μια αγγλική συσκευή στο κατάστημα τους στη Θεσσαλονίκη.

https://irepair.gr/content/page/%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%8D%CE%BF%CF%85

Link to comment
Share on other sites

@protsimer

Κάλεσα, ενώ στο κατάστημα Αθήνας ζήτησαν απλά σε ποιον παροχο είναι κλειδωμενο (που δεν το ξερω) και υπάρχει ανάλογη χρέωση να γίνει, στο κατάστημα Θεσσαλονίκης μου είπαν από την αρχή ότι δεν το αναλαμβάνουν.

Μάλλον θα το κάνω μόνος μου.

Εαν υπάρχει κάτι να προσθέσετε είμαι όλος αυτιά (και ματια)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

@protsimer

Κάλεσα, ενώ στο κατάστημα Αθήνας ζήτησαν απλά σε ποιον παροχο είναι κλειδωμενο (που δεν το ξερω) και υπάρχει ανάλογη χρέωση να γίνει, στο κατάστημα Θεσσαλονίκης μου είπαν από την αρχή ότι δεν το αναλαμβάνουν.

Μάλλον θα το κάνω μόνος μου.

Εαν υπάρχει κάτι να προσθέσετε είμαι όλος αυτιά (και ματια)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να ξέρεις που είναι κλειδωμένο γιατί υπάρχουν σελίδες αλλά βάζεις το imei και σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο και σου βγάζει ποσό κοστίζει.

Κάθε πάροχος και για κάθε συγκεκριμένο μοντέλο iPhone ζητάει διαφορετικά χρήματα να το ξεκλειδώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να ξέρεις που είναι κλειδωμένο γιατί υπάρχουν σελίδες αλλά βάζεις το imei και σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο και σου βγάζει ποσό κοστίζει.

Κάθε πάροχος και για κάθε συγκεκριμένο μοντέλο iPhone ζητάει διαφορετικά χρήματα να το ξεκλειδώσει

Και μια σημείωση, παρά πολλά 7/7+ ακόμη δεν ξεκλειδώνουν (αν δεν περάσει ένας χρόνος)

+ναι τιμές διαφέρουν χαοτικά από 50 ευρώ at&t america μέχρι και 550 ευρώ Bulgaria

Link to comment
Share on other sites

Και μια σημείωση, παρά πολλά 7/7+ ακόμη δεν ξεκλειδώνουν (αν δεν περάσει ένας χρόνος)

+ναι τιμές διαφέρουν χαοτικά από 50 ευρώ at&t america μέχρι και 550 ευρώ Bulgaria

 

Νομίζω ότι θα φτάσει σε σημείο να μάθει την τιμή για να το ξεκλειδώσει και θα κάνει πίσω.

Η τιμή σίγουρα θα ξεπερνάει τα 150€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ, η ερώτηση είναι η εξής.

 

Πρέπει να ξεκλειδωσω μια τέτοια συσκευή η οποία έχει αγοραστεί στην Αμερική.

Βάζοντας την ελληνική Sim μου δίνει μνμ ότι χρειάζεται ξεκλείδωμα.

Από έναν έλεγχο που έκανα (και με βάση τη διαδικασία που εκανα για ένα κλειδωμένο σε παροχο BlackBerry από Αγγλία κάποια στιγμή) το IMEI δεν είναι blacklisted, αλλά δεν γνωρίζω τον παροχο στο οποίο είναι κλειδωμένο.

Τα sites που προφέρουν επί πληρωμή τον κωδικό unlock είναι άξιοπιστα?

Εχετε να προτείνετε κάποιο εσείς?

Ειναι αυτός ο σωστός τρόπος να ξεκλειδώσει?

Εχει κάποιο σημείο να προσέξω?

Το ότι δεν γνωρίζω τον παροχο που είναι κλειδωμένο παίζει κάποιο ρόλο?

 

Βοηθήστε αν μπορείτε, από μηλοφωνα δεν έχω ιδέα τι παίζει.... είναι για εξυπηρέτηση ενός φίλου

 

Καλησπέρα

Κάντε ένα τηλέφωνο αύριο στο παρακάτω κατάστημα:

https://www.ebulk.gr/factory-imei-unlocks

 

Οι τιμές δεν βλέπω να είναι τόσο υψηλές , εκτός απο το ξεκλείδωμα της verizon που κοστίζει πιο πολύ.

Δεν ξέρω αν μπορούν για iphone 7 βέβαια.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα φτάσει σε σημείο να μάθει την τιμή για να το ξεκλειδώσει και θα κάνει πίσω.

Η τιμή σίγουρα θα ξεπερνάει τα 150€

Όχι βέβαια κάνουν μια μικρή χρέωση τύπου 1/2 ευρώ για να μάθεις σε τι δυκτιο είναι και πόσο θέλουν και μετά δίνει επιλογή για unlock

Οπός και να έχει είναι Νωρίς για 7 μπορεί να μην γίνεται καν...

