Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Προς τα εκεί προσανατολίζομαι κι εγώ. Απλά βαριέμαι λίγο την διαδικασία.....:X

 

 

 

Εγώ θα το μπουμπούναγα το backup πάντως και αν έβλεπα νερά, στη μπαταρία δηλαδή, θα έκανα restore as new μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ.

 

Το παραλαμβάνω σήμερα. Να επαναφέρω το back up από το 6αρι μου ή να το στήσω από την αρχή?

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Αν το backup από το 6 δεν έχει κατάλοιπα από κανα jb τότε πέρασε το κι αν δεις τίποτα περίεργο κάνεις set us new.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είχα jb το 6αρι. Από 5s έχω να ασχοληθώ.

Λοιπόν, ξεκινάω με restor κι αν δω τα σκούρα κάνω επαναφορά.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είχα jb το 6αρι. Από 5s έχω να ασχοληθώ.

Λοιπόν, ξεκινάω με restor κι αν δω τα σκούρα κάνω επαναφορά.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

 

Δεν είναι λάθος αυτό που σου είπαν, αλλά εμένα προσωπικά, πάντα θα με έτρωγε. Δηλαδή με το παραμικρό που θα έβλεπα, θα έλεγα ότι οφείλεται στο backup. Κατάλαβες? αλλά εγώ έχω θέμα , μη με λαμβάνεις υπόψη σου... :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λάθος αυτό που σου είπαν, αλλά εμένα προσωπικά, πάντα θα με έτρωγε. Δηλαδή με το παραμικρό που θα έβλεπα, θα έλεγα ότι οφείλεται στο backup. Κατάλαβες? αλλά εγώ έχω θέμα , μη με λαμβάνεις υπόψη σου... :lol:

 

Έχουμε την ίδια τρέλα σε αυτό το σημείο..... :lol:

Οτιδήποτε κι αν μου φανεί στραβό θα σκέφτομαι ότι φταίει το backup.

Η συσκευή είναι της συζύγου και ο χρόνος μου περιορισμένος οπότε και έκανα επαναφορά.

Να πω και τις πρώτες μου εντυπώσεις, εξαιρετική συσκευή.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι εχω κολλήσει ιό και μου έλεγε για το διορθώσω έπρεπε να βάλω τον αριθμό μου και το έβαλα και μου ήρθαν 2 μηνύματα με κωδικό λέτε να με χρεώσουν? τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι εχω κολλήσει ιό και μου έλεγε για το διορθώσω έπρεπε να βάλω τον αριθμό μου και το έβαλα και μου ήρθαν 2 μηνύματα με κωδικό λέτε να με χρεώσουν? τι να κανω
Λίγο κοινή λογική ρε παιδιά. Πας και δίνεις τον αριθμό νομίζοντας ότι έτσι θα φύγει ο ιός;

 

Προφανώς και θα σε χρεώσουν και προφανώς θα συνεχίσουν να σου στέλνουν τέτοια μηνύματα. Πάνε από το κατάστημα της κινητής σου για να δεις τι πρέπει να κάνεις για να σταματήσεις τα μηνύματα από το 5ψηφιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι εχω κολλήσει ιό και μου έλεγε για το διορθώσω έπρεπε να βάλω τον αριθμό μου και το έβαλα και μου ήρθαν 2 μηνύματα με κωδικό λέτε να με χρεώσουν? τι να κανω

 

Ρε παιδιά δεν βλέπετε ότι αυτά είναι διαφημίσεις;

Υπάρχει περίπτωση εκεί που είσαι στο Ίντερνετ να πετάξει μήνυμα το κινητό ότι έχεις ιο και να ζητάει και τον αριθμό σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι εχω κολλήσει ιό και μου έλεγε για το διορθώσω έπρεπε να βάλω τον αριθμό μου και το έβαλα και μου ήρθαν 2 μηνύματα με κωδικό λέτε να με χρεώσουν? τι να κανω

 

Fishing,κοινώς ψαρεματάκι

Ίσως να χρεώθηκες κάτι ,το πόσο δεν ξέρω αλλά ΑΜΕΣΑ άλλαξε τώρα τον κωδικό πρόσβασης του APPLE ID σου

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις STOP στον 5ψήφιο που σου στέλνει τα μηνύματα.

