Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με τον ήχο στο ακουστικό έχει καταντήσει αηδία.

Παίρνω το 4 όταν βγήκε νόμιζα θα με τρυπήσει το αυτί. Μετα από 6-10 μήνες με τις αναβαθμίσεις το χαμηλώνουν.

Τα ίδια στο 5-5s-6-6s

Έχουν καταντήσει γραφικοί.

Την ίδια ένταση έχουν ολα τα ακουστικά από το 3GS

 

Ααααα!!!!....γειά σου ρε φίλε μου πέστα. Μόνο την ένταση των ηχείων βελτειώνουν . Τα ακουστικά τίποτα όλο τα ίδια πράγματα. Δέν μηλάω για ποιότητα ήχου αλλά για ένταση ήχου.Επειδή ακούω μουσική πάνω στην μηχανή έχω ένα mp3 για να ακούω.

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ααααα!!!!....γειά σου ρε φίλε μου πέστα. Μόνο την ένταση των ηχείων βελτειώνουν . Τα ακουστικά τίποτα όλο τα ίδια πράγματα. Δέν μηλάω για ποιότητα ήχου αλλά για ένταση ήχου.Επειδή ακούω μουσική πάνω στην μηχανή έχω ένα mp3 για να ακούω.

 

Καλημέρα

 

Έχει βάλει και όρους η ευρωπαϊκή ένωση και νομίζω δεν αφήνουν να είναι τόσο δυνατά το ακουστικό όσο παλαιότερα.

Κάπου το είχα διαβάσει αλλά τώρα μην με ρωτάτε λεπτομέρειες πάει καιρός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ααααα!!!!....γειά σου ρε φίλε μου πέστα. Μόνο την ένταση των ηχείων βελτειώνουν . Τα ακουστικά τίποτα όλο τα ίδια πράγματα. Δέν μηλάω για ποιότητα ήχου αλλά για ένταση ήχου.Επειδή ακούω μουσική πάνω στην μηχανή έχω ένα mp3 για να ακούω.

 

Καλημέρα

 

Λοιπόν υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία σχετικά με τα db που πρέπει να αποδίδει ένα ακουστικό οπότε δυστυχώς και η ένταση έχει πέσει σε όλα τα ακουστικά ή Bluetooth που έχουν έγκριση ΕU.

Υπάρχουν ακόμα τα κινεζικά που δεν συμβαδίζουν με αυτήν την οδηγία οπότε μερικώς υπάρχει διέξοδος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του Iphone7 μετά απο 6 χρόνια περιπλάνηση μου σε android συσκευές(Τελευταίο iphone 4S ήταν) . Είναι εύκολο να μου πείτε λίγα πράγματα(τα βασικά) για να φρεσκάρω την μνήμη μου λίγο....Πώς ξεκινάω τώρα ? Πώς το σεττάρω ? Κατεβάζω το Itunes αρχικά....μετά τι κάνουμε ?....

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα νεοτερα ειναι οτι εμαθα μεσω νετ που ειναι κλειδωμενο (ΑΤ&Τ)

Στο Live chat της Irepair μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το κανουν,ωστοσο σε site του ιντερνετ 115$ με την υποσχεση να το κανουν.

Φυσικα θα το δοκιμασω (καπου πηρε το ματι μου και money back guarantee).

Αναφερουν οτι εχει αναμονη 1-7 days για τον κωδικο...

Ιδωμεν.Θα ενημερωσω σε περιπτωση που 1)δουλεψει 2)εχει και καποιος ακομη το ιδιο προβλημα..

 

115$ το ρίσκο,φυσικα μέσω PayPal, και αναμονή 10-20days.

Πιστευω αξίζει τον κόπο....

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του Iphone7 μετά απο 6 χρόνια περιπλάνηση μου σε android συσκευές(Τελευταίο iphone 4S ήταν) . Είναι εύκολο να μου πείτε λίγα πράγματα(τα βασικά) για να φρεσκάρω την μνήμη μου λίγο....Πώς ξεκινάω τώρα ? Πώς το σεττάρω ? Κατεβάζω το Itunes αρχικά....μετά τι κάνουμε ?....

 

Σας ευχαριστώ

 

https://support.apple.com/el-gr/HT202033

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είχε το 6s και τώρα έχει το 7 έχει παρατηρήσει η ένταση του ήχου απο τα ακουστικά του 7 να είναι δυνατότερος ? ή καμία διαφορά με το 6s?

