Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβρεξα για όχι περισσότερο από 5 δευτ. Στο πρώτο μισάωρο δεν άκουγα τον συνομιλητή στο ακουστικό. Μετά έβγαλε το μήνυμα για το home button.

Σε μερικές ώρες το κεντρικό κουμπί αποκαταστάθηκε από μόνο του.

Το πρόβλημα συνεχίζεται να υπάρχει στην ανάδραση και στη δόνηση

 

Δεν δοκίμασες να το στεγνωσεις με ένα πιστολάκι θερμού αέρα;

Νερό έπεσε η κάτι άλλο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν δοκίμασες να το στεγνωσεις με ένα πιστολάκι θερμού αέρα;

Νερό έπεσε η κάτι άλλο;

Nερο έπεσε. Nαι το εκανα με πιστολάκι. Θα το ξανακάνω.

Link to comment
Share on other sites

Nερο έπεσε. Nαι το εκανα με πιστολάκι. Θα το ξανακάνω.

 

Δεν νομίζω πλέον να μπορείς να κανεις κάτι

Υποτίθεται όμως αδιάβροχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυθηκε το προβλημα με αναβαθμιση του 7 στην 10.2.1 που ειχε και το back up του 6s.

 

edit: Το κινητο ολη την ωρα μου αλλαζει το ονομα του απο iphone 7 που το βαζω σε iphone 6s, ειτε στο itunes ειτε μεσα στην συσκευη. Γιατι το κανει αυτο?

 

Γενικα δε μπορείς να κανεις restore πιο φρέσκου iOS σε προηγούμενη έκδοσή του! Ή πρέπει να ειναι ίδιες εκδόσεις ή η παλιότερη να παει σε νεότερη!

 

Σου αλλάζει όνομα γιατι το backup ειναι απο το 6s προφανώς και μαζί με ολα τα στοιχεία παίρνει και το όνομα της συσκευής

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει την δυνατότητα 4G+ ;

 

Καλησπέρα ναι έχει, αλλά δεν διαχωρίζεται από διαφορετική ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Nερο έπεσε. Nαι το εκανα με πιστολάκι. Θα το ξανακάνω.

 

Κοίτα ουσιαστικά όπως σου είπε και ο φίλος Τasos19s σε μερικές σταγόνες νερού για ελάχιστα δεύτερα, αντέχει, όμως το πρόβλημα έτσι που το αναφέρεις μοιάζει πως τελικά δεν παρείχε προστασία σε τίποτα η συσκευή. Δοκίμασε να το ακουμπας με την πλευρά της οθόνης για 2 μέρες όπου και αν το αφήνεις, με πιστολάκι ξανά αλλά με απόσταση περίπου 10 εκατοστών, διαφορετικά ίσως χρειάζεται ένας απλώς καθαρισμός εσωτερικά, να ανοιχτεί δηλαδή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι με την 10.3 beta 4

Θα πω εντυπώσεις αργότερα αλλά ήδη έχω κουραστεί με το iPhone που μετά από κάθε αναβάθμιση όλο και χειροτερεύει

Ειδικά το 7αρι δεν το έφτιαξαν και ποτέ τέλειο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι με την 10.3 beta 4

Θα πω εντυπώσεις αργότερα αλλά ήδη έχω κουραστεί με το iPhone που μετά από κάθε αναβάθμιση όλο και χειροτερεύει

Ειδικά το 7αρι δεν το έφτιαξαν και ποτέ τέλειο

 

Εγώ χθες πάντως έκανα ένα set up as new στο 7αρι μου και μετά από επανεγκατάσταση όλων των εφαρμογών μου μπορώ να πω ότι το 90% των θεμάτων που είχα έχουν εξαφανισθεί. Κακώς βέβαια που συμβαίνει αυτό, αλλά πλέον ησυχασα από ενοχλητικά stutters και frame drops.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πλέον να μπορείς να κανεις κάτι

Υποτίθεται όμως αδιάβροχο

Τι εννοείς υποτίθεται, αφού έχει πιστοποίηση ip67 που σημαίνει ότι είναι αδιάβροχο, οπότε με μερικές σταγόνες

δεν θα είχε πρόβλημα, εμένα πάλι μου χύθηκε νερό έξω σε μαγαζί και δεν έπαθε κάτι.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς υποτίθεται, αφού έχει πιστοποίηση ip67 που σημαίνει ότι είναι αδιάβροχο, οπότε με μερικές σταγόνες

δεν θα είχε πρόβλημα, εμένα πάλι μου χύθηκε νερό έξω σε μαγαζί και δεν έπαθε κάτι.

