Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλοι την παρέα κάτοχος phone 7 και εδώ και 2 ημέρες δυστυχώς η συσκευή κολλάει κύριος όταν προσπαθώ να βρω κάποια επαφή κολλάει για πάνω από 20 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται μόνο του μήπως και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ?

 

 

 

Επανέφερες μήπως κάποιο back up? Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δεις αν στρώσει.

 

 

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε όλοι την παρέα κάτοχος phone 7 και εδώ και 2 ημέρες δυστυχώς η συσκευή κολλάει κύριος όταν προσπαθώ να βρω κάποια επαφή κολλάει για πάνω από 20 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται μόνο του μήπως και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ?

 

Καλορίζικο φίλε

Κάνε μια επανεκκίνηση αρχικά πατώντας ταυτόχρονα το power & volume down button μέχρι να σβήσει η συσκευή

Δεν χάνεται τίποτα. Απλά κάνει επανεκκίνηση όλες τις υπηρεσίες που τρέχουν και ξεκολλάει κάτι που ίσως σου δημιουργεί πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα από όλα ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας έκανα δυο φορές hard reboot με την παραπάνω διαδικασία αλλά δυστυχώς χωρίς κάποια βελτίωση να διευκρινίσω ότι είναι 256 Gb δεν ξέρω παίζει κάποιο ρόλο αυτό ??????
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα από όλα ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας έκανα δυο φορές hard reboot με την παραπάνω διαδικασία αλλά δυστυχώς χωρίς κάποια βελτίωση να διευκρινίσω ότι είναι 256 Gb δεν ξέρω παίζει κάποιο ρόλο αυτό ??????

 

 

 

Νομίζω τότε πως η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι μονόδρομος.

 

 

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα από όλα ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας έκανα δυο φορές hard reboot με την παραπάνω διαδικασία αλλά δυστυχώς χωρίς κάποια βελτίωση να διευκρινίσω ότι είναι 256 Gb δεν ξέρω παίζει κάποιο ρόλο αυτό ??????

 

Μήπως επανέφερες κανένα backup από άλλη συσκευή στο σετάρισμα που ήταν ...προβληματικό και το......μετέδωσες στο 7 ?

Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανών έφερα αρχεία από android κάνω τώρα επαναφορά ώστε να δω μήπως λυθεί το πρόβλημα θα επανέλθω με αποτελέσματα και πάλι ευχαριστώ για την συμβολή σας !!!!
Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανών έφερα αρχεία από android κάνω τώρα επαναφορά ώστε να δω μήπως λυθεί το πρόβλημα θα επανέλθω με αποτελέσματα και πάλι ευχαριστώ για την συμβολή σας !!!!

 

Κάποια εφαρμογή που ίσως σε συνδυασμό σου δημιουργεί πρόβλημα;

Που να έχει σχέσεις με τις επαφές σου κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλοι την παρέα κάτοχος phone 7 και εδώ και 2 ημέρες δυστυχώς η συσκευή κολλάει κύριος όταν προσπαθώ να βρω κάποια επαφή κολλάει για πάνω από 20 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται μόνο του μήπως και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ?

 

Κανε ενα soft reset. Εμενα μου κολλαγε λιγο οταν εκλεινα τα προγραμματα και με ενα soft reset εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος (αν γίνεται βέβαια) πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το gmail στο icloud; Ή έστω αν υπάρχει κάποιος οδηγός να με παραπέμψει. Νέος χρήστης iphone!!!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος (αν γίνεται βέβαια) πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το gmail στο icloud; Ή έστω αν υπάρχει κάποιος οδηγός να με παραπέμψει. Νέος χρήστης iphone!!!

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Γιατί θέλεις να το κανείς αυτό; αν βάλεις απλά το λογαριασμό gmail στο iPhone εκτός από τα email που θα λαμβάνεις αυτόματα θα έχεις και όλες σου τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο google.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σε iphone 7 απλό φίλου, σε μερικές κλήσεις, όχι όλες, δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής, σαν να βρίσκεται σε σπηλιά π.χ. Με handsfree κανένα θέμα. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος (αν γίνεται βέβαια) πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το gmail στο icloud; Ή έστω αν υπάρχει κάποιος οδηγός να με παραπέμψει. Νέος χρήστης iphone!!!

 

Ευχαριστώ.

 

Πηγαίνεις στο gmail.com στην ενότητα επαφές και κανεις επιλογή όλων και εξαγωγή σε vCard

Κατεβαίνει ενα αρχείο στον υπολογιστή σου

Μπαίνεις iCloud.com πηγαίνεις στην ενότητα επαφές και κανεις εισαγωγή επαφών από vCard

Επιλέγεις το επαρχείο που είχε κατέβει πριν και τελείωσες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά. Σε iphone 7 απλό φίλου, σε μερικές κλήσεις, όχι όλες, δεν ακούγεται καλά ο συνομιλητής, σαν να βρίσκεται σε σπηλιά π.χ. Με handsfree κανένα θέμα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Αν είναι σε μερικές κλήσεις τότε μάλλον οφείλεται στην κακή ποιότητα σήματος του Συνομιλητή.

 

Ας δοκιμάσει να κάνει 2-3 κλήσεις με μια άλλη συσκευή στον ίδιο χώρο πχ στο σπίτι χωρίς ακουστικά και άλλες 2-3 πάλι στον ίδιο χώρο με ακουστικά.

