Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σε iPhone 7 έχει παρατηρήσει κανείς στα στατιστικά της μπαταρίας η εφαρμογή viber να λέει κατανάλωση σε χρήση πχ 30' ενώ στο παρασκήνιο 1,5 ώρα;

 

Σε μένα αυτό που λες , συμβαίνει με την εφαρμογή whatsapp. Με το viber δεν έχω τέτοια νούμερα.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα αυτό που λες , συμβαίνει με την εφαρμογή whatsapp. Με το viber δεν έχω τέτοια νούμερα.

 

Μήπως χρησιμοποιείς πιο πολύ το what's up γι αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ,ναι, το δουλεύω πιο πολύ.

 

Τότε αναμένουμε κάποιον που το χρησιμοποιεί πιο πολύ

 

Πιστεύω ότι επειδή απαντάω συνέχεια από την οθόνη κλειδώματος με 3D Touch απάντηση ίσως όλα αυτά τα λεπτά τα μετράει σαν παρασκήνιο.

Κάποιος που γνωρίζει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε iPhone 7 έχει παρατηρήσει κανείς στα στατιστικά της μπαταρίας η εφαρμογή viber να λέει κατανάλωση σε χρήση πχ 30' ενώ στο παρασκήνιο 1,5 ώρα;

 

Ναι. Μαλλον εχει να κανει με το γεγονος πως ακομα και αν κλεισεις την εφαρμογη απο κατω, αυτη συνεχιζει να τρεχει, καθως πρεπει διαρκως να ενημερωνετε αν εχεις καποιο μηνυμα και να σου ερχεται αμεσως.

Εμενα τωρα πχ λεει 41% σε οθονη και 43% σε παρασκηνιο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μαλλον εχει να κανει με το γεγονος πως ακομα και αν κλεισεις την εφαρμογη απο κατω, αυτη συνεχιζει να τρεχει, καθως πρεπει διαρκως να ενημερωνετε αν εχεις καποιο μηνυμα και να σου ερχεται αμεσως.

Εμενα τωρα πχ λεει 41% σε οθονη και 43% σε παρασκηνιο.

 

Παλιότερα δεν έγραφε τόσο πολύ στο παρασκήνιο. Εκεί προβληματίζομαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τασο, παιζει μεγαλο ρολο και αυτο που λες οτι απαντας κυριως απο την οθονη κλειδωματος.

Αυτο πιστευω το αντιλαμβανεται σαν να βρισκεται η εφαρμογη στο παρασκηνιο.

Εγω οταν το χρησιμοποιουσα, απαντουσα παντα μεσα απο την εφαρμογη, γι' αυτο τα νουμερα χρησης/παρασκηνιου μου ηταν τα αντιστροφα απο τα δικα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τασο, παιζει μεγαλο ρολο και αυτο που λες οτι απαντας κυριως απο την οθονη κλειδωματος.

Αυτο πιστευω το αντιλαμβανεται σαν να βρισκεται η εφαρμογη στο παρασκηνιο.

Εγω οταν το χρησιμοποιουσα, απαντουσα παντα μεσα απο την εφαρμογη, γι' αυτο τα νουμερα χρησης/παρασκηνιου μου ηταν τα αντιστροφα απο τα δικα σου.

 

Συμφωνώ ..

Εγώ που χρησιμοποιώ σπάνια το Viber και όταν το κάνω απαντώ μέσα σπό την εφαρμογή , δεν έχω τέτοια νούμερα χρήσης ποτέ..

Χθες π.χ που κάποιος πελάτης μου έστειλε στο Viber κάποιες φωτό ( χρησιμοποίησα την εγφαρμογή 4 λεπτά δηλ. για αποθήκευση των φωτό ) , αυτή την στιγμή που κοιτάζω τα στατιστικά , μου γράφει 4 λεπτά οθόνη & 1 λεπτό υπόβαθρο.

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ..

Εγώ που χρησιμοποιώ σπάνια το Viber και όταν το κάνω απαντώ μέσα σπό την εφαρμογή , δεν έχω τέτοια νούμερα χρήσης ποτέ..

 

Μέχρι τώρα δεν βρήκαμε όμως να κάνει χρήση της εφαρμογής όπως κάνω εγώ για να δούμε αν είναι έτσι σε όλους η συμβαίνει μόνο σε εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν βρήκαμε όμως να κάνει χρήση της εφαρμογής όπως κάνω εγώ για να δούμε αν είναι έτσι σε όλους η συμβαίνει μόνο σε εμένα

 

Τάσο γιατί δεν την κλείνεις την εφαρμογή ?? ( απο το multitask εννοώ )

Υπάρχει , θεωρείς , λόγος που πρέπει να μένει μόνιμα ανοιχτή ??

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο γιατί δεν την κλείνεις την εφαρμογή ?? ( απο το multitask εννοώ )

Υπάρχει , θεωρείς , λόγος που πρέπει να μένει μόνιμα ανοιχτή ??

