Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την αυτοματη φωτεινοτητα ναι την εχω..αλλα εδω μιλαμε μαυριζει τελειως.την εξοικονομηση δεν την χρησιμοποιω καθολου.λες να φταιει αυτο;;; Και να φανταστεις εμενα δρν μου αρεσει η φωτεινη η οθονη και τον κερσορα τον εχω λιγο πριν το εικονιδιο του bluetooth.ακριβως στην μεση.

 

Κλείσε αρχικά την αυτόματη φωτεινότητα και κάνε επανεκκίνηση, εάν το πρόβλημα συνεχίζεται, κάνε στη συνέχεια ό,τι σου έχει υποδείξει παραπάνω ο Τάσος (Επαναφορά και διαμόρφωση ως νέα συσκευή. Θα πρέπει πρώτα να συγχρονίσεις τα δεδομένα σου στο iCloud και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την αυτοματη φωτεινοτητα ναι την εχω..αλλα εδω μιλαμε μαυριζει τελειως.την εξοικονομηση δεν την χρησιμοποιω καθολου.λες να φταιει αυτο;;; Και να φανταστεις εμενα δρν μου αρεσει η φωτεινη η οθονη και τον κερσορα τον εχω λιγο πριν το εικονιδιο του bluetooth.ακριβως στην μεση.

 

Κι ένα reset με πατημένα ταυτόχρονα το power&volume down είναι απαραίτητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως από κάποια θήκη η κάποιο τζαμί η ζελατίνα;

Αλλιώς επαναφορά και αν δεν διορθωθεί τότε είναι πρόβλημα του αισθητήρα

 

δεν νομιζω να ειναι απο την θηκη και την ζελατινα,γιατι εδω και 2 μηνες δουλευει απροβληματιστο.ειδικα η θηκα ειναι ultra thin 2.0 caudabe η λεπτοτερη στον κοσμο.

Κι ένα reset με πατημένα ταυτόχρονα το power&volume down είναι απαραίτητο

το εκανα αυτο και εχω την εντυπωση οτι εχει "στρωσει" τουλαχιστον δεν το χει ξανακανει.

 

Κάτι παίζει με την συσκευή σου

Αρχικά μάλλον πρέπει να κανεις επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Μετά αν δεν διορθωθεί πας για επισκευή

 

το θεμα ειναι να γλιτωσω την επισκευη και μεινω ενα διαστημα μεγαλο χωρις κινητο.και παλι θα παρω ανακατεσκευασμενη.δεν το ρισκαρω.:cool:

 

Μήπως έχεις την εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη?

οχι φιλε δεν την εχω ενεργοποιημενη.αλλωστε η μπαταρια του ειναι πολυ καλη και δεν μου ειναι χρησιμη αυτη η λειτουργια.

 

Κλείσε αρχικά την αυτόματη φωτεινότητα και κάνε επανεκκίνηση, εάν το πρόβλημα συνεχίζεται, κάνε στη συνέχεια ό,τι σου έχει υποδείξει παραπάνω ο Τάσος (Επαναφορά και διαμόρφωση ως νέα συσκευή. Θα πρέπει πρώτα να συγχρονίσεις τα δεδομένα σου στο iCloud και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις.

 

την εκλεισα την αυτοματη φωτεινοτητα.και εκανα ενα reset και δουλευει καλα.(δεν μου συνεβει παλι) .αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κανει σε πολυ εντονη ηλιοφανεια.θελω να πιστευω οτι ειναι ενα τυγχαιο περιστατικο..γιατι εχω βαρεθει να αλλλαζω συσκευη..και αυτη νομιζω οτι θα την κρατησω αρκετο καιρο γιατι με καλλυπτει 110%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι απο την θηκη και την ζελατινα,γιατι εδω και 2 μηνες δουλευει απροβληματιστο.ειδικα η θηκα ειναι ultra thin 2.0 caudabe η λεπτοτερη στον κοσμο.

 

το εκανα αυτο και εχω την εντυπωση οτι εχει "στρωσει" τουλαχιστον δεν το χει ξανακανει.

 

 

 

το θεμα ειναι να γλιτωσω την επισκευη και μεινω ενα διαστημα μεγαλο χωρις κινητο.και παλι θα παρω ανακατεσκευασμενη.δεν το ρισκαρω.:cool:

 

 

οχι φιλε δεν την εχω ενεργοποιημενη.αλλωστε η μπαταρια του ειναι πολυ καλη και δεν μου ειναι χρησιμη αυτη η λειτουργια.

 

 

 

την εκλεισα την αυτοματη φωτεινοτητα.και εκανα ενα reset και δουλευει καλα.(δεν μου συνεβει παλι) .αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κανει σε πολυ εντονη ηλιοφανεια.θελω να πιστευω οτι ειναι ενα τυγχαιο περιστατικο..γιατι εχω βαρεθει να αλλλαζω συσκευη..και αυτη νομιζω οτι θα την κρατησω αρκετο καιρο γιατι με καλλυπτει 110%

 

Κι εμένα με βολεύει αλλά η μπαταρία έχει γίνει πολύ χάλια

Ψάχνω να βρω τι φταίει αλλά μάλλον φταίει η 10.2.1 και όχι κάποια εφαρμογή

Αν και έχω μια υπόνοια για το viber γιατί έχει αρκετό χρόνο στο υπόβαθρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι απο την θηκη και την ζελατινα,γιατι εδω και 2 μηνες δουλευει απροβληματιστο.ειδικα η θηκα ειναι ultra thin 2.0 caudabe η λεπτοτερη στον κοσμο.