 

Γενικά πάντως αν δεν ακούς καλά τον συνομιλητή το πρόβλημα έρχεται από εκείνον όχι από εσένα

 

Αν δεν σ ακούσει αυτός τότε εσύ ίσως έχεις θέμα με κακή λήψη, μικρόφωνο κλπ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε μερικές κλήσεις τότε μάλλον οφείλεται στην κακή ποιότητα σήματος του Συνομιλητή.

 

Ας δοκιμάσει να κάνει 2-3 κλήσεις με μια άλλη συσκευή στον ίδιο χώρο πχ στο σπίτι χωρίς ακουστικά και άλλες 2-3 πάλι στον ίδιο χώρο με ακουστικά.

 

Γενικά πάντως αν δεν ακούς καλά τον συνομιλητή το πρόβλημα έρχεται από εκείνον όχι από εσένα

 

Αν δεν σ ακούσει αυτός τότε εσύ ίσως έχεις θέμα με κακή λήψη, μικρόφωνο κλπ

 

Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσουμε

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω ρε παιδιά;

Το 7 έχει χειρότερη οθόνη από το 6S;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εχει διαφορετική οθόνη! Εγω που το εχω δίπλα - δίπλα με το 6 ειναι καλύτερο δε το συζητώ

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω ρε παιδιά;

Το 7 έχει χειρότερη οθόνη από το 6S;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συγκρινα το 6s μου με 3 διαφορετικά iPhone 7 και ήταν πολύ κίτρινες οι οθόνες τους

Σε φάση που νόμιζα έχουν ενεργοποιημένο το night mode

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε με το που διάβασα το μήνυμα να έχω ένα 6s μπροστά μου. Το 7αρι είναι το δεξί

http://pictub.club/image/lYgQn

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε με το που διάβασα το μήνυμα να έχω ένα 6s μπροστά μου. Το 7αρι είναι το δεξί

http://pictub.club/image/lYgQn

 

 

 

Εγώ τα βλέπω να είναι ίδια !!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και μη σου πω ότι είναι πιο λευκό το 7αρι. Και τώρα που έδωσα το plus και θα πάρω το 7αρι θα σας πω και γι αυτό πως είναι τα χρώματα
Link to comment
Share on other sites

Στη φώτο που ανέβασες το δεξί λευκό, ροζίζει. Το αριστερό είναι πιο πιστό λευκό.

Σαφώς και δεν είναι ίδιες οι φωτογραφίες.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε με το που διάβασα το μήνυμα να έχω ένα 6s μπροστά μου. Το 7αρι είναι το δεξί

http://pictub.club/image/lYgQn

 

Στην φωτογραφία δεν φαίνεται τόσο

Από κοντά είναι πολύ πιο κίτρινη η οθόνη

Φυσικά με αστεράκι αυτό το λέω γιατί είδα τρεις demo συσκευές σε καταστήματα

Μην ξεχνάμε ότι η Apple προμηθεύεται από 2-3 εργοστάσια οθόνες και πάντα υπήρχε απόκλιση μεταξύ συσκευών του ίδιου μοντέλου όποτε κι εδω μπορεί να είδα τρία iPhone 7 demo πχ με sharp οθόνη ενώ αυτά που έχουν κάποιοι εδω μέσα να φοράνε κάποια πιο λευκή καλύτερη

 

Πάντως εκείνα που συγκρινα ήταν καρα κίτρινη η οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για κίτρινη οθόνη αλλά για διαφορετικό πάνελ σε σχέση με τα προηγούμενη μοντέλα γιαυτο και στα 7 είναι πιο θερμά τα χρώματα. Πάντως από την προσβασιμότητα μπορεί οποίος θέλει να τα αλλάξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για κίτρινη οθόνη αλλά για διαφορετικό πάνελ σε σχέση με τα προηγούμενη μοντέλα γιαυτο και στα 7 είναι πιο θερμά τα χρώματα. Πάντως από την προσβασιμότητα μπορεί οποίος θέλει να τα αλλάξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εγώ αυτό είδα αυτό αναφέρω. Δεν με γελούν τα μάτια μου.

Είτε διαφορετικό είτε οτιδήποτε ήταν αρκετά κίτρινες οι οθόνες κάτι που με αποτρέπει από το να σκεφτώ να το αγοράσω

Είχα κι ενα 6αρι με τέτοια κίτρινη οθόνη και δεν μπόρεσα να το κρατήσω το πούλησα πολύ γρήγορα.

Είναι θέμα του καθενός.

Σ άλλους αρέσει αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό είδα αυτό αναφέρω. Δεν με γελούν τα μάτια μου.

 

Είτε διαφορετικό είτε οτιδήποτε ήταν αρκετά κίτρινες οι οθόνες κάτι που με αποτρέπει από το να σκεφτώ να το αγοράσω

 

Είχα κι ενα 6αρι με τέτοια κίτρινη οθόνη και δεν μπόρεσα να το κρατήσω το πούλησα πολύ γρήγορα.

 

Είναι θέμα του καθενός.

 

Σ άλλους αρέσει αυτό

 

 

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για πιο θερμά χρώματα και όχι για το κλασικό yellow tint που υπήρχε στο παρελθόν.

Πάντως είναι αλήθεια σε κάποια 7αρια είναι πιο έντονο σε σχέση με αλλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά εδώ μιλάμε για πιο θερμά χρώματα και όχι για το κλασικό yellow tint που υπήρχε στο παρελθόν.

Πάντως είναι αλήθεια σε κάποια 7αρια είναι πιο έντονο σε σχέση με αλλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πιθανόν δεν έχουμε δει το ίδιο πράγμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...