Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω τις κλεινω,επειδη ετσι συνιθησα.

Ενα διαστημα τις αφηνα ανοιχτες(οπως λενε και τα παιδια εδω μεσα) αλλα δεν μου καθοτανε καλα και αρχισα παλι να τις κλεινω ολες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω τις κλεινω,επειδη ετσι συνιθησα.

Ενα διαστημα τις αφηνα ανοιχτες(οπως λενε και τα παιδια εδω μεσα) αλλα δεν μου καθοτανε καλα και αρχισα παλι να τις κλεινω ολες.

 

Ψυχοφθόρα διαδικασία

Βλέπω φίλους τα κλείνουν όλα και δεν μπορώ

Τηλέφωνο ανοίγει ο άλλος παίρνει μια κλήση και μετα μπαίνει να κλείσει την εφαρμογή

Χάνεις πολλά και δεν κερδίζεις κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό έχει σχεδιαστεί να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές όταν πρέπει. Με το force close που κάνετε κάποιοι, καταναλώνετε χρόνο, επεξεργαστική ισχύ (Άρα και ενέργεια) για να τις ξαναφορτώσει το σύστημα από την αρχή.

Το iOS σχεδιάστηκε να λειτουργει με το home button για "έξοδο". Το κλείσιμο από το multitasking menu είναι μόνον αν κάποια εφαρμογή κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό έχει σχεδιαστεί να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές όταν πρέπει. Με το force close που κάνετε κάποιοι, καταναλώνετε χρόνο, επεξεργαστική ισχύ (Άρα και ενέργεια) για να τις ξαναφορτώσει το σύστημα από την αρχή.

Το iOS σχεδιάστηκε να λειτουργει με το home button για "έξοδο". Το κλείσιμο από το multitasking menu είναι μόνον αν κάποια εφαρμογή κολλήσει.

 

Έτσι ακριβώς τα έχουμε πει πολλές φορές

Οποίος θέλει να μάθει μαθαίνει οι υπόλοιποι ας συνεχίσουν να παρεμβαίνουν στο σύστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τώρα όπως το βλέπω, όλο back back back πατάω σε κάθε εφαρμογή που ξανάμπαινω γιατί ας πούμε πχ στο Tapatalk με βάζει στο τρίτο υποφορουμ που είχα μείνει από πριν και πατάω back μέχρι να βγω στα αρχικά feed

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε το instagram για τα προβλήματα αυτονομία και χαμηλής μνήμης

Έχω 22% μπαταρία είμαι με 7 ώρες χρήση, 29 ώρες αναμονή

Σε αυτά εχω 3,5 ώρες οθόνη με συνομιλίες viber και Safari 1,2 ώρες. Συν όλα τα αλλά. Πολύ καλά το θεωρώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις τιμες στο Vodafone.gr που ειναι 150 ευρώ κάτω απο τους υπόλοιπους, τις εχει προσέξει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Τις τιμες στο Vodafone.gr που ειναι 150 ευρώ κάτω απο τους υπόλοιπους, τις εχει προσέξει κανεις;

 

Μπήκα τώρα και εχει πχ το 6s plus 128gb στα 555€ με σύνδεση στο Vodafone red 1

Επίσης το iPhone 7 32gb 450€ πάλι στο Vodafone red 1

Δεν τα βλεπω για φθηνά πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ξεκίνησε με -100 ευρο (δινει και ασφαλεια συσκευης) στα 7

Ακολουθησαν πλαισιο και μεντιαμαρκτ με ιδιες τιμες...

Η βοντα το πηγε 150 κατω ,αν και ολα φαίνονται διχως διαθεσιμοτητα...

 

Παρόλα αυτά ειναι πιο ακριβα απο τα σκρουτζομαγαζα...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή είχε το 7 plus 32gb στα 755€ χωρίς συμβόλαιο.

Και δε θυμόμουν τα στοιχεία του αδελφού μου για το τιμολόγιο... γκρρρρρρρ

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε τη μετάβαση από 6s σε 7, θεωρείτε ότι αξίζει η διαφορά τιμής;

Και αν ναι, γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ βλέπετε διαφορά ανάμεσα τους;

Εγώ που το έπιασα δυο φορές στο public και το έβαλα δίπλα στο 6s μου για ένα τέταρτο κάθε φορά, δεν μου έκανε κανένα κλικ να το αλλάξω. Δεν είδα κάποια διαφορά.