 

Thanks

Καλημέρα

Σαν hardware δεν άλλαξε τπτ ακριβώς το ίδιο audio ic έχει τώρα στα ηχεία ίσος λίγο ποιο δυνατό αλλά και πάλι χωρίς σιγουριά

Όσο για την ένταση μόνο με jb αλλάζει κάτι για να φύγει το lumiter

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό η μπαταρία να μειώνεται 2-3% τη νύχτα χωρίς καμία απολύτως χρήση και χωρίς σύνδεση στο wifi ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό η μπαταρία να μειώνεται 2-3% τη νύχτα χωρίς καμία απολύτως χρήση και χωρίς σύνδεση στο wifi ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λογικό δεν είναι?Όλες οι συσκευές καταναλώνουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό η μπαταρία να μειώνεται 2-3% τη νύχτα χωρίς καμία απολύτως χρήση και χωρίς σύνδεση στο wifi ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι γιατί η αναμονή του δικτύου της κάρτας sim καταναλώνει.

Επίσης όσο χειρότερο σήμα τόσο πιο πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό η μπαταρία να μειώνεται 2-3% τη νύχτα χωρίς καμία απολύτως χρήση και χωρίς σύνδεση στο wifi ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι τόσο τρώει, εκτός και το εχεις σε εξοικονόμηση ενέργειας που ειναι 1%

 

Αν κάποιος είχε το 6s και τώρα έχει το 7 έχει παρατηρήσει η ένταση του ήχου απο τα ακουστικά του 7 να είναι δυνατότερος ? ή καμία διαφορά με το 6s?

 

Thanks

Καλημέρα

 

Ειναι διαφορετικός ο ήχος τελείως! Περα απο τους περιορισμούς για τα db για την υγεία της ακουστικής κοιλότητας ο ήχος ακούγεται διαφορετικά! Εσυ μπορεί να τον βρίσκεις δυνατότερο εγω τον βρίσκω διαφορετικό!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι?Όλες οι συσκευές καταναλώνουν κάτι.

 

 

 

Σωστά ναι ! Απλά το έχω παρατηρήσει 2-3 φορές και Ήθελα να σιγουρευτώ. Ευχαριστώ !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βλέπετε την αυτονομία της συσκευής;

Είχα έντονες διαφωνίες σε άλλες ενότητες εδώ στο my phone και δήθεν υποστηρίζουν ότι κάποιοι φίλοι τους που έχουν iPhone 7 δεν τους βγάζει την ημέρα χωρίς φόρτιση

 

Εγώ βγάζω 6-7 ώρες χρήση και 30-40-50 ώρες αναμονή ανάλογα

 

Σε σχέση με προηγούμενες σας συσκευές τι έχετε να πείτε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει ξανά, έχω ακριβώς και εγώ τους ίδιους χρόνους, σε σχέση με το παλαιότερα που είχα 6-6s είναι πολύ καλύτερο στα θέματα μπαταρίας όσο αφορά την χρήση και την αναμονή. Είναι ήδη 3 μηνών και πιστεύω ότι ήδη η μπαταρία έχει στρώσει και δείχνει πλέον τις δυνατότητές της. Δεν φοβάμαι πλέον μήπως δεν μου βγάλει την ημέρα.

 

Άσχετο με το εδώ θέμα, αλλά είχα για λίγο καιρό και το 7 Plus παράλληλα και με τον ίδιο τρόπο χρήσης στην καθημερινότητα ασφαλώς είχε μεγαλύτερους χρόνους, αλλά όχι κάτι τραγικό ώστε να μπορέσω να συμβιβαστώ με το μέγεθος και το βάρος του.

 

Πάντως με το 7 είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του μέχρι στιγμής και με βάση την εμπειρία μου που είχα με τις προηγούμενες σειρές 6-6s.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, σαφώς καλύτερο από το 6s που είχα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν τα πήγαινε καλά.
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως εδώ μιλάμε για το iPhone 7 και μόνο για το iPhone 7. Αν θέλετε να κάνετε συγκρίσεις κτλ υπάρχουν άλλες ενότητες.

 

Παρακαλώ πολύ να συνεχίσετε στα αντίστοιχα θέματα τα οποία είναι κατάλληλα για συγκρίσεις.

 

Οι τελευταίες δύο σελίδες, μεταφέρθηκαν εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=447809

 

 

Ευχαριστώ

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ, σαφώς καλύτερο από το 6s που είχα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν τα πήγαινε καλά.

 

Να πω ότι σ εμένα έπαιξε μεγάλο ρόλο μια ρύθμιση που άλλαξα ενώ τις πρώτες μέρες που είχα πάρει το κινητό δεν μου κρατούσε η μπαταρία

Στις ρυθμίσεις τοποθεσίας έχω κλειστές αυτές του συστήματος εκτός από εύρεσης iPhone, επείγον sos και το σημαντικό ´ρύθμιση ζώνης ώρας´

 

Παλαιότερα αυτήν την επιλογή μέσα στις τοποθεσίες την είχα κλειστεί και είδα αμέσως διαφορά όταν την άνοιξα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ρε παιδια δεν μπορω με κανενα τροπο να συνδεθω στο bluetooth (Tiguan 2009 ww)Καμια ιδεα?.To Iphone 7 εχω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ρε παιδια δεν μπορω με κανενα τροπο να συνδεθω στο bluetooth (Tiguan 2009 ww)Καμια ιδεα?.To Iphone 7 εχω

 

Διάβασα λίγο στο Ίντερνετ και λένε για πιθανό bug με το Bluetooth σε iOS 10

Δοκίμασε airplane mode on-off και μετά ξανά αλλά ίσως η 10.3 λύσει αυτά τα θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ρε παιδια δεν μπορω με κανενα τροπο να συνδεθω στο bluetooth (Tiguan 2009 ww)Καμια ιδεα?.To Iphone 7 εχω

 

Είχες άλλο iphone και συνδέθηκε και δεν μπορείς το 7 αρι ?

