Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι βέβαια τότε

 

Τα εφέ λειτουργούν διαφορετικά από ότι στο 6/6s?

Έχουν ένα διαφορετικό σπάσιμο κάπως

 

Πρώτες εντυπώσεις:

Οθόνη πιο φωτεινη

Ήχος πολύ δυνατός αφού υπάρχει πλέον και το δεύτερο ηχείο

Βίντεο με σταθεροποίηση

Σιγά σιγά ανακαλύπτω κι αλλά

 

Παλαιότερα είχα πει ότι 3 συσκευές που είχα συγκρίνει με το 6s μου είχαν πολύ κίτρινες οθόνες

Πλέον δεν βλέπω κάτι τέτοιο

Ίσως οι συσκευές εκείνες να ήταν demo και δεν είχαν την τελική μορφή ή είχαν μέσα ανταλλακτικά που δεν άρμοζαν στα στάνταρ που έχουν οι συσκευές που έρχονται στα ράφια

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εφέ λειτουργούν διαφορετικά από ότι στο 6/6s?

Έχουν ένα διαφορετικό σπάσιμο κάπως

 

Πρώτες εντυπώσεις:

Οθόνη πιο φωτεινη

Ήχος πολύ δυνατός αφού υπάρχει πλέον και το δεύτερο ηχείο

Βίντεο με σταθεροποίηση

Σιγά σιγά ανακαλύπτω κι αλλά

 

Παλαιότερα είχα πει ότι 3 συσκευές που είχα συγκρίνει με το 6s μου είχαν πολύ κίτρινες οθόνες

Πλέον δεν βλέπω κάτι τέτοιο

Ίσως οι συσκευές εκείνες να ήταν demo και δεν είχαν την τελική μορφή ή είχαν μέσα ανταλλακτικά που δεν άρμοζαν στα στάνταρ που έχουν οι συσκευές που έρχονται στα ράφια

 

Στο 6 που έχω δεν έχω δει κανένα σπάσιμο σε εφαρμογή εκτός και εννοείς κάτι άλλο.Οταν το σετάρισες επανέφερες κανένα backup από το παλιό ;

Link to comment
Share on other sites

Στο 6 που έχω δεν έχω δει κανένα σπάσιμο σε εφαρμογή εκτός και εννοείς κάτι άλλο.Οταν το σετάρισες επανέφερες κανένα backup από το παλιό ;

 

Δεν εννοώ κάποιο lag

Συμπεριφέρονται διαφορετικά τα εφέ στο 7 από ότι στο 6/6s

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει

Set up as new έκανα

Πάντα όταν παίρνω άλλη συσκευή κάνω as new

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κάποιο lag

Συμπεριφέρονται διαφορετικά τα εφέ στο 7 από ότι στο 6/6s

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει

Set up as new έκανα

Πάντα όταν παίρνω άλλη συσκευή κάνω as new

 

Λογικό μου φαίνεται , άλλοι επεξεργαστές, γραφικά κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται , άλλοι επεξεργαστές, γραφικά κλπ

 

Το λογισμικό είναι έτσι γραμμένο πιθανόν

Αυτό καταλαβαίνω εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Νέος κι εγώ στην παρέα σε μαύρο χρωμα

Ένα θέμα έχω μόνο. Στο smarties όταν το αγόρασα έλεγε EU και όχι κάτι για αγγλικό φορτιστή και λοιπά

Όποτε σήμερα που ήρθε και είδα τον ανταπτορα που μου έβαλαν στην σακούλα λίγο τα πήρα στο κρανίο

Αυτός ήταν ο λόγος που το πήρα από εκεί γιατί υπήρχαν και αλλά μαγαζιά πιο φθηνά αλλά έλεγαν για αγγλικό φορτιστή

 

Τι λέτε να κάνω;

 

Τάσο , καλορίζικο , να το χαρείς !! Εύχομαι να σου βγεί απροβλημάτιστη η συσκευή :)

Εγώ στην θέση σου θα τους ζητούσα φορτιστή ελληνικό , δεδομενου ότι δεν το αναφέρουν , αν και οφείλουν.

Αν δεν σου δώσουν , δεν ξέρω αν έχει νόημα να το προχωρήσεις σε επιπλέον ενέργειες μαζί τους , δεδομένου ότι βρίσκεις γνήσιο πλέον φορτιστή , πολύ φθηνά σε bulk συσκευασία.

