Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Απο τοτε που αναβαθμισα το i7 σε iOS 10.3, εχω το εξης προβλημα: οταν θελω να αποθηκευσω μια καινουργια επαφη και πατησω το ΟΚ, δεν εμφανιζεται πουθενα!

Εαν ομως την ορισω ως αγαπημενη, ειναι οντως στις αγαπημενες επαφες αλλα ΟΧΙ στην κυρια λιστα!

Καποιο bug του λογισμικου?

Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Απο τοτε που αναβαθμισα το i7 σε iOS 10.3, εχω το εξης προβλημα: οταν θελω να αποθηκευσω μια καινουργια επαφη και πατησω το ΟΚ, δεν εμφανιζεται πουθενα!

Εαν ομως την ορισω ως αγαπημενη, ειναι οντως στις αγαπημενες επαφες αλλα ΟΧΙ στην κυρια λιστα!

Καποιο bug του λογισμικου?

Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια!

 

Καλησπέρα φίλε μου, πήγαινε Τηλέφωνο > Επαφές > Ομάδες και όρισε όλες οι επαφές iCloud.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, πήγαινε Τηλέφωνο > Επαφές > Ομάδες και όρισε όλες οι επαφές iCloud.

Ειναι ηδη ολες ορισμενες iCloud

Τι φταιει?

ΥΓ βρηκα τη λυση ... επρεπε να ηταν τικαρισμενα και Facebook και Gmail ...

Edited by christos1414
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το gmail για τα email μου χτεσινή μου έστειλαν μια φώτο σε ένα email και είδα ότι δεν αφήνει η εφαρμογή gmail να αποθήκευσης τις φωτογραφίες που έχουν μέσα ταemail
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το gmail για τα email μου χτεσινή μου έστειλαν μια φώτο σε ένα email και είδα ότι δεν αφήνει η εφαρμογή gmail να αποθήκευσης τις φωτογραφίες που έχουν μέσα ταemail

 

 

 

Πάτησε για 2" πάνω στη φωτό και θα σου βγάλει επιλογή για αποθήκευση της φωτογραφίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μου έχει σκάσει 2 φορές το app store.(δηλαδή ενώ το έχω ανοιχτό, απλά βγήκε και έκλεισε)

Χτες μου πάγωσε το messenger και κολλαγε ολοκληρο το κινητο (οκ δεν ειχα κανει restart εδω και βδομάδες)

και σήμερα πάλι παγωσε ο messenger (ίσως να έχει να κάνει και με την εφαρμογή φυσικά)

 

όλα αυτά με 10.3.1 . δεν ξαναειχα ποτε γενικα τετοιο πρόβλημα και έχει περαστεί με set up as new.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει το messenger. Αρκετές φορές κ μένα , ειδικά όταν μιλάω πολύ σε μια συνομιλία , ασπρίζει και φαίνεται μόνο το πληκτρολόγιο και όχι οι διάλογοι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προχτές για πρώτη φορά κόλλησε το App Store και χρειάστηκε soft reset. Με 10.3.1.

Δεν είχα πριν θέμα. Ίσως να έτυχε αλλά 2-3 κολλήματακια μου έχουν τύχει. Ίσως να είναι και ιδέα μου τι να πω ;)

Link to comment
Share on other sites

Προχτές για πρώτη φορά κόλλησε το App Store και χρειάστηκε soft reset. Με 10.3.1.

Δεν είχα πριν θέμα. Ίσως να έτυχε αλλά 2-3 κολλήματακια μου έχουν τύχει. Ίσως να είναι και ιδέα μου τι να πω ;)

 

Είχε κολλήσει κι εμένα το app store μία φορά

Το έκλεισα από το multitask και κατευθείαν διορθώθηκε όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός iphone 7

είναι η πρώτη συσκευή apple που έχω και ομολογώ ότι δυσκολεύομαι αρκετά τόσο με το interface όσο και με τις ρυθμίσεις...μέχρι τώρα είχα συνέχεια συσκευές android (samsung κυρίως)

έχω μία ερώτηση...θέλω με κάποιο τρόπο να κάνω το εξής: όποτε βγάζω φωτο, αυτή να αποθηκεύεται αυτόματα, εκτός από το κινητό και στο cloud. Επίσης θέλω και το αντίστοφο...να βάλω μέσω Η/Υ κάποιες φωτο στο cloud και να αποθηκεύονται αυτόματα στο τηλέφωνο.

Έχω ψιλοβρει πώς γίνονται αυτά με καλώδιο, αλλά όχι ασύρματα.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

PS File Explorer δεν υπάρχει??? Πώς κάνω browse τα αρχεία μου???