 

Αυτό εννοώ ότι υποτίθεται

Δηλαδή θα έπρεπε να μην έχει πρόβλημα με τόσο λίγο νερό. Δεν ξέρω τις αντοχές τις συσκευής αλλά νομίζω ότι είναι παραπάνω από μια-δυο-πέντε σταγόνες

 

Όπως και να έχει όμως δεν καλύπτει η εγγύηση τυχόν πρόβλημα από νερό γι αυτό πρέπει να είμαστε παρά πολύ προσεκτικοί με τις συσκευές μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ χθες πάντως έκανα ένα set up as new στο 7αρι μου και μετά από επανεγκατάσταση όλων των εφαρμογών μου μπορώ να πω ότι το 90% των θεμάτων που είχα έχουν εξαφανισθεί. Κακώς βέβαια που συμβαίνει αυτό, αλλά πλέον ησυχασα από ενοχλητικά stutters και frame drops.

 

Set up as new δεν κάνω γιατί είναι πολύ βαρετό να το στήσω από την αρχή. Ήταν μια πολύ μικρή αναβάθμιση δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο

Βέβαια η Apple εδώ και καιρό έχει αυτό το πρόβλημα. Κάθε αναβάθμιση αφήνει κατάλοιπα η δημιουργεί δυσλειτουργίες αν δεν κανεις restore αλλά εγώ το έχω βαρεθεί αυτό το πράγμα και δεν μπαίνω στην διαδικασία πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ ότι υποτίθεται

Δηλαδή θα έπρεπε να μην έχει πρόβλημα με τόσο λίγο νερό. Δεν ξέρω τις αντοχές τις συσκευής αλλά νομίζω ότι είναι παραπάνω από μια-δυο-πέντε σταγόνες

 

Όπως και να έχει όμως δεν καλύπτει η εγγύηση τυχόν πρόβλημα από νερό γι αυτό πρέπει να είμαστε παρά πολύ προσεκτικοί με τις συσκευές μας

Καλά αυτό εννοείται, αλλά για να πω την αλήθεια ο λόγος που επέλεξα το 7 ήταν και η αδιαβροχοποίηση

και να μην ασχολούμαι που θα το αφήσω.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό εννοείται, αλλά για να πω την αλήθεια ο λόγος που επέλεξα το 7 ήταν και η αδιαβροχοποίηση

και να μην ασχολούμαι που θα το αφήσω.

 

Δυστυχώς πρέπει να το προσέχουμε όπως και τις παλαιότερες συσκευές γιατί ποτέ δεν ξέρεις τις αντοχές του και από που θα σου τύχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό εννοείται, αλλά για να πω την αλήθεια ο λόγος που επέλεξα το 7 ήταν και η αδιαβροχοποίηση

και να μην ασχολούμαι που θα το αφήσω.

 

εγω θα το πήγαινα στο service Πάντως. αν οι αισθητήρες της υγρασίας είναι οκ οφείλουν να το επισκευάσουν

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την 10.3 beta

 

Εναλλαγές εφαρμογών καλύτερες

 

Μπες βγες σε εφαρμογές πιο smooth

 

Το viber δεν δουλεύει σωστά η γρήγορη απάντηση με 3D Touch από οθόνη κλειδώματος και επίσης κάνει που και που κάτι κάτι σκαλωματα μέσα η εφαρμογή

 

Μπαταρία λίγο πολύ χάλια όπως και η 10.2.1

 

Το λειτουργικό σε κάποια σημεία έχει κάποια ψιλό bug αλλά βέβαια μιλάμε για beta

 

 

Εγώ πάντως ήδη ψάχνω τον νέο κάτοχο της συσκευή μου γιατί το βαρέθηκα δεν είναι δουλειά αυτή κάθε ένα μήνα να χρειάζεσαι restore και κάθε 6 μήνες άλλο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την 10.3 beta

 

Εναλλαγές εφαρμογών καλύτερες

 

Μπες βγες σε εφαρμογές πιο smooth

 

Το viber δεν δουλεύει σωστά η γρήγορη απάντηση με 3D Touch από οθόνη κλειδώματος και επίσης κάνει που και που κάτι κάτι σκαλωματα μέσα η εφαρμογή

 

Μπαταρία λίγο πολύ χάλια όπως και η 10.2.1

 

Το λειτουργικό σε κάποια σημεία έχει κάποια ψιλό bug αλλά βέβαια μιλάμε για beta

 

 

Εγώ πάντως ήδη ψάχνω τον νέο κάτοχο της συσκευή μου γιατί το βαρέθηκα δεν είναι δουλειά αυτή κάθε ένα μήνα να χρειάζεσαι restore και κάθε 6 μήνες άλλο τηλέφωνο

 

Εάν τη συσκευή σου την έχεις για πειράματα, ως πειραματόζωο θα λειτουργεί :)

