Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα τσίμπησα και εγώ με την σειρά μου το 7αρι 128gb σε μαύρο ματ ..

μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές .

Αρχικά , στα μάτια μου τουλάχιστον η συσκευή σε αυτό το χρώματα είναι εκνευρίστηκα όμορφη .

Η οθόνη είναι σίγουρα αρκετά φωτεινότερο κι φαίνεται .

Εντύπωση μου προκάλεσε το κεντρικό κουμπί το οποίο στα πρώτα λεπτά με παραξενεύε αλλά αμέσως μετά το συνήθισα και δίνει όντως την αίσθηση σε να πατάς πλήκτρο ..

Οι κάμερες σε χαμηλό φωτισμό είναι φανερά αναβαθμισμένες και ήταν κι βασικός λόγος που έκανα την αλλαγή ..

Ότι βλέπω το συγκρίνω με 6s που έχω ακριβώς δίπλα του ..

 

Καλορίζικο

Όντως έχει διάφορες με το 6s αλλά μόνο λίγοι τις βρίσκουμε και τις χρειαζόμαστε γι αυτό και πληρώσαμε την διαφορά

Πιστεύω μην βρεις μερικά bug που βλέπω εγώ και μ εκνευρίζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια είναι αυτά τα bug;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μας τι bug έχεις βρει να τα έχω και γω στο νου μου .

Μέχρι στιγμής το μοναδικό που βρίσκω είναι στο AppStore που αν αρχίσεις να ανεβάζεις την σελίδα από συγκεκριμένο σημείο στην οθόνη , τρεμοπαίζει . Το είχαμε συζητήσει νομίζω και στο νήμα του 6 και 6s ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μας τι bug έχεις βρει να τα έχω και γω στο νου μου .

Μέχρι στιγμής το μοναδικό που βρίσκω είναι στο AppStore που αν αρχίσεις να ανεβάζεις την σελίδα από συγκεκριμένο σημείο στην οθόνη , τρεμοπαίζει . Το είχαμε συζητήσει νομίζω και στο νήμα του 6 και 6s ..

 

Έχει διάφορα και αρκετά.

Στις ρυθμίσεις

Στο notification center

Στο control center

Στο app store

Και κανά 2 ακόμα που δεν θυμάμαι

Ακριβώς τώρα δεν κάθομαι να τα περιγράψω αλήθεια βαριέμαι να μπω στην διαδικασία

Βασικά με νευριαζουν και μην με την δώσει και το πουλήσω ή το βάλω στο συρτάρι

Το HTC one m7 δουλεύει καλύτερα πάντως. Σπίτι μ αυτό μπαίνω ίντερνετ και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορα και αρκετά.

 

Στις ρυθμίσεις

 

Στο notification center

 

Στο control center

 

Στο app store

 

Και κανά 2 ακόμα που δεν θυμάμαι

 

Ακριβώς τώρα δεν κάθομαι να τα περιγράψω αλήθεια βαριέμαι να μπω στην διαδικασία

 

Βασικά με νευριαζουν και μην με την δώσει και το πουλήσω ή το βάλω στο συρτάρι

 

Το HTC one m7 δουλεύει καλύτερα πάντως. Σπίτι μ αυτό μπαίνω ίντερνετ και λοιπά

 

 

 

Ωχ ωχ πήγε στο βρόντο και ξανάρθε το μικρόβιο αλλαγής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ πήγε στο βρόντο και ξανάρθε το μικρόβιο αλλαγής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Την πρώτη μέρα που το πήρα ακόμα έψαχνα για άλλες συσκευές

Oneplus 3t, HTC 10 και λοιπά

Άμα σταματήσει αυτά τα χαζά bug θα μου φύγει

Το 6s πήγαινε μπάλα. Αν ήξερα έτσι θα περίμενα κανένα μήνα δεν θα έπαιρνα ακόμα το 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα πίσω με τη νέα μπαταρία νιώθω ότι πήρα καινούριο τηλέφωνο, καλό χρυσό το 7 αλλά για μένα δεν έκανε το μπαμ στην αναβάθμιση της κάμερας σε σχέση με το 6s, και η μπαταρία πάνω κάτω ίδια είναι και το σχέδιο ίδιο έμεινε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα πίσω με τη νέα μπαταρία νιώθω ότι πήρα καινούριο τηλέφωνο, καλό χρυσό το 7 αλλά για μένα δεν έκανε το μπαμ στην αναβάθμιση της κάμερας σε σχέση με το 6s, και η μπαταρία πάνω κάτω ίδια είναι και το σχέδιο ίδιο έμεινε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει θέματα γι αυτό δεν μπορεί να αποδώσει η μπαταρία