Σίγουρα χρεώθηκες.Στέλνουν 2 μηνύματα ανα βδομάδα(απ'οτι έχω διαβάσει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ενα πρόβλημα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι εχω κολλήσει ιό και μου έλεγε για το διορθώσω έπρεπε να βάλω τον αριθμό μου και το έβαλα και μου ήρθαν 2 μηνύματα με κωδικό λέτε να με χρεώσουν? τι να κανω

 

Κανένα σχόλιο. Έχει ένα μήνα που κυκλοφορεί το nokia 3310. Πιστεύω να κατάλαβες τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μη γράψω αλλά μερικά σχόλια με στεναχωρησαν αρκετά.

Προφανώς ο φίλος με τον "ιο" είναι παντελώς άσχετος αλλά πρέπει να τον χλευαζουμε? Όλοι από το μηδέν δεν ξεκινήσαμε? Δεν πρέπει να τον βοηθήσουμε? Πρέπει να γελάμε, να τον μειώνουμε και να του λέμε να πάρει 3310 ή ότι άλλο? Αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ? Δεν είναι η αλληλοβοήθεια?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την ομορφη παρεα σας.

Θα σας εκθεσω το σκεπτικο μου το οποιο ειμαι σιγουρος εχει ξαναερωτηθει...

Λοιπον επι σειρα συναπτων ετων ειμαι χρηστης android συσκευων και περιεργαζόμενος τυχον iphone γνωστων και φιλων σκεφτομαι πλεον σοβαρα την μεταβαση σε ios.

βεβαια δεν σας κρυβω πως η επαφη μου ηταν παντα ολιγόλεπτη δεν ειχα χρησιμοποιησει iphone σαν καθημερινη μου συσκευη...

τελοσπαντων πιστευετε θα μεινω ευχαριστημενος;

επισης επειδη θελω και να διαβαζω pdf εγγραφα η να βλεπω καποιες ταινιες σκεφτομαι το plus γιατι αν παρω κατι μικροτερο θα θελω και ipad

μετα..

επισης ποσο ευκολη διαδικασια ειναι αυτη να μεταφερεις ταινιες ή εγγραφα κλπ. καθοτι ειμαι παντελως ανιδεος απο ios..στο android γινονταν ολα πιο ευκολα...

ακομα λογω κοατους καθαρα σκεφτομαι το 32 gb μοντελο...επειδη υπαρχει και το i-cloud σκεφτοναι καλα ;

αυτα!ανοιγω πολλα θεματα αλλα....σιγουρα χιλιοειπωμενα αλλα καθε γνωμη απο εσας τους φιλους συμφορουμιτες και καθε κριτικη καλοδεχουμενη

ευχαριστω πολυ

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την ομορφη παρεα σας.

Θα σας εκθεσω το σκεπτικο μου το οποιο ειμαι σιγουρος εχει ξαναερωτηθει...

Λοιπον επι σειρα συναπτων ετων ειμαι χρηστης android συσκευων και περιεργαζόμενος τυχον iphone γνωστων και φιλων σκεφτομαι πλεον σοβαρα την μεταβαση σε ios.

βεβαια δεν σας κρυβω πως η επαφη μου ηταν παντα ολιγόλεπτη δεν ειχα χρησιμοποιησει iphone σαν καθημερινη μου συσκευη...

τελοσπαντων πιστευετε θα μεινω ευχαριστημενος;

επισης επειδη θελω και να διαβαζω pdf εγγραφα η να βλεπω καποιες ταινιες σκεφτομαι το plus γιατι αν παρω κατι μικροτερο θα θελω και ipad

μετα..

επισης ποσο ευκολη διαδικασια ειναι αυτη να μεταφερεις ταινιες ή εγγραφα κλπ. καθοτι ειμαι παντελως ανιδεος απο ios..στο android γινονταν ολα πιο ευκολα...

