Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα θα στα δείχνει ..Εχει σχέση ότι οι επαφές συγχρονίζονται με το icloud....Καί σε εμένα όταν εκανα restore μετά από λίγο καιρό ξαναεμφανιζότανε το παλιό ιστορικό κλήσεων

 

 

Μη του δινεις σημασια του συγκεκριμενου! Ειτε απο iCloud, ειτε απο τη sim, ειτε απο mac (αν εχεις) σε καποιο συγχρονισμο μεταφερονται και οι χρονοι! Εμενα εχουν μεταφερθει ακομη και κλησεις που αποκλειεται να ειχαν γινει σε νεα συσκευη!

 

ευχαριστω παιδια . Ανακουφιστικα :up:

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λέει το 7αρι σας παιδιά δουλεύει καλά;

Έχει τίποτα ψιλό κολλήματα στην 10.2;

Εμένα έχει κάμποσα σπαστικό που και που να εμφανίζονται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

να μην ανυσηχω δηλαδη.γιατι με λουσε κρυος ιδρωτας :cold: που λεμε...απο τις λιγες φορες που αγοραζω καινουργιο κινητο και παθαινω τετοια λαχταρα :confused:

 

το κινητο ηρθε με 10.1 εδοση και το κανω αναβαθμιση σε 10.2 .

επισης ειχε φορτιστη κανονικο και οχι αγγλικο.η συσκευασια αψογη και με ζελατινα προστασιας

 

Δεν παιζει να ειναι ανακατασκευασμενο. Το παρον προβλημα εχει ξανα ειπωθει στο φορουμ. Μην σε ανησυχει καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβάω φωτό ρε παίδες μου τις εμφανίζει στο αλμπουμ διπλές ( 2 φορες την κάθε μία) Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβάω φωτό ρε παίδες μου τις εμφανίζει στο αλμπουμ διπλές ( 2 φορες την κάθε μία) Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Η μια μήπως λέει επάνω hdr;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να ειναι ανακατασκευασμενο. Το παρον προβλημα εχει ξανα ειπωθει στο φορουμ. Μην σε ανησυχει καλοριζικο.

Ευχαριστω φιλε. :D

 

πρωτες εντυπωσεις μιας ημερας..αν και ηξερα τι θα εβρισκα μπροστα μου...και μονο τυγχαια δεν ειναι η επιλογη της συσκευης,αυτο που εχω να πω ειναι σε σχεση με το 6αρι ειναι εντελως διαφορετικο τηλεφωνο,ειδικα σε θεμα αποκρισης.εχω ξετρελλαθει με το κεντρικο κουμπι.οτι καλυτερο εχω δουλεψει σε κινητο ολα αυτα τα χρονια.

το κινητο παει σφαιρα..η φωτογραφιες πεντακαθαρες.ειδικα το βραδυ στα ++ του κινητου.

επισης παρατηρησα και κατι θετικο για μενα..οτι σε αναμονη με την 10.2 δεν χανει καθολου .σχεδον 12 ωρες και εμεινε κολλημενο στο 100%.βεβαια μιλαμε για καινουργιο κινητο..θα στρωσει μετεπειτα..αλλα και παλι ειναι ενα θετικο πλεονεκτημα.

 

--------------

επισης θελω να ρωτησω το 3d touch εκτος απο καμερα και ρυθμισεις σε ποιες αλλες εφαρμογες μπορεις να το χρησιμοποιησεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε. :D

 

πρωτες εντυπωσεις μιας ημερας..αν και ηξερα τι θα εβρισκα μπροστα μου...και μονο τυγχαια δεν ειναι η επιλογη της συσκευης,αυτο που εχω να πω ειναι σε σχεση με το 6αρι ειναι εντελως διαφορετικο τηλεφωνο,ειδικα σε θεμα αποκρισης.εχω ξετρελλαθει με το κεντρικο κουμπι.οτι καλυτερο εχω δουλεψει σε κινητο ολα αυτα τα χρονια.

το κινητο παει σφαιρα..η φωτογραφιες πεντακαθαρες.ειδικα το βραδυ στα ++ του κινητου.

επισης παρατηρησα και κατι θετικο για μενα..οτι σε αναμονη με την 10.2 δεν χανει καθολου .σχεδον 12 ωρες και εμεινε κολλημενο στο 100%.βεβαια μιλαμε για καινουργιο κινητο..θα στρωσει μετεπειτα..αλλα και παλι ειναι ενα θετικο πλεονεκτημα.

 

--------------

επισης θελω να ρωτησω το 3d touch εκτος απο καμερα και ρυθμισεις σε ποιες αλλες εφαρμογες μπορεις να το χρησιμοποιησεις?

 

Σε παρά πολλές ανάλογα τι σου χρειάζεται

Σε σχέση με το 6αρι όντως έχει διάφορες αν και ο πολύς κόσμος δεν καταλαβαίνει

Όλοι κοιτάνε την εμφάνιση αλλά δεν είναι το πρώτο πράγμα για μένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, καλή Πρωτοχρονιά!!

 

 

 

Επίσης αν θες να τραβάς με hdr και να μην σου βγάζει και την κανονική φωτό , πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας και θα δεις μια επιλογή που λέει αν θες να κρατάει και την κανονική φωτογραφία ή μόνο την hdr.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβάω φωτό ρε παίδες μου τις εμφανίζει στο αλμπουμ διπλές ( 2 φορες την κάθε μία) Τι μπορεί να συμβαίνει?

Ναι όντως λέει, τι κάνω για να μη βγαίνουν διπλές ?

Κάμερα/hdr/ανενεργό

Πράγματι, αν απενεργοποιήσεις το HDR, θα σταματήσουν οι διπλές φωτογραφίες στη βιβλιοθήκη σου. Ωστόσο, κάνοντας αυτό, απενεργοποιείς τη πολύ χρήσιμη δυνατότητα HDR, πράγμα που δεν έχει λογική.

