Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Tasos19s & Amykles !!

Για τις ειδοποίησης που έρχονται απο το YouTube ειναι ενεργά μέσα απο τις ρυθμίσεις και ο ήχος και όλα τα υπόλοιπα και δεν μου χτυπάει κάποια ειδοποίηση το ίδιο γίνετε και στο iPad σε εσάς κάνει ήχο η ειδοποίηση απο το YouTube ενώ το τηλέφωνο ειναι στην αναμονή και συνδεδεμένο στο ιinternet .......το μπάνερ νομίζω βγαίνει αλλά μόλις εχω ενεργή την οθόνη ..

Και κάτι άλλο εχω συγχρονίσει στο Mail το gmail μου και μόνο όταν μπαίνω στο Mail έρχονται τα μηνύματα και όχι σε πραγματικό χρόνο μπορώ να κάνω κάποια ρυθμίσει για αυτό ?

 

Μπορεις να κανεις κατι. Πας στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ κια μετα στο email και βαζεις, αν θυμαμαι καλα, εκει που λεει fetch new data καθε 5, 15 ή 30 λεπτα να κανει μονο του ανανεωση. By default ειναι στο χειροκινητο. Σορρυ που δε στα λεω πιο αναλυτικα αλλα δεν εχω καποιο iPhone μπροστα μου τωρα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις κατι. Πας στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ κια μετα στο email και βαζεις, αν θυμαμαι καλα, εκει που λεει fetch new data καθε 5, 15 ή 30 λεπτα να κανει μονο του ανανεωση. By default ειναι στο χειροκινητο. Σορρυ που δε στα λεω πιο αναλυτικα αλλα δεν εχω καποιο iPhone μπροστα μου τωρα.

 

Ok θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ πολύ!!!!!:):)

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ok θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ πολύ!!!!!:):)

 

Η μαμά εφαρμογή δεν εχει ειδοποιήσεις με το gmail

Σταμάτησε η συνεργασία.

Αν το κάνεις χειροκίνητα θα έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Καλύτερα κατέβασε το gmail app από το app store να είσαι κομπλέ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μολις κατεβασα το iOS11 και πραγματικα ειναι εντυπωσιακο :D

Γραφτηκα στο beta.apple.com/profile αλλα ειναι σιγουρα η τελικη εκδοση.

 

Παρτε μια γευση της:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Μια ερωτηση εχω μοναχα πως ενεργοποιηουμε και εμεις αυτα τα πραγματα τα νεα που ειναι για το iPhone X ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μολις κατεβασα το iOS11 και πραγματικα ειναι εντυπωσιακο :D

Γραφτηκα στο beta.apple.com/profile αλλα ειναι σιγουρα η τελικη εκδοση.

 

Παρτε μια γευση της:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Μια ερωτηση εχω μοναχα πως ενεργοποιηουμε και εμεις αυτα τα πραγματα τα νεα που ειναι για το iPhone X ;

 

Σαν τι να ενεργοποιήσεις;

Μήπως εννοείς τα gestures;

Εκείνα είναι επειδή δεν έχει home button όπως τα υπόλοιπα iphone

Δεν είδα άλλα πράγματα εχθές που είδα την παρουσίαση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να ενεργοποιήσεις;

Μήπως εννοείς τα gestures;

Εκείνα είναι επειδή δεν έχει home button όπως τα υπόλοιπα iphone

Δεν είδα άλλα πράγματα εχθές που είδα την παρουσίαση

Τωρα θα σε γελασω. Αυτα τα ανθρωπακια τα σκυλακια τα γατακια και αυτου του ειδους τα πραγματα αν με καταλαβενεις.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα σε γελασω. Αυτα τα ανθρωπακια τα σκυλακια τα γατακια και αυτου του ειδους τα πραγματα αν με καταλαβενεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456970

Μέσω της χρήσης της τεχνικά προηγμένης συστοιχίας αισθητήρων αναγνώρισης προσώπου που υπάρχουν στο μπροστινό μέρος, το iPhone X, μπορεί να δώσει στον χαρακτήρα του cartoon κίνηση αντίστοιχη με τις εκφράσεις του προσώπου και του λόγου σας. Το νέο αυτό χαρακτηριστικό, θα γίνει διαθέσιμο στο iMessage και θα σου επιτρέψει να επικοινωνείς με έναν εντελώς νέο και διασκεδαστικό τρόπο.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456970

Μέσω της χρήσης της τεχνικά προηγμένης συστοιχίας αισθητήρων αναγνώρισης προσώπου που υπάρχουν στο μπροστινό μέρος, το iPhone X, μπορεί να δώσει στον χαρακτήρα του cartoon κίνηση αντίστοιχη με τις εκφράσεις του προσώπου και του λόγου σας. Το νέο αυτό χαρακτηριστικό, θα γίνει διαθέσιμο στο iMessage και θα σου επιτρέψει να επικοινωνείς με έναν εντελώς νέο και διασκεδαστικό τρόπο.

