Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμενα φιλε με την 11.0.1 ειναι ολα καλα και το βιντεο και η μπαταρια με τον τροπο που ειπε ο φιλος πιο πανω reset set at new
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα και μισή μου βγάζει με WiFi on λόγω δουλειάς 2 μέρες που τη φοράω πάντως Λαγκ καθόλου που είχαν οι άλλες δυο αυτό το λίγο που έκαναν είναι όλα καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή από τις 4 που έχουμε σπίτι (SE, 6S Plus, 7, 7 Plus) δεν έχει battery drain. Σίγουρα δεν είναι smooth το λογισμικό όσο ήτανε το 10.3.3, αλλά αυτό είναι αναμενόμενο...πάντως και τις 4 συσκευές τις έστησα με restore μέσω itunes (και μετά set up as new device, κάτι που κάνω σε κάθε μεγάλο update, από 9 στο 10, από 10 στο 11). Ούτε update, και σίγουρα όχι ΟΤΑ (ποτέ δεν το έχω κάνει σε καμία συσκευή μου, ήτε iPhone ήτε android).

 

Κι εγώ συμβουλεύω όποιος έχει θέμα, να κάνει restore και set up as new..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή από τις 4 που έχουμε σπίτι (SE, 6S Plus, 7, 7 Plus) δεν έχει battery drain. Σίγουρα δεν είναι smooth το λογισμικό όσο ήτανε το 10.3.3, αλλά αυτό είναι αναμενόμενο...πάντως και τις 4 συσκευές τις έστησα με restore μέσω itunes (και μετά set up as new device, κάτι που κάνω σε κάθε μεγάλο update, από 9 στο 10, από 10 στο 11). Ούτε update, και σίγουρα όχι ΟΤΑ (ποτέ δεν το έχω κάνει σε καμία συσκευή μου, ήτε iPhone ήτε android).

 

Κι εγώ συμβουλεύω όποιος έχει θέμα, να κάνει restore και set up as new..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι αλλά είναι μεγάλη ταλαιπωρία δεν έχουν όλοι χρόνο και θέληση για τέτοια διαδικασία

Αυτό θέλουμε να αποφύγουμε κάθε φορά για αυτό κάποιοι φωνάζουν κι έχουν και δίκιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Set up as new εχω κανει άπειρα σε Android και μου έχει αφήσει τραυματική εμπειρία.

Βαριέμαι αφόρητα.

Πιστεύω επαναφορά απο back up είναι οκ.

Στο δικό μου έκανα ένα ρεσετ όταν πέρασα την 11 και μετά restore από icloud.

Από κει και πέρα μόνο ota και η συσκευή με την 11.0.2 πηγαίνει πολύ καλά χωρίς Battery drain και ελαχιστοποιηση των κολλημάτων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ, δεν ήμουν ξεκάθαρος σε αυτό που έγραψα...κάνω set up as new, το στήνω όλο, και όταν είναι έτοιμο για χρήση σαν νέα συσκευή, το ξαναβάζω iTunes και φορτώνω το backup που έχω πάρει πριν την αναβάθμιση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να αγοράσω το 7 plus 128 από το skrutzομαγαζο Dr.phone απλά δεν βλέπω να γράφει για DOA! Έχει αγοράσει κανείς από τό συγκεκριμένο κατάστημα κ αν ναι γνωρίζει αν άξιζει να κάνω αγορά από κει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να αγοράσω το 7 plus 128 από το skrutzομαγαζο Dr.phone απλά δεν βλέπω να γράφει για DOA! Έχει αγοράσει κανείς από τό συγκεκριμένο κατάστημα κ αν ναι γνωρίζει αν άξιζει να κάνω αγορά από κει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην Ελλάδα η Apple (isquare-infoquest) δεν υποστηρίζει DOA....

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα η Apple (isquare-infoquest) δεν υποστηρίζει DOA....
Το phone gallery απ ότι λέει έχει... εννοείτε κ που έχει Δεν ισχύει??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να μείνω στην 10.3.3 ή να πάω για 11.02? Βελτιώθηκε η κατάσταση?