 

Αντ' αυτού, μπορείς να ρυθμίσεις το κινητό να κρατά μόνο τη HDR φωτογραφία και να διαγράφει την κανονική. Αυτό γίνεται πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες & Κάμερα > Διατήρηση κανονικής (OFF).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αν απενεργοποιήσεις το HDR, θα σταματήσουν οι διπλές φωτογραφίες στη βιβλιοθήκη σου. Ωστόσο, κάνοντας αυτό, απενεργοποιείς τη πολύ χρήσιμη δυνατότητα HDR, πράγμα που δεν έχει λογική.

 

Αντ' αυτού, μπορείς να ρυθμίσεις το κινητό να κρατά μόνο τη HDR φωτογραφία και να διαγράφει την κανονική. Αυτό γίνεται πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες & Κάμερα > Διατήρηση κανονικής (OFF).

 

Η φωτογραφία με το HDR είναι δηλαδή καλύτερη;

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα και με κανονικό φορτιστή, από που μπορείς να δεις την χώρα προέλευσης;
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία με το HDR είναι δηλαδή καλύτερη;

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ

Το HDR μπορεί να βελτιώσει μια φωτογραφία, υπό συνθήκες.

Δες αυτό, για να πάρεις μια γενική εικόνα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το HDR μπορεί να βελτιώσει μια φωτογραφία, υπό συνθήκες.

Δες αυτό, για να πάρεις μια γενική εικόνα.

 

Οκ σ ευχαριστώ

 

Σε περίπτωση που τραβάς βίντεο και έρθει ειδοποίηση ας πούμε μήνυμα σταματάει η εγγραφή βίντεο;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε περίπτωση που τραβάς βίντεο και έρθει ειδοποίηση ας πούμε μήνυμα σταματάει η εγγραφή βίντεο;

 

Όχι δεν σταματάει εκτός κι αν εσυ πατήσεις επάνω στο μήνυμα για να μεταθερθεις σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σταματάει εκτός κι αν εσυ πατήσεις επάνω στο μήνυμα για να μεταθερθεις σε αυτό.

 

Νομίζω προχθές τραβούσα βίντεο και ήρθε η μήνυμα η email και σταμάτησε

Δεν είχα το κινητό στα χέρια μου.

Ίσως να με παίρνανε τηλέφωνο. Σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης σταματάει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Βλέπω ότι η βαθμονόμηση πυξίδας δουλεύει συνέχεια. Δηλαδή το βελάκι στις υπηρεσίες τοποθεσίας είναι μόνιμα μωβ. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, γιατι στο σκρουτζ εχει τοσο χαμηλη τιμη? πχ πολλα λενε με αγγλικο φορτιστη και η τιμη ειναι χαμηλοτερη και απο την Αγγλια

Πως το καταφερνουν αυτο με νομιμο τροπο

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, γιατι στο σκρουτζ εχει τοσο χαμηλη τιμη? πχ πολλα λενε με αγγλικο φορτιστη και η τιμη ειναι χαμηλοτερη και απο την Αγγλια

Πως το καταφερνουν αυτο με νομιμο τροπο

 

Γενικά έχουμε χαμηλές τιμές

Οι άγγλοι έχουν μεγαλύτερα κέρδη έχουν καλύτερη οικονομία

Εδώ οι πωλητές βάζουν μικρότερο κέρδος για να έχουν πρόσωπο στον ανταγωνισμό

Κι εγώ με αγγλικό φορτιστή είναι Έχω. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω που το πηρα απο μαγαζι του skroutz ειχε κανονικο φορτιστη.νομιζω οτι ειναι ιρλανδικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα από skroutz με κανονικό φορτιστή είναι, ανάλογα τι θα τύχει.

Χτες το έκανα και μπάνιο, ήμουν έξω με φίλους και ένας τους έριξε ένα ποτήρι νερό και έπαθε σοκ,

και μένα μου ήρθε κάπως για να πω την αλήθεια ,αλλά όλα καλά, ήταν ευκαιρία να το δοκιμάσω.:D

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχουμε χαμηλές τιμές

Οι άγγλοι έχουν μεγαλύτερα κέρδη έχουν καλύτερη οικονομία

Εδώ οι πωλητές βάζουν μικρότερο κέρδος για να έχουν πρόσωπο στον ανταγωνισμό

Κι εγώ με αγγλικό φορτιστή είναι Έχω. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

 

Γενικα, δεν εχουμε χαμηλες τιμες. Και συγκριτικα με Αγγλια, εχουμε πολυ ακριβες τιμες.

Μονο στα μαγαζια απο σκρουτζ υπαρχουν αναταγωνιστικες τιμες.

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να πιστεψω οτι ενα σκρουτζομαγαζο παιρνει το iphone 7 128gb κατω απο 724 ευρω με νομιμο τροπο. Και απο που το παιρνει κιολας...

Πηρα τηλ σε ενα και ρωτησα αν εχουν με αγγλικο φορτιστη και μου μπορει λεει θα δειξει παρε την Τριτη...

Δηλαδη δεν ξερουν απο εχουν κανει παραγγελιες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, γιατι στο σκρουτζ εχει τοσο χαμηλη τιμη? πχ πολλα λενε με αγγλικο φορτιστη και η τιμη ειναι χαμηλοτερη και απο την Αγγλια

Πως το καταφερνουν αυτο με νομιμο τροπο

 

έχώ τήν έντύπώσή ότί άύτά πόύ έίνάί άπό άγγλίά έχόύν 1 χρόνό έγγύήσή ένώ τά έύρώπάίκά έχόύν 2 χρόνίά!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...