Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες έβλεπα τα specs και έλεγε ότι έχει wide angle camera στο Plus. Εννοεί όπως στο G6 ή κάτι άλλο ?

 

Οχι δεν εχει wide camera... Ο δευτερος φακος ειναι το 2x οπτικο ζουμ και για το bookeh effect νομιζω...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα προβληματάκι με το iMessage! Ήμουνα διακοπές Κύπρο και άλλαξα τη sim στο iPhone από ελληνική σε κυπριακή! Επιστρέφοντας πίσω Ελλάδα και βάζοντας την ελληνική sim , παρατήρησα ότι ο αριθμός για τα iMessages παρέμεινε ο κυπριακός! Βέβαια δεν με αφήνει να τον αλλάξω! Με αποτέλεσμα τα iMessages μου να στέλνονται από το iCloud email μου! Πως μπορεί να αλλάξει και να μπει ο ελληνικός αριθμός μου; ευχαριστώ εν των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το imessage, απενεργοίησε την συσκευή σου, ενεργοποίησέ την πάλι, και ενεργοποίησε το imessage. Μετά θα έχεις πάλι το ελληνικό σου νούμερο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα προβληματάκι με το iMessage! Ήμουνα διακοπές Κύπρο και άλλαξα τη sim στο iPhone από ελληνική σε κυπριακή! Επιστρέφοντας πίσω Ελλάδα και βάζοντας την ελληνική sim , παρατήρησα ότι ο αριθμός για τα iMessages παρέμεινε ο κυπριακός! Βέβαια δεν με αφήνει να τον αλλάξω! Με αποτέλεσμα τα iMessages μου να στέλνονται από το iCloud email μου! Πως μπορεί να αλλάξει και να μπει ο ελληνικός αριθμός μου; ευχαριστώ εν των προτέρων!

 

Κάνε όπως σου είπε ο ανώτερο και να ξέρεις ότι η ενεργοποίηση κάθε φορά ανάλογα την εταιρεία και το προγραμμα χρεώνεται

Μην σου φάει πχ το υπόλοιπο της κάρτας αν είσαι με καρτοκινητά και απορείς.

Κάθε φορά που κάνει ενεργοποίηση είναι σαν να στέλνει μήνυμα και γι αυτό δεν είναι καλό να αλλάζεις συνέχεια sim αν χρησιμοποιείς το iMessage

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όπως σου είπε ο ανώτερο και να ξέρεις ότι η ενεργοποίηση κάθε φορά ανάλογα την εταιρεία και το προγραμμα χρεώνεται

Μην σου φάει πχ το υπόλοιπο της κάρτας αν είσαι με καρτοκινητά και απορείς.

Κάθε φορά που κάνει ενεργοποίηση είναι σαν να στέλνει μήνυμα και γι αυτό δεν είναι καλό να αλλάζεις συνέχεια sim αν χρησιμοποιείς το iMessage

Είναι σε whitelist τα SMS για ενεργοποίηση του iMessage και δεν χρεώνονται από καμία εκ των τριών Ελληνικών εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε whitelist τα SMS για ενεργοποίηση του iMessage και δεν χρεώνονται από καμία εκ των τριών Ελληνικών εταιρειών.

 

Εγω με vodafone cu δεν χρεωνομαι; γιατι με wind ειχα χρεωση ενω με κοσμοτε οχι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε whitelist τα SMS για ενεργοποίηση του iMessage και δεν χρεώνονται από καμία εκ των τριών Ελληνικών εταιρειών.

 

 

 

Είσαι σίγουρος για αυτό;

Εγώ ξέρω ότι η vofafone χρεώνει κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μετά από καιρό επέστρεψα σε ios με το 7plus! Όλα καλά μέχρι στιγμής:D

Παλιά γνωριμη του λειτουργικού αυτού :)

Εγώ 2-3 ερωτήσεις βέβαια :p

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει? ?

Επειδή κάπου διάβασα ότι αργεί πολύ εμένα μου φάνηκε μια χαρά ο χρόνος φόρτισης :worry:

Όταν κατεβάζω κάνα wallpaper από zedge ,τα αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο! !

Τα περνάει όμως κ στο.φάκελο της κάμερας! !!!υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό?

Επίσης κάτι ακόμα

Όταν πατάω το αποτύπωμα για να ξεκλειδώσει -κάτι πού το κάνει πολύ γρήγορα στιγμιαία μαυρίζει η οθόνη !Κατι σαν bug!δεν το έκανε από την αρχή αυτό αλλά από χτες που άλλαξα το wallpaper αλλά ξανα έβαλα το παλιό !!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μετά από καιρό επέστρεψα σε ios με το 7plus! Όλα καλά μέχρι στιγμής:D

Παλιά γνωριμη του λειτουργικού αυτού :)

Εγώ 2-3 ερωτήσεις βέβαια :p

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει? ?