Έτσι νομίζω

Θα το φτιάξουν σίγουρα

Πιστεύω ο Α10 fusion τους ταλαιπωρεί μαζί με τον υπό επεξεργαστή που δίνει τις κατάλληλες εργασίες στο κάθε ζεύγος επεξεργαστών για απόλυτη εξοικονόμηση αλλά και απόδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εγώ δεν έχω παρατηρήσει τα bugs που λέτε μερικοί αλλά έχω παρατηρήσει κάτι άλλο...Το GPS Στο κέντρο της πόλης με δείχνει πάντα στο απέναντι πεζοδρόμιο και καμια φορά μέσα στα κτίρια σαν να περπατάω μέσα τους :P έλεος..το έχει κανείς άλλος αυτό? Δεν το χρησιμοποιώ και το τέσταρα στην 10.2 και δεν ξέρω αν υπήρχε πριν....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...πρώτη φορά IOS ...χρόνια σε Android...

Any starter tip/hint? μερικά must to have apps?

Υγ. Μου λείπει το swipe... :(

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...πρώτη φορά IOS ...χρόνια σε Android...

 

Any starter tip/hint? μερικά must to have apps?

 

Υγ. Μου λείπει το swipe... :(

 

 

Μου φαίνεται εχει swype στο App Store

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...πρώτη φορά IOS ...χρόνια σε Android...

Any starter tip/hint? μερικά must to have apps?

Υγ. Μου λείπει το swipe... :(

 

Ότι υπάρχει από τα γνωστά στο android υπάρχει κι εδώ

Πληκτρολόγια επίσης μπορείς να αλλάξεις πάλι από app store

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το έλυσα το θέμα...

Σχετικά με keyb ποιο προτείνετε? Εσείς ποιο χρησιμοποιείτε ?

Edited by LuNaTiC-Abuser

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για το πως θα σετάρω δικά μου ringtone?

Αν γίνεται φυσικά το βλέπω πολύ strict φάση με το store κτλ ...όλα θέλουν πληρωμή κτλ

 

Για την ιστορία έχω έτοιμο το τραγούδι μου κομμένο κτλ...από εκεί και πέρα το χάος

 

Έχω φτιάξει πολλά ringtones με τον τρόπο που λες αλλά μετά βαρέθηκα αυτή τη δουλειά.

Έχω κατεβάσει στον υπολογιστή ένα σωρό έτοιμα από εδώ.... http://www.mobiles24.co/downloads/free-mp3-ringtones για iphone ,τα συγχρόνισα με την συσκευή μέσω itunes και τέλος

 

 

 

Μπορεί να σε βολέψει

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονη πεφτει στο οχταωρο η μπαταρια 5-6% με ανοιχτο wifi στην 10.2...συμβαινει και σε κανεναν αλλον;
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει εμφανίσει ποτέ ότι ανεβοκατεβάζετε την ένταση του ήχου χωρίς να έχετε πατήσει το κουμπι? μου το εχει κανει 2 φορές...και οχι δεν το εχω πατήσει και όχι δεν πατιέται από τη θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει εμφανίσει ποτέ ότι ανεβοκατεβάζετε την ένταση του ήχου χωρίς να έχετε πατήσει το κουμπι? μου το εχει κανει 2 φορές...και οχι δεν το εχω πατήσει και όχι δεν πατιέται από τη θήκη.

 

 

 

Γιαυτο έχω απενεργοποιήσει στους ήχους την αλλαγή με κουμπιά, γιατί πολλές φορές δε θέλω δυνατά κάποιους ήχους εφαρμογών, αλλά θέλω να χτυπάει δυνατά στην κλήση. Μόνο του πάντως δε μου το έχει κάνει, απλά έλεγα πώς χαμήλωσε αφού το είχα τέρμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες..,μολις παρελαβα το κινητο και το στεινω απο την αρχη και εκει που παμε να ρυθμισουμε τα δεδομενα και αυτα..προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι οι τρεχουσες κλησεις ειναι 1 και 35 λεπτα.τι παιζει?? παρελαβα καινουργιο κινητο?? η κανενα ανακατασκευασμενο?? :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες..,μολις παρελαβα το κινητο και το στεινω απο την αρχη και εκει που παμε να ρυθμισουμε τα δεδομενα και αυτα..προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι οι τρεχουσες κλησεις ειναι 1 και 35 λεπτα.τι παιζει?? παρελαβα καινουργιο κινητο?? η κανενα ανακατασκευασμενο?? :mad:

 

Μερικές φορές δείχνει ότι να ναι εκείνος ο μετρητής. Δεν ξέρω γιατί αλλά σε πολλούς το κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές δείχνει ότι να ναι εκείνος ο μετρητής. Δεν ξέρω γιατί αλλά σε πολλούς το κάνει

να μην ανυσηχω δηλαδη.γιατι με λουσε κρυος ιδρωτας :cold: που λεμε...απο τις λιγες φορες που αγοραζω καινουργιο κινητο και παθαινω τετοια λαχταρα :confused:

 

το κινητο ηρθε με 10.1 εδοση και το κανω αναβαθμιση σε 10.2 .

επισης ειχε φορτιστη κανονικο και οχι αγγλικο.η συσκευασια αψογη και με ζελατινα προστασιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να μην ανυσηχω δηλαδη.γιατι με λουσε κρυος ιδρωτας :cold: που λεμε...απο τις λιγες φορες που αγοραζω καινουργιο κινητο και παθαινω τετοια λαχταρα :confused:

 

Μπα όχι και μετά από restore μου έχει τύχει να δω κατά λάθος εκεί κάτι χαζά νούμερα

Άσε που δεν το κοιτάω ποτέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες..,μολις παρελαβα το κινητο και το στεινω απο την αρχη και εκει που παμε να ρυθμισουμε τα δεδομενα και αυτα..προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι οι τρεχουσες κλησεις ειναι 1 και 35 λεπτα.τι παιζει?? παρελαβα καινουργιο κινητο?? η κανενα ανακατασκευασμενο?? :mad:

 

Πάντα θα στα δείχνει ..Εχει σχέση ότι οι επαφές συγχρονίζονται με το icloud....Καί σε εμένα όταν εκανα restore μετά από λίγο καιρό ξαναεμφανιζότανε το παλιό ιστορικό κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες..,μολις παρελαβα το κινητο και το στεινω απο την αρχη και εκει που παμε να ρυθμισουμε τα δεδομενα και αυτα..προς μεγαλη μου εκπληξη βλεπω οτι οι τρεχουσες κλησεις ειναι 1 και 35 λεπτα.τι παιζει?? παρελαβα καινουργιο κινητο?? η κανενα ανακατασκευασμενο?? :mad:

 

Μη του δινεις σημασια του συγκεκριμενου! Ειτε απο iCloud, ειτε απο τη sim, ειτε απο mac (αν εχεις) σε καποιο συγχρονισμο μεταφερονται και οι χρονοι! Εμενα εχουν μεταφερθει ακομη και κλησεις που αποκλειεται να ειχαν γινει σε νεα συσκευη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι διάβασα πριν λίγο;

Τα μισά smartphone που πουλήθηκαν μέσα στις γιορτές τι ήταν;

iPhone

Δηλαδή τόσο πρόβατα να είμαστε όλοι ρε παίδι μου; Δεν έχει άλλες συσκευές αξιόλογες εκεί έξω; Samsung πχ η κάτι άλλο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι διάβασα πριν λίγο;

 

Τα μισά smartphone που πουλήθηκαν μέσα στις γιορτές τι ήταν;

 

iPhone

 

Δηλαδή τόσο πρόβατα να είμαστε όλοι ρε παίδι μου; Δεν έχει άλλες συσκευές αξιόλογες εκεί έξω; Samsung πχ η κάτι άλλο.

 

 

 

Εμ δε μπόρεσες ποτέ να καταλάβεις τη μαγεία του Symbian και του meego, κι όταν τους εξηγείς ότι στις τιμές άνω των 400$ το 1 στα 2 κινητά που πωλείται ειναι iPhone και όλα τα υπόλοιπα μοιράζονται την έτερη μονάδα, πετάνε το μπαλάκι στη στάνη

 

Apple: Κυριαρχεί στις γιορτές – Ακολουθούν Samsung & Huawei

 

https://goo.gl/Vu5hJu

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...