Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γούστα είναι αυτά

Εμένα δεν η αρέσει η διχρωμία.

Μόνο μαύρο ή μόνο άσπρο

Δεν μου κάθεται άσπρο πίσω και μαύρο μπροστά

Δεν έχεις άδικο...προτίμηση έχω στο full black, ήτε ειναι ματ, ήτε ειναι gun metal...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους.

 

Παρατηρώ κάτι στο 7 plus που πήρα πρόσφατα και με έχει αγχώσει λίγο.

 

Συχνά πυκνά με το 3-4G δεν έχω ίντερνετ (δείχνει κανονικά ότι έχω) και ή επανέρχεται μετά από λίγη ώρα ή αν βιάζομαι ανοιγοκλείνω τα δεδομένα και φτιάχνει.

 

Υπέθεσα μήπως είναι πρόβλημα της SIM (επειδή είναι και παλιά-γράφει 3G πάνω σκεφτείτε-cosmote) αλλά επειδή έχω και 2ο νούμερο το κάνει και με τις 2...

 

Καμία ιδέα?

 

Να είναι θέμα κινητού ή σατανική σύμπτωση και να φταίνε και οι 2 κάρτες?

 

Κοσμοτέ και οι 2.

 

Το οτι το κανει γενικα η κοσμοτε αυτο δεν ειδα να το λεει κανεις! Tο εχω γραψει αρκετες φορες! Εχω το ιδιο προβλημα μονο με την κοσμοτε! Εχω μιλησει ωρες ατελειωτες μαζι τους μιας και παντα θελουν να το δουν την ωρα που συμβαινει, παρολο που αλλαξα σιμ, λυση δεν βρηκαμε ποτε :(

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με σύνδεση cosmote στο 7 plus, δεν το είχα ποτέ αυτό το θέμα. Επίσης και η γυναίκα μου με το 7, το ίδιο. Μήπως είναι θέμα περιοχής?!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ψαχνω ενα τζαμι που να καλυπτει ολη την οθονη μπροστα,ακομα και τα μαυρα περιθωρια , να φαινεται σαν μην φωραει γυαλι το κινητο

 

εχετε να προτεινετε καποιο;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω κατι.κατα τη γνωμη σας ποια ειναι η σωστη φορτιση του κινητου ;στο ποσο τις 100 να μπαινει στη πριζα;και ποτε να βγαινει ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω κατι.κατα τη γνωμη σας ποια ειναι η σωστη φορτιση του κινητου ;στο ποσο τις 100 να μπαινει στη πριζα;και ποτε να βγαινει ;

 

 

 

Γύρω στο 20% να το βάζεις για φόρτιση και να το βγάζεις κάπου στο 95%. Μια φορά το μήνα να το αφήνεις να αδειάζει εντελώς η μπαταρία και μετά φορτισμα στο 100%. Ο κανόνας είναι να μην φτάνεις στα άκρα της την μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο 20% να το βάζεις για φόρτιση και να το βγάζεις κάπου στο 95%. Μια φορά το μήνα να το αφήνεις να αδειάζει εντελώς η μπαταρία και μετά φορτισμα στο 100%. Ο κανόνας είναι να μην φτάνεις στα άκρα της την μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

20-80% είναι

Και 2 φορές τον μήνα πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20-80% είναι

 

Και 2 φορές τον μήνα πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση

 

 

 

Σχετικά είναι αυτά κι όχι τόσο αυστηρά. Εγώ έτσι το κάνω χρόνια τώρα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά είναι αυτά κι όχι τόσο αυστηρά. Εγώ έτσι το κάνω χρόνια τώρα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ φορτίζω όποτε μπορώ

Προσέχω μόνο να μην το αφήνω για ώρες στην πρίζα.

Στο 80-90 το βγάζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε,ναι βρε παιδιά.

Αν ήθελαν οι εταιρίες να σταματάει η φόρτιση στο 80%,θα το έκαναν.

