Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω αυτο θα ηταν το καλυτερο. Δυσστυχως με ταλαιπωρει απο οταν το πηρα. Μονο σε καποια φαση πηγε να δειξει σημεια ζωης που μ εβγαζε 6,5 ωρες χρηση κανονικη οπως το δουλευω αλλα ηταν για λιγο καιρο. Μετα τι εγινε και παλι πηρε την κατηφορα δεν ξερω. Δυστυχως χωρις καποιες εφαρμογες δεν μπορουμε πλεον

 

Οκ ενημέρωσέ με να κάναμε την αλλαγή (+ την όποια διαφορά ..)

 

Πέρα από την πλάκα , δεν νομίζω ότι είναι σωστή κίνηση να γυρίσεις ( πίσω ) σε 6s .

Βέβαια , αν το έχεις για δεύτερη συσκευή , αυτό ίσως παίζει το ρόλο του ..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΈΚΑΝΑ την αναβάθμιση σε 10.3 χτες..

Απίστευτος ο χώρος, ταχύτητα καλα τι να πώ.. πήρε αλλο ενα 15% νομίζω.. Τρομερή κίνηση απο apple γι'αυτό είναι νο1 και θα ναι για καιρό

Link to comment
Share on other sites

ΈΚΑΝΑ την αναβάθμιση σε 10.3 χτες..

Απίστευτος ο χώρος, ταχύτητα καλα τι να πώ.. πήρε αλλο ενα 15% νομίζω.. Τρομερή κίνηση απο apple γι'αυτό είναι νο1 και θα ναι για καιρό

 

Όντως και σε μένα ελευθέρωσε χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Και στη 10.3 τα ίδια χάλια με Viber και Instagram

Χωρίς αυτά πάει σφαίρα και δεν έχει και κατανάλωση μεγάλη.

Με αυτές τις εφαρμογές είναι μαύρα χάλια το τηλέφωνο

Με έχει αγανακτήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα με αυτα.. εσενα πως? τι να πω

Μου πεσε λίγο νερο μπροστα και τρομαξα , το σκούπισα το φυσηξα να βγαλει το νερο.. εβαλα το σονικ

το αφησα λίγο και μετα απο 20 λεπτα που το δοκίμασα ήταν άψογο

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα με αυτα.. εσενα πως? τι να πω

Μου πεσε λίγο νερο μπροστα και τρομαξα , το σκούπισα το φυσηξα να βγαλει το νερο.. εβαλα το σονικ

το αφησα λίγο και μετα απο 20 λεπτα που το δοκίμασα ήταν άψογο

 

Τι να πω

Μόνιμα έχω αυτό το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκανα μεσω ΟΤΑ την αναβαθμιση και μεσα σε 15 λεπτα ειχα ενα κινητο "καινουργιο".αψογο και πολυ πιο γρηγορο απο πριν.επισης εφυγε και η σπαστικη ειδοποιηση του τηλεφωνητη.πιστευω οτι το κινητο ειναι γρηγοροτερο.εδικα σε multitasking Φαίνεται πως θα είναι απο τις πιο σταθερές εκδόσεις που έχουμε δεί τελευταία. :yahoo: Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκανα μεσω ΟΤΑ την αναβαθμιση και μεσα σε 15 λεπτα ειχα ενα κινητο "καινουργιο".αψογο και πολυ πιο γρηγορο απο πριν.επισης εφυγε και η σπαστικη ειδοποιηση του τηλεφωνητη.πιστευω οτι το κινητο ειναι γρηγοροτερο.εδικα σε multitasking Φαίνεται πως θα είναι απο τις πιο σταθερές εκδόσεις που έχουμε δεί τελευταία. :yahoo:

 

Αυτο με το τηλεφωνητή δε το είχα προσέξει όντως το λυσανε επιτέλους! Ευτυχώς ολα καλα με την αναβάθμιση εκτός απο τα μηνύματα στις υπόλοιπες συσκευες μου που αποσυντονιστικαν απόψε αλλα μάλλον ειναι "τοπικο" το θέμα μου!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? εμενα πάντως κομπλέ!

Σώσιμο το σόνικ!