 

το εκανα αυτο και εχω την εντυπωση οτι εχει "στρωσει" τουλαχιστον δεν το χει ξανακανει.

 

 

 

το θεμα ειναι να γλιτωσω την επισκευη και μεινω ενα διαστημα μεγαλο χωρις κινητο.και παλι θα παρω ανακατεσκευασμενη.δεν το ρισκαρω.:cool:

 

 

οχι φιλε δεν την εχω ενεργοποιημενη.αλλωστε η μπαταρια του ειναι πολυ καλη και δεν μου ειναι χρησιμη αυτη η λειτουργια.

 

 

 

την εκλεισα την αυτοματη φωτεινοτητα.και εκανα ενα reset και δουλευει καλα.(δεν μου συνεβει παλι) .αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το κανει σε πολυ εντονη ηλιοφανεια.θελω να πιστευω οτι ειναι ενα τυγχαιο περιστατικο..γιατι εχω βαρεθει να αλλλαζω συσκευη..και αυτη νομιζω οτι θα την κρατησω αρκετο καιρο γιατι με καλλυπτει 110%

 

Η αυτόματη φωτεινότητα είναι χρήσιμη, αλλά χρειάζεται ρύθμιση την πρώτη φορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα προσπαθήσει να περάσω την εφαρμογή popcorn στην συσκευή μου

Έτρεξα στο iMac ένα εργαλείο, σύνδεσα την συσκευή στον υπολογιστή αλλά δεν έγινε τίποτα. Τελικά το παράτησα

Λέτε να έχω κάποιο θέμα από τότε με το iOS και να μου καταναλώνει μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα προσπαθήσει να περάσω την εφαρμογή popcorn στην συσκευή μου

Έτρεξα στο iMac ένα εργαλείο, σύνδεσα την συσκευή στον υπολογιστή αλλά δεν έγινε τίποτα. Τελικά το παράτησα

Λέτε να έχω κάποιο θέμα από τότε με το iOS και να μου καταναλώνει μπαταρία;

 

 

Δεν ξέρω τι είναι αυτή η εφαρμογή αλλα πολλές δουλειες που κανεις στον mac συγχρονίζουν και με το iphone εφόσον έχουν το ίδιο ID..Eγω την πάτησα μια φορά γιατί έβαλα ένα εορτολόγιο στο ημερολόγιο του mac..αυτο συγχρόνισε με το ημερολόγιο του iphone μου και μου άδειαζε την μπαταρια του γιατί έψαχνε και το iphone για γιορτές κλπ..ειδα και έπαθα να καταλάβω τι είχε γινει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι αυτή η εφαρμογή αλλα πολλές δουλειες που κανεις στον mac συγχρονίζουν και με το iphone εφόσον έχουν το ίδιο ID..Eγω την πάτησα μια φορά γιατί έβαλα ένα εορτολόγιο στο ημερολόγιο του mac..αυτο συγχρόνισε με το ημερολόγιο του iphone μου και μου άδειαζε την μπαταρια του γιατί έψαχνε και το iphone για γιορτές κλπ..ειδα και έπαθα να καταλάβω τι είχε γινει

 

Όχι δεν έχει τόσο σχέση αυτό που λέω με αυτό που έπαθες

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω παραπάνω πληροφορίες γιατί ίσως είναι εφαρμογή που παραβιάζει κανόνες του forum

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τόσο σχέση αυτό που λέω με αυτό που έπαθες

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω παραπάνω πληροφορίες γιατί ίσως είναι εφαρμογή που παραβιάζει κανόνες του forum

 

 

Το τι κάνεις στον mac θέλει προσοχή γιατί μπερδεύει και τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με βολεύει αλλά η μπαταρία έχει γίνει πολύ χάλια

Ψάχνω να βρω τι φταίει αλλά μάλλον φταίει η 10.2.1 και όχι κάποια εφαρμογή

Αν και έχω μια υπόνοια για το viber γιατί έχει αρκετό χρόνο στο υπόβαθρο

 

Το Viber ισως φταιει αμα εχεις το background app refresh ανοιχτο.Εγω το εχω κλειστο μονιμα, με εξαιρεση για το Google Photos να συγχρονιζει στο υποβαθρο.Το ιδιο εκανα και για τη αυτοματη φωτεινοτητα η οποια δεν με βολευε καθολου ειδικα το βραδυ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το Viber ισως φταιει αμα εχεις το background app refresh ανοιχτο.Εγω το εχω κλειστο μονιμα, με εξαιρεση για το Google Photos να συγχρονιζει στο υποβαθρο.Το ιδιο εκανα και για τη αυτοματη φωτεινοτητα η οποια δεν με βολευε καθολου ειδικα το βραδυ.