 

Άλλο τι θέλει η εταιρεία και άλλο τι είναι καλύτερο για την φύση της μπαταρίας

Οι εταιρείες θα ήθελαν να δίνουν 0€ και να βγάζουν τα τρέλα τους λεφτά αλλά δεν γίνονται όλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ψαχνω ενα τζαμι που να καλυπτει ολη την οθονη μπροστα,ακομα και τα μαυρα περιθωρια , να φαινεται σαν μην φωραει γυαλι το κινητο

 

εχετε να προτεινετε καποιο;[/quote

 

 

Έχω δοκιμάσει πολλά για το απλό iPhone 7 . Μόνο αυτό με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο . Βγαίνει και για το 7 plus. Καλύπτει όλη την οθόνη τέλεια.

 

G-D-SMITH-3D-Edge-Tempered-Glass-Screen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .εβαλα σήμερα το κινητό να φορτίζει από το 24% και μετά από 2 ώρες και κάτι είχε μείνει στο 99% το είχα πάθει και με το iPhone 5.εβγαλα το φορτιστή και τον ξανά έβαλα .πηγε 100% αμέσως .το άφησα μισή ώρα αλλλα δε μ έβγαλε ότι είναι πλήρως φορτισμένο . Αυτό το κατάλαβα μετά που πήγα στις ρυθμίσεις και δε μ έβγαζε τα ποσοστά κάτω κάτω .σας έχει τύχει ;iphone 7 plus. (Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από τη μπαταρία )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .εβαλα σήμερα το κινητό να φορτίζει από το 24% και μετά από 2 ώρες και κάτι είχε μείνει στο 99% το είχα πάθει και με το iPhone 5.εβγαλα το φορτιστή και τον ξανά έβαλα .πηγε 100% αμέσως .το άφησα μισή ώρα αλλλα δε μ έβγαλε ότι είναι πλήρως φορτισμένο . Αυτό το κατάλαβα μετά που πήγα στις ρυθμίσεις και δε μ έβγαζε τα ποσοστά κάτω κάτω .σας έχει τύχει ;iphone 7 plus. (Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από τη μπαταρία )

 

Τυχαίνουν τέτοια πράγματα καμία φορά

Θέλει πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση για να δείχνει απολύτως σωστά αλλά δεν είναι τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ χθες μ έβγαλε κανονικά τα ποσοστά και μάλιστα μ έβγαλε 5μιση ώρες οθόνη και είχα και 30% μπαταρία .το τηλ το αγόρασα μεταχειρισμένο .για αυτό ψιλοτρομαξα αλλά απ ότι φαίνεται συμβαίνει . Ευχαριστώ παρά πολύ ! Αγόρασα σήμερα και τη silicone case της apple 27 ευρώ (μπλε χρώμα).οποιος ενδιαφέρεται ας κάνει μια βόλτα από βονταφον η στο σάιτ.τα υπόλοιπα μαγαζιά την έχουν από 35+ .πολυ ποιοτική θήκη !
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα bluetooth sbh 52 SONY. ξερετε αν κανει στο iphone 7 plus ψαχνω να βρω ακρη και δε μπορω

 

Σίγουρα κάνει απλά έχω διαβάσει ότι έχουν αστάθεια τα συγκεκριμένα σε ποιότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα bluetooth sbh 52 SONY. ξερετε αν κανει στο iphone 7 plus ψαχνω να βρω ακρη και δε μπορω

 

Παίζει απλά το δικό μου με ταλαιπωρούσε με αποσυνδέσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Eνα αρνητικό και το μοναδικο που θα μπορουσα να πω για αυτη τη συσκευη (iphone 7 plus ) είναι ότι αργεί να φορτίσει από το 14% μεχρι να φορτισει πλήρως έκανε πάνω απο δυο ωρες. Η ανταμοιβή που παίρνεις απο τη διάρκεια της μπαταρίας αξίζει σίγουρα τις 2 ώρες + αναμονής. χθες μου έβγαλε 6 ώρ., 46 λεπ. χρήση με φουλ ιντερνετ ( φωτογραφιες, ινσταγκραμ fb κλπ) και 16 ωρες και 23 λεπτα αναμονη. Στα πολυ θετικα η καμερα η οποια δε συγκρινεται με καμια αλλη . Πραγματικα ειναι σαν να τραβας φωτογραφιες απο dslr.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη προχθες ρωτησα για τη φορτιση της μπαταριας βρηκα σημερα αυτο το συνδεσμο.αρκετοι θα το ξερετε αλλα μπορει να υπαρχουν και ατομα που να μη το εχουν διαβασεις.Για αυτο το λογο παραθετω αυτο εδω .