 

Μείνε μην βιάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδια τη βοηθειά σας !!!!!Πηρα χθες 7+ μαυρο 128.Ολα καλα εγκατεστημενη έιχε 10.3.2 νομίζω με το πυ το που το σετάρω κανω και αναβαθμιση 11.0.2 μετα απο λίγη ωρα που το εψαχνα παρατηρησα οτι κάποιες φορες οταν αλλαζα οθονη ανοιγοντας εφαρμογες εκανε ενα τρεμοπαιγμα η οθονη ...οχι συνέχεια αλλα καποιες φορες !!Παιζει να εχει θεμα η οθονη η το 11.0.2 ?Τι να κανω το πηρα doa 7 ημερες απο phonegallery μου ειπαν να το στειλω servise κανα 10ημερο και αν εχει θεμα καινουργιο...Να μπω στη διαδικασια αυτη?Η ειναι απο το λογισμικο και θα στρωσει ? εχει συμβει σε αλλον?..Θεωρώ ανα ηταν hardware θα το εκανε συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή προσπάθησε να απενεργοποιησεις τις κινήσεις και τα εφέ του iOS 11.

Πας στις ρυθμίσεις - γενικά - προσβασιμότητα - εκεί υπάρχει μια επιλογή που ονομάζεται μείωση κίνησης την ενεργοποιεις και βλέπεις αν στο ξανακάνει το θέμα με την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό το smooth στην κίνηση με την 11 χάθηκε. Κάνει ένα τρεμόπαιγμα μικρό τόσο στο 7 πλας όσο και στο 7 που έχω. Πήγα και στα public να δω το 8 πλας και το κάνει και σε αυτό! Κανένα πρόβλημα επομένως με τη συσκευή σου. να τη χαρείς με υγεία!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδια τη βοηθειά σας !!!!!Πηρα χθες 7+ μαυρο 128.Ολα καλα εγκατεστημενη έιχε 10.3.2 νομίζω με το πυ το που το σετάρω κανω και αναβαθμιση 11.0.2 μετα απο λίγη ωρα που το εψαχνα παρατηρησα οτι κάποιες φορες οταν αλλαζα οθονη ανοιγοντας εφαρμογες εκανε ενα τρεμοπαιγμα η οθονη ...οχι συνέχεια αλλα καποιες φορες !!Παιζει να εχει θεμα η οθονη η το 11.0.2 ?Τι να κανω το πηρα doa 7 ημερες απο phonegallery μου ειπαν να το στειλω servise κανα 10ημερο και αν εχει θεμα καινουργιο...Να μπω στη διαδικασια αυτη?Η ειναι απο το λογισμικο και θα στρωσει ? εχει συμβει σε αλλον?..Θεωρώ ανα ηταν hardware θα το εκανε συνεχεια

 

Μια χαρά είναι η συσκευή σου

Το ios έχει κάποια θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το παρατήρησα με ευκαιρία όσα είπε ο φίλος παραπάνω το ιδιο θέμα έχει και στο iPad μου συν του ότι έχει και ένα ελαφρύ lag στο animation είναι καθαρά θέμα του λειτουργικού. Θα δοκιμάσω το απόγευμα να περάσω την 11.1 beta να δω εάν συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα και εκεί.

Σήμερα ή αύριο παραλαμβάνω σφραγισμένο iPhone 7 Plus 128gb λογικά με όσα άκουσα και βλέπω και στο δικό μου iPad θα μείνω σε οποίο iOS έχει ήδη εγκατεστημένο.....οκ καλό το 11 αλλά πολλά bugs ακόμα ρε παιδί μου......

Link to comment
Share on other sites

...Σε συνεχή χρήση από το πρωί εχει μειωθεί αρκετά το πρόβλημα ..τις τελευταιες 5 ωρες το εχει κανει 2 φορες ..επισης ο ενεργοποιητης κινησης ηταν ηδη απενεργοποιημένος .Θα περιμένω ΣΚ να δω μηπως αλλαξει κατι και βλεπουμε ...Μαλλον το 11 θα φταιει εψαξα και ποτε κατασκευαστηκε το κινητο Ιουλιο 2017...
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογή για το Mail και βάζοντας το Gmail μου σαν λογαριασμό δεν έχω άμεση ειδοποιηση για τον ερχομό mail. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?

Χρησιμοποίησα και την εφαρμογή Gmail αλλά σε αυτή δεν μπορώ να αλλάξω το ήχο ειδοποίησης. Γίνεται ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογή για το Mail και βάζοντας το Gmail μου σαν λογαριασμό δεν έχω άμεση ειδοποιηση για τον ερχομό mail. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό?

Χρησιμοποίησα και την εφαρμογή Gmail αλλά σε αυτή δεν μπορώ να αλλάξω το ήχο ειδοποίησης. Γίνεται ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι και στα δύο και αυτό γιατί έτσι το θέλει η google

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...