Καλό πάντως είναι να τους τηλεφωνούμε για να ρωτάμε γιατί τελικά τίποτα δεν είναι αυτονόητο στην Ελλάδα.

Πριν περίπου 20 ημέρες που αγορασα το 6s 32 στην σύζυγο , το κατάστημα (CitisShop) το ανέφερε στο site ότι θα δωθεί αντάπτορας λόγω Αγγλικού φορτιστή και επίσης με ενημέρωσαν ( μου το υπενθύμισαν ) όταν τηλεφώνησα για τη παραλαβή από το κατάστημα.

Αν θέλεις ενημέρωσέ μας για τη απάντηση που θα σου δώσουν , για να γνωρίζουμε..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο , καλορίζικο , να το χαρείς !! Εύχομαι να σου βγεί απροβλημάτιστη η συσκευή :)

Εγώ στην θέση σου θα τους ζητούσα φορτιστή ελληνικό , δεδομενου ότι δεν το αναφέρουν , αν και οφείλουν.

Αν δεν σου δώσουν , δεν ξέρω αν έχει νόημα να το προχωρήσεις σε επιπλέον ενέργειες μαζί τους , δεδομένου ότι βρίσκεις γνήσιο πλέον φορτιστή , πολύ φθηνά σε bulk συσκευασία.

Καλό πάντως είναι να τους τηλεφωνούμε για να ρωτάμε γιατί τελικά τίποτα δεν είναι αυτονόητο στην Ελλάδα.

Πριν περίπου 20 ημέρες που αγορασα το 6s 32 στην σύζυγο , το κατάστημα (CitisShop) το ανέφερε στο site ότι θα δωθεί αντάπτορας λόγω Αγγλικού φορτιστή και επίσης με ενημέρωσαν ( μου το υπενθύμισαν ) όταν τηλεφώνησα για τη παραλαβή από το κατάστημα.

Αν θέλεις ενημέρωσέ μας για τη απάντηση που θα σου δώσουν , για να γνωρίζουμε..

 

Θα τους πάρω αύριο

Έτσι για το ****το θα κάνω φασαρία

15€ έχει ο φορτιστής αλλά όχι έπρεπε να με το είχαν πει

Τώρα και το κουτί είναι με θήκη για αγγλικό φορτιστή. Αύριο μεθαύριο θα βρω κανέναν να το δώσω και θα με πει τι φορτιστής είναι αυτός από που το πηρες; Μπορεί και να μην το αγοράσει κιόλας

Άσε που σε μερικά πολύ πρίζα δεν μπαίνει με τον ανταπτορα. Θέλει τον μικρό τον ευρωπαϊκό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω αύριο

Έτσι για το ****το θα κάνω φασαρία

15€ έχει ο φορτιστής αλλά όχι έπρεπε να με το είχαν πει

Τώρα και το κουτί είναι με θήκη για αγγλικό φορτιστή. Αύριο μεθαύριο θα βρω κανέναν να το δώσω και θα με πει τι φορτιστής είναι αυτός από που το πηρες; Μπορεί και να μην το αγοράσει κιόλας

Άσε που σε μερικά πολύ πρίζα δεν μπαίνει με τον ανταπτορα. Θέλει τον μικρό τον ευρωπαϊκό

 

Προφανώς και θα πρέπει να το πεις , δεδομένου ότι δεν ενημέρωσαν ως όφειλαν.

Πάντως δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα αργότερα κατα την πώληση.

Πριν λίγες μέρες πούλησα το δικό μου το 6άρι με Αγγλικό κουτί & φορτιστή ( βέβαια έδωσα και ελληνικό φορτιστή extra που είχα) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Από που το αγόρασες το πιστοποιεί η απόδειξή σου.. Άλλωστε πολλά 7άρια και 6s 32άρια είναι με Αγγλικό φορτιστή στα e-shops, το γνωρίζουν οι περισσότεροι πλέον.

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και θα πρέπει να το πεις , δεδομένου ότι δεν ενημέρωσαν ως όφειλαν.

Πάντως δεν θεωρώ ότι είναι πρόβλημα αργότερα κατα την πώληση.

