Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα φοιτητικο, το οποιο κοπηκε επειδη ειχα κανει συνδεση. Την εκοψα την συνδεση και το γυρισα σε καρτοκινητο και εκανα το αιτημα online. Μετα απο 3-4 μηνες (ουτε θυμαμαι ακριβως) σημερα μου ηρθε μηνυμα οτι εγινε... 😅

 

Καλα πηγε και αυτο.. 😉 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο απλο wu με 5€ και ανω ανανεωνεται. Λογικα ισχυει και για το φοιτητικο εκτος και αν αλλαξε κατι απο αρχες Δεκεμβρίου
Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, telisgr said:

Καλησπερα! θελω να κανω το κινητο μου wu φοιτητικο στο ονομα της κορης μου (εχει cu φοιτητικο), κρατωντας ομως το νουμερο μου.

Μπαινω στην φορμα να το κανω on line κι αφου συμπληρωνω ολα οσα χρειαζεται (κλικαρωντας στο να κρατησω τον ιδιο αριθμο), και φτανωντας στο τελος πριν την αποστολη, παρατηρω οτι πουθενα δεν ζητανε τον αριθμο του κινητου μου που θελω να κρατησω. Πως βρισκουν τον αριθμο; τον αντλουν απο καποια βαση δεδομενων; γιατι φοβαμαι να μην γινει η αλλαγη στο νουμερο του κινητου της κορης μου......

Μπορείς να καταχωρήσεις την αίτηση εγγραφής στη φοιτητική προσφορά Online μέσω της σελίδας μας από τον παρακάτω σύνδεσμο https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartokinito Με την επιτυχή υποβολή και επεξεργασία της αίτησης, εφόσον δεν προκύψει εκκρεμότητα, η εγγραφή ολοκληρώνεται εντός 2-3 εργασίμων ημερών και προκύπτει ειδοποίηση με SMS.

Από το παραπάνω link έκανα το δικό μου νούμερο wu φοιτητικό. Ο γιος μου έχει cu φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, enterhere said:

Μπορείς να καταχωρήσεις την αίτηση εγγραφής στη φοιτητική προσφορά Online μέσω της σελίδας μας από τον παρακάτω σύνδεσμο https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartokinito Με την επιτυχή υποβολή και επεξεργασία της αίτησης, εφόσον δεν προκύψει εκκρεμότητα, η εγγραφή ολοκληρώνεται εντός 2-3 εργασίμων ημερών και προκύπτει ειδοποίηση με SMS.

Από το παραπάνω link έκανα το δικό μου νούμερο wu φοιτητικό. Ο γιος μου έχει cu φοιτητικό.

Σε ευχαριστω, ειναι ιδια περιπτωση με την δικια μου. Σε αυτο το συνδεσμο πηγα να κανω ολην την διαδικασια, αλλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν ζητανε πουθενα τον αριθμο που θελεις να ενεργοποιησεις. Περα απο το τηλεφωνο επικοινωνιας, δεν εχει αλλο πεδιο που να ζητανε αριθμο, εσυ δηλωσες πουθενα τον αριθμο που θελεις για ενεργοποιηση;.....Να σε ρωτησω και κατι ακομη, σου πηρε κανενας τηλεφωνο ή εγινε αυτοματα η διαδικασια; Ρωταω γιατι η κορη μου σπουδαζει σε αλλη πολη.

Link to comment
Share on other sites

Στο link που σου έστειλα πατάς εκεί που λέει κάνε εγγραφή. 
Στην Επόμενη σελίδα πατάς εκεί που λέει έχω WhatsApp.

Και στο επόμενο βήμα στο κάτω μέρος, βάζεις τον αριθμό του κινητού σου.
 

Δεν επικοινώνησε κάποιος μαζί μου. Το έκανα την Παρασκευή και την Κυριακή είχε ενεργοποιηθεί. Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, enterhere said:

Στο link που σου έστειλα πατάς εκεί που λέει κάνε εγγραφή. 
Στην Επόμενη σελίδα πατάς εκεί που λέει έχω WhatsApp.

Και στο επόμενο βήμα στο κάτω μέρος, βάζεις τον αριθμό του κινητού σου.
 

Δεν επικοινώνησε κάποιος μαζί μου. Το έκανα την Παρασκευή και την Κυριακή είχε ενεργοποιηθεί. Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό μου.