Επειδή κάπου διάβασα ότι αργεί πολύ εμένα μου φάνηκε μια χαρά ο χρόνος φόρτισης :worry:

Όταν κατεβάζω κάνα wallpaper από zedge ,τα αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο! !

Τα περνάει όμως κ στο.φάκελο της κάμερας! !!!υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό?

Επίσης κάτι ακόμα

Όταν πατάω το αποτύπωμα για να ξεκλειδώσει -κάτι πού το κάνει πολύ γρήγορα στιγμιαία μαυρίζει η οθόνη !Κατι σαν bug!δεν το έκανε από την αρχή αυτό αλλά από χτες που άλλαξα το wallpaper αλλά ξανα έβαλα το παλιό !!

 

Θέλει επανεκκίνηση αν αλλάξεις wallpaper για να μην το κανει. Bug είναι όπως είπες

Φορτίζει σχετικά αργά αν το συγκρίνεις με άλλες συσκευές που έχουν ταχεία φόρτιση. Γενικότερα όμως δεν αργεί και παρά πολύ

Ρύθμιση για το zedge μόνο μέσα στην ίδια την εφαρμογή αν βρεις κάτι. Ή συσκευή δεν έχει κάτι να πειράξεις για να γίνει αυτό που θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλει επανεκκίνηση αν αλλάξεις wallpaper για να μην το κανει. Bug είναι όπως είπες

Φορτίζει σχετικά αργά αν το συγκρίνεις με άλλες συσκευές που έχουν ταχεία φόρτιση. Γενικότερα όμως δεν αργεί και παρά πολύ

Ρύθμιση για το zedge μόνο μέσα στην ίδια την εφαρμογή αν βρεις κάτι. Ή συσκευή δεν έχει κάτι να πειράξεις για να γίνει αυτό που θέλεις

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το σκέφτηκα κ εγώ αυτό με τημ επανεκκίνηση αλλά δεν το έκανα :p

Δλδ ότι φώτο κατεβάζω θα την έχω διπλή? :blink:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το σκέφτηκα κ εγώ αυτό με τημ επανεκκίνηση αλλά δεν το έκανα :p

Δλδ ότι φώτο κατεβάζω θα την έχω διπλή? :blink:

 

Δεν είναι διπλά αποθηκευμένη, απλά εμφανίζεται σε δυο φακέλους.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διπλά αποθηκευμένη, απλά εμφανίζεται σε δυο φακέλους.

 

Ε ναι αυτό !υπαρχει τρόπος να μην γίνεται ??

Έκανα επανεκκίνηση -το έσβησα κ το άνοιξα κ συνεχίζει το bug:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό !υπαρχει τρόπος να μην γίνεται ??

Έκανα επανεκκίνηση -το έσβησα κ το άνοιξα κ συνεχίζει το bug:confused:

 

Έχεις το ίδιο wallpaper και στις 2 οθόνες? (Κλειδώματος & Αφετηρίας)

 

Όταν έχεις διαφορετικό wallpaper το κάνει αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μετά από καιρό επέστρεψα σε ios με το 7plus! Όλα καλά μέχρι στιγμής:D

Παλιά γνωριμη του λειτουργικού αυτού :)

Εγώ 2-3 ερωτήσεις βέβαια :p

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει? ?

Επειδή κάπου διάβασα ότι αργεί πολύ εμένα μου φάνηκε μια χαρά ο χρόνος φόρτισης :worry:

Όταν κατεβάζω κάνα wallpaper από zedge ,τα αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο! !

Τα περνάει όμως κ στο.φάκελο της κάμερας! !!!υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό?

Επίσης κάτι ακόμα

Όταν πατάω το αποτύπωμα για να ξεκλειδώσει -κάτι πού το κάνει πολύ γρήγορα στιγμιαία μαυρίζει η οθόνη !Κατι σαν bug!δεν το έκανε από την αρχή αυτό αλλά από χτες που άλλαξα το wallpaper αλλά ξανα έβαλα το παλιό !!

 

Βρες φορτιστη ipad που δινει 2A ή καποιον επωνυμο με εξοδο 2A.

Ο μανισιος δινει 1A και δεν φτανει να γεμισει γρηγορα τη μπαταρια...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το ίδιο wallpaper και στις 2 οθόνες? (Κλειδώματος & Αφετηρίας)

 

Όταν έχεις διαφορετικό wallpaper το κάνει αυτό!!

 

Νταξει το έφτιαξα αυτό :D

 

Βρες φορτιστη ipad που δινει 2A ή καποιον επωνυμο με εξοδο 2A.

Ο μανισιος δινει 1A και δεν φτανει να γεμισει γρηγορα τη μπαταρια...