Πριν λίγες μέρες πούλησα το δικό μου το 6άρι με Αγγλικό κουτί & φορτιστή ( βέβαια έδωσα και ελληνικό φορτιστή extra που είχα) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Από που το αγόρασες το πιστοποιεί η απόδειξή σου.. Άλλωστε πολλά 7άρια και 6s 32άρια είναι με Αγγλικό φορτιστή στα e-shops, το γνωρίζουν οι περισσότεροι πλέον.

 

Παλαιότερα είχαν αποσύρει παρά πολλούς φορτιστές ευρωπαικούς

Οι αγγλικοί είναι σκυλιά τους θεωρώ πιο αξιόπιστους μόνο αυτό με παρηγορεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τραβά και καμία νυχτερινή φωτό να δούμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γιατί παίζει πρόβλημα με τις νυχτερινές;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίζει πρόβλημα με τις νυχτερινές;

Φωτογραφία σου ζήτησε για να δει πως βγάζει βραδινές. Γιατί να πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τις βραδινές;

Όσοι δεν το έχουν και θα ήθελαν να το πάρουν λογικό να θέλουν να δουν τι φωτογραφίες βγάζει. Και από την στιγμή που είσαι κάτοχος μπορείς να βοηθήσεις.

 

Καλορίζικο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία σου ζήτησε για να δει πως βγάζει βραδινές. Γιατί να πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τις βραδινές;

Όσοι δεν το έχουν και θα ήθελαν να το πάρουν λογικό να θέλουν να δουν τι φωτογραφίες βγάζει. Και από την στιγμή που είσαι κάτοχος μπορείς να βοηθήσεις.

 

Καλορίζικο.

 

Έχει φοβηθεί το μάτι μας με το 7

Είπα μήπως έχει κανένα θέμα και αν βγάλεις βραδινή το καταλαβαίνεις

Κάτι πχ όπως με το hissing

 

Θα βγάλω καμία αλλά δεν το έχω πολύ με τις φωτό σίγουρα δεν θα είναι και πολύ πετυχημένη

 

Να βγάλω πχ όμως που; Μέσα στο σπίτι με εντελώς σκοτάδι; Τι ακριβώς θέλετε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δε το έχεις μη βγάλεις, θα απογοητευτώ :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι δεν το εχω παιδια οντως το λεω. Νομιζω δυσφημιση θα κανω στην συσκευη παρα τιποτα καλο.

Ας ανεβασει καποιος αλλος. Γενικα τα iphone στις νυχτερινες ειναι λιγο πισω σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Μονο το τρικ που κανει η μπροστινη δινει καλο αποτελεσμα αλλα αυτο προυπηρχε απο το 6s δεν ειναι καινουργια προσθηκη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά με το iCloud που είχαμε πει ότι θα πάνω κάποιες δοκιμές ήδη έχω κάποια αποτελέσματα

 

Δεν έχει τελειώσει το ανέβασμα από τον υπολογιστή όλου μου του υλικού αλλά ήδη μου έχουν περαστεί φωτογραφίες και βίντεο στην συσκευή χωρίς να πιάνουν χώρο

Είμαι στα 24gb ελεύθερο χώρο όπως και όταν τελείωσα με το στήσιμο μετά από εγκατάσταση εφαρμογών και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά με το iCloud που είχαμε πει ότι θα πάνω κάποιες δοκιμές ήδη έχω κάποια αποτελέσματα

 

Δεν έχει τελειώσει το ανέβασμα από τον υπολογιστή όλου μου του υλικού αλλά ήδη μου έχουν περαστεί φωτογραφίες και βίντεο στην συσκευή χωρίς να πιάνουν χώρο

Είμαι στα 24gb ελεύθερο χώρο όπως και όταν τελείωσα με το στήσιμο μετά από εγκατάσταση εφαρμογών και λοιπά

Θα σου δείξει πόσο χώρο θα πιάσει όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα. Τώρα ακόμα δεν μπορεί να το υπολογίσει. Και ανάλογα ποια επιλογή έχεις κάνει στις ρυθμίσεις (optimize ή keep original) τότε θα πιάνει και ανάλογο χώρο.