Μα αυτο ειναι το θεμα. Οτι εγω δεν εχω WhatsApp αλλα cosmoκαρτα. Αν ειχα WhatsApp τοτε ναι, ειναι καπου λογικο να μην σου ζητανε νουμερο γιατι στην ουσια θα προκειται για μια αλλαγη απο απλο σε φοιτητικο, αλλα ακομη κι ετσι υπαρχει πεδιο που λεει "Tηλεφωνο What's up"...... Αν βαλεις ομως οτι δεν εχεις whats up (αλλα θελεις), και στην επομενη καρτελα οτι εχεις ηδη αριθμο, τοτε δεν υπαρχει καποιο πεδιο ωστε να βαλεις το κινητο σου (που θελεις να κανεις whats up) αλλα μονο ενα πεδιο για τηλεφωνο επικοινωνιας.......

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψες αυτό πουθενά αυτό στα προηγούμενα posts σου, ότι ο αριθμός που θες να γίνει φοιτητικό είναι ακόμη Cosmokarta?

ΜΟΝΟ ήδη WU μπορεί να γίνει φοιτητικό, άρα και να αιτηθεί περί τούτου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Το έγραψες αυτό πουθενά αυτό στα προηγούμενα posts σου, ότι ο αριθμός που θες να γίνει φοιτητικό είναι ακόμη Cosmokarta?

ΜΟΝΟ ήδη WU μπορεί να γίνει φοιτητικό, άρα και να αιτηθεί περί τούτου.

Καλησπερα φιλε μου! δεν ειναι ετσι, με το που πας να κανεις εγγραφη, σε ρωταει αν εχεις ηδη WhatsApp ή οχι (κι αν θελεις). Εκτος αν εγω εχω καταλαβει κατι λαθος.....(δες φωτο)

001.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2022 at 8:23 ΜΜ, telisgr said:

Καλησπερα φιλε μου! δεν ειναι ετσι, με το που πας να κανεις εγγραφη, σε ρωταει αν εχεις ηδη WhatsApp ή οχι (κι αν θελεις). Εκτος αν εγω εχω καταλαβει κατι λαθος.....(δες φωτο)

001.png

Τα πράγματα είναι απλά και τα κάνεις δύσκολα....

Πας εδώ και κάνεις τον αριθμό σου WU. 

Όταν γίνει η αλλαγή, πας στο link που σου έδωσα παραπάνω και προχωράς κανονικά την διαδικασία.

 

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το φοιτητικό κάθε πόσους μήνες θέλει ανανέωση χρόνου για να μην γίνει φραγή αριθμού;

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 9:03 ΠΜ, thetaraxias1984 said:

Το φοιτητικό κάθε πόσους μήνες θέλει ανανέωση χρόνου για να μην γίνει φραγή αριθμού;

Στους 3 μήνες γίνεται φραγή αριθμού 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω... Έχω ενεργοποιήσει απεριόριστα δεδομενα για ένα μήνα (από την καλοκαιρινή προσφορά!!) αλλά οταν κάνω Hotspot το κινητό στις άλλες συσκευές σέρνεται.. Με speedtest παίζει φουλ ταχυτητες.. Έχουν ενεργοποιήσει τελευταία κάποιο κόφτη απ την κόσμοτε;; γιατί και το καλοκαίρι έτσι το είχα και δεν ειχα πρόβλημα τέτοιο.. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, thansof_7 said:

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω... Έχω ενεργοποιήσει απεριόριστα δεδομενα για ένα μήνα (από την καλοκαιρινή προσφορά!!) αλλά οταν κάνω Hotspot το κινητό στις άλλες συσκευές σέρνεται.. Με speedtest παίζει φουλ ταχυτητες.. Έχουν ενεργοποιήσει τελευταία κάποιο κόφτη απ την κόσμοτε;; γιατί και το καλοκαίρι έτσι το είχα και δεν ειχα πρόβλημα τέτοιο.. 