 

 

https://www.apple.com/gr/batteries/maximizing-performance/

 

Είναι οκ η αποδοση της μπαταριας με βαση τα παραπανω που σας προανεφερα?οι ωρες δηλαδη .εσας ποσες ωρες σας βγαζει;

Edited by theNotorius
Link to comment
Share on other sites

Eνα αρνητικό και το μοναδικο που θα μπορουσα να πω για αυτη τη συσκευη (iphone 7 plus ) είναι ότι αργεί να φορτίσει από το 14% μεχρι να φορτισει πλήρως έκανε πάνω απο δυο ωρες. Η ανταμοιβή που παίρνεις απο τη διάρκεια της μπαταρίας αξίζει σίγουρα τις 2 ώρες + αναμονής. χθες μου έβγαλε 6 ώρ., 46 λεπ. χρήση με φουλ ιντερνετ ( φωτογραφιες, ινσταγκραμ fb κλπ) και 16 ωρες και 23 λεπτα αναμονη. Στα πολυ θετικα η καμερα η οποια δε συγκρινεται με καμια αλλη . Πραγματικα ειναι σαν να τραβας φωτογραφιες απο dslr.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη προχθες ρωτησα για τη φορτιση της μπαταριας βρηκα σημερα αυτο το συνδεσμο.αρκετοι θα το ξερετε αλλα μπορει να υπαρχουν και ατομα που να μη το εχουν διαβασεις.Για αυτο το λογο παραθετω αυτο εδω .

 

 

https://www.apple.com/gr/batteries/maximizing-performance/

 

Είναι οκ η αποδοση της μπαταριας με βαση τα παραπανω που σας προανεφερα?οι ωρες δηλαδη .εσας ποσες ωρες σας βγαζει;

 

Πάρε ένα μεγάλο φορτιστή από iPad με έξοδο πάνω από 2Α να δεις πως θα φορτίζει μετά

Να ησυχάσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δε θα δημιουργηθεί θέμα στη μπαταρία μου έτσι ; στο τέλος της ημέρας με έντονη χρήση Ίντερνετ 4g και wifi πόσες ώρες σας βγάζει ; διότι έχω πάρει το κινητό μεταχειρισμένο και ελέγχω αν είναι όλα καλά με τη μπαταρία .ελπιζω να είναι αδύνατο να έχει δημιουργηθεί θέμα μεσα σε έξι μήνες στη μπαταρία .
Link to comment
Share on other sites

Eνα αρνητικό και το μοναδικο που θα μπορουσα να πω για αυτη τη συσκευη (iphone 7 plus ) είναι ότι αργεί να φορτίσει από το 14% μεχρι να φορτισει πλήρως έκανε πάνω απο δυο ωρες. Η ανταμοιβή που παίρνεις απο τη διάρκεια της μπαταρίας αξίζει σίγουρα τις 2 ώρες + αναμονής. χθες μου έβγαλε 6 ώρ., 46 λεπ. χρήση με φουλ ιντερνετ ( φωτογραφιες, ινσταγκραμ fb κλπ) και 16 ωρες και 23 λεπτα αναμονη. Στα πολυ θετικα η καμερα η οποια δε συγκρινεται με καμια αλλη . Πραγματικα ειναι σαν να τραβας φωτογραφιες απο dslr.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη προχθες ρωτησα για τη φορτιση της μπαταριας βρηκα σημερα αυτο το συνδεσμο.αρκετοι θα το ξερετε αλλα μπορει να υπαρχουν και ατομα που να μη το εχουν διαβασεις.Για αυτο το λογο παραθετω αυτο εδω .

 

 

https://www.apple.com/gr/batteries/maximizing-performance/

 

Είναι οκ η αποδοση της μπαταριας με βαση τα παραπανω που σας προανεφερα?οι ωρες δηλαδη .εσας ποσες ωρες σας βγαζει;

Γελάω με το 0 έως 35 βαθμούς στην θερμοκρασία λειτουργίας που λέει η Apple.

Με τα μεγάλα κρύα τον χειμώνα είχα αγώνα με 3 βαθμούς θερμοκρασία και το τηλέφωνο έπεσε από το 90% στο 30% σε 10 λεπτά.

Όταν ζεστάθηκε πάλι ανέβηκε η μπαταρία χωρίς φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...