 

Μπορείς να πας ρυθμίσεις/απόρρητο/διαγνωστικά/δεδομένα διαγνωστικών και να δεις για σήμερα πχ 29 Μαρτίου αν γίνεται χαμός από jetsam και λοιπά;;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τηλεφωνητή δε το είχα προσέξει όντως το λυσανε επιτέλους! Ευτυχώς ολα καλα με την αναβάθμιση εκτός απο τα μηνύματα στις υπόλοιπες συσκευες μου που αποσυντονιστικαν απόψε αλλα μάλλον ειναι "τοπικο" το θέμα μου!

Mπορείτε να μου πείτε πως λύθηκε το θέμα με τον τηλεφωνητή ( τι βήματα να κάνω ) γιατί ακόμα τον εμφανίζει σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας ρυθμίσεις/απόρρητο/διαγνωστικά/δεδομένα διαγνωστικών και να δεις για σήμερα πχ 29 Μαρτίου αν γίνεται χαμός από jetsam και λοιπά;;;

 

Ναι φίλε χαμός γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε χαμός γίνεται

 

Απλά δεν δίνεις σημασία τους όχι ότι δεν έχεις πρόβλημα

Αν σβήσεις έστω το Instagram θα παρατηρήσεις η συσκευή ότι θα έχει πάρει ανάσα

Δεν θα ξεμείνει από ram τόσο εύκολα και να σου κλείνει συνέχεια εφαρμογές χωρίς λόγο

Σίγουρα θα δεις αύξηση σε αυτονομία.

 

Κάνε μία δοκιμή αν θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει πως λύθηκε το θέμα με τον τηλεφωνητή παρακαλώ, έχω τρελαθεί να πληρώνω κλήσεις προς τηλεφωνητή που το πατάω κατά λάθος !
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει πως λύθηκε το θέμα με τον τηλεφωνητή παρακαλώ, έχω τρελαθεί να πληρώνω κλήσεις προς τηλεφωνητή που το πατάω κατά λάθος !

 

 

 

Σε μένα πάντως, δεν το εμφανίζει. Από προχθές που έκανα την αναβάθμιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν δίνεις σημασία τους όχι ότι δεν έχεις πρόβλημα

Αν σβήσεις έστω το Instagram θα παρατηρήσεις η συσκευή ότι θα έχει πάρει ανάσα

Δεν θα ξεμείνει από ram τόσο εύκολα και να σου κλείνει συνέχεια εφαρμογές χωρίς λόγο

Σίγουρα θα δεις αύξηση σε αυτονομία.

 

Κάνε μία δοκιμή αν θέλεις

 

Μα δεν έχω θεμα με την απόδοση προς το παρόν.. Πάει σφαίρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω θεμα με την απόδοση προς το παρόν.. Πάει σφαίρα ;)

 

Καλώς. Εσύ ξέρεις

Εγώ παρατηρώ όμως διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Εσύ ξέρεις

Εγώ παρατηρώ όμως διαφορά

 

Συμφωνώ αν τα σβήσω αυτά πετάει..αλλα φίλε γιαυτό δεν πήραμε iphone? Να το λίώνουμε και να μήν νιώθει??

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αν τα σβήσω αυτά πετάει..αλλα φίλε γιαυτό δεν πήραμε iphone? Να το λίώνουμε και να μήν νιώθει??

 

Ναι αυτό λέω κι εγώ.

Αυτά τα χρησιμοποιώ. Πώς θα γίνει όμως που όταν τα κάνω εγκατάσταση η συσκευή δεν δουλεύει σωστά;

Φταίω εγώ;

Φταίει η εκάστοτε εφαρμογή;

Φταίει το iOS;

Φταίει η apple που δεν τους βάζει χέρι να φτιάξουν τις εφαρμογές να δουλεύουν σωστά;

Τόσες χάλια κρητικές έχουν στο app store. Ας βάλει ένα όριο και πχ να λέει κάτω από αυτό το επίπεδο, θα σβήνουμε εφαρμογές από το app store

Να υπάρχουν εκατομμύρια εφαρμογές που δεν δουλεύουν σωστά ποιο είναι το νόημα;

 

