Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αδελφός μου (50+) που γράφτηκε σε ΔΙΕΚ του ειπαν πως δεν δικαιούται φοιτητικό :-(
Οπότε ψάχνει να το κάνει με άλλο τρόπο. Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας "πρόθυμος" στη Θεσσαλονίκη και όλοι ζητάνε να στείλεις ταυτότητα αλλά εννοείται δεν θέλει να στέλνει σε αγνώστους και θέλει να το κάνει από κοντά. Αν καταφέρω να του βρώ κανέναν με π.μ....
Αν του είπαν ότι δεν δικαιούται λόγω ηλικίας αυτό δεν ισχύει

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2023 at 5:49 ΜΜ, mambagr said:

Ο αδελφός μου (50+) που γράφτηκε σε ΔΙΕΚ του ειπαν πως δεν δικαιούται φοιτητικό :-(

Οπότε ψάχνει να το κάνει με άλλο τρόπο. Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας "πρόθυμος" στη Θεσσαλονίκη και όλοι ζητάνε να στείλεις ταυτότητα αλλά εννοείται δεν θέλει να στέλνει σε αγνώστους και θέλει να το κάνει από κοντά. Αν καταφέρω να του βρώ κανέναν με π.μ....

Έχει κάνει αίτηση μέσω του σάιτ και τον απέρριψαν;

Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο πάσο μόνο ένα φοιτητικό 
Μπορεί να εννοεί να έχει ένα στο cu και ένα στο what's up. Αυτό γίνεται

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AlexM2 said:

Μπορεί να εννοεί να έχει ένα στο cu και ένα στο what's up. Αυτό γίνεται

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς να εννοεί αυτό που λες όταν γράφει συγκεκριμένα "μπορω να εχω 2 φοιτητηκο whats up στην ταυτοτητα μιυ οπως στην cu;"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Πώς να εννοεί αυτό που λες όταν γράφει συγκεκριμένα "μπορω να εχω 2 φοιτητηκο whats up στην ταυτοτητα μιυ οπως στην cu;"

Και η ερώτηση έχει μια ασάφεια 😛

Ένα πάσο μπορεί να έχει μόνο ένα καρτοκινητο ή καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό στην Cosmote (πλέον δεν δέχονται και τα δυο ταυτόχρονα). 

Ένας άνθρωπος (δηλαδή 1 ΑΦΜ ή 1 αστυνομική ταυτότητα) μπορεί να έχει πολλά φοιτητικά, αρκεί να είναι το καθένα με διαφορετικό πάσο (του ίδιου ή άλλου ατόμου).

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, paanos said:

Και η ερώτηση έχει μια ασάφεια 😛

Ένα πάσο μπορεί να έχει μόνο ένα καρτοκινητο ή καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό στην Cosmote (πλέον δεν δέχονται και τα δυο ταυτόχρονα). 

Ένας άνθρωπος (δηλαδή 1 ΑΦΜ ή 1 αστυνομική ταυτότητα) μπορεί να έχει πολλά φοιτητικά, αρκεί να είναι το καθένα με διαφορετικό πάσο (του ίδιου ή άλλου ατόμου).

 

Και κάθε πενηντάρικο στα παιδιά στο marketplace μπορεί να είναι και ένα ακόμα φοιτητικό στο ίδιο αφμ.. λέμε τώρα 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Και κάθε πενηντάρικο στα παιδιά στο marketplace μπορεί να είναι και ένα ακόμα φοιτητικό στο ίδιο αφμ.. λέμε τώρα 😉

Το ίδιο λέμε αγαπητέ 😜 Το πάσο αρκεί να βρεις 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

Και η ερώτηση έχει μια ασάφεια 😛

Ένα πάσο μπορεί να έχει μόνο ένα καρτοκινητο ή καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό στην Cosmote (πλέον δεν δέχονται και τα δυο ταυτόχρονα). 

Ένας άνθρωπος (δηλαδή 1 ΑΦΜ ή 1 αστυνομική ταυτότητα) μπορεί να έχει πολλά φοιτητικά, αρκεί να είναι το καθένα με διαφορετικό πάσο (του ίδιου ή άλλου ατόμου).

 

 

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Και κάθε πενηντάρικο στα παιδιά στο marketplace μπορεί να είναι και ένα ακόμα φοιτητικό στο ίδιο αφμ.. λέμε τώρα 😉

δηλαδη αυτη πουλανε τετοια στο marketplace εχουν κλεμενα πασα δεν τους υποστιριζω

Link to comment
Share on other sites

όχι απαραίτητα, μπορεί και κάποιος που δεν θέλει καρτοκινητο με το πάσο του να το πουλάει 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eridion25 said:

 

δηλαδη αυτη πουλανε τετοια στο marketplace εχουν κλεμενα πασα δεν τους υποστιριζω

Όπως και να' χει, γίνεται με τις ευλογίες των εταιρειών. Αν δεν ήταν έτσι, δεν θα γινόταν ΚΑΙ στο όνομά σου, ΚΑΙ με ξένο πάσο (αν ισχύει τα περί κλεμμένων που εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω).