ακομα λογω κοατους καθαρα σκεφτομαι το 32 gb μοντελο...επειδη υπαρχει και το i-cloud σκεφτοναι καλα ;

αυτα!ανοιγω πολλα θεματα αλλα....σιγουρα χιλιοειπωμενα αλλα καθε γνωμη απο εσας τους φιλους συμφορουμιτες και καθε κριτικη καλοδεχουμενη

ευχαριστω πολυ

 

Καλά θα κάνεις να πάρεις το 128 gb γιατί το icloud θέλει ταυτόχρονα και ισόποση μνήμη στο κινητό οπότε μην το υπογιζεις από μόνο του. Έτσι την πάτησα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την ομορφη παρεα σας.

Θα σας εκθεσω το σκεπτικο μου το οποιο ειμαι σιγουρος εχει ξαναερωτηθει...

Λοιπον επι σειρα συναπτων ετων ειμαι χρηστης android συσκευων και περιεργαζόμενος τυχον iphone γνωστων και φιλων σκεφτομαι πλεον σοβαρα την μεταβαση σε ios.

βεβαια δεν σας κρυβω πως η επαφη μου ηταν παντα ολιγόλεπτη δεν ειχα χρησιμοποιησει iphone σαν καθημερινη μου συσκευη...

τελοσπαντων πιστευετε θα μεινω ευχαριστημενος;

επισης επειδη θελω και να διαβαζω pdf εγγραφα η να βλεπω καποιες ταινιες σκεφτομαι το plus γιατι αν παρω κατι μικροτερο θα θελω και ipad

μετα..

επισης ποσο ευκολη διαδικασια ειναι αυτη να μεταφερεις ταινιες ή εγγραφα κλπ. καθοτι ειμαι παντελως ανιδεος απο ios..στο android γινονταν ολα πιο ευκολα...

ακομα λογω κοατους καθαρα σκεφτομαι το 32 gb μοντελο...επειδη υπαρχει και το i-cloud σκεφτοναι καλα ;

αυτα!ανοιγω πολλα θεματα αλλα....σιγουρα χιλιοειπωμενα αλλα καθε γνωμη απο εσας τους φιλους συμφορουμιτες και καθε κριτικη καλοδεχουμενη

ευχαριστω πολυ

 

Οι ανάγκες ποικίλουν αλλά κι εγώ θα συμφωνήσω 100% με τον φίλο. 128gb τουλάχιστον. Άλλωστε όταν πας σε αυτά τα ποσά δεν θα τσιγκουνευτεις την διαφορά για να πάρεις κάτι κατώτερο που θα σε ακολουθεί για πάντα.....

Όσο για την μετάβαση, αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι αυτή η εξάρτηση από το iTunes που σπάει νεύρα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να παραμείνεις σε android

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Χρειαζόμαστε αλλαγές στη ζωή μας......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι ανάγκες ποικίλουν αλλά κι εγώ θα συμφωνήσω 100% με τον φίλο. 128gb τουλάχιστον. Άλλωστε όταν πας σε αυτά τα ποσά δεν θα τσιγκουνευτεις την διαφορά για να πάρεις κάτι κατώτερο που θα σε ακολουθεί για πάντα.....

 

Όσο για την μετάβαση, αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι αυτή η εξάρτηση από το iTunes που σπάει νεύρα....

 

 

 

Το πιστεύεις ότι ένας απο τους λόγους που δεν παίζει να ξαναπάω σε ανδροιδ ούτε υπό την απειλή όπλου είναι το iTunes;

Αυτό που με 3 κλικ κάνω backup restore και επαναφορά όλων όπως τα είχα πριν δεν υπάρχει στο ανδροιδ και για μένα είναι βασικότατο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύεις ότι ένας απο τους λόγους που δεν παίζει να ξαναπάω σε ανδροιδ ούτε υπό την απειλή όπλου είναι το iTunes;

Αυτό που με 3 κλικ κάνω backup restore και επαναφορά όλων όπως τα είχα πριν δεν υπάρχει στο ανδροιδ και για μένα είναι βασικότατο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό. Καλό θα ήταν να υπάρχει ένα iTunes και στο Android. Αυτό που λέω όμως ότι είναι άκρως εκνευριστικό είναι η ΕΞΑΡΤΗΣΗ.