 

Αυτο ειναι που θελω: animoji

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που θελω: animoji

 

Τα animoji θα υποστηρίζονται από την νέα τεχνολογια αναγνώρισης προσώπου που θα έχει μόνο το iPhone x όποτε σε άλλες συσκευές με τον αντίστοιχο τρόπο δεν θα τα δούμε

Ίσως τα κάνουν απλά κινούμενα η δεν ξέρω τι άλλο τρόπο αν και δεν νομίζω θα μείνουν ως έχουν στα υπόλοιπα iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα iphone 7 plus 128gb και παρατήρησα σήμερα ένα περίεργο θόρυβο όταν πιέζω την οθόνη κάτω δεξια δίπλα από το home button σαν cracking. Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα iphone 7 plus 128gb και παρατήρησα σήμερα ένα περίεργο θόρυβο όταν πιέζω την οθόνη κάτω δεξια δίπλα από το home button σαν cracking. Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

 

λογικά κάπου πιεστικέ και ξεκόλλησε η κολλά επειδι επαθε ενα μικρο στραβομα ο frame που συγκρατεί το lcd/digi me to housing......... κοιτά αν μπορείς να το πας σε αντιρπροσοπεια και να την παίξεις Κινέζος παιζει να την αλλάξουν την συσκευη

 

btw πρόσεχε τωρα ετσι οπος ειναι νερο μπαίνει μέσα με το καλημέρα για αυτο μακριά απο νερα (οχι οτι και πρην ηταν αδιάβροχο)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ ουτε κτυπηθηκε. Δεν εχει την παραμικρή γρατζουνιά και ειναι σαν καινούργιο...είναι πολύ περίεργο να ξεκόλλησε χωρις ιδιαίτερη πίεση..θα πάω οπωσδήποτε σε αντιπροσωπεία γιατί ακόμα είναι μέσα στην εγγύηση.πάντως σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού διάβασα για γνωστό πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ ουτε κτυπηθηκε. Δεν εχει την παραμικρή γρατζουνιά και ειναι σαν καινούργιο...είναι πολύ περίεργο να ξεκόλλησε χωρις ιδιαίτερη πίεση..θα πάω οπωσδήποτε σε αντιπροσωπεία γιατί ακόμα είναι μέσα στην εγγύηση.πάντως σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού διάβασα για γνωστό πρόβλημα

 

Είναι γνωστό θέμα φίλε μου. Φέτος περασαν από τα χέρια μου 5 plus και τα 5 είχαν αυτό το θέμα. Και καινουριο να σου στείλουν πάλι θα το κάνει. Μάλιστα το καλοκαίρι με την ζεστη είναι αρκετά πιο έντονο σε σχέση με τον χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπάρχει καπ λόγος να το αναφέρω;γιατί και συσκευή να αλλάξω αν είναι να έχω το ιδιο θέμα...κάτι διάβασα για τις βίδες...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν μου έπεσε ποτέ ουτε κτυπηθηκε. Δεν εχει την παραμικρή γρατζουνιά και ειναι σαν καινούργιο...είναι πολύ περίεργο να ξεκόλλησε χωρις ιδιαίτερη πίεση..θα πάω οπωσδήποτε σε αντιπροσωπεία γιατί ακόμα είναι μέσα στην εγγύηση.πάντως σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού διάβασα για γνωστό πρόβλημα

 

δεν θέλει και πολύ πίστεψε με λόγο μεγέθους και στην τσέπη να το βαλεις θα παραμορφωθεί με μια περίεργη κίνηση του σώματος (δλδ εκει που νομίζεις ότι δεν έκανες τπτ το στράβωσες ελάχιστα αυτό το ελάχιστα αρκεί για να ξεκολλήσεις την οθονη

ο μόνος τρόπος είναι να σου την αλλάξεις της συσκευη και να οταν την κουβαλάς να μην μπει στης τσέπες (σημαντικό πολύ) μόνο τσαντάκια και σε άνετο χώρο

 

+ μην και νωμιζεις οτι ειναι αδιάβροχο........(

 

τώρα αν θελεις προσωρινή λύση σφίξε λίγο της βιδουλες κάτω θα κρατήσει λίγο αλλά λόγο παραμορφωμένης συσκευής πάλι θα της χαλαρώσει η οθονη από πίεση

πάντως να ξέρεις κατα 99,9% συσκευη έχει παραμόρφωση (προφανος δεν θα την δεις με το ματι αν το έβλεπες θα εχει πολι παραπάνω θέμα απο ενα κλικ κλικ)

Link to comment
Share on other sites

Την πήγα και Δευτέρα/ Τρίτη θα με ενημερώσουν. Στα θετικά είναι ότι το τηλέφωνο είναι σε εξαιρετική κατάσταση ούτε γδαρσίματα ούτε χτυπήματα...