Link to comment
Share on other sites

Εάν τη συσκευή σου την έχεις για πειράματα, ως πειραματόζωο θα λειτουργεί :)

 

Δεν το έχω για πειράματα απλα έβαλα την beta για καλύτερα

Η 10.2.1 μου είναι πολύ χάλια. Τι να σου πω. Αυτό βλέπω από την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω για πειράματα απλα έβαλα την beta για καλύτερα

Η 10.2.1 μου είναι πολύ χάλια. Τι να σου πω. Αυτό βλέπω από την συσκευή

 

Κάνε μία καθαρή εγκατάσταση στη 10.2.1. Ποτέ οι δοκιμαστικές εκδόσεις δεν είχαν καλύτερο αποτέλεσμα από τις επίσημες, όσο προβληατικές κι αν είναι οι δεύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία καθαρή εγκατάσταση στη 10.2.1. Ποτέ οι δοκιμαστικές εκδόσεις δεν είχαν καλύτερο αποτέλεσμα από τις επίσημες, όσο προβληατικές κι αν είναι οι δεύτερες.

 

Δεν συνηθίζω να βάζω beta αλλά έχω απελπιστει

Το 6s δούλευε πολύ καλύτερα από αυτό

Και τα έχουμε ξανά πει αυτά ότι δεν είναι λύση κάθε φορά να κάνουμε set up as new αλλά μάλλον αυτό θα κάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

επετρεψε μου να διαφωνησω, επειδη ειχα στην κατοχη μου 6s και τωρα το 7. Με στησιμο απο την αρχη το 7 ειναι μακραν καλυτερο. Σε ολα!
Link to comment
Share on other sites

Τάσο τη 10.2.1 ΟΤΑ την πέρασες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μέχρι το iPhone 6 τις έβαζα από το iTunes

Στα επόμενα που είχα τις έβαζα OTA

Όπως και στο 7 τις αναβαθμίσεις τις έκανα όλες OTA

 

Τα γνωρίζω παιδιά όλα αυτά και ότι μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα αλλά το θέμα είναι ότι κάθε φορά δεν μπορούμε να κάνουμε αυτήν την δουλειά

 

Παρόλα αυτά σήμερα το απόγευμα θα το κάνω ένα restore και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το iPhone 6 τις έβαζα από το iTunes

 

Στα επόμενα που είχα τις έβαζα OTA

 

Όπως και στο 7 τις αναβαθμίσεις τις έκανα όλες OTA

 

 

 

Τα γνωρίζω παιδιά όλα αυτά και ότι μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα αλλά το θέμα είναι ότι κάθε φορά δεν μπορούμε να κάνουμε αυτήν την δουλειά

 

 

 

Παρόλα αυτά σήμερα το απόγευμα θα το κάνω ένα restore και βλέπουμε

 

 

 

Όπως και συ το έκανα και η 10.2.1 δεν έκατσε καλά με τη μπαταρία. Πήρα backup στο iTunes, έκανα restore και ξαναπέρασα το backup, σιγά μη το ξαναέστηνα από την αρχή και πλέον πάει μπάλα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω για πειράματα απλα έβαλα την beta για καλύτερα

Η 10.2.1 μου είναι πολύ χάλια. Τι να σου πω. Αυτό βλέπω από την συσκευή

 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου μαζί σου φίλε Τάσο όσον αφορά την συνολική συμπεριφορά της συσκευής με την 10.2.1 . Ποτέ δεν είδα καλύτερη μπαταρία πριν την 10.2.1, με την χρήση που κάνω φυσικά. Κάνα frame drop βλέπω πολύ σπάνια αλλά είναι εξ αιτίας άλλης εφαρμογής.

Είμαι σίγουρος ότι κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα. Τέλος, έχω την αίσθηση ότι ο κόσμος περίμενε μεγαλύτερο performance bump σε σύγκριση με το 6s, κάτι που θα γίνει με το επερχόμενο 7s ή 8.

Link to comment
Share on other sites

Και γω με 5s εχω θεματα,θα κανω set up as new στο τελος...η μπαταρια ειναι χαλια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μετα απο 3 χρονια κατοχος iphone 5s και αρκετα ευχαριστημενος χωρισ παραπονο ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο . Σκεφτομαι να παρω το iphone 7 32gb στο σκρουτζ τ βρηκα με 632ευρω , το θεμα ειναι οτι δεν το εχω επεξεργαστει καθολου το κινητο για να ξερω αν αξιζει να το παρω και απ οτι βλεπω στις πωλησεις δν πρεπει να πηγε τοσο καλα.. μηπως υπαρχει καποιος που να ξερει να μου πει αν αξιζει να το παρω?

αν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα ? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...