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός iphone 7

είναι η πρώτη συσκευή apple που έχω και ομολογώ ότι δυσκολεύομαι αρκετά τόσο με το interface όσο και με τις ρυθμίσεις...μέχρι τώρα είχα συνέχεια συσκευές android (samsung κυρίως)

έχω μία ερώτηση...θέλω με κάποιο τρόπο να κάνω το εξής: όποτε βγάζω φωτο, αυτή να αποθηκεύεται αυτόματα, εκτός από το κινητό και στο cloud. Επίσης θέλω και το αντίστοφο...να βάλω μέσω Η/Υ κάποιες φωτο στο cloud και να αποθηκεύονται αυτόματα στο τηλέφωνο.

Έχω ψιλοβρει πώς γίνονται αυτά με καλώδιο, αλλά όχι ασύρματα.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

PS File Explorer δεν υπάρχει??? Πώς κάνω browse τα αρχεία μου???

 

Καλώς ήρθες στον apple κόσμο.

Δεν έχει φιλοσοφία ίδια με το android γι αυτό μπερδεύεσαι

Τα αρχεία σου τα βλέπεις κανονικά αν είναι φωτογραφίες στην εφαρμογή φωτογραφίες, την μουσική στην εφαρμογή μουσικη και πάει λέγοντας

 

Η λειτουργία του icloud είναι μία μεγάλη ενότητα από μόνη της. Θέλει διάβασμα.

 

Βάλε τις εφαρμογές σου κανονικά, να συνηθίσεις λίγο την συσκευή και το λειτουργικό και σιγά σιγά θα τα βρεις όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στον apple κόσμο.

Δεν έχει φιλοσοφία ίδια με το android γι αυτό μπερδεύεσαι

Τα αρχεία σου τα βλέπεις κανονικά αν είναι φωτογραφίες στην εφαρμογή φωτογραφίες, την μουσική στην εφαρμογή μουσικη και πάει λέγοντας

 

Η λειτουργία του icloud είναι μία μεγάλη ενότητα από μόνη της. Θέλει διάβασμα.

 

Βάλε τις εφαρμογές σου κανονικά, να συνηθίσεις λίγο την συσκευή και το λειτουργικό και σιγά σιγά θα τα βρεις όλα

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...δηλαδή αν θέλω να κάνω ένα φάκελλο (πχ financial) με διάφορα αρχεία μέσα (pdf, xls κλπ) αυτό δε γίνεται???

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...δηλαδή αν θέλω να κάνω ένα φάκελλο (πχ financial) με διάφορα αρχεία μέσα (pdf, xls κλπ) αυτό δε γίνεται???

 

Κάθε εφαρμογή έχει τα αρχεία της

Δεν μπορείς εσύ να μπαίνεις και να κάνεις γενική διαχείρηση αρχείων

Εντελώς απλά πράγματα είναι. Αυτά περί διαχείρισης αρχείων χρειάζονται γνώσεις και δεν είναι μέσα στην φιλοσοφία του iOS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εφαρμογή έχει τα αρχεία της

Δεν μπορείς εσύ να μπαίνεις και να κάνεις γενική διαχείρηση αρχείων

Εντελώς απλά πράγματα είναι. Αυτά περί διαχείρισης αρχείων χρειάζονται γνώσεις και δεν είναι μέσα στην φιλοσοφία του iOS

 

χμ, αν δε βρω λύση και στο θέμα με τις φωτογραφίες, η γυναίκα κέρδισε καινούριο τηλέφωνο :)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια cloud υπηρεσία και έχεις file manager καλύτερο από android.

Εγώ χειρίζομαι περίπου 80gb επαγγελματικών δεδομένων από το OneDrive μου.

Απλώς στα τοπικά αρχεία θα θυμάσαι ότι κάθε εφαρμογή έχει τον δικό της sandboxed χώρο και τα συγκεκριμένα αρχεία που διαχειρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια cloud υπηρεσία και έχεις file manager καλύτερο από android.

Εγώ χειρίζομαι περίπου 80gb επαγγελματικών δεδομένων από το OneDrive μου.

Απλώς στα τοπικά αρχεία θα θυμάσαι ότι κάθε εφαρμογή έχει τον δικό της sandboxed χώρο και τα συγκεκριμένα αρχεία που διαχειρίζεται.