Από 22% μέχρι 100% έκανε 2ωρες κ κάτι :)

Τόσο περίπου κάνει κ το note 4 που έχω :happy:

 

Βρε παιδιά κάτι άλλο :γιατί τα screenshots η ότιδηποτε άλλο το περνάει κ στο Φάκελο της κάμερας κ σε ξεχωριστό φάκελο ???

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μετά από 3 χρόνια αποχής από iPhone (έχω το s7edge) έφτασε η ώρα για την επιστροφή!! Είμαι ανάμεσα στο iPhone 7 η το iPhone 7 plus κ έχω την εξής απορία... αξίζει να πάω στο plusη κ με το 7αρι δεν έχει μεγάλη διαφορά!! Καταλαβαίνετε θα ήθελε πολύ να πάω στο 8 αλλά δεν έχω σπίτι να πουλήσω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μετά από 3 χρόνια αποχής από iPhone (έχω το s7edge) έφτασε η ώρα για την επιστροφή!! Είμαι ανάμεσα στο iPhone 7 η το iPhone 7 plus κ έχω την εξής απορία... αξίζει να πάω στο plusη κ με το 7αρι δεν έχει μεγάλη διαφορά!! Καταλαβαίνετε θα ήθελε πολύ να πάω στο 8 αλλά δεν έχω σπίτι να πουλήσω...

 

 

 

Καλύτερη μπαταρία,μεγαλύτερη ραμ,διπλός φακός και φυσικά μεγαλύτερη οθόνη.

Αυτά αρκούν για να πας στο plus.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μετά από 3 χρόνια αποχής από iPhone (έχω το s7edge) έφτασε η ώρα για την επιστροφή!! Είμαι ανάμεσα στο iPhone 7 η το iPhone 7 plus κ έχω την εξής απορία... αξίζει να πάω στο plusη κ με το 7αρι δεν έχει μεγάλη διαφορά!! Καταλαβαίνετε θα ήθελε πολύ να πάω στο 8 αλλά δεν έχω σπίτι να πουλήσω...

Αν μπορέσεις να ξεπεράσεις ότι χρειάζεσαι πάντα και τα δύο χέρια

Εγώ δεν με βόλεψε και γύρισα στο 7 και είμαι ενθουσιασμένος οσο για διαφορές πίστεψέ με μόνο στα χαρτιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μετά από 3 χρόνια αποχής από iPhone (έχω το s7edge) έφτασε η ώρα για την επιστροφή!! Είμαι ανάμεσα στο iPhone 7 η το iPhone 7 plus κ έχω την εξής απορία... αξίζει να πάω στο plusη κ με το 7αρι δεν έχει μεγάλη διαφορά!! Καταλαβαίνετε θα ήθελε πολύ να πάω στο 8 αλλά δεν έχω σπίτι να πουλήσω...

 

Από μένα το plus δαγκωτό. Είχε το άλογο 6αρι η σύζυγος και τώρα πήρε το 7 plus. Καμία σχέση το μέγεθος οθόνης (τα άλλα δεν τα εξετάζω). Και η ίδια απορεί πως ζούσε με 4,7. Κι εσένα θα σου φανεί πολύ δύσκολο να πας από το edge στο απλό 7αρι. Πισωγύρισμα. Δεν εξετάζω μπαταρία κλπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφου πέρασα κλασικά από το 7, μετά απο 3-4 μήνες το πήρε η γυναίκα και πήρα το plus. Τώρα το μόνο που λέω, είναι γιατί δεν είχα και το 6 Plus, και το 6S Plus...μόνο τα Plus από δω και πέρα. Δεν το συγκρίνω με τα μικρά σε τίποτα. Οθονάρα, κάμερα, άνεση!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Vodafone έχει τις δερμάτινες apple case με 40% έκπτωση:D

Από 69 στα 35.20 :happy:

Στο site της φαίνεται ότι μόνο το μπεζ υπάρχει αλλά στα καταστήματα έχουν διαφορά χρώματα :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Και στο site διαλέγεις εσύ το χρώμα που θες, αφού μπεις στο μπεζ. Αν είναι μια θήκη που σου αρέσει..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μένα το plus δαγκωτό. Είχε το άλογο 6αρι η σύζυγος και τώρα πήρε το 7 plus. Καμία σχέση το μέγεθος οθόνης (τα άλλα δεν τα εξετάζω). Και η ίδια απορεί πως ζούσε με 4,7. Κι εσένα θα σου φανεί πολύ δύσκολο να πας από το edge στο απλό 7αρι. Πισωγύρισμα. Δεν εξετάζω μπαταρία κλπ

 

Αυτό πιστεύω κ εγώ φίλε...αν πάω σε πίω μικρή οθόνη θα έχω θέμα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...