Δοκίμασε να δεις τι λέει το μανουαλ του αυτοκινητου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ρε παιδια δεν μπορω με κανενα τροπο να συνδεθω στο bluetooth (Tiguan 2009 ww)Καμια ιδεα?.To Iphone 7 εχω

 

Διάβασα λίγο στο Ίντερνετ και λένε για πιθανό bug με το Bluetooth σε iOS 10

Δοκίμασε airplane mode on-off και μετά ξανά αλλά ίσως η 10.3 λύσει αυτά τα θέματα

 

Ίςως αυτό που λέει ο Τάσος παίζει να είναι , σε ποια έκδοση ios είσαι ;

Εγώ σε επίσης εργοστασιακό Bluetooth car kit , συνδέομαι χωρίς προβλήματα και αποςυνδέςεις , άμεσα , με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο ..

Υποθέτω ότι έχει γίνει ζευγοποίηση συσκευής & αυτοκινήτου. (Την πρώτη φορά χρειάζεται να γίνει .)

Ύστερα κρατάει τις επαφές και κλήσεις και τις εμφανίζει κάθε φορά στηην οθόνη , ακόμη και τις ταχείες κλήσεις που έχεις ορίσει.

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Είχες άλλο iphone και συνδέθηκε και δεν μπορείς το 7 αρι ?

Δοκίμασε να δεις τι λέει το μανουαλ του αυτοκινητου

 

Πηγα και στην ww και στην μερσεντες και δεν μπορεσαν ουτε και αυτοι, μου ειπαν οτι ειναι θεμα τηλεφωνου και πραγματικα αυτο πρεπει να ειναι γιατι εχω και ενα lg-g3 kai ayto συνδεεται με την μια και γιαυτο αποφασισα να γραψω εδω μη τυχον και ξερει κανενας να μου λυσει το προβλημα.Εν τω μεταξυ μου στειλαν και ενα πινακα με τις συσκευες που υποστηριζει το bt του αμαξιου και το 7αρι το υποστηριζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίςως αυτό που λέει ο Τάσος παίζει να είναι , σε ποια έκδοση ios είσαι ;

Εγώ σε επίσης εργοστασιακό Bluetooth car kit , συνδέομαι χωρίς προβλήματα και αποςυνδέςεις , άμεσα , με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο ..

Υποθέτω ότι έχει γίνει ζευγοποίηση συσκευής & αυτοκινήτου. (Την πρώτη φορά χρειάζεται να γίνει .)

Ύστερα κρατάει τις επαφές και κλήσεις και τις εμφανίζει κάθε φορά στηην οθόνη , ακόμη και τις ταχείες κλήσεις που έχεις ορίσει.

 

Εκανα την τελευταια αναβαθμιση χθες αλλα και παλι τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα λίγο στο Ίντερνετ και λένε για πιθανό bug με το Bluetooth σε iOS 10

Δοκίμασε airplane mode on-off και μετά ξανά αλλά ίσως η 10.3 λύσει αυτά τα θέματα

 

θα δικιμασω και αυτο airplane mode on-off

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες ενός iPhone 7 silver μετά από μια ζωή στα android.ωραια συσκευή δεν την έχω συνηθίσει ακομα το μόνο μείον μου φαίνεται λίγο λειψή.δεν είμαι φανατικός με τα android απλά πήγα σε iPhone γιατί πάντα είναι μέσα στα top κινητά και ότι κρατάνε αξία μεταπώλησης και απότομη λένε δουλεύουν απροβλημάτιστα.θα επανέλθω σε λίγο καιρό χρήσης με ποιο τεκμηριωμένη αποψη
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες ενός iPhone 7 silver μετά από μια ζωή στα android.ωραια συσκευή δεν την έχω συνηθίσει ακομα το μόνο μείον μου φαίνεται λίγο λειψή.δεν είμαι φανατικός με τα android απλά πήγα σε iPhone γιατί πάντα είναι μέσα στα top κινητά και ότι κρατάνε αξία μεταπώλησης και απότομη λένε δουλεύουν απροβλημάτιστα.θα επανέλθω σε λίγο καιρό χρήσης με ποιο τεκμηριωμένη αποψη

 

Τι βλέπεις αρχικά να σου λείπει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...