Ελπίζω να την αλλάξουν και απο κει και πέρα περισσότερη προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

Την πήγα και Δευτέρα/ Τρίτη θα με ενημερώσουν. Στα θετικά είναι ότι το τηλέφωνο είναι σε εξαιρετική κατάσταση ούτε γδαρσίματα ούτε χτυπήματα...

Ελπίζω να την αλλάξουν και απο κει και πέρα περισσότερη προσοχή!

 

θα το αλλάξουν κατά 99,9%

 

προσοχή κλπ δεν βοηθάει ιδιαίτερα απλά μην το βάζεις στης τσέπες καθολου τσαντάκι και τέλος αλλιώς και πάλι θα το πάθει

Link to comment
Share on other sites

Τα animoji θα υποστηρίζονται από την νέα τεχνολογια αναγνώρισης προσώπου που θα έχει μόνο το iPhone x όποτε σε άλλες συσκευές με τον αντίστοιχο τρόπο δεν θα τα δούμε

Ίσως τα κάνουν απλά κινούμενα η δεν ξέρω τι άλλο τρόπο αν και δεν νομίζω θα μείνουν ως έχουν στα υπόλοιπα iPhone

 

Μαλιστα καταλαβα. Με βλεπω χριστουγεννα και με συμβολαιο φυσικα να περνω το iPhone X το οποιο θα ναι εξερετικο οπως το βλεπω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομορφη παρεα μολις κατεβασα το iOS11 και πραγματικα ειναι εντυπωσιακο :D

Γραφτηκα στο http://beta.apple.com/profile αλλα ειναι σιγουρα η τελικη εκδοση.

 

Παρτε μια γευση της:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Μια ερωτηση εχω μοναχα πως ενεργοποιηουμε και εμεις αυτα τα πραγματα τα νεα που ειναι για το iPhone X ;

Εκτός από το wall δεν βλέπω άλλη διαφορά απο το ios 10. 3.3 :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πρώτες εντυπώσεις για το ios 11 στις συσκευές μας (μπαταρία επιδόσεις κλπ)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορα στην απόκριση. Μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι αφαίρεσαν από το πληκτρολόγιο, όλα τα έξτρα δεξιά και αριστερά στο landscape mode.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται γενικά πιο "χοντροκομμένο" το 11. Δε μου άρεσε η αφαίρεση των fonts/τίτλων από την κάτω μπάρα. Γιατί το έκαναν αυτό; Δεν ταιριάζει με τους πάνω φακέλους και αφήνει και κενό. Απορώ πραγματικά...

Επίσης, στο app store, που στο καλό θα δω τις εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει/κατεβάσει σε άλλες συσκευές μου για να τις κατεβάσω από το cloud και σε όποια χρησιμοποιώ ανά πάσα στιγμή; Τώρα πρέπει να θυμάμαι ποιες έχω και να τις ψάχνω από την αναζήτηση. Τρελάθηκαν και το αφαίρεσαν, ή είναι κάπου αλλού και δε το βρίσκω;

Κατά τα άλλα, ωραίο είναι, ενώ οι περισσότερες διαφορές φαίνεται να υπάρχουν στα iPads. Ειδικά η μεγαλωμένη κάτω μπάρα που χωράει πλέον 11 εφαρμογές μου αρέσει πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται γενικά πιο "χοντροκομμένο" το 11. Δε μου άρεσε η αφαίρεση των fonts/τίτλων από την κάτω μπάρα. Γιατί το έκαναν αυτό; Δεν ταιριάζει με τους πάνω φακέλους και αφήνει και κενό. Απορώ πραγματικά...

Επίσης, στο app store, που στο καλό θα δω τις εφαρμογές που έχω ήδη αγοράσει/κατεβάσει σε άλλες συσκευές μου για να τις κατεβάσω από το cloud και σε όποια χρησιμοποιώ ανά πάσα στιγμή; Τώρα πρέπει να θυμάμαι ποιες έχω και να τις ψάχνω από την αναζήτηση. Τρελάθηκαν και το αφαίρεσαν, ή είναι κάπου αλλού και δε το βρίσκω;

Κατά τα άλλα, ωραίο είναι, ενώ οι περισσότερες διαφορές φαίνεται να υπάρχουν στα iPads. Ειδικά η μεγαλωμένη κάτω μπάρα που χωράει πλέον 11 εφαρμογές μου αρέσει πολύ.

 

Η αληθεια ειναι το μαμησαν λιγο, πολυ bold και αχρειαστες ταμπελες πχ στα μηνυματα.

Για το apps store πατα πανω δεξια τη φωτογραφια σου και θα βρεις τις εφαρμογες που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι το μαμησαν λιγο, πολυ bold και αχρειαστες ταμπελες πχ στα μηνυματα.

Για το apps store πατα πανω δεξια τη φωτογραφια σου και θα βρεις τις εφαρμογες που θες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Όντως πολύ Bold και μάλιστα με μεγάλα fonts. Θα δοκιμάσω να μικρύνω όλο το UI να δω πως θα φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...