Link to comment
Share on other sites

Και η ερώτηση έχει μια ασάφεια
Ένα πάσο μπορεί να έχει μόνο ένα καρτοκινητο ή καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό στην Cosmote (πλέον δεν δέχονται και τα δυο ταυτόχρονα). 
Ένας άνθρωπος (δηλαδή 1 ΑΦΜ ή 1 αστυνομική ταυτότητα) μπορεί να έχει πολλά φοιτητικά, αρκεί να είναι το καθένα με διαφορετικό πάσο (του ίδιου ή άλλου ατόμου).
 
Εγώ πάντως με το ίδιο πάσο είχα δύο φοιτητικά ένα στην Vodafone και ένα στην Cosmote με το ίδιο ΑΦΜ κλπ. Οπότε δεν ξέρω αν ισχύει ο περιορισμός αυτός

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς να έχεις δύο φοιτητικά στην ίδια εταιρεία με ένα πάσο

Παράδειγμα παίρνεις το ένα με βεβαίωση σπουδών και το άλλο με το πάσο

Δεν ξέρω κατά πόσο κάθονται να ασχοληθούν με τα λαμόγια :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση τώρα:Γίνεται με δύο πάσο στο ίδιο όνομα αλλά το ένα να είναι από πτυχίο και το άλλο από μεταπτυχιακό;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε ισχύ (η ημερομηνία λήξης τους δηλαδή είναι πιο μετά από σήμερα) τότε ναι 

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει ο αριθμός μητρώου φοιτητή
Μπορεί αλλά κάποιος δεν χάνει κάτι να το δοκιμάσει :)



Μια άλλη ερώτηση τώρα:Γίνεται με δύο πάσο στο ίδιο όνομα αλλά το ένα να είναι από πτυχίο και το άλλο από μεταπτυχιακό;


βέβαια στην voda έχω τρία φοιτητικά (1 πτυχίο+ 2 μεταπτυχιακα)

Στην Cosmo xειχα 2 (1 πτυχίο+ 1 μεταπτυχιακό) αλλά τα έστειλα γιατί ήθελαν τάισμα κάθε 2μηνο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χέρια μου ενα φοιτητικο whatsup που ληγει το υπόλοιπο του,τον Ιούλιο 2024 και δινει 600μβ καθε μηνα.Επειδη δεν σκοπεύω να κανω ανανέωση υπολοίπου,θα συνεχίσει να προσθετει 600μβ καθε μήνα η' απαιτείται ανανεωση?...Αυτα θα προστίθονται στα υπολοιπομενα του προηγούμενου μηνα?. Το χρειαζομαι για ατομο που αρκείται με λιγα ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα μέχρι τον Ιούλιο 24

59 minutes ago, GPOWER said:

Αυτα θα προστίθονται στα υπολοιπομενα του προηγούμενου μηνα

ναι

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση φοιτητη που εδωσε 2 χρονιες Πανελληνιες και περνωντας σε διαφορετικο Πανεπιστημιο καθε φορα,μπορει να βγαλει 2 φοιτητικα whatsup χρησιμοποιωντας και τα 2 πασο με την ιδια στυνομικη ταυτοτητα και ΑΦΜ?

Να σημειωθει πως  διαγραφηκε απο την προηγουμενη σχολη αλλα εχει ακομη στην κατοχη του το πασο της.

 

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όχι την ίδια ώρα γιατί θα το δει ο υπάλληλος. Ας ενεργοποιηθεί το ένα κ μετά ας κάνει τη διαδικασία για το άλλο 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, για την 1η Σχολή που έχει ήδη διαγραφεί από αυτήν, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην έχει υπογράψει Υπεύθυνη Δήλωση ότι "παρέδωσε τα έγγραφα που είχε παραλάβει" κατά την εγγραφή του (πάσο κλπ).

"Άλλο" το σε "ποιά" χώρα ζούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pppe said:

Βέβαια, για την 1η Σχολή που έχει ήδη διαγραφεί από αυτήν, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μην έχει υπογράψει Υπεύθυνη Δήλωση ότι "παρέδωσε τα έγγραφα που είχε παραλάβει" κατά την εγγραφή του (πάσο κλπ).

"Άλλο" το σε "ποιά" χώρα ζούμε!!!

Δεν του εδωσαν να υπογραψει τετοια δηλωση.Εννοειται πως αν ισχυε κατι τετοιο,δεν θα συζητουσαμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...