 

Ναι υπάρχει εννοείται

Αν την κλείνω επειδή την χρησιμοποιώ συνέχεια τότε θα καταναλώνει παραπάνω ενέργεια αφού κάθε φορά θα πρέπει να ανοίγει από την αρχή

Έτσι γίνεται σε όλες τις εφαρμογές και δεν πρέπει να τις κλείνουμε. Καταναλώνουμε άδικα ενέργεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει εννοείται

Αν την κλείνω επειδή την χρησιμοποιώ συνέχεια τότε θα καταναλώνει παραπάνω ενέργεια αφού κάθε φορά θα πρέπει να ανοίγει από την αρχή

Έτσι γίνεται σε όλες τις εφαρμογές και δεν πρέπει να τις κλείνουμε. Καταναλώνουμε άδικα ενέργεια

 

Δεν θα διαφωνήσω , δεδομένου ότι δεν γνωρίζω , αλλά μήπως να δοκιμάσειςγια 1 - 2 μέρες να την κλείσεις και να δεις έπειτα τι παίζει ??

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω , δεδομένου ότι δεν γνωρίζω , αλλά μήπως να δοκιμάσειςγια 1 - 2 μέρες να την κλείσεις και να δεις έπειτα τι παίζει ??

 

Τα έχω όλα αυτά δοκιμασμένα και διαβασμένα χρόνια τώρα

Το multitask υπάρχει σε όλα τα iPhone για να κανείς multitask δηλαδή να μπαίνεις από εφαρμογή σε εφαρμογή απλά και γρήγορα

Όσοι τα κλείνουν το κάνουν onetask και τζάμπα καταναλώνουν ενέργεια και πόρους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρόβλημα με τα ακουστικά υπάρχει ακόμα παιδιά;

Άρχισα σήμερα να τα χρησιμοποιώ και παρατηρώ ότι έχω θέματα. Βέβαια είναι και το δίκτυο φορτωμένο και ίσως κάνει κάτι κουλά σήμερα αλλά νομίζω ότι οφείλεται στο παλιό bug που πρέπει να βγάλεις και να βάλεις τα ακουστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα ακουστικά υπάρχει ακόμα παιδιά;

Άρχισα σήμερα να τα χρησιμοποιώ και παρατηρώ ότι έχω θέματα. Βέβαια είναι και το δίκτυο φορτωμένο και ίσως κάνει κάτι κουλά σήμερα αλλά νομίζω ότι οφείλεται στο παλιό bug που πρέπει να βγάλεις και να βάλεις τα ακουστικά

 

Εγώ τα χρησιμοποιώ συνεχώς και για κλήσεις και για Spotify και δεν είχα θέμα ούτε πιο παλιά ούτε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα χρησιμοποιώ συνεχώς και για κλήσεις και για Spotify και δεν είχα θέμα ούτε πιο παλιά ούτε τώρα.

 

Ίσως τότε ήταν θέμα του δικτύου

Θα περιμένω να δω στις επόμενες κλήσεις τι θα γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βλέπω μεγάλη μειωση στην αντοχη της μπαταρίας και στην βαθμονόμηση .. Πριν λίγο ηταν 99 πήγε 98 μετα 93 και μετα παλι 96
Link to comment
Share on other sites

βλέπω μεγάλη μειωση στην αντοχη της μπαταρίας και στην βαθμονόμηση .. Πριν λίγο ηταν 99 πήγε 98 μετα 93 και μετα παλι 96

 

Δεν δείχνουν σωστά αυτά τα προγράμματα

Παλαιότερα δούλευαν τώρα τα έχει κόψει η apple δεν δίνουν πρόσβαση στην μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο την ένδειξη της μπαταρίας λέω... Πάνω δεξια.. Τρομερή παράνοια

 

Λάθος τότε συγνώμη

Νόμιζα βλέπεις τα ποσοστά με κάποιο προγραμμα για την φθορά της μπαταρίας

 

Ξεφορτισε την συσκευή εντελώς, φόρτισε μέχρι 100%

Κάνε και κανένα reset με πατημένα ταυτόχρονα το power & volume down και αν δεν επανέλθει μάλλον άρχισε να παραδίδει πνεύμα η μπαταρία σου αν και νωρίς πολύ αλλά συμβαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε εκανα επανεκκινηση ρεσετ και βλεπουμε..εως τωρα οκ ειναι

 

Θέλει μία πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση για να δείχνει σωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τάσο θα το κανω και αυτό τώρα..Αλλα με συσκευη δική μου που έβαλα στο lightning και μου έδειχνε τάση, ένταση ανάλογα με φορτία που του έβαζα ( φιξ που είχε ) μου έδειξε λειτουργία κατα 99,8 % άψογη.. Οποτε ευτυχώς την γλύτωσα.. θα κανω και μια αποφορτιση να το δω και εκει
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τάσο θα το κανω και αυτό τώρα..Αλλα με συσκευη δική μου που έβαλα στο lightning και μου έδειχνε τάση, ένταση ανάλογα με φορτία που του έβαζα ( φιξ που είχε ) μου έδειξε λειτουργία κατα 99,8 % άψογη.. Οποτε ευτυχώς την γλύτωσα.. θα κανω και μια αποφορτιση να το δω και εκει

 

Ας ελπίσουμε να είσαι εντάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...