Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, GPOWER said:

Δεν του εδωσαν να υπογραψει τετοια δηλωση.Εννοειται πως αν ισχυε κατι τετοιο,δεν θα συζητουσαμε τωρα.

Προφανώς δήλωσε απώλεια πάσο και το κράτησε. Αλλιώς το παραδίδεις υποχρεωτικά όταν διαγράφεσαι ή στην αποφοίτηση αν αυτή γίνει πριν τη διάρκεια ισχύος 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δήλωσε απώλεια πάσο και το κράτησε. Αλλιώς το παραδίδεις υποχρεωτικά όταν διαγράφεσαι ή στην αποφοίτηση αν αυτή γίνει πριν τη διάρκεια ισχύος 
Εμένα ποτέ δεν μου το ζήτησαν πίσω όταν πήρα μεταγραφή. Αντίθετα είχα δύο με την ίδια ισχύ.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν ποτε ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ κανεις με τι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ υπαρχει σε υπογραφες σε χαρτια πχ Υπευθυνες Δηλωσεις ελληνων που δεν ειναι πια φοιτητες σε καποιο Τμημα πχ για να γραφτουν σε αλλο προπτυχιακο,

ΤΟΤΕ θα αποκαλυφθει πχ σε δικαστηριο, "τι":

1) θα ισχυριστουν οι πρωην φοιτητες οπως αναφερονται παραπανω στα posts.

2) θα ισχυριστουν οσοι ηταν υπευθυνοι υπαλληλοι για αυτη τη δουλεια στα συγκεκριμενα Τμηματα (πχ γιατι εμειναν με την εντυπωση αυτη οσοι γραφουν αυτα παραπανω)

Καο εν τελει: 3) τι επακριβως χαρτια υπευθυνες δηλωσεις εχουν υπογραφει, επιδεικνυομενες στο Δικαστηριο, ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ.

ΕΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ.

Αλλα edo eine ellada.

Αγνοηστε τα παραπανω.

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΟΠΩΣ ΜΑΘΑΜΕ. ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ._

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, paanos said:

Προφανώς δήλωσε απώλεια πάσο και το κράτησε. Αλλιώς το παραδίδεις υποχρεωτικά όταν διαγράφεσαι ή στην αποφοίτηση αν αυτή γίνει πριν τη διάρκεια ισχύος 

Δεν δηλωσε τιποτα,απλα εστειλε αιτηση διαγραφης και τον διεγραψαν χωρις να του πουν το παραμικρο για οτιδηποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GPOWER said:

Δεν δηλωσε τιποτα,απλα εστειλε αιτηση διαγραφης και τον διεγραψαν χωρις να του πουν το παραμικρο για οτιδηποτε αλλο.

Έχω μια ένσταση αν θα δουλεύει το πάσο,γιατί σε φίλο που διαγράφηκε από σχολή και πήγε σε άλλη(ούτε αυτός παρέδωσε το πάσο)δεν πέρναγε το πάσο από την διεγραμμένη σχολή,πέρναγε μόνο από αυτήν που γράφτηκε μεταγενέστερα. Έχουν περάσει πάνω από δύο χρόνια,σχεδόν τρία χρόνια δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Υπάρχει κάποιος να κάνει φοιτητικά τα whats up μας χωρίς να είμαστε φοιτητές; κάποιες αγγελίες στο fb marketplace είναι αξιόπιστες;

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, thetaraxias1984 said:

Καλησπέρα σας . Υπάρχει κάποιος να κάνει φοιτητικά τα whats up μας χωρίς να είμαστε φοιτητές; κάποιες αγγελίες στο fb marketplace είναι αξιόπιστες;