Θέλω να σβήσω αποθηκευμενες φωτογραφίες? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

Θέλω να αλλάξω ήχο κλήσης? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

Θέλω να μεταφέρω τραγουδια? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε αυτό. Καλό θα ήταν να υπάρχει ένα iTunes και στο Android. Αυτό που λέω όμως ότι είναι άκρως εκνευριστικό είναι η ΕΞΑΡΤΗΣΗ.

 

Θέλω να σβήσω αποθηκευμενες φωτογραφίες? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

 

Θέλω να αλλάξω ήχο κλήσης? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

 

Θέλω να μεταφέρω τραγουδια? ΠΡΈΠΕΙ να βρω pc με iTunes.

 

 

 

Βασικά είναι συνήθεια. Πχ όλες μου τις φωτογραφίες τις έχω και στο Google drive οποτε δεν χρειάζομαι iTunes όπως και μουσική ακούω μόνο από Spotify και ναπστερ.

Αλλά αντικειμενικά θα έπρεπε να βλέπει τη συσκευή σαν usb stick ώστε να περνάς ο,τι θέλεις από οποίο pc θέλεις χωρίς να χρειάζεσαι το iTunes.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύεις ότι ένας απο τους λόγους που δεν παίζει να ξαναπάω σε ανδροιδ ούτε υπό την απειλή όπλου είναι το iTunes;

Αυτό που με 3 κλικ κάνω backup restore και επαναφορά όλων όπως τα είχα πριν δεν υπάρχει στο ανδροιδ και για μένα είναι βασικότατο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σωστός. Κι εγώ το ίδιο. Το backup και restore σε συνδυασμό με flashing suite που είναι το iTunes είναι αναντικατάστατες ιδιότητες.

Φυσικά είναι λίγο άσχημο σαν UI και θα μπορούσαν να το κάνουν ελαφρύτερο, αλλά προσωπικά (αν δεν υπάρξει καλύτερη λύση) εμένα με βολεύει αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα μπορουσε καποιος να δωσει ενα λινκ για το πως ειναι η διαδικασια με το itunes;

Για καποιον που εχει πληρη αγνοια...

επισης ρε παιδια μια ερωτηση: ηχογραφηση με το iphone γινεται;εννοω κλησης ή συνομιλίας στο περιβαλλον...

ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι συνήθεια. Πχ όλες μου τις φωτογραφίες τις έχω και στο Google drive οποτε δεν χρειάζομαι iTunes όπως και μουσική ακούω μόνο από Spotify και ναπστερ.

Αλλά αντικειμενικά θα έπρεπε να βλέπει τη συσκευή σαν usb stick ώστε να περνάς ο,τι θέλεις από οποίο pc θέλεις χωρίς να χρειάζεσαι το iTunes.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι, συμφωνώ σε όλα αυτά. Κι εγώ συγχρονίζω με το Google drive. Θέλω όμως και τον εξωτερικό σκληρό μου (είμαι της παλιάς γενιάς..... . :lol: )

Τι γίνεται όμως όταν η σύζυγος μου ζητάει να της αλλάξω ringtone??? :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα μπορουσε καποιος να δωσει ενα λινκ για το πως ειναι η διαδικασια με το itunes;

Για καποιον που εχει πληρη αγνοια...

επισης ρε παιδια μια ερωτηση: ηχογραφηση με το iphone γινεται;εννοω κλησης ή συνομιλίας στο περιβαλλον...

ευχαριστω

Επειδή δεν είσαι καθόλου εξοικειωμένος με το iPhone, θα ήταν καλό να αφιερώσεις λίγες ώρες ώστε να μάθεις τα βασικά περί συγχρονισμού με iTunes/iCloud, Photo Stream, iCloud Photo Library, κτλ.

Εδώ σου παραθέτω μερικά χρήσιμα link από τις σελίδες υποστήριξης της Apple.

Συγχρονισμός του iPhone, iPad ή iPod touch με το iTunes στον υπολογιστή σας μέσω USB

Πληροφορίες για την Κοινή χρήση αρχείων σε iPhone, iPad και iPod touch

Keep your photos safely stored and up to date on all of your devices

Πώς να δημιουργήσετε ένα εφεδρικό αντίγραφο του iPhone, του iPad και του iPod touch

Συχνές ερωτήσεις για τη Ροή φωτό μου

About iCloud Photo Library and My Photo Stream

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...