Εσείς που το ζείτε καθημερινά σαν συσκευή σας, θεωρείτε πως αξίζει η μετάβαση από 6s σε 7;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε τη μετάβαση από 6s σε 7, θεωρείτε ότι αξίζει η διαφορά τιμής;

Και αν ναι, γιατί;

 

Σαν hardware ίσως να αξίζει

Σαν λογισμικό όμως προς το παρόν το 7 έχει θέματα που θέλουν δουλειά

Το 6s δουλεύει απροβλημάτιστα

Ελπίζουμε να λυθούν γρηγθρα στο 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ βλέπετε διαφορά ανάμεσα τους;

Εγώ που το έπιασα δυο φορές στο public και το έβαλα δίπλα στο 6s μου για ένα τέταρτο κάθε φορά, δεν μου έκανε κανένα κλικ να το αλλάξω. Δεν είδα κάποια διαφορά.

Εσείς που το ζείτε καθημερινά σαν συσκευή σας, θεωρείτε πως αξίζει η μετάβαση από 6s σε 7;

 

κοιτα ο skylake σιγουρα ειναι καλυτερος απο του 6s. Aυτο κυριως στα μελλοντικα Updates . Δεν νομιζω να δεις τρελες διαφορες αμεσα. Επισης η αδιαβροχοποιηση ειναι ενα σημαντικο πλεονεκτημα. Αν ειχες το 6αρι ισως ηταν καλη η αλλαγη, στην παρουσα φαση ΑΝ μπορεις να το αλλαξεις καντο δεν εχεις να χασεις τιποτα. Διαφορετικα περιμενεις του χρονου!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος ξεκίνησε με -100 ευρο (δινει και ασφαλεια συσκευης) στα 7

Ακολουθησαν πλαισιο και μεντιαμαρκτ με ιδιες τιμες...

Η βοντα το πηγε 150 κατω ,αν και ολα φαίνονται διχως διαθεσιμοτητα...

 

Παρόλα αυτά ειναι πιο ακριβα απο τα σκρουτζομαγαζα...

 

Ο γερμανος στελνει μηνυμα εως 400€ κατω επιστρεφοντας ενα παλιο iPhone για να παρεις το 7ρι παντως!

 

Όσοι κάνατε τη μετάβαση από 6s σε 7, θεωρείτε ότι αξίζει η διαφορά τιμής;

Και αν ναι, γιατί;

 

Οχι η διαφορα τιμης δεν αξιζει απο το 6s στο 7! Εκτος και βρεις το 7 φθηνοτερα απο το 6s οπως στη περιπτωση μου! Οι διαφορες ειναι ελαχιστες! Απλα εχεις φρεσκο hardware που θα σε βγαλει λιγο παραπανω!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ο skylake σιγουρα ειναι καλυτερος απο του 6s. Aυτο κυριως στα μελλοντικα Updates . Δεν νομιζω να δεις τρελες διαφορες αμεσα. Επισης η αδιαβροχοποιηση ειναι ενα σημαντικο πλεονεκτημα. Αν ειχες το 6αρι ισως ηταν καλη η αλλαγη, στην παρουσα φαση ΑΝ μπορεις να το αλλαξεις καντο δεν εχεις να χασεις τιποτα. Διαφορετικα περιμενεις του χρονου!!

 

Προφανώς εννοείς τον Α10 Fusion έτσι? :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς τον Α10 Fusion έτσι? :p :p :p

 

ωχ ναι, τωρα το ειδα. Fusion σωστα. εκεινη την στιγμη εβλεπα ενα συγκριτικο fusion vs skylake χααχα

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς tempered glass από 6 ή 6s, αν κάνει και σε 7.

Η λογική λέει ναι αλλά δεν θέλω να χαλάσω κάποιο δοκιμάζοντας αν το έχει ήδη κάνει κάποιος άλλος!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς tempered glass από 6 ή 6s, αν κάνει και σε 7.

Η λογική λέει ναι αλλά δεν θέλω να χαλάσω κάποιο δοκιμάζοντας αν το έχει ήδη κάνει κάποιος άλλος!

 

Στο περιπου κανει! Λιγο στη θεση του ακουστικου επειδη ειναι λιγο πιο φαρδια του 7 δε ταιριαζει ακριβως

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στο περιπου κανει! Λιγο στη θεση του ακουστικου επειδη ειναι λιγο πιο φαρδια του 7 δε ταιριαζει ακριβως

 

Σε συχαριστώ πολύ!