Αν είσαι διατεθημένος να δώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία σε έναν άγνωστο και μαζί και ένα 50ευρω τότε γίνεται. Κανένας δε θα στο κάνει με 15 20 ευρώ που λένε. Προσωπικά μίλησα με 2 από αυτούς και δε το προχώρησα. Ίσως έχασα, ίσως κέρδισα. Προσωπικά πήρα τις προσφορές της cosmote και μου έκαναν προσφορά 1000 λεπτά προς όλους και 3 GB ίντερνετ για ένα χρόνο κάθε μήνα χωρίς να βάζω κάρτα στο νούμερο. Απλά κάθε τρεις μήνες πρέπει να βάζω για να μη μπει φραγή. Το νούμερο είναι 2103507842. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _NikitaS_ said:

Προσωπικά πήρα τις προσφορές της cosmote και μου έκαναν προσφορά 1000 λεπτά προς όλους και 3 GB ίντερνετ για ένα χρόνο κάθε μήνα χωρίς να βάζω κάρτα στο νούμερο. Απλά κάθε τρεις μήνες πρέπει να βάζω για να μη μπει φραγή. Το νούμερο είναι 2103507842. 

Μεταφέροντας το σταθερό σου στον ΟΤΕ, προφανώς. Σε VDSL, έτσι; Πόσο πάγιο ανά μήνα έχει;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pppe said:

Μεταφέροντας το σταθερό σου στον ΟΤΕ, προφανώς. Σε VDSL, έτσι; Πόσο πάγιο ανά μήνα έχει;

Όχι. Σκέτο καρτοκινητο What’s Up. Το σταθερό είναι σε άλλη εταιρία. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Όχι. Σκέτο καρτοκινητο What’s Up. Το σταθερό είναι σε άλλη εταιρία. 

Ενδιαφέρον,ήσουν ήδη στο WU Όταν πήρες την προσφορά ή ήρθες από φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ενδιαφέρον,ήσουν ήδη στο WU Όταν πήρες την προσφορά ή ήρθες από φορητότητα;

Πήγα 3 μέρες στο cu με φορητοτητα και με κάλεσαν πίσω. Τους λέω για να γυρίσω πίσω θέλω φοιτητικό πακέτο. Μου λένε δε γίνεται αφού δνε έχετε την ιδιότητα αλλά υπάρχει αυτό το πακέτο, για ένα χρόνο χωρίς να βάζετε κάρτα 1000 λεπτά προς όλους και 3gb. Και έτσι απλά επειδή η vodafone αρνήθηκε να κόψει την φορητοτητα, πήγα στο δίκτυο και μετά ξαναγύρισα. Σε κάρτες είναι τσάμπα. Επίσης μου ζήτησαν μόνο 5 ευρώ τα οποίος τα γύρισαν σα μονάδες. Ενώ σε μαγαζιά θέλουν παραπάνω. Προσωπικά αφού είδα πως γίνεται η όλη φάση, δε θα το σκεφτόμουν και πολύ να πάρω να ζητήσω προσφορά για να μη φύγω. Σε μισο χρόνο θα πάρω και για το σταθερό μου να δω τι θα μου πουν. 

Link to comment
Share on other sites

Μα ακόμα και στα συμβόλαια, η καλύτερη επιλογή είναι να κάνει φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας. 

Εγώ για να πάρω καλύτερη τιμή, είχα κανει φορητότητα σε NOVA free2go με 8€ κάρτα ανα γραμμή.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/foititika-what-s-up-34gb-internet-kathe-mina-i-aperiorista-gb-gia-6-mines-oles-oi-prosfores/

34GB Internet, 1.200’ προς όλους, 600’ προς WHAT’S UP και 1.200 SMS κάθε μήνα με
12€ ανανέωση, για 6 μήνες, με νέες ενεργοποιήσεις στο WHAT’S UP Student Καρτοκινητό

Με την εγγραφή τους στο WHAT’S UP Student Καρτοκινητό, οι φοιτητές παίρνουν extra 30GB με κάθε ανανέωση υπολοίπου για 6 μήνες, καθώς και δωρεάν bonus ανανέωσης έως 4GB

Επίσης, λαμβάνουν δωρεάν κάθε μήνα, για 3 μήνες, bonus, το οποίο περιλαμβάνει: 1,8GB Internet, 1.200’ προς όλους, 600’ προς WHAT’S UP και 1.200 SMS κάθε μήνα. Παράλληλα, όσοι φοιτητές θέλουν να φτιάξουν το δικό τους πακέτο, όπως ακριβώς θέλουν, με κάθε ενεργοποίηση πακέτου WHAT’S UP Student DIY μέχρι τις 30/9, θα λάβουν δώρο επιπλέον 5GB Internet.