Link to comment
Share on other sites

Τα νεοτερα ειναι οτι εμαθα μεσω νετ που ειναι κλειδωμενο (ΑΤ&Τ)

Στο Live chat της Irepair μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το κανουν,ωστοσο σε site του ιντερνετ 115$ με την υποσχεση να το κανουν.

Φυσικα θα το δοκιμασω (καπου πηρε το ματι μου και money back guarantee).

Αναφερουν οτι εχει αναμονη 1-7 days για τον κωδικο...

Ιδωμεν.Θα ενημερωσω σε περιπτωση που 1)δουλεψει 2)εχει και καποιος ακομη το ιδιο προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Τα νεοτερα ειναι οτι εμαθα μεσω νετ που ειναι κλειδωμενο (ΑΤ&Τ)

Στο Live chat της Irepair μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το κανουν,ωστοσο σε site του ιντερνετ 115$ με την υποσχεση να το κανουν.

Φυσικα θα το δοκιμασω (καπου πηρε το ματι μου και money back guarantee).

Αναφερουν οτι εχει αναμονη 1-7 days για τον κωδικο...

Ιδωμεν.Θα ενημερωσω σε περιπτωση που 1)δουλεψει 2)εχει και καποιος ακομη το ιδιο προβλημα..

 

Καλη τιμη. Εχω την εντυπωση οτι η At&t ειναι πιο φθηνη απο αλλες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα νεοτερα ειναι οτι εμαθα μεσω νετ που ειναι κλειδωμενο (ΑΤ&Τ)

Στο Live chat της Irepair μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το κανουν,ωστοσο σε site του ιντερνετ 115$ με την υποσχεση να το κανουν.

Φυσικα θα το δοκιμασω (καπου πηρε το ματι μου και money back guarantee).

Αναφερουν οτι εχει αναμονη 1-7 days για τον κωδικο...

Ιδωμεν.Θα ενημερωσω σε περιπτωση που 1)δουλεψει 2)εχει και καποιος ακομη το ιδιο προβλημα..

 

ουτε στο irepair δεν γίνεται είπαν? (Εχουν και αποκλειστικές συμφωνίες αυτοι.....),

 

καλύτερα να περιμένεις λίγο τοτε

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνουμε όλοι τι σημασία αποκτά η λέξη "υπομονή" όταν έχεις ένα iPhone7 στο κουτί του και δεν μπορείς να το δουλέψεις...... ευτυχώς δεν πρόκειται για μένα....!
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνουμε όλοι τι σημασία αποκτά η λέξη "υπομονή" όταν έχεις ένα iPhone7 στο κουτί του και δεν μπορείς να το δουλέψεις...... ευτυχώς δεν πρόκειται για μένα....!

 

Δεν περνάει όλα τα βήματα στην αρχή με την sim μέσα για να το δουλεύει τουλάχιστον σαν iPod για Ίντερνετ και τέτοια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι ίσως να μην το ξέρω. Όπως και να χει είναι σαν να είναι μισό τηλέφωνο

 

Οι κλήσεις είναι το τελευταίο σ αυτά τα τηλέφωνα

Πες του να περάσει όλα τα πρώτα αρχικά βήματα αλλά να έχει την sim μέσα.

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα αφήσει να γίνει ενεργοποίηση αλλά ας δοκιμάσει.

Αν μετά ανοίξει θα μπορεί να κάνει τόσα πράγματα εκτός από κλήσεις. Μέχρι να βρεθεί τρόπος να το ξεκλειδωσετε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις είναι το τελευταίο σ αυτά τα τηλέφωνα

Πες του να περάσει όλα τα πρώτα αρχικά βήματα αλλά να έχει την sim μέσα.

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα αφήσει να γίνει ενεργοποίηση αλλά ας δοκιμάσει.

Αν μετά ανοίξει θα μπορεί να κάνει τόσα πράγματα εκτός από κλήσεις. Μέχρι να βρεθεί τρόπος να το ξεκλειδωσετε

 

δεν τα περναει θέλει sim του παροχου (αν και υπάρχει ένας τρόπος με το purple restore αλλά ας μην κάνει πειράματα)

Link to comment
Share on other sites

δεν τα περναει θέλει sim του παροχου (αν και υπάρχει ένας τρόπος με το purple restore αλλά ας μην κάνει πειράματα)

 

Λογικά ναι γιατί σ ένα σημείο κάτι κάνει verify στην κάρτα sim

Όποτε αν είναι εκτός του παρόχου όπως τώρα πχ της AT&T δεν ανοίγει καθόλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είχε το 6s και τώρα έχει το 7 έχει παρατηρήσει η ένταση του ήχου απο τα ακουστικά του 7 να είναι δυνατότερος ? ή καμία διαφορά με το 6s?

 

Thanks

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είχε το 6s και τώρα έχει το 7 έχει παρατηρήσει η ένταση του ήχου απο τα ακουστικά του 7 να είναι δυνατότερος ? ή καμία διαφορά με το 6s?

 

Thanks

Καλημέρα

 

Σε κλήσεις; Σε μουσική;

Νομίζω πως είναι το ίδιο αλλά όχι με 100% σιγουριά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...