ναι το είδα στο iPad μου με hotspot ότι έκοβε ενώ στο κινητό πήγαινε σφαίρα στο 5G. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartokinito
 

Και αν κανεις ανανέωση υπόλοιπου με Payzy, παίρνεις σε token 4GB

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, sotrous said:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά 

Πήγα και ρώτησα για την κόρη που είναι φοιτήτρια και μου έδωσαν 

1η περίπτωση για φοιτητικό : 10 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 100 sms + 1 ευρώ σε κάρτα στα 16,11 euro για 4 χρόνια (πρώτο πάγιο ΔΩΡΕΑΝ)

2η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : 20 gb + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα  22 euro για 24 μήνες

3η περίπτωση με καρτοσυμβόλαιο : unlimited data GB + απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε όλους + 2.000 sms στα 25,93 euro για 24 μήνες

Π Ε Σ Τ Ε μου λοιπόν τι συμφέρει ??????????

Καρτοκινητο η την 3η περίπτωση που μου έδωσαν και εμένα. 
Για φοιτήτρια που είναι πανεπιστήμιο,σπίτι και γενικοτερα επειδή συνήθως είναι με Laptop και κάνουν εργασίες θα βολέψει περισσότερο είτε να έχει Σταθερο και ένα καρτοκινητο είτε συμβολαιο με απεριόριστα δεδομένα. Εγώ εναμιση χρόνο έβγαλα σε νησί χωρίς σταθερή και ήμουν με συμβολαιο που είχε απεριόριστα δεδομένα. Αρα πρακτικά έχεις παντού Ίντερνετ. Και με μια extra sim δεν χρειάζεται να κανείς συνέχεια hotspot από το κινητό. Και εκτός αυτού, αντί να πληρώνω δυο γραμμές adsl στο πατρικό και φοιτητικό σπίτι έβαλα 100αρα γραμμή στο πατρικό μου για τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας και εγώ όταν έρχομαι και είχα ένα συμβόλαιο όταν βρισκόμουν εκτός. 
 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα ένα φοιτητικό cosnote και επειδή βαρέθηκα να το ταίζω το έδωσα στη φουκαριαρα την μάνα μου

Πριν της το δώσω το έκανα βατράχι

Το είχε ένα χρόνιο και είχε μαζέψει κάμποσα λεφτά από τις αναγκαστικές ανανεώσεις

οπότε επειδή ήθελα με φορητότητα να το κάνω Βόδα το ξαναέκανα wu και μετέφερα τα λεφτά στα ανηψακια μου (τα βατράχια δεν έχουν μεταφορά χρημάτων)

Παρατήρησα σήμερα ότι το wu ξαναέγινε φοιτητικό όπως ήταν πριν το κάνω βατράχι χωρίς να κάνω κάτι

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν εμφανίζονται πάντως ούτε με παλιό apk. Σε επικοινωνία με την cosmote μέσω messenger μου είπαν το εξής:

"Από 04/04, στο πλαίσιο εφαρμογής του ρυθμιστικού κανονισμού (ΕΕ) 2021/2015 για την παύση διάθεσης και προώθησης εμπορικών προϊόντων χρήσης δεδομένων internet με μηδενική και διαφοροποιημένη χρέωση, παύει η εμπορική διάθεση των παρακάτω extra επιλογών δώρων των υφιστάμενων πακέτων WHAT’S UP DIY και WHAT’S UP Student DIY:

• 5GB για χρήση σε εφαρμογές social & chat
• 5GB για χρήση σε εφαρμογές video & music streaming"f2a6f955426684939fc39fe7e6fcae84.jpg

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 5/4/2023 at 11:37 ΠΜ, waeo said:

Υπάρχουν ακόμα 

IMG_6609.jpeg

Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς πότε ενεργοποιούνται τα 10gb της προσφοράς diy; ενεργοποιήθηκε το πακέτο με τις επιλογές που κάναμε, αλλά τα 10gb άφαντα.

Ευχαριστώ πολύ!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, rufous said:

Καλημέρα!

Γνωρίζει κανείς πότε ενεργοποιούνται τα 10gb της προσφοράς diy; ενεργοποιήθηκε το πακέτο με τις επιλογές που κάναμε, αλλά τα 10gb άφαντα.

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα, θα έπρεπε να ενεργοποιηθούν ταυτόχρονα. Δώσε του λίγο χρόνο; Μου φαίνεται περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα άργησαν περίπου 3-4 ώρες και από το messenger η whats up που είπαν ότι μπορεί να πάρει μέχρι 24 ώρες.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ως συνέχεια του post μου, ενημερώνω ότι όντως μετά από λίγες ώρες προστέθηκαν και τα 10gb του δώρου!

Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...