– Δώρο απεριόριστα GB για 1 έτος στις νέες ενεργοποιήσεις που συνδυάζουν WHAT’S UP
Student Καρτοσυμβόλαιο & WHAT’S UP Student Dοuble Play

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από 13/11 αλλάζει λίγο το φοιτητικό πακέτο.

Από 1200' + 1200SMS + 1200MB = 8.5€

Θα γίνει 1500' + 1500SMS + 1500MB = 9€

Άραγε θα χάσουμε το υπόλοιπο λεπτών και GB που έχουμε συγκεντρώσει μέχρι τώρα;
Ολόκληρη η ανακοίνωση: https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/ananeosh_neon_paketwn.pdf

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

το student επιλογη 4, του λινκ, δειχνει πολυ καλο. το ερωτημα μου ειναι το εξης. τα 10.9 που κοστιζει, βγαινουν αν βαλεις 12αρα καρτα ή μπα?

επισης αν βαλεις το student 4 και μετα τον επομενο μηνα  το student 3, χανεται το ρολοβερ? το ιδιο και αν πας απο student 4, στο κλασσικο φοιτητικο πακετο.

οποιος ξερει ας πει ρε παιδια

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Εδώ και κάνα μήνα χοντρικά, παρατήρησα ότι με ανανέωση μέσω payzy, μείωσαν κατά €1 το token για box και από €4 το πήγαν στα €3.

Ωστόσο χθες που έκανα ανανέωση στη μάνα μου και της πήρα το token για box, είδα ότι ήταν €4.

Δεν ισχύει για όλους τους συνδρομητές αυτή η μείωση;

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Εδώ και κάνα μήνα χοντρικά, παρατήρησα ότι με ανανέωση μέσω payzy, μείωσαν κατά €1 το token για box και από €4 το πήγαν στα €3.

Ωστόσο χθες που έκανα ανανέωση στη μάνα μου και της πήρα το token για box, είδα ότι ήταν €4.

Δεν ισχύει για όλους τους συνδρομητές αυτή η μείωση;

Sent from my Pixel 7 Pro


Μήπως ήταν άλλο ποσό ανανέωσης;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. €12 όπως πάντα.
Άλλωστε και στα μεγαλύτερα ποσά, πάλι €3 δίνει.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αλλάξανε στην διάρκεια των δεδομένων του φοιτητικού πακέτου των 8.5€..

Αν θυμάμαι καλά, κάθε φορά, τα δεδομένα λήγανε μία ημέρα μετά τα λεπτά ομιλίας

Από τον προηγούμενο μήνα, παρατηρώ ότι λήγουν κάποιες ώρες νωρίτερα (ακριβώς την ώρα ενεργοποίησης του πακέτου), ενώ τα λεπτά ομιλίας, λήγουν στις 12:00 το μεσημέρι.

Θυμάμαι να έχω χάσει τα λεπτά επειδή ξέχασα να ανανεώσω, αλλά έσωσα τα δεδομένα, επειδή ανανέωσα λίγο αργότερα..