 

Το έχω γράψει και σε άλλο θέμα αναλυτικά, οπότε μπορείτε να το διαβάσετε, το icloud photo library θέλει ακόμα πολλή δουλειά για να γίνει χρήσιμο εργαλείο. Μόνο του για να κρατάς βίντεο και φωτογραφίες δεν κάνει. Έχει άμεση σχέση και εξαρτάται από τον ελεύθερο χώρο που έχεις στο κινητό σου. Το icloud photo library έχει νόημα σε συσκευές με 64GB και πάνω για να λειτουργεί σωστά σε συνδυασμό με κάποιο πλάνο από το icloud (50GB ή 200GB). Και αυτό γιατί όταν σου τελειώσει ο χώρος στο κινητό τότε το icloud photo library δεν θα μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες και θα πρέπει να σβήσεις παλιότερες φωτογραφίες το οποίο σημαίνει πως αν δεν τις έχεις κρατήσει και σε άλλο αποθηκευτικό χώρο τότε τις χάνεις.

 

Η καλύτερη λύση για την ώρα είναι ένας συνδυασμός icloud photo library, με κάποιο πρόγραμμα από τα 50GB/200GB, μαζί με google photos (αλλά με τους περιορισμούς που έχει στην ανάλυση) και με υπολογιστή.

 

Δεν έχουν φτάσει ακόμα σε σημείο να έχουμε αποκλειστικά και μόνο το icloud photo library.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δείξει πόσο χώρο θα πιάσει όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα. Τώρα ακόμα δεν μπορεί να το υπολογίσει. Και ανάλογα ποια επιλογή έχεις κάνει στις ρυθμίσεις (optimize ή keep original) τότε θα πιάνει και ανάλογο χώρο.

 

Το έχω γράψει και σε άλλο θέμα αναλυτικά, οπότε μπορείτε να το διαβάσετε, το icloud photo library θέλει ακόμα πολλή δουλειά για να γίνει χρήσιμο εργαλείο. Μόνο του για να κρατάς βίντεο και φωτογραφίες δεν κάνει. Έχει άμεση σχέση και εξαρτάται από τον ελεύθερο χώρο που έχεις στο κινητό σου. Το icloud photo library έχει νόημα σε συσκευές με 64GB και πάνω για να λειτουργεί σωστά σε συνδυασμό με κάποιο πλάνο από το icloud (50GB ή 200GB). Και αυτό γιατί όταν σου τελειώσει ο χώρος στο κινητό τότε το icloud photo library δεν θα μπορεί να ανεβάσει τις φωτογραφίες και θα πρέπει να σβήσεις παλιότερες φωτογραφίες το οποίο σημαίνει πως αν δεν τις έχεις κρατήσει και σε άλλο αποθηκευτικό χώρο τότε τις χάνεις.

 

Η καλύτερη λύση για την ώρα είναι ένας συνδυασμός icloud photo library, με κάποιο πρόγραμμα από τα 50GB/200GB, μαζί με google photos (αλλά με τους περιορισμούς που έχει στην ανάλυση) και με υπολογιστή.

 

Δεν έχουν φτάσει ακόμα σε σημείο να έχουμε αποκλειστικά και μόνο το icloud photo library.

 

Ναι αλλά εγώ δεν ανεβάζω αυτή την στιγμή από το κινητό

Από τον υπολογιστή ανεβάζω και προς το παρών πάει καλά

Επιλογή για ποιότητα εικόνας όπως λες δεν έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ δεν ανεβάζω αυτή την στιγμή από το κινητό

Από τον υπολογιστή ανεβάζω και προς το παρών πάει καλά

Επιλογή για ποιότητα εικόνας όπως λες δεν έχει

Καταρχήν άλλο icloud και άλλο icloud photo library. Στεγάζονται κάτω από τον ίδιο αποθηκευτικό χώρο αλλά είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Εσύ απλά τα ανεβάζεις γενικά στο icloud ή χρησιμοποιείς το photos μέσα από την σελίδα icloud.com;

 

Εγώ αυτό που είπα πριν έχει σχέση με το icloud photo library και κατ' επέκταση με την εφαρμογή photos στο κινητό και την ίδια ακριβώς εφαρμογή το icloud.com

 

Επιλογή έχει μέσα στο κινητό σου στα settings > photos & camera.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν άλλο icloud και άλλο icloud photo library. Στεγάζονται κάτω από τον ίδιο αποθηκευτικό χώρο αλλά είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα.

 

Εσύ απλά τα ανεβάζεις γενικά στο icloud ή χρησιμοποιείς το photos μέσα από την σελίδα icloud.com;

 

Εγώ αυτό που είπα πριν έχει σχέση με το icloud photo library και κατ' επέκταση με την εφαρμογή photos στο κινητό και την ίδια ακριβώς εφαρμογή το icloud.com

 

Επιλογή έχει μέσα στο κινητό σου στα settings > photos & camera.