 

ναι ΟΚ αυτό το ξέρω, απλά ρωτάω αν κάνει κάτι τέτοιο η ίδια η Apple χωρίς άλλη εφαρμογή...είναι πολλά αυτά που βρίσκω περίεργα απλά δε θέλω να βομβαρδίσω με ερωτησεις από την αρχή...πχ στην εφαρμογή mail δε βλέπω κάπου επιλογή να κάνω attach files!!!!!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

ναι ΟΚ αυτό το ξέρω, απλά ρωτάω αν κάνει κάτι τέτοιο η ίδια η Apple χωρίς άλλη εφαρμογή...είναι πολλά αυτά που βρίσκω περίεργα απλά δε θέλω να βομβαρδίσω με ερωτησεις από την αρχή...πχ στην εφαρμογή mail δε βλέπω κάπου επιλογή να κάνω attach files!!!!!

 

Ε Googleαρε και λίγο...

Αυτά είναι πολύ βασικά.

Παρατεταμένο πάτημα οπουδήποτε στο κενό σε ένα mail και σου βγάζει μια μπάρα επιλογών. Πατάς δεξιά και σου δείχνει επιλογές επισυναψης.

Link to comment
Share on other sites

Ε Googleαρε και λίγο...

Αυτά είναι πολύ βασικά.

Παρατεταμένο πάτημα οπουδήποτε στο κενό σε ένα mail και σου βγάζει μια μπάρα επιλογών. Πατάς δεξιά και σου δείχνει επιλογές επισυναψης.

προς το παρόν ψάχνω για manual ούτε αυτο δεν είχε μέσα :)

ευχαριστώ για το tip!!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν ψάχνω για manual ούτε αυτο δεν είχε μέσα :)

ευχαριστώ για το tip!!

 

Όταν φεύγεις από ένα λειτουργικό και πας σε άλλο εννοείται ότι θέλει κάποιον χρόνο να το μάθεις.

Αν κάθεσαι να σκας γιατί δεν γίνονται όλα όπως γίνονταν στο android δεν πρόκειται να βρεις ησυχία

 

Δώσε χρόνο στην συσκευή και ξεκινά σιγά σιγά με τα βασικά της καθημερινότητας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@garet

Για οδηγό χρήσης, είσαι εδώ.

Αν θέλεις έναν καλό file explorer ο οποίος να έχει πρόσβαση και σε πλειάδα cloud επιλογών, ρίξε μια ματιά στην εφαρμογή Documents 5.

Edited by Amykles
Link to comment
Share on other sites

Όταν φεύγεις από ένα λειτουργικό και πας σε άλλο εννοείται ότι θέλει κάποιον χρόνο να το μάθεις.

Αν κάθεσαι να σκας γιατί δεν γίνονται όλα όπως γίνονταν στο android δεν πρόκειται να βρεις ησυχία

 

Δώσε χρόνο στην συσκευή και ξεκινά σιγά σιγά με τα βασικά της καθημερινότητας

σωστό!

θα δούμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@garet

Για οδηγό χρήσης, είσαι εδώ.

Αν θέλεις έναν καλό file explorer ο οποίος να έχει πρόσβαση και σε πλειάδα cloud επιλογών, ρίξε μια ματιά στην εφαρμογή Documents 5.

ευχαριστώ!!!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτο το πράγμα με την μπαταρία δεν υπάρχιε.. Φορτίζει γρήγορα ειδικα έως το 70% , λογικο με το καλυμπράρισμα που έκανε το 10.3.1 , αλλα πέφτει πολυ γρηγορα.. να το έχεις να κάθεται και απο 55 να πηγαινε 51 σε 10 λεπτα

like wtf dude..

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτο το πράγμα με την μπαταρία δεν υπάρχιε.. Φορτίζει γρήγορα ειδικα έως το 70% , λογικο με το καλυμπράρισμα που έκανε το 10.3.1 , αλλα πέφτει πολυ γρηγορα.. να το έχεις να κάθεται και απο 55 να πηγαινε 51 σε 10 λεπτα

like wtf dude..

 

Μήπως κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά;

Εμένα τον τελευταίο καιρό έχει στρώσει πάρα πολύ από μόνη της η μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά;

Εμένα τον τελευταίο καιρό έχει στρώσει πάρα πολύ από μόνη της η μπαταρία

 

Έτσι ακριβώς. Πολύ καλή η μπαταρία!

:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημιά;

Εμένα τον τελευταίο καιρό έχει στρώσει πάρα πολύ από μόνη της η μπαταρία

 

Safari k facebook τρώνε την περισσότερη μπαταρία..

Τι να πω δεν ξερω , τι εχετε να προτείνετε.? Μου βγάζει μέρα βεβαια αν δεν το πιέσω πολύ ,αλλα γενικά βγάΖΕΙ γυρω στο 20ωρο

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...