Φαντάζομαι όμως δεν θα υπάρχουν θέματα αν βάλω καταρχήν μία από 6αρι, σωστά;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Σε συχαριστώ πολύ!

Φαντάζομαι όμως δεν θα υπάρχουν θέματα αν βάλω καταρχήν μία από 6αρι, σωστά;

 

Τα 6/6s είναι ακριβώς ίδια

Στο 7 η επάνω γρίλια του ηχείου είναι λίγο πιο μεγάλη αλλά και πάλι δεν θα έχεις θέμα

Καθαρά αισθητικό το πρόβλημα

Επειδή όμως το ηχείο είναι λίγο πιο μεγάλο δεν ξέρω αν έχει μετακινηθεί και η μπροστινή κάμερα λίγο πιο αριστερά

Υπάρχουν glass με τρύπα και χωρίς τρύπα για την κάμερα

Προτιμότερο να πάρεις χωρίς τρύπα για να μην έχεις θέμα αλλιώς ίσως σου βγει λίγο σε άλλο σημείο η κάμερα από ότι η υποδοχή για την κάμερα στο τζαμί

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιξα με το κινητο ενιος φιλου μου και πραγματικα ενθουσιαστηκα.αποτο 6αρι που ειχα τελευταια iphone αυτο ειναι πυραυλος.και σε ποιοτητα κλησης ηταν εξαιρετικο.δεν ακουσα καποιον θορυβο.ομως αυτο που κανε κακη εντυπωση ειναι οτι σε κατασταση αναμονης και επιλογη καμερας με το γρηγορο πληκτρο.και οχι απ το εικονιδιο παρατηρησα ενα μικρο "κολλημα" και ενω η καμερα ανοιξε...υπηρξε στιγμιαιο παγωμα.δεν εδειχνε τιποτα η οθονη.πιστευω οτι ειναι κατι τυγχαιο.παντως η καμερα το βραδυ δεν εχει καμια σχεση με την σειρα 6.

εδω μιλαμε για πολυ καλο αποτελεσμα και ειναι σωτηριο το διαφραγμα φακου κατω απο 2.0 ,αυτο εχει 1.8 το samsung s7 ειχε 1.7 και γενικα ολα τα συχρονα κινητα πρεπει να χουνε το ιδιο διαφραγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιξα με το κινητο ενιος φιλου μου και πραγματικα ενθουσιαστηκα.αποτο 6αρι που ειχα τελευταια iphone αυτο ειναι πυραυλος.και σε ποιοτητα κλησης ηταν εξαιρετικο.δεν ακουσα καποιον θορυβο.ομως αυτο που κανε κακη εντυπωση ειναι οτι σε κατασταση αναμονης και επιλογη καμερας με το γρηγορο πληκτρο.και οχι απ το εικονιδιο παρατηρησα ενα μικρο "κολλημα" και ενω η καμερα ανοιξε...υπηρξε στιγμιαιο παγωμα.δεν εδειχνε τιποτα η οθονη.πιστευω οτι ειναι κατι τυγχαιο.παντως η καμερα το βραδυ δεν εχει καμια σχεση με την σειρα 6.

εδω μιλαμε για πολυ καλο αποτελεσμα και ειναι σωτηριο το διαφραγμα φακου κατω απο 2.0 ,αυτο εχει 1.8 το samsung s7 ειχε 1.7 και γενικα ολα τα συχρονα κινητα πρεπει να χουνε το ιδιο διαφραγμα.

 

Έχει κάποια bug ακόμα δεν είναι εντελώς άψογη η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τσίμπησα και εγώ με την σειρά μου το 7αρι 128gb σε μαύρο ματ ..

μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές .

Αρχικά , στα μάτια μου τουλάχιστον η συσκευή σε αυτό το χρώματα είναι εκνευρίστηκα όμορφη .

Η οθόνη είναι σίγουρα αρκετά φωτεινότερο κι φαίνεται .

Εντύπωση μου προκάλεσε το κεντρικό κουμπί το οποίο στα πρώτα λεπτά με παραξενεύε αλλά αμέσως μετά το συνήθισα και δίνει όντως την αίσθηση σε να πατάς πλήκτρο ..

Οι κάμερες σε χαμηλό φωτισμό είναι φανερά αναβαθμισμένες και ήταν κι βασικός λόγος που έκανα την αλλαγή ..

Ότι βλέπω το συγκρίνω με 6s που έχω ακριβώς δίπλα του ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...