 

Έχω iMac και στην εφαρμογή photos έχω χρόνια περασμένες φωτογραφίες και λοιπά

Εκεί βρήκα μια ρύθμιση και ανεβάζω 30gb υλικό στο iCloud

Χωρίς να πείραξε κάτι στην συσκευή εχθές που το πήρα απλά έβαλα τα στοιχεία μου. Έχουν αρχίζει να ανεβαίνουν φωτογραφίες και βίντεο

Ακόμα δεν πιάνουν χώρο στην συσκευή. Και λογικό μου φαίνεται. Αφού είναι στο iCloud

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία θα έχω σφαιρική άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω iMac και στην εφαρμογή photos έχω χρόνια περασμένες φωτογραφίες και λοιπά

Εκεί βρήκα μια ρύθμιση και ανεβάζω 30gb υλικό στο iCloud

Χωρίς να πείραξε κάτι στην συσκευή εχθές που το πήρα απλά έβαλα τα στοιχεία μου. Έχουν αρχίζει να ανεβαίνουν φωτογραφίες και βίντεο

Ακόμα δεν πιάνουν χώρο στην συσκευή. Και λογικό μου φαίνεται. Αφού είναι στο iCloud

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία θα έχω σφαιρική άποψη

Ε αυτό είπα πριν, ότι ανεβάζεις από το photos του imac θα εμφανιστεί και στο iphone σου. Πλέον το imac σου το iphone σου και το icloud.com θα έχουν τις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες και ότι αλλαγές γίνονται θα ενημερώνονται και τα 3.

 

Όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα των 30Gb τότε στο κινητό σου αυτές οι φωτογραφίες θα καταλαμβάνουν και χώρο από την μνήμη του κινητού σου.

 

Εγώ απλά σας είπα πως λειτουργεί το icloud photo library και το πόσο άμεσα συνδεδεμένο είναι με την μνήμη των συσκευών μας. Επειδή κάνατε κουβέντα σας εξήγησα απλά πως λειτουργεί για να έχετε μια ιδέα όσοι δεν το έχετε δουλέψει ποτέ.

 

Εγώ για παράδειγμα που έχω 50Gb στο icloud και στο mac μου έχω φωτογραφίες και βίντεο πάνω από 60GB δεν μπορώ να τις ανεβάσω στο icloud photo library αλλά ούτε μπορώ να τις έχω όλες στο 64άρι iphone μου. Ακόμα και 200Gb να αγοράσω και να τις ανεβάσω εκεί και πάλι δεν θα μπορώ να τις έχω στο κινητό μου όλες γιατί πολύ απλά δεν φτάνει ο ελεύθερος χώρος που έχω στο κινητό.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό είπα πριν, ότι ανεβάζεις από το photos του imac θα εμφανιστεί και στο iphone σου. Πλέον το imac σου το iphone σου και το icloud.com θα έχουν τις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες και ότι αλλαγές γίνονται θα ενημερώνονται και τα 3.

 

Όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα των 30Gb τότε στο κινητό σου αυτές οι φωτογραφίες θα καταλαμβάνουν και χώρο από την μνήμη του κινητού σου.

 

Εγώ απλά σας είπα πως λειτουργεί το icloud photo library και το πόσο άμεσα συνδεδεμένο είναι με την μνήμη των συσκευών μας. Επειδή κάνατε κουβέντα σας εξήγησα απλά πως λειτουργεί για να έχετε μια ιδέα όσοι δεν το έχετε δουλέψει ποτέ.

 

Τα έχω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου δεν ξέρω ακριβώς πως δουλεύει

Ίσως γνωρίζεις παραπάνω αλλά και όπως τα λες πάλι δεν μου γίνονται κατανοητά

Λογικά έτσι όπως το λες τα 30gb μου δεν θα χωρέσουν στο τηλέφωνο. Για να δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου δεν ξέρω ακριβώς πως δουλεύει

Ίσως γνωρίζεις παραπάνω αλλά και όπως τα λες πάλι δεν μου γίνονται κατανοητά

Λογικά έτσι όπως το λες τα 30gb μου δεν θα χωρέσουν στο τηλέφωνο. Για να δούμε

Αυτό σου λέω. Για να καταλάβεις πως λειτουργεί διάβασε το https://support.apple.com/en-us/HT204264 και δες αυτό το βίντεο

 

Ο συγκεκριμένος έχεις 68.000 φωτογραφίες στο icloud του και στο κινητό του καταλαμβάνουν 40GB και το έχει και στην επιλογή optimize. Το κινητό που έχει είναι το 7 plus 128GB.