Εγώ νομίζω ότι σε όλα αυτά φταίει η apple. Αλλού κι αλλού θέτει όρους και λοιπά αλλα εδώ αφήνει τις εφαρμογές Facebook και λοιπά να έχουν πρόσβαση ακόμα και παρασκηνιακά άσχετα εσύ αν κλείσεις τις γνωστοποιήσεις και κλείσεις και την εφαρμογή από το multitask

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς η ίδια εφαρμογή λειτουργεί άψογα στα παλιότερα iPhone. Από μπαταρία σίγουρα δε προκύπτει θέμα προσωπικά, τα έχω όλα ενεργοποιημένα και χάνω 1% ανα 1,5ωρα σε standby. Τάσο σε ποια σημεία καθυστερεί τη συσκευή; ίσως το κάνει και σε μας και δε το καταλαβαίνουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι μαζί σας σε όλα ήμουνα αναμεσα στο 7αρι (κακως δεν πήρα το plus) και στο οne plus αλλα επέλεξα να γυρίσω στο ios γιατι τοτε που χα το 4 ήμουν τοσο ευχαριστημένος.

Για τις εφαρμογές συμφωνω πρεπει να σβήσουν πολλές ανάλογα τα στανταρ.

Το ios 11 που θα υποστηρίζει ολες σε 64bit αναγκαστικα ελπιζω να τους κανει να βαλουν μυαλο

Προσωπικα δεν μ κολλάει πολύ , τώρα με το 10.3 πετάει γενικά.. Θα δω την μπαταρία βέβαια αυτό με φοβίζει λίγο

 

Σορρυ για το γράψιμο μου , που μία έχει τόνους μια οχι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς η ίδια εφαρμογή λειτουργεί άψογα στα παλιότερα iPhone. Από μπαταρία σίγουρα δε προκύπτει θέμα προσωπικά, τα έχω όλα ενεργοποιημένα και χάνω 1% ανα 1,5ωρα σε standby. Τάσο σε ποια σημεία καθυστερεί τη συσκευή; ίσως το κάνει και σε μας και δε το καταλαβαίνουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε όλα τα σημεία η συσκευή γίνεται πιο αργή

Εναλλαγές εφαρμογών και λοιπά.

Αυτό το καταλαβαίνω και από τα διαγνωστικά όπως είπα.

Ανοίγοντας το Instagram 4-5 φορές αφήνει 4-5 στίγματα στα διαγνωστικά πχ jetsam event

Τα jetsam γράφουν όταν η ram φορτώνει και θέλει να ελευθερωθεί. Πώς γίνεται να μπαίνεις safari, μετά Instagram και μετά πάλι τα ίδια και κάθε φορά να χρειάζεται ram;

 

Δεν δουλεύουν σωστά στο iPhone 7 αυτές οι δύο εφαρμογές

 

Επίσης το πρόβλημα κυρίως είναι στο Viber

Το χρησιμοποιώ. Δεν μπορώ χωρίς αυτήν την εφαρμογή.

Σε άκυρα χρονικά διαστήματα βλέπω στα διαγνωστικά crashes της εφαρμογής. Επίσης κάπου κάπου μου λέει ο συγχρονισμός επαφών γίνεται. Αλλά δεν γίνεται, και τρώει μπαταρία και πόρους

 

Σε παλαιότερες συσκευές δουλεύουν καλά

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το viber εχει θεματα.Συγχρονιζει και ακομα ψαχνεται.Ειδικα αμα εχεις κακη συνδεση 3G,συνδεεται και αποσυνδεεται μονο του.Με το Messenger και το WhatsApp δεν εχω τετοια θεματα.Προτιμω WhatsApp γιατι ειναι καλυτερο,πιο σταθερο,

υποστηρηζει ακομα και iOS 6.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το viber εχει θεματα.Συγχρονιζει και ακομα ψαχνεται.Ειδικα αμα εχεις κακη συνδεση 3G,συνδεεται και αποσυνδεεται μονο του.Με το Messenger και το WhatsApp δεν εχω τετοια θεματα.Προτιμω WhatsApp γιατι ειναι καλυτερο,πιο σταθερο,

υποστηρηζει ακομα και iOS 6.

 

Αυτά όλα έχουν επίπτωση στην μπαταρία.

Πολλοί δεν τα δίνουν σημασία άλλοι δεν τα καταλαβαίνουν

Εγώ τυχαίνει να τα ψάχνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...