Jump to content

Samsung Galaxy Tab A (2016) 7 και 10.1


BILLY5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αγοράσει το samsung t580. Όντως έχει ένα μικρό πρόβλημα με το wifi το οποίο έγκειται στην στο τι έχει έξτρα ασφάλεια για το wps. Καμιά φορά δεν επανασυνδέεται εύκολα

 

Εγω βλεπω πολλα παράπονα και για την ληψη του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πόσο διαφορετικό εκτός του lte είναι το 585 αλλά εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανει αποσυνδεση απο το wifi και ξανα συνδεεται εξω που το εβγαλα σε καφετερισ εκανε μονο μια με δυο αποσυνδεσεις το wifi του σπιτι καθε 3 λεπτα ενω το Z5 δεν βγαινει απο το σημα καν προϊόντα Mali σκετο χαλί

Μου βγαζει αυτο ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα χθες το 10.1 580 και κατα την διαρκεια της ημερας μου εσβυσε 2-3 φορες. Εχει συμβει σε σας θεωρειτε οτι πρεπει να κανω κατι? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ιδέα αν οι εκδόσεις με s-pen προοριζονται και για Ευρώπη ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα χθες το 10.1 580 και κατα την διαρκεια της ημερας μου εσβυσε 2-3 φορες. Εχει συμβει σε σας θεωρειτε οτι πρεπει να κανω κατι? Ευχαριστω

 

Μου το έκανε τις πρώτες 2-3 εβδομάδες σε τυχαία χρονικά σημεία, πότε καθόλου πότε 3-4 φορές σε λίγες ώρες.

Αλλά από μόνο του σταμάτησε και έχει να μου το κάνει πάνω από 2 μήνες. Τι να σου πώ τώρα. Ετοιμαζόμουνα να το επιστρέψω.

Δεν κατάλαβα αν είναι θέμα software ή επαφών της μπαταρίας.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω βάλει το 10άρι στο μυαλό εδώ και μερικές μέρες, παράλληλα σκέφτομαι όμως και το Α10-70 της Lenovo, εταιρίας όμως που δεν με άφησε ικανοποιημένο με το τηλέφωνο vibe P1m που αντικατέστησα πρόσφατα με την αγορά ενός Galaxy A5 2016..βασικά η Lenovo με απογοήτευσε πλήρως με την παραπάνω συσκευή και δεν θέλω να πέσω στα ίδια χάλια με το ταμπλετ της..

Samsung εμπιστεύομαι γενικότερα, κάπου τα χαλάσαμε στα βαριά firmware της αλλά οκ, τελευταία δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα σε όλα.

 

Μόλις άφησα ένα Nexus 7 2016, μετά από 3 χρόνια σκληρής χρήσης άρχισε τα περίεργα και το χάρισα σε φίλο για ανταλλακτικά. Να πάω για το 10άρι tab A 2016 ρε παιδιά, να φύγω καρφί για το Lenovo ή να περιμένω μήπως κάνει την εμφάνισή του κανένα νέο Nexus..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Πηρα το Tab A 2016 πριν λιγες μερες και σε ενα σημειο της οθονης βλεπω κατι σαν δαχτυλιά, αλλα το χρωμα της ειναι μωβ. Φαινεται μονο με γκρι φοντο οταν φορτιζει δηλαδη. Σε ασπρο, μαυρο δεν φαινεται τιποτα.

 

Να το παω για αντικατασταση? Το αγορασα 9/12 απο Kaiser, ποσο ειναι το DOA?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Πηρα το Tab A 2016 πριν λιγες μερες και σε ενα σημειο της οθονης βλεπω κατι σαν δαχτυλιά, αλλα το χρωμα της ειναι μωβ. Φαινεται μονο με γκρι φοντο οταν φορτιζει δηλαδη. Σε ασπρο, μαυρο δεν φαινεται τιποτα.

 

Να το παω για αντικατασταση? Το αγορασα 9/12 απο Kaiser, ποσο ειναι το DOA?

 

Σας ευχαριστω

Το doa είναι 7 ημερών Dead On Arrival αυτό σημάνει

https://www.kaizerstore.gr/ypiresia-d-o-a οπότε θα πας για αλλαγή οθόνης μαλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Τab A ειναι το κορυφαιο μοντελο της εταιρειας πλεον ?
όχι είναι

mid range εκδόσεις τα s2 είναι γρηγορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βάλει το 10άρι στο μυαλό εδώ και μερικές μέρες, παράλληλα σκέφτομαι όμως και το Α10-70 της Lenovo, εταιρίας όμως που δεν με άφησε ικανοποιημένο με το τηλέφωνο vibe P1m που αντικατέστησα πρόσφατα με την αγορά ενός Galaxy A5 2016..βασικά η Lenovo με απογοήτευσε πλήρως με την παραπάνω συσκευή και δεν θέλω να πέσω στα ίδια χάλια με το ταμπλετ της..