 

Έδωσα παράδειγμα και με την δική μου περίπτωση στο προηγούμενο μου μήνυμα.

 

Για αυτό πριν είπα να πας στο κινητό στις ρυθμίσεις στο φωτογραφίες και κάμερα και να δεις την επιλογή που λέει για optimize ή download and keep originals.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω. Για να καταλάβεις πως λειτουργεί διάβασε το https://support.apple.com/en-us/HT204264 και δες αυτό το βίντεο

 

Ο συγκεκριμένος έχεις 68.000 φωτογραφίες στο icloud του και στο κινητό του καταλαμβάνουν 40GB και το έχει και στην επιλογή optimize. Το κινητό που έχει είναι το 7 plus 128GB.

 

Έδωσα παράδειγμα και με την δική μου περίπτωση στο προηγούμενο μου μήνυμα.

 

Είχες δίκιο κι εμένα στο κινητό είναι στην επιλογή optimized

Στο photos στον υπολογιστή το έχω όμως στο original

Δεν μ ενοχλεί στο κινητό να έχω μειωμένη ανάλυση

Όμως αν στον υπολογιστή καταλαμβάνουν 32gb και στην συσκευή τελικά φτάσουν να μου καταλαμβάνουν πχ μόνο 10gb δεν μ ενοχλεί καθόλου

Είδα μερικά βίντεο και δεν μου φαίνονται χάλια. Σαν να έχει μια διαφορά στην ανάλυση αλλά όχι κάτι τραγικό. Είναι μικρή η οθόνη της συσκευής όποτε δεν χάνει τόσο εύκολα η ανάλυση

 

Δεν έχω καλό upload σπίτι και καθυστερεί πολύ το ανέβασμα. Ίσως σε 2-3 μέρες τελειώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο κι εμένα στο κινητό είναι στην επιλογή optimized

Στο photos στον υπολογιστή το έχω όμως στο original

Δεν μ ενοχλεί στο κινητό να έχω μειωμένη ανάλυση

Όμως αν στον υπολογιστή καταλαμβάνουν 32gb και στην συσκευή τελικά φτάσουν να μου καταλαμβάνουν πχ μόνο 10gb δεν μ ενοχλεί καθόλου

Είδα μερικά βίντεο και δεν μου φαίνονται χάλια. Σαν να έχει μια διαφορά στην ανάλυση αλλά όχι κάτι τραγικό. Είναι μικρή η οθόνη της συσκευής όποτε δεν χάνει τόσο εύκολα η ανάλυση

 

Δεν έχω καλό upload σπίτι και καθυστερεί πολύ το ανέβασμα. Ίσως σε 2-3 μέρες τελειώσει

Δεν μειώνει την ανάλυση το optimize, απλά δημιουργεί ένα thumbnail για να μπορείς να το δεις και να πιάνει μικρότερο χώρο στο κινητό.

 

Στο imac που το έχεις στο original απλά θα πιάνει αυτά τα 30Gb και από εδώ και πέρα και ότι άλλο ανεβαίνει από αυτές που θα βγάζεις από εδώ και πέρα θα τις κατεβάζει σε πλήρη ανάλυση και θα είναι έτοιμες για προβολή. Στους υπολογιστές δεν έχει τόσο θέμα γιατί οι δίσκοι στους υπολογιστές είναι πολύ μεγαλύτεροι σε χωρητικότητα.

 

Δεν είπα πως είναι χάλια ούτε ότι είναι για πέταμα, απλά δεν είναι τόσο βολικό όσο το google photos και επίσης δεν βολεύει όσους έχουν 16GB συσκευές.

 

Ναι δεν είπα πως δεν θα σε βολέψει ή θα σου φάει όλο τον ελεύθερο χώρο, απλά ο ελεύθερος σου χώρος στο κινητό θα μειώνεται όσο βγάζεις φωτογραφίες και ας έχεις τις φωτογραφίες σου το icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...