Ιδέα μου είναι;

Για ελέγξτε κι εσείς την ημερομηνία λήξης δεδομένων / λεπτών ομιλίας και δείτε αν είναι ανάλογη η κατάσταση

Συγκεκριμένα: Τα λεπτά μου, λήγουν 07/11 @ 12:00

ενώ τα δεδομένα 07/11 @ 09:26

(Τα SMS 08/11 @ 00:00)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αλλάξανε στην διάρκεια των δεδομένων του φοιτητικού πακέτου των 8.5€..
Αν θυμάμαι καλά, κάθε φορά, τα δεδομένα λήγανε μία ημέρα μετά τα λεπτά ομιλίας
Από τον προηγούμενο μήνα, παρατηρώ ότι λήγουν κάποιες ώρες νωρίτερα (ακριβώς την ώρα ενεργοποίησης του πακέτου), ενώ τα λεπτά ομιλίας, λήγουν στις 12:00 το μεσημέρι.
Θυμάμαι να έχω χάσει τα λεπτά επειδή ξέχασα να ανανεώσω, αλλά έσωσα τα δεδομένα, επειδή ανανέωσα λίγο αργότερα..
Ιδέα μου είναι;
Για ελέγξτε κι εσείς την ημερομηνία λήξης δεδομένων / λεπτών ομιλίας και δείτε αν είναι ανάλογη κατάσταση
Συγκεκριμένα: Τα λεπτά μου, λήγουν 07/11 @ 12:00
ενώ τα δεδομένα 07/11 @ 09:26
(Τα SMS 08/11 @ 00:00)
Έχω την εντύπωση πως έχεις δίκιο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@user_one πολύ σωστή η επισήμανσή σου.
Εγώ καλού κακού πάντα ανανέωνα από την προηγούμενη κι ας έχανα μια μέρα.
Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να είμαστε νοιασμενοι.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, user_one said:

Έχω την εντύπωση ότι κάτι αλλάξανε στην διάρκεια των δεδομένων του φοιτητικού πακέτου των 8.5€..

Αν θυμάμαι καλά, κάθε φορά, τα δεδομένα λήγανε μία ημέρα μετά τα λεπτά ομιλίας

Από τον προηγούμενο μήνα, παρατηρώ ότι λήγουν κάποιες ώρες νωρίτερα (ακριβώς την ώρα ενεργοποίησης του πακέτου), ενώ τα λεπτά ομιλίας, λήγουν στις 12:00 το μεσημέρι.

Θυμάμαι να έχω χάσει τα λεπτά επειδή ξέχασα να ανανεώσω, αλλά έσωσα τα δεδομένα, επειδή ανανέωσα λίγο αργότερα..

Ιδέα μου είναι;

Για ελέγξτε κι εσείς την ημερομηνία λήξης δεδομένων / λεπτών ομιλίας και δείτε αν είναι ανάλογη η κατάσταση

Συγκεκριμένα: Τα λεπτά μου, λήγουν 07/11 @ 12:00

ενώ τα δεδομένα 07/11 @ 09:26

(Τα SMS 08/11 @ 00:00)

Σε μένα ακόμη δεν έχει αλλάξει κάτι. Σε τρεις μέρες κάνω ανανέωση και θα επανέλθω. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2023 at 12:02 ΠΜ, panoszavra said:

Σε μένα ακόμη δεν έχει αλλάξει κάτι. Σε τρεις μέρες κάνω ανανέωση και θα επανέλθω. 

Αν θέλεις γράψε από τώρα τις ημερομηνίες λήξης λεπτών, GB, SMS για να τις συγκρίνουμε με αυτές, μετά την ανανέωση

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , έκανα ανανέωση 8€ σήμερα το μεσημέρι (11:45 )  μιας και είχα αρκετά ευρώ υπόλοιπο από προηγούμενες ανανεώσεις. Το πακέτο των 8,5 ευρώ υπήρχε κανονικά στις επιλογές και έτσι το επελεξα κανονικά όπως κάθε άλλη φορά. Το ίδιο έκανα και στο νούμερο της συζύγου. 
 Τα λεπτά  έληγαν σήμερα στις 12:00 και μετά το νέο πακέτο πήγαν  στις 19-11 στις 12:00.  Τα sms από 20-10 στις 00:00 πήγαν 20-11 στις 00:00. 
Και τέλος τα mb από 2-11 πήγαν 19-11 στις 12:00. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...