 

Κλειστό έχω γενικό το μενού του background refresh

Η φωτεινότητα με βολεύει στο αυτόματο

Το βράδυ τέρμα χαμηλά είναι σχεδόν κλειστή η οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλειστό έχω γενικό το μενού του background refresh

Η φωτεινότητα με βολεύει στο αυτόματο

Το βράδυ τέρμα χαμηλά είναι σχεδόν κλειστή η οθόνη

 

Γνωρίζεις να ρυθμίσεις την αυτόματη φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με βολεύει αλλά η μπαταρία έχει γίνει πολύ χάλια

Ψάχνω να βρω τι φταίει αλλά μάλλον φταίει η 10.2.1 και όχι κάποια εφαρμογή

Αν και έχω μια υπόνοια για το viber γιατί έχει αρκετό χρόνο στο υπόβαθρο

και γω με την 10.2.1 που την εβαλα προσφατα δεν ειμαι ευχαριστημενος.και ο λογος που την εβαλα ειναι μηπως εστρωνε το προβλημα που ειχα με την φωτεινοτητα,αλλα τελικα δεν ηταν αυτο.τουλαχιστον μετα το reset εχει απαλειφθει το προβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει η φωτεινότητα παιδιά; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και από μπαταρία , βράχος το κινητό!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικο ειναι οτι θα πρεπει να υπολογισουμε οτι ο ΦΠΑ στην Αγγλια ειναι πιο χαμηλος,αρα εδω πωλειται κατα 80-100 ευρω φθηνοτερα.Ευκολα καταλαβαινει κανεις γιατι τα καταστηματα ασχολουνται περισσοτερο με τα ακριβα κινητα οπου το φπα ειναι μεγαλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?Πρέπει να ξέρουμε κάτι?

 

Σ ένα εντελώς σκοτεινό σημείο κλείνεις την αυτόματη ρύθμιση και χαμηλώνεις τέρμα την φωτεινότητα.

Μετά ανοίγεις ξανά την αυτόματη και είναι εντάξει

Φυσικά εγώ την νύχτα ειδικά στο δωμάτιο θέλω η οθόνη να είναι εντελώς σκοτεινή γιατί με ενοχλεί αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά έβγαλε μήνυμα "το κεντρικό κουμπί χρειάζεται service" και αυτόματα μου έβγαλε στην οθόνη το assistive touch. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά έβγαλε μήνυμα "το κεντρικό κουμπί χρειάζεται service" και αυτόματα μου έβγαλε στην οθόνη το assistive touch. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον ;

 

Πώς βρέθηκε η συσκευή σου στην κατάσταση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα. εχω κανει back up απο 6s και προσπαθω να το περασω απο itunes στο 7. Μου βγαζει οτι ειτε το file ειναι currupt η δεν ειναι compatible?

Δοκιμασα ποσες φορες, καινουρια back up, εκανα restart και στο mac και στο iphone, αλλαξα usb. Μου βγαζει το ιδιο, η και μερικες φορες κολλαει και δεν κανει το back up.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα. εχω κανει back up απο 6s και προσπαθω να το περασω απο itunes στο 7. Μου βγαζει οτι ειτε το file ειναι currupt η δεν ειναι compatible?

Δοκιμασα ποσες φορες, καινουρια back up, εκανα restart και στο mac και στο iphone, αλλαξα usb. Μου βγαζει το ιδιο, η και μερικες φορες κολλαει και δεν κανει το back up.

 

Αν έχεις ακόμα το 6s και δεν το έχεις κάνει reset, απεγκαταστησε το iTunes από το pc και επανεγκαταστησε το. Επίσης άλλαξε καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα. εχω κανει back up απο 6s και προσπαθω να το περασω απο itunes στο 7. Μου βγαζει οτι ειτε το file ειναι currupt η δεν ειναι compatible?

Δοκιμασα ποσες φορες, καινουρια back up, εκανα restart και στο mac και στο iphone, αλλαξα usb. Μου βγαζει το ιδιο, η και μερικες φορες κολλαει και δεν κανει το back up.

 

Θα πρότεινα να συγχρονίσεις τα δεδομένα σου στο iCloud και να μην επαναφερεις backup. Κρίμα είναι να γεμίσεις μια καινούργια συσκευή με σκουπίδια του παρελθόντος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυθηκε το προβλημα με αναβαθμιση του 7 στην 10.2.1 που ειχε και το back up του 6s.

 

edit: Το κινητο ολη την ωρα μου αλλαζει το ονομα του απο iphone 7 που το βαζω σε iphone 6s, ειτε στο itunes ειτε μεσα στην συσκευη. Γιατι το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πώς βρέθηκε η συσκευή σου στην κατάσταση αυτή;

Το έβρεξα για όχι περισσότερο από 5 δευτ. Στο πρώτο μισάωρο δεν άκουγα τον συνομιλητή στο ακουστικό. Μετά έβγαλε το μήνυμα για το home button.

Σε μερικές ώρες το κεντρικό κουμπί αποκαταστάθηκε από μόνο του.

Το πρόβλημα συνεχίζεται να υπάρχει στην ανάδραση και στη δόνηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...