Samsung εμπιστεύομαι γενικότερα, κάπου τα χαλάσαμε στα βαριά firmware της αλλά οκ, τελευταία δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα σε όλα.

 

Μόλις άφησα ένα Nexus 7 2016, μετά από 3 χρόνια σκληρής χρήσης άρχισε τα περίεργα και το χάρισα σε φίλο για ανταλλακτικά. Να πάω για το 10άρι tab A 2016 ρε παιδιά, να φύγω καρφί για το Lenovo ή να περιμένω μήπως κάνει την εμφάνισή του κανένα νέο Nexus..

Είναι

mid range εκδόσεις αν θες κάτι πολύ γρήγορο s2 η Sony Tab

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο sm T280 ήρθε νέο update T280XXU0APLΒ\T280OXX0APB1

Σταθερότητα GPS και security fix 1η Σεπτεμβρίου 2016 εμείς μπήκαμε στο 17 αυτοί έμειναν 4 μήνες πίσω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς αυτή η θήκη (original samsung μαγνητική) για το tab A 10.1 που υπάρχει; Στο σκρουτζ τα δύο καταστήματα δεν την έχουν (ρώτησα). Την έχει το public, αλλά 50€...

 

Στο εξωτερικό πού την βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του T585 εδώ και δέκα μέρες.

Τα πλήκτρα να φανταστώ και στους υπολοίπους δεν είναι φωτιζομενα; Ούτε καν το κεντρικό;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αυτή η θήκη (original samsung μαγνητική) για το tab A 10.1 που υπάρχει; Στο σκρουτζ τα δύο καταστήματα δεν την έχουν (ρώτησα). Την έχει το public, αλλά 50€...

 

Στο εξωτερικό πού την βρίσκω;

Με ενδιαφέρει κι εμένα η συγκεκριμένη. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο το tablet a s pen από εμάς περνει το νέο update εμείς θα δούμε αν θα πάρουμε τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Την οποία έκδοση με S-pen μήπως την έχετε δει πουθενά στην Ευρώπη ;

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το 10,1 και εχω παρει μια απο αυτες τις θηκες με το πληκτρολογιο που συνδεεται στο mini usb. Επειδη βλεπω οτι με βολευει πολυ ετσι θα ηθελα να βαλω και ενα ποντικι με bluetooth. Το ποντικι πρεπει να ειναι συμβατα με android η παιρνω οποιοδηποτε και συνδεεται κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω το TAB a 10,1. Αυτή την στιγμή έχω το tab E αλλά δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος τόσο από την οθόνη και από επιδόσεις. Αξίζει τον κόπο ή αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω το TAB a 10,1. Αυτή την στιγμή έχω το tab E αλλά δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος τόσο από την οθόνη και από επιδόσεις. Αξίζει τον κόπο ή αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8090&idPhone2=7880&idPhone3=7295

S2 είναι τα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθαν patch fixes για το 7ρι που έχω

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε να προτείνεται για θήκη και για Βάση Στήριξης Αυτοκινήτου σε Tablet Samsung Galaxy Tab A 2016 (10.1, Wi-Fi) (SM-T580);
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψήνω να αγοράσω το tab A 10.1 (2016) και θέλω να το συνδυάσω με μια θήκη-πληκτρολόγιο. Έχετε να προτείνετε κάποια? Αυτή http://www.ebay.co.uk/itm/7-Color-Backlit-Bluetooth-Keyboard-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Tab-A-10-1-T580-/252472707568?var=&hash=item3ac88bc9f0:m:mOJ5NDxRNcqBmnUN1T9-E2A#shpCntId ίσως?

Επίσης, τι διαφορά έχει το SM-T580 από το SM-Τ580Ν?

Βρίσκω το T580N σε skroutzομάγαζο.

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τι διαφορά έχει το SM-T580 από το SM-Τ580Ν?

Βρίσκω το T580N σε skroutzομάγαζο.

 

Είναι τα ίδια μοντέλα. Απλά ενδέχεται να προορίζεται για άλλες χώρες (αγορές).

Αν στείλεις το imei ή τον σειριακό αριθμό στο live chat της samsung , θα σου πούνε άμεσα αν προορίζεται για τη ευρωπαϊκή αγορά και κατ' επέκταση καλύπτεται από την διετή εγγύηση. Αλλιώς θα πρέπει να περιοριστείς στην εγγύηση του καταστήματος.

Για την θήκη δεν έχω χρησιμοποιήσει πότε κάτι ανάλογο, δεν έχω άποψη.

Edited by scrollgr
Link to comment
Share on other sites

IMEI δύσκολο να βρώ αλλά στο skroutzομάγαζο γράφει EU στην περιγραφή και "2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας".

Από τέτοια μαγαζιά συνήθως είναι συσκευές που προορίζονται για άλλες χώρες, π.χ. Πολωνία.